منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال تریلیوم TLM و بازی دنیاهای بیگانه (Alien Worlds) چیست؟
ارز دیجیتال تریلیوم TLM

ارز دیجیتال تریلیوم TLM و بازی دنیاهای بیگانه (Alien Worlds) چیست؟

لیلا جوانمردی
1400/01/19
۰

دنیاهای بیگانه یک دنیای چند جهانی NFT با قابلیت دیفای است. این بازی سعی دارد رقابت اقتصادی و همکاری بین بازیکنان را شبیه سازی کند.

دنیاهای بیگانه یک بازی است که در آن کاربران می‌توانند ارز دیجیتال تریلیوم (Trilium) با نماد (TLM) را استخراج کنید. آن‌ها هر بار که این ارز را استخراج می‌کنند، فرصت به دست آوردن یک کارت بازی NFT را خواهند داشت. این یک بازی چند دنیایی دیفای و مبتنی بر بلاک چین است. این بازی برای همه کاربران رایگان خواهد بود. پس از ورود به سیستم کلود ولت وکس (WAX Cloud Wallet) و ورود به سیستم در “play.alienworlds.io” کاوشگران ابزاری را برای شروع استخراج دریافت می‌کنند.

ارز دیجیتال تریلیوم (TLM) چیست؟

با فعالیت ساده استخراج، شخص ارز دیجیتال تریلیوم، توکن بومی این بلاک چین را دریافت می‌کند. از تریلیوم می‌توان برای درگیر شدن در یک یا چند از شش سیاره استفاده کرد. همین طور با ذخیره آن می‌توان به عنوان کاندیدایی برای تبدیل شدن به یک عضو شورای سیاره‌ای و حاکم شدن بر کره زمین ثبت نام کرد. کارت‌های بازی NFT با گذشت زمان به روش‌های جدید و خلاقانه‌ای استفاده می‌شوند. از جمله می‌توان از “درخشش” برای ارتقا کارت‌ها و مبارزه در تاندردوم (Thunderdome) استفاده نمود.

دنیاهای بیگانه یک دنیای چند جهانی NFT با قابلیت دیفای است. این بازی سعی دارد رقابت اقتصادی و همکاری بین بازیکنان را شبیه سازی کند. این امر با انگیزه دادن به بازیکنان برای رقابت جهت استخراج ارز دیجیتال تریلیوم (TLM) فعالیت می‌کند. این ارز برای کنترل سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز یا پلنت دائوز (Planet DAOs) و دسترسی به گیم پلی اضافی مورد نیاز است.

در این دنیای چند جهانی، بازیکنان می‌توانندNFT (موارد بازی دیجیتال) را برای استخراج TLM، شرکت در نبردها و جستجوی کامل در بازی خریداری کنند. بسته به استراتژی خود، بازیکنان ممکن است NFT های متناسب با گیم پلی خود را خریداری و مونتاژ کنند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند با انتخاب مشاوران شش سیاره غیرمتمرکز، در حکمرانی شرکت کنند. بدین ترتیب دارندگان ارز دیجیتال تریلیوم در جهت گیری بازی تأثیر گذار هستند.

ارز دیجیتال تریلیوم چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال تریلیوم توکن بومی دنیاهای بیگانه است. این توکن موارد استفاده زیر را دارد:

  • شرکت در حاکمیت سیاره: دارندگان TLM می‌توانند این ارز را برای شرکت در اداره سیارات و سایر جوایز بالقوه تهیه کنند.
  • استیکینگ: بازیکنان می‌توانند ارز دیجیتال تریلیوم را در یک سیاره انتخاب شده برای شرکت در استخراج TLM و NFT درگیر کنند.
  • ارز درون بازی: توکن های TLM واحد پولی در دنیاهای بیگانه هستند. بازیکنان برای خرید و ارتقا موارد، شرکت در مسابقه‌ها و نبردها و فعالیت‌های مربوط به بازی به TLM نیاز دارند.
  • مشوق‌های بازی: کاربران فعال می‌توانند TLM را به عنوان پاداش مشارکت برای توسعه اکوسیستم و فعالیت درون بازی کسب کنند.
  • خرید:NFT موارد درون بازی می‌توانند به عنوان NFT ضرب می‌شوند. این به بازیکنان کمک می‌کند TLM را استخراج کنند، درگیر نبردها و تلاش‌های درون بازی شوند. این NFT ها در اسمارت چین بایننس و وکس WAX قابل استفاده هستند.
  • پل زنجیره‌ای: انتقال TLM بین BSC، WAX و اتریوم

هدف بازی دنیاهای بیگانه چیست؟

دنیاهای بیگانه یک اقتصاد شبیه سازی شده است. در این بازی بازیکنان برای داشتن منابع کمیاب و استخراج ارز دیجیتال تریلیوم به رقابت می‌پردازند. آن‌ها از این موارد برای افزایش قدرت خود در بازی با شرکت در انتخابات و رأی دادن در سازمان‌های خودمختار سیاره (مرکز سیارات) استفاده می‌کنند. هر دو سیاره و بازیکنان برای جمع آوری تریلیوم رقابت می‌کنند. این منجر به رقابت شدید و همکاری بین گروه‌ها می‌شود.

این پروژه 2.5 میلیون دلار از دو مرحله فروش توکن خصوصی به دست آورده است:

  • دور فروش ابتدایی: 7.06٪ از حداکثر توکن با 0.0030 USD / TLM فروخته شد.
  • دور پیش فروش: 3.43٪ از حداکثر عرضه رمز با 0.0021 USD / TLM فروخته شد.
  • در تاریخ 13 آوریل 2021 (زمانی که در بایننس ذکر شده است)، کل عرضه TLM 5،135،726،585 و میزان عرضه در حال حاضر 12.40 ~ است.
توزیع فارمینگ توکن TLM

توزیع فارمینگ توکن TLM

توجه داشته باشید که جدول فوق شامل کلیه توکن های آتی منتشر شده با نرخ تورم در حال کاهش است. این کاهش در حداکثر TLM به دلیل حوادث احتمالی سوختن رمز را به حساب نمی‌آورد. توکن های جوایز مشارکت همچنان پس از ژانویه 2025 منتشر می‌شوند.

استخراج و استیکینگ ارز دیجیتال تریلیوم

بازیکنان ممکن است از ابزار NFT های خود برای استخراج TLM و اجاره یا مالکیت زمین خود استفاده کنند. تلاش‌های موفقیت آمیز برای استخراج ممکن است به بازی‌های TLM و گاهاً NFT های اضافی پاداش دهد. بسته به زمین یا ابزار NFT، بازیکنان ممکن است بتوانند TLM و NFT بیشتری استخراج کنند. این در حالی است که دیگران بین هر چرخه استخراج فواصل کمتری دارند. کاربران می‌توانند از ترکیبی از ابزارها و سرزمین‌ها استفاده کنند که متناسب با استراتژی و گیم پلی آنها باشد.

رأی دادن به سیاره DAO

بازیکنان می‌توانند ارز دیجیتال تریلیوم را در پلنت دائوها درگیر کنند. این نشان دهنده حمایت آنها از یک سیاره است. آن‌ها این کار را در ازای دریافت روزانه توکن TLM انجام می‌دهد. از طریق استیکینگ، بازیکنان بر اساس نسبت TLM به اشتراک گذاشته شده، در دائو سیاره نیز حق رأی می‌گیرند.
بازیکنان ممکن است کاندیدای شورای یک یا چند سیاره شوند. پس از انتخابات در دائوهای سیارات درهای بازی توسط شورای منتخب برای اداره باز می‌شود آنها پس از این مرحله کنترل چند امضایی بر روند جهت گیری دیگر سیارات را خواهند داشت.

سخن نهایی

ارز دیجیتال تریلیوم با وجود عرضه بسیار زیادش توکن مناسبی برای سرمایه گذاری به نظر نمی‌رسد. با این حال از آنجایی که دو ترند مطرح فضای رمزنگاری را بهم پیوند داده است می‌تواند رشد زیادی را شاهد باشد. باید دید استقبال از این ارز در هنگام لیست شدن در صرافی بایننس چه میزان است. لیست شدن این توکن در صرافی بایننس به زودی انجام می گیرد.

مطالب مرتبط
توکن Auto
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
بلاک-چین-الروند-(Elrond)
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس