قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ایرسوآپ AirSwap پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم

ایرسوآپ AirSwap پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم

ایرسوآپ AirSwap پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم

در این مقاله بر آن شدیم تا بررسی کنیم چگونه ایرسوآپ AirSwap امیدوار است یک پلت فرم معاملاتی ایجاد کند که ضمن بهره بردن از مزایای صرافی های غیر متمرکز، درگیر مشکلات آنها نباشد. ایرسوآپ پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم است، به این معنی که کاربران توکن های خود را مستقیماً با یکدیگر معامله می کنند.

ایرسوآپ AirSwap پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم

این پلتفرم غیرمتمرکز است و ایرسوآپ AirSwap منابع مالی کاربران را کنترل نمی کند و اجرای معاملات از طریق قراردادهای هوشمند انجام می شود.
پلتفرم ایرسوآپ با ایجاد ارتباط بین کاربران آنها را از اینکه چه توکنی با چه قیمت برای مبادله گذاشته شده است مطلع می سازد. هنگامی که هر دو طرف آماده تکمیل معامله ی ارز موردنظر باشند، پروتکل ایرسوآپ AirSwap که یک قرارداد هوشمند بربستر اتریوم است، معامله را اجرا می کند.
این پلتفرم از مزیتهای صرافی های غیرمتمرکز بهره می برد و کاربران تا زمانی که معامله تکمیل می شود، کنترل کامل وجوه خود را دارند، بنابراین هر دو طرف به چیزی که از معامله انتظار دارند می رسند.

چه کسی ایرسوآپ AirSwap را اختراع کرده است؟

ایرسوآپ AirSwap توسط مایکل اوود، سام تابار و دون موزیتس که از بنیانگذاران Fluidîd ، شرکت مادر ایرسوآپ نیز هستند، بنیان گذاری شده است.

آیا می دانید؟

سرمایه گذاران معروف رمزنگاری؛ مایک نووگراتز مدیرعامل گلکسی دیجیتال و جوزف لوبین مدیر عامل شرکت ConsenSys هر دو از مشاوران اصلی ایرسوآپ هستند.

ایرسوآپ AirSwap پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم

ایرسوآپ AirSwap پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم

یک تاریخچه مختصر

🚀 اکتبر 2017 – ایرسوآپ AirSwap از فروش توکن 36 (AST) میلیون دلار درآمد کسب کرد.

📟 اکتبر 2018 – ایرسوآپ اسپیسز(AirSwap Spaces) به گروهها امکان برقراری ارتباط، مذاکره و هماهنگی معاملات غیر متمرکز بالقوه را داد

🔎 ژانویه سال 2019 – دکس ایندکس “”DexIndex به عنوان یک ابزار منبع باز راه اندازی شد که قیمت انواع توکنهای مختلف را در این صرافی غیرمتمرکز اتریوم جستجو و لیست می کند.

چه چیز خاصی در مورد ایرسوآپ AirSwap وجود دارد؟

کاربران صرافی های متمرکز، مجبورند به این صرافی ها اعتماد داشته باشند و پول خودشان را به آنها بسپارند ولی هیچ گونه تضمینی برای اینکه این صرافیها هک نشوند، قانون شکنی نکنند و یا تصمیمات غیر منطقی نگیرند، وجود ندارد. از طرف دیگر، صرافی های غیرمتمرکز که در آن معاملات به طور کامل بر روی بلاکچین رخ می دهد، مشکلات خود را دارند:

زمان معامله ها در این صرافی بسیار کند است و وضعیت اتریوم خود بیانگر این مشکل بزرگ است.

کسانی که در معاملات پیشتاز هستند با تعیین قیمت های غیرواقعی می توانند بازار را به نفع خود دستکاری کنند.

از آنجا که معاملات غیرمتمرکز این صرافی ها در دفترهای حساب عمومی (بلاکچینها) انجام می شوند و همه می توانند آن را ببینند و رهگیری کنند، نگرانی هایی مربوط به حریم خصوصی در برخی از کاربران ایجاد خواهد شد.

در ایرسوآپ AirSwap ، معامله به طور مستقیم از یک کیف پول به کیف پول دیگر بصورت همزمان اتفاق می افتد، بنابراین پیشتازان معاملات نمی توانند بازار را دستکاری کنند. مذاکرات در مورد معامله نیز به صورت خصوصی انجام می شود و نه در صفحه اصلی پلتفرم، بنابراین حریم خصوصی افراد حفظ می شود. در آخر، به دلیل عدم وجود هزینه های تعمیر و نگهداری یا سرپرستی، استفاده از این پلتفرم هیچ هزینه ای ندارد.

آیا می دانید؟

ایرسوآپ AirSwap ویجت ایرسوآپ را ایجاد کرده است که به کاربران امکان می دهد مستقیماً بر روی یک وب سایت توکن خریداری کنند و این بدان معنی است که بازدید کنندگان می توانند بدون نیاز به مراجعه به صرافی در وب سایتی دیگر، به معاملات توکن دسترسی پیدا کنند.

چه چیز دیگری متفاوت است؟

ایرسوآپ AirSwap برای کمک به کاربران در یافتن طرف معامله ی خود، ویژگی ای به نام اسپیسز ایجاد کردند. اسپیسز ایرسوآپ در واقع مانند چترومهایی هستند که کاربران می توانند آمادگی خود را برای معامله ی انواع توکن های مورد علاقه یشان در آنها منتشر کنند و سایر کاربران می توانند به راحتی در بین آنها به جستوجو بپردازند. آنها می توانند در اسپیسز که رمزگذاری شده و خصوصی است، گپ بزنند، مذاکره کنند و معاملاتشان را انجام دهند.

ایرسوآپ AirSwap توکن یا AST چگونه تولید می شود؟

در اکتبر سال 2017 ، ایرسوآپ AirSwap  یک ICO را راه اندازی کرد و با آن ایرسوآپ توکن (AST) ایجاد کرد. در اینICO ، 150 میلیون از کل 500 میلیون توکن AST فروخته شد.

چگونه می توانید AST را نگه دارید؟

AST توکنی تحت استاندارد ERC-20 است که می تواند در صرافی ایرسوآپ AirSwap  یا در صرافی های متمرکزی مانند Binance و Huobi معامله شود.

✅ شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشند 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

با AST چه کاری می توانید انجام دهید؟

برخلاف اکثر صرافی ها، هیچ هزینه ای برای استفاده از ایرسوآپ AirSwap وجود ندارد، بنابراین AST برای پرداخت کارمزدهای معاملاتی استفاده نمی شود، بلکه در عوض به عنوان راهی برای اعلام آمادگی جهت انجام معاملات در شبکه ایرسوآپ عمل می کند. هنگامی که یک معامله گر می خواهد معامله ای را انجام دهد برای تکمیل آن نیاز دارد تا این توکن را در شبکه سهامگذازی کند.

حداقل سهم برای اعلام هر معامله 250 AST است. سهام قفل شده و پس از انجام معامله به جای اینکه بسوزد، آزاد می شود. این سیگنال از طریق فهرست ایرسوآپ منتشر می شود که هرکسی می تواند بدون نیاز به نگه داشتن AST و به صورت رایگان این فهرست را جستجو کند. برای انجام یک سفارش معامله؛ کاربران ایندکس را جستجو می کنند، معامله ی مورد نظر خود را انتخاب کرده و تراکنش را انجام می دهند.

آینده

ایرسوآپ AirSwap همچنان ویژگی ها و پیشرفت هایی در پلتفرم معاملاتی خود اضافه می کند. گرچه مزایای بسیاری در معاملات همتا به همتا وجود دارد، اما این روش مبادله چالش های بسیاری نیز دارد از جمله عدم وجود طرفهای دوم آماده برای معامله. برای رفع این چالش، ایرسوآپ در حال ایجاد ابزارهای جدیدی برای کاربران است تا بتوانند راحت تر طرفهای همتای خود را بیابند و به این ترتیب معاملات به صورت خودکار، کامل و یکپارچه تر انجام خواهند شد.

مطالب مرتبط
ارزهای دیجیتال قابل استخراج
مهندسی اجتماعی در بازار رمزنگاری چیست و هکرها چگونه با استفاده از احساساتتان سرقت می کنند؟
امن ترین راه نگهداری بیت کوین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند