قیمت بیت کوین
878,651,299تومان
37,549دلار
0.35
قیمت اتریوم
28,937,112تومان
1,236,70دلار
1.38
قیمت تتر
23,414تومان
1دلار
0.16
قیمت پولکادات
387,903تومان
16.58دلار
20.61
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟

ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟

ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟

پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) امکان استفاده از موقعیت یلد فارمینگ را تا 2.5 برابر حالت عادی فراهم می‌کند. همچنین به شما امکان می‌دهد براساس ترجیحات شخصی و ریسک پذیری درآمد کسب کنید.

ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟

یلد فارمینگ در صنعت دیفای اغلب با تأمین نقدینگی صرافی‌های غیرمتمرکز یا دکس (DEX) مانند یونی سوآپ (Uniswap) انجام می‌شود. در ازای انجام این کار، کاربران می‌توانند سهمی از کارمزدهای دریافتی معاملات جفت ارزهایی که نقدینگی آنها را تأمین می‌کنند، کسب کنند.

پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) امکان استفاده از موقعیت یلد فارمینگ را تا 2.5 برابر فراهم می‌کند. همچنین به شما امکان می‌دهد براساس ترجیحات شخصی و ریسک پذیری درآمد کسب کنید. با این روش می‌توانید درآمد کلی خود در زمینه استخراج نقدینگی را افزایش دهید. با این حال، همانطور که معمولاً در استفاده از اهرم و لورج معمول است، خطرات نیز تقویت می‌شوند. بیایید ببینیم این پروژه چگونه کار می‌کند.مقدمه

پروژه‌های موفق‌تر در دیفایبه کاربران اجازه می‌دهد تا با تأمین نقدینگی به یلد فارمینگ بپردازند. بیشتر این پروژه‌ها در اکوسیستم اتریوم فعالیت می‌کنند. از نظر فنی، بلاکچین اتریوم، شبکه اصلی برای ابزارها و برنامه‌های مالی غیرمتمرکز بوده است. با این حال بلاکچین جدید بایننس اسمارت چین (BSC) نیز از این نوع قابلیت‌ها پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل تیم آلفا فایننس لب (Alpha Finance Lab) تصمیم گرفتند اکوسیستم دیفای خود را هم روی BSC و هم اتریوم بسازند.

پروژه دیفای آلفا همورا چیست؟

آلفا همورا دومین محصول در حال کار است که توسط آزمایشگاه آلفا فاینانس تولید شده است. این نرم افزار به گونه‌ای طراحی شده است که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی استخراج نقدینگی انجام دهند. به طور خاص، کسانی که در زمینه یلد فارمینگ دیفای فعالیت می‌کنند می‌توانند موقعیت‌های خود را “تقویت” کنند. این احتمالاً اولین باری است که از اهرم و لورج برای یلد فارمینگ دیفای استفاده می‌شود. این نکته باعث می‌شود آلفا همورا یک پروژه منحصر به فرد در امور مالی غیرمتمرکز باشد.

البته یلد فارمینگ تنها گزینه این پروژه نیست. آلفا همورا از وام‌های ETH نیز پشتیبانی می‌کند. اکوسیستم آلفا همچنین به شرکت کنندگان اجازه می‌دهد تا به کاربران خاصی به نام های واریز کنندگان یا لیکوییدیتور (liquidator) و شکارچیان اعانه یا بونتی هانتر (bounty hunter) تبدیل شوند. بعداً به معنای اینها خواهیم پرداخت. نکته نهایی این است که همه این گزینه‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا بسته به تنظیمات شخصی و ریسک پذیریشان درآمد بیشتری کسب کنند. همه این گزینه‌ها می‌توانند پاداش بالای APY را فراهم کنند. این عوامل باعث جذابیت آلفا همورا برای علاقه مندان به دیفای شوند.

گزینه‌های یلد فارمینگ پروژه دیفای آلفا همورا

اولین گزینه برای کاوش در آلفا همورا، یلد فارمینگ است. هنگامی که یک کاربر کیف پول خود را متصل کرد، می‌تواند وجوه خود را واریز کند، میزان اهرم خود را تعیین کند و بلافاصله یلد فارمینگ را شروع کند.

در حال حاضر، استخرهای پشتیبانی شده از آلفا همورا شامل موارد زیر هستند:

  • WETH / WBTC (یونی سوآپ)
  • WETH / USDT (یونی سوآپ)
  • WETH / USDC (یونی سوآپ)
  • WETH / DAI (یونی سوآپ)
  • WETH / DPI (ایندکس کوپ)

یک از جنبه مهم درباره یلد فارمینگ از طریق آلفا همورا وجود دارد. این نکته این است که چگونه این پروژه همه توکن های ALPHA کسب شده را هر روز سرمایه گذاری مجدد می‌کنند. طبق گفته این تیم، این سود بالقوه بالاتری را به صورت کاملاً منفعلانه به همراه خواهد داشت.ارز دیجیتال آلفا ALPHA چیست؟

آلفا ALPHA یک توکن ابزاری و حاکمیتی است. نه تنها برای پروتکل آلفا همورا بلکه برای سایر محصولات موجود در اکوسیستم آلفا فایننس کاربرد دارد. ارز دیجیتال آلفا ALPHA همچنین اولین پروژه‌ای است که هم در بایننس لانچ پد (Binance Launchpad) و هم در لانچ پول (Launchpool) راه اندازی شده است.

موارد استفاده ارز دیجیتال آلفا ALPHA شامل تأمین نقدینگی، مشارکت آلفا برای دریافت سهمی از کارمزدهای پروتکل و باز کردن قابلیت‌های همکاری بین محصولات آلفا است.

از نظر حکمرانی، دو جنبه در مورد ارز دیجیتال آلفا ALPHA وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اول از همه، دارندگان ارز دیجیتال آلفا ALPHA می‌توانند معیارهای اصلی محصولات خاص، از جمله نرخ بهره، نسبت ارزش، مجازات تصفیه و غیره را کنترل کنند. سطح دوم مربوط به حاکمیت سطح گسترده در پروتکل است. طبق گفته آزمایشگاه آلفا فایننس، دارندگان ارز دیجیتال آلفا ALPHA می‌توانند تعیین کنند که چگونه محصولات مختلف این شرکت می‌توانند در آینده به صورت یکپارچه با یکدیگر کار کنند.

فواید پروژه دیفای آلفا همورا

نوآوری

پروژه دیفای آلفا همورا روش‌های جدیدی را برای مشارکت در یلد فارمینگ معرفی می‌کند. این روشها هم برای یرمایه گذاران پربازده و هم برای صنایع گسترده دیفای مفید است. آلفا همورا به کاربران امکان می‌دهد APY بالاتر بدون نیاز به اعتماد به هیچ واسطه‌ای کسب کنند.

حسابرسی امنیتی

ممیزی‌های قرارداد هوشمند یکی از مهمترین نگرانی‌های سرمایه گذاران است. چندین پروژه دیفای وجود داشته است که بدون یک ممیزی امنیتی مناسب راه اندازی شده‌اند. در مقابل، قراردادهای هوشمند پروژه دیفای آلفا همورا توسط پک شیلد (Peckshield) کنترل شده است.

توکن حاکمیتی

افزودن پروژه دیفای آلفا همورا به اکوسیستم آلفا فایننس هم افزایی بیشتری را برای ارز دیجیتال آلفا ایجاد می‌کند. مانند سایر محصولات آلفا، از این توکن ها به عنوان بخشی از حاکمیت پروتکل آلفا همورا استفاده می‌شود. مشارکت در جامعه گام مهمی در جهت دستیابی به پایداری طولانی مدت است.

خطرات آلفا همورا

انحلال

دقیقاً مانند هر استراتژی دیگری که شامل اهرم و لورج است، باید بسیار مراقب باشید. شما فقط باید وجوه خود را در صورت اطلاع کامل از خطرات تصفیه واریز کنید. در پروژه دیفای آلفا همورا سرمایه گذاران یا یلد فارمرها خطر انحلال دارایی خود را می‌پذیرند. تا زمانی که کاربران بالای 80٪ در یونی سوآپ و 60٪ در ایندکس کوپ IndexCoop بدهی داشته باشند، سرمایه اولیه منحل نمی‌شوند. این بدان معناست که بدهی بیش از 80٪ ارزش سرمایه (بدون احتساب لغزش) می‌تواند در یونی سوآپ تصفیه شود.

آسیب پذیری های بالقوه

توجه داشته باشید که بازبینی کد به این معنی نیست که استفاده از قرارداد هوشمند بدون خطر است. اشکالات و آسیب پذیری ها همیشه بخشی از هر نرم افزاری هستند. شما باید هنگام تعامل با هر قرارداد هوشمند این موضوع را به خاطر بسپارید.

صندوق اتریوم با بهره

از طریق پروژه دیفای آلفا همورا، می‌توانید از طریق موقعیت حامل بهره، سود سهام اتر خود را بدست آورید. می‌توانید ETH را به بانک آلفا همورا واریز کنید و در ازای آن توکنهای ibETH دریافت کنید. نشانه‌های ibETH دارایی قابل معامله هستند که به طور مداوم سود کسب می‌کنند و سهم شما از ETH را در مجموعه بانک نشان می‌دهند.

سود پرداختی توسط وام گیرندگان ETH، متناسب با سهم آنها از وام، به وام دهندگان ETH پرداخت می‌شود. نرخ بهره توسط نرخ بهره بانک تعیین می‌شود. هرچه بیشتر باشد، نرخ بهره بالاتر خواهد بود. به زبان ساده، هرچه تقاضا برای وام گرفتن بیشتر باشد، نرخ بهره نیز بالاتر است.

بخشی از سود پرداخت شده در خزانه‌ای ذخیره می‌شود که به عنوان یک صندوق بیمه برای محافظت در برابر حوادث سقوط ناگهانی قیمت‌ها عمل می‌کند.لیکوییدیتور و بونتی هانتر

پلت فرم پروژه دیفای آلفا همورا ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری را نیز ارائه می‌دهد. کاربران ویژه‌ای که لیکوییدیتور نامیده می‌شوند می‌توانند موقعیت‌های در معرض خطر را تصفیه کنند. این زمانی اتفاق می افتد که مقدار موقعیت کاربر به زیر نسبت تصفیه برای سیستم عامل مربوطه برسد. این بدان معناست که موقعیت‌هایی که زیر آستانه تصفیه هستند در معرض خطر دستیابی هستند. مدیر تصفیه 5٪ از ارزش تصفیه شده را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند.

بونتی هانتر نوع دیگری از کاربران خاص هستند. آن‌ها می‌توانند در قرارداد تابعی را فراخوانی کنند که تمام توکن های تولید شده در مجموعه آلفا همورا را برای اتر به فروش برساند. با انجام این کار، بونتی هانتر، ETH جمع آوری شده را در استخر یلد فارمینگ مجدد سرمایه گذاری می‌کنند. آلفا همورا 3٪ از کل پاداش را به آنها تعلق می‌دهد. این، به نوبه خود، میزان سود توزیع کنندگان ibETH را که وام دهندگان کاهش می‌دهد، کاهش می‌دهد، زیرا سهام کل آنها در ارزش کل استخر کاهش می‌یابد.

صحبت‌های پایانی

راه اندازی پروژه دیفای آلفا همورا یک نقطه عطف مهم برای اکوسیستم آلفا فایننس است. توانایی ورود به موقعیت‌های استخراج نقدینگی با اهرم و لورج یک نوآوری مهم برای فضای گسترده‌تر دیفای است.

در حالی که یلد فارمینگ مهم‌ترین نقطه قوت دیفای است، حساب‌های سودآور اتریوم آن نیز می‌تواند برای کاربران پیشرفته جذاب باشد. همراه با گزینه تبدیل شدن به لیکوییدیتور یا بونتی هانتر، روش‌های زیادی برای تعامل جامعه بلاکچین با این سیستم عامل وجود دارد.

مطالب مرتبط
اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چیست
گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز
پولکادات (Polkadot) نسل جدید بلاکچین؛ همه چیز درباره این بلاکچین و توکن DO
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد
ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟
سوئینگ تریدینگ Swing Trading در بازار ارزهای دیجیتال به چه معناست؟
ارز دیجیتال YFI و همه چیز در مورد پروژه یرن فایننس (Yearn.finance) چیست؟