منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  امبروسس(AMB) اکوسیستمی که با استفاده از بلاک چین کیفیت و ایمنی محصولات را تضمین می کند
(AMB) h امبروسس چیست و از آینده آن چه می دانید؟

امبروسس(AMB) اکوسیستمی که با استفاده از بلاک چین کیفیت و ایمنی محصولات را تضمین می کند

سعید درویشی
1399/05/20
5

امبروسس(AMB) اکوسیستمی است که قصد دارد با استفاده از بلاکچین و IoT (اینترنت اشیا) ردیابی محصولات در طول زنجیره تأمین و همچنین تضمین کیفیت، ایمنی و منشأ تولیدشان به مشتریان کمک کند. این کار با این هدف صورت می گیرد که مصرف کنندگان اطلاعات صحیحی درباره محصولاتی که خریداری می کنند داشته باشند.
این اطلاعات همچنین می تواند به شکل قراردادهای هوشمند بین تأمین کننده و مصرف کننده مورد استفاده قرار گیرد. به همین منظور برنامه ی کنترل کیفیت، “تضمین کیفیت بهم پیوسته” را اجرا کرده است. پروژه امبروسس(AMB) با هدف بهبود و تقویت زنجیره های عرضه ی جهانی از طریق اکوسیستمی که می تواند تاریخ، حرکت و معاملات کامل محصولات را ثبت و اجرا کند، آغاز شده است.

امبروسس(AMB) اکوسیستمی که با استفاده از بلاک چین کیفیت و ایمنی محصولات را تضمین می کند

Angel Versetti ، مدیرعامل شرکت به همراه استفان مایر، امبروسس را در سال 2017 تاسیس کرد.

Versetti با سازمان ملل متحد همکاری کرده و Versetti Ventures ، یک شرکت موفق در سرمایه گذاری رمزارزها را تأسیس کرده است.

استفان 20 سال تجربه در بخش تحقیق و توسعه صنایع غذایی دارد.

امبروسس یک استارتاپ سوئیسی و عضو انجمن Crypto Valley است. اولین فروش توکن های AMB در اکتبر سال 2017 صورت گرفت.

فواید امبروسس چیست؟

پروتکل امبروسس در هسته اصلی فناوری امبروسس قرار دارد که از سه بخش تشکیل شده است:

1. مخازن اندازه گیری: با استفاده از قراردادهای هوشمند اندازه گیری، مخزن وظیفه مدیریت اندازه گیری های خاص محصول را دارد که در مجموعه های مختلف داده ثبت و ضبط شده است. این بخش جزئیات مربوط به موارد مختلف را که در طی فرآیند زنجیره تامین جمع آوری می شود، ذخیره می کند.

2. قراردادهای هوشمند: این مؤلفه به عنوان یک چک لیست کیفیت برای کالاهای توزیع شده از طریق پلتفرم عمل می کند و به منظور اطمینان از مصرف ایمن، پیروی محصولات از استانداردهای از پیش تعریف شده کیفیت بررسی می شود.

3. توکن امبر: اولین توکن بومی این پلتفرم، Amber به عنوان ابزار کاربردی پلتفرم امبروسس عمل می کند. هر دسته از محصولات با مقدار مشخصی از توکنهای امبر پیوند می خورند. با حرکت محصولات در امتداد زنجیره تأمین، توکن در بین شرکت کنندگان مختلف ادغام و توزیع می شود.

این پروتکل به همراه نرم افزاری که از پلتقرم امبروسس استفاده می کند، در شبکه بلاکچین اتریوم کار می کند. این بلاکچین اطلاعات مربوط به دستگاههای IoT را در یک شبکه غیرمتمرکز ضبط می کند. یک API انعطاف پذیر مطابق با هر نوع کالا و همه شرکت کنندگان در این شبکه فعال است.

امبروسس از سنسورها و حسگرهای زیستی برای ارائه نظارت بر زمان واقعی مشخصات هر محصول استفاده می کند و از طریق مکانیسم برچسب زدن الکترونیکی ویژگیهای فیزیکی محصولات را بررسی می کند.

(AMB) h امبروسس چیست و از آینده آن چه می دانید؟

(AMB) h امبروسس چیست و از آینده آن چه می دانید؟

امبروسس دارای معماری ذخیره سازی داده های سه لایه است.

1. اولین لایه شامل یک کتابخانه برای ذخیره داده های کوچک در بلاکچین و سیستم های فایل توزیع شده است. این لایه سازوکاری مانند داده های امضا شده و درخت مرکل را به کار می برد.

2. در لایه دوم از مخازن اندازه گیری و قراردادهای هوشمند مورد نیاز برای کار با زنجیره های تأمین استفاده شده است.

3. لایه سوم شامل پروتکلی به نام Amrosus.js که به طور خاص برای زنجیره ی مواد غذایی و دارویی در نظر گرفته شده است.

امکانات

1. خود میزبانی یا فضای ابری: کاربران می توانند حتی بدون اجرای مسترنود(گره اصلی) به امبروسس دسترسی پیدا کنند. از طریق AMB-NET امکان دسترسی به هر مسترنودی فراهم آمده است، که یکی از آنها مسترنود خود امبروسس است که از طریق API های REST اداره می شود.

2. ایمنی در طراحی: این پلتفرم با بلاکچین اختصاصی کار می کند تا حداکثر امنیت را ارائه دهد. هر معامله ی پلتفرم تغییرناپذیر و کاملاً بی خطر است.

3. منبع آزاد: AMB-NET یک سیستم عامل منبع باز است. کاربران از هر جای دنیا می توانند گره ها را به دلخواه تنظیم کرده و از طریق زیرساخت IT خود در این پروژه کار کنند.

4. توسعه دهنده محور: هدف اصلی امبروسس فراهم کردن ابزارها و امکاناتی است که فرصت های بهتری برای سیستم های زنجیره ی تأمین ایجاد کنند.

این شبکه در چه صنایعی کاربرد دارد؟

یکی از کاربردهای اصلی امبروسس در صنایع غذایی است. در حال حاضر این صنعت در رابطه با آلودگی و نحوه ی بد برخورد با محصولات در طی فرآیند زنجیره تأمین، با مشکلات بسیاری روبرو است. امبروسس با شبکه غیرمتمرکز بلاکچین خود، در صدد است تا این فرایندها را شفاف و داده های مربوط به آن را غیرقابل تغییر کند. این امر به روند حسابرسی مواد غذایی کمک شایانی خواهد کرد.

به همان صورت، این پلتفرم درصدد کمک به بخش مراقبت های بهداشتی است. امبروسس به این صنعت کمک خواهد کرد تا یک چارچوب مصرف کننده محور را به منظور کاهش اتلاف ظرفیت بیمارستانها ایجاد کند، که مصرف کننده را متکی به خود می کند.

چگونه می توان AMB را خریداری و ذخیره کرد؟

نحوه خرید AMB

توکن امبروسس AMB یک توکن کاربردی است که برای مشارکت کنندگان در اکوسیستم آن ایجاد شده است تا بتوانند روی این سیستم عامل فعالیت کنند و برای خرید در صرافی هایی مانند HitBTC ، KuCoin ، IDEX ، Binance و CoinCodex در دسترس قرار دارد.

CoinSwitch ، به عنوان بزرگترین پلتفرم تبدیل رمزارزها، به کاربران این امکان را می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده خود را در ازای توکن های ابزاری امبروسس در سراسر صرافیها، در یک مکان معامله کنند. شما می توانید بیش از 45000 جفت ارز مبادله ای را بررسی و مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

امکان دیگر این است که با CoinSwitch ، شما به یک کیف پول جداگانه از صرافی نیاز ندارید تا بتوانید توکن AMB خود را ذخیره کنید. در عوض، همه معاملات با کیف پول شخصی شما اتفاق می افتد.

ذخیره سازی

توکن های AMB می توانند در هر کیف پول ETH مانند MyEtherWallet ذخیره شوند زیرا سازگار با ERC-20 است.

سایر گزینه های ذخیره سازی شامل کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S و Trezor است.

Exodus و Jaxx نیز از توکن AMB پشتیبانی می کنند.

آینده امبروسس چیست؟

این تیم در حال توسعه سنسورهای سخت افزاری است که به صورت پلاگ اند پلی (سخت افزاری که بعد از اتصال اجرا می شود) و سازگار با بلاکچین پلتفرم کار می کنند. آنها همچنین در نظر دارند سنسورهای IoT را برای بسته ها و پرینترها ایجاد کنند که به جایگزینی تجهیزات زنجیره تأمین فن آوری منفعل (دستگاههایی که به انسان به عنوان اپراتور نیاز دارند) با قطعات هوشمند کمک خواهد کرد.

خط انتقال همچنین شامل روش های شخصی سازی برچسب و ردیاب های درجه کیفی مواد غذایی و حسگرهای زیستی است. این محصولات به جای روشهای قدیمی بسته بندی، در ایجاد یک سیستم انتقال به روز شده و کارآمد نقش دارند. آنها همچنین شامل گزینه های سفارشی سازی خواهند شد.

این سیستم از اتصالات قابل استفاده مجدد تشکیل شده است که ارتباط سریع و آسان را برای اطلاعات زنجیره تأمین فراهم می کند. این اتصالات آماده جایگزین سرویس هایی مانند SAP یا Oracle می شوند.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

امبروسس چه تفاوتی با سایر ارزهای رمزنگاری شده دارد؟

ویژگی اصلی ای که امبروسس را از سایر رمزنگاران متمایز می کند، ماموریت آن برای توکنیزه کردن روند عرضه محصول است. این شرکت از قراردادهای هوشمند برای ردیابی، اشتراک گذاری و تجارت محصولات از طریق زنجیره تأمین استفاده می کند.

این پلتفرم از یک راه حل ترکیبی استفاده می کند تا کاربران بتوانند انتخاب کنند که کدام داده ها باید عمومی و کدام یک باید خصوصی باشد. این ویژگی یکی از مزیت های اصلی این پلتفرم نسبت به رقبایش است.

برخلاف بیشتر ارزهای رمزپایه، امبروسس با مجموعه ای از سنسورها و یا حسگرهای زیستی کار می کند که امکان ارزیابی خصوصیات فیزیکی یک محصول و محیط آن برای واحدهای خاص را فراهم می کند. بعداً این محصول شناسنامه شخصی خود را به دست می آورد تا بتواند از طریق تأمین کنندگان و همچنین مصرف کنندگان در سراسر زنجیره تأمین شناسایی شود.

آینده امبروسس چیست؟

تمرکز اصلی امبروسس در بهبود زنجیره های تأمین محصولات ضروری زندگی، به ویژه مواردی مانند غذا یا دارو است. این پلتفرم از طریق دفاتر حساب توزیع شده، پردازنده های داده و سیستم های حسگر، در حالی که جریان زنجیره تأمین را تسهیل می کند به شفافیت این روند در هر مرحله کمک می کند.

علاوه بر این، امبروسس نه تنها ارتباط داده های اضافی یا جدید را در بین طرف های زنجیره تأمین امکان پذیر می کند، بلکه به ایجاد برنامه های جدید و بازارهایی که از اطلاعات زمان واقعی پلتفرم استفاده می کنند نیز کمک می کند. باید به این توجه داشت که این مزیت تنها زمانی مهم خواهد بود که امبروسس گسترده شده باشد.

هدف اصلی آن بهبود سیستم های تأمین است که چشم انداز خوبی از آینده ی توکن می دهد. یک واترپاپ خوش ساخت که توسط تیمی از متخصصان خبره پشتیبانی می شود، توکنیزه کردن پتانسیل خوبی برای این پروژه بوجود آورده است.

مطالب مرتبط
موقعیت‌های شورت یا لانگ (short/long) یا موقعیت های خرید و فروش چیست؟
شبکه لایتنینگ lightning روشی برای انجام معاملات بدون نیاز به تأیید صحت آنها در بلاکچین
آموزش ساخت توکن روی اتریوم
فرستادن دیدگاه
 • حسین
  2 ماه پیش پاسخ

  سلام
  خواستم در خصوص جواب سوالاتی که به مشرکین خودتون میدید یه مقدار کارشناسانی شده باشد به طور مثال عزیزی سوال کرده ارز سفارش داده شده در کیف پولم قرار نگرفته شما با راحتترین راه می‌گویید ادرس اشتباه بوده در صورتیکه زمانیکه از صرافی خرید میشه ويرايش از بررسی وماین نمودن وجزییات دریافت ارز واحدی یا همان هش برای درخواست کننده میفرستد ودر پنل کاربری فرد قرارمیگیرد چرا سهام مورد نظر در کیف پول قرار نمی‌گیرد لطفا این مشکل بنده هم هست لطفا بررسی ومشکل را با راهنمایی لازم عنوان نمایید
  با عرض پوزش بذرافشان

  • رضا باغانی
   2 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، البته که این مشکل به خیلی از متغیرها مربوط می شه: کیف پولی که استفاده می کنین و شبکه ای که باهاش ارز رو ارسال کردین خیلی مهمه. ما در اکثر مواقع توضیح بیشتر می خوایم از کارابران محترم و نمی گیم شبکه اشتباه بوده مگه اینکه بنا بر اطلاعاتی که کاربر بهمون می ده به این نتیجه برسیم. الان هم من واقعا متوجه سوالتون نمی شم ارز واحد و هش یکی نیستن. ارز دیجیتال دارایی ها توکنی روی شبکه هست و هش مکانیزم حفظ امنیت شبکه. شما به صورت واضح به ما بگین چه مقدار ارز با استفاده از چه شبکه ای از چه مبدایی به چه مقصدی ارسال کردین تا بتونیم راهنمایی تون کنیم. هر پروتکل، بلاک چین، صرافی و کیف پولی مکانیزم منحصر بفرد داره.

 • ابوذر پروین
  3 ماه پیش پاسخ

  سلام و عرض ادب،
  من amb رو از بایننس فرستادم به تراست ولت، شبکه صرافی زده بودamb ولی کیف پول زده erc20,
  الان ارزم گم شده، شما میتونید کمکم کنید؟

  • رضا باغانی
   3 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر ارزتون رو به آدرس اشتباه ارسال کردین خوشبختانه ما مقاله آموزشی در این رابطه داریم که پیشنهاد می کنم برای حل مشکلتون به لینک زیر مراجعه کنید:
   نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند

  • Feron
   1 ماه پیش پاسخ

   سلام .اگر amb فرستادین به کیف پول ولی نرسیده .کیف پول trustee را نصب کنید .سپس عبارت بازیابی کیف پولی که amb رو بهش فرستادینو رو trustee بزنید (بازیابی کنید )سپس amb رو تو کیف پول trustee روشن کنید .موجودی نمایش داده میشود .با تشکر

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether