قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  شبکه آراگون (ANT) بهبود کار از طریق بلاکچین و ایجاد دادگاه های دیجیتال

شبکه آراگون (ANT) بهبود کار از طریق بلاکچین و ایجاد دادگاه های دیجیتال

دانشنامه ارزهای دیجیتال
سعید درویشی
18 آگوست 20
۰
شبکه آراگون (ANT) بهبود کار از طریق بلاکچین و ایجاد دادگاه های دیجیتال

شبکه آراگون می خواهد نحوه ی کار ما را از طریق بلاکچین بهبود بخشد. آنها معتقدند که می توان از بلاکچین برای ایجاد سازمان های غیر متمرکز مؤثر و دادگاه های دیجیتال استفاده کرد. انسانها دوست دارند با هم کار کنند. ما سالها سازمان های بی شماری را ایجاد کرده ایم که همه ما را قادر می سازد با یکدیگر همکاری کنیم. در واقع تعداد بسیار کمی از افراد وجود دارند که می توانند خود را گرگ های تنها بنامند.

شبکه آراگون (ANT) بهبود کار از طریق بلاکچین و ایجاد دادگاه های دیجیتال

مشکل: ساماندهی تعاملات انسانی یک سازوکار هزینه بر است. شرکت ها هر سال میلیارد ها دلار برای هزینه های اداری حل و فصل اختلافات خود اختصاص می دهند. بدون ساختار فراگیر، مدارک اداری را می توان کپی کرد یا از بین برد. پروژه ها به تأخیر می افتند. گاهی اوقات سالها طول می کشد تا دو طرف برای حل و فصل اختلاف نظر خود به توافق برسند. شبکه آراگون می گوید آنها راه حل تمام این مشکلات را دارند.

شبکه آراگون چیست؟

آراگون برای کارآمد و شفاف کردن فعالیت شرکتها و سازمانها با یکدیگر از بلاکچین استفاده می کند. شرکت ها می توانند از آراگون برای امضای توافق نامه های قرارداد هوشمند با یکدیگر استفاده کنند. سپس می توان این قراردادهای هوشمند را با خیال راحت در قسمتی از زنجیره ی بلاکچین ذخیره کرد تا هرکدام از طرفین هر زمان که بخواهند به آنها دسترسی پیدا کنند.

آراگون دوست دارد خودش را به عنوان قوه ی داوری خصوصی دیجیتال معرفی کند. این شبکه در حال ایجاد یک سیستم تسویه حساب غیرمتمرکز است که می تواند برای داوری سریع و مؤثر بین طرفین درگیر در مناقشات استفاده شود. این پلتفرم دارای یک توکن شبکه بومی آراگون که با “ANT ” شناخته می شود است و از آن برای پرداخت هزینه ها استفاده می شود و همینطور به عنوان وثیقه برای حسن انجام فعالیت ها در شبکه قفل می شود.

شبکه آراگون (ANT) بهبود کار از طریق بلاکچین و ایجاد دادگاه های دیجیتال

شبکه آراگون (ANT) بهبود کار از طریق بلاکچین و ایجاد دادگاه های دیجیتال

چه کسی شبکه آراگون را خلق کرد؟

شبکه آراگون حاصل اندیشه های مغز متفکر لوئیز کوانده و خورخه ایزوکیرودو بود. کوانده پیشتر به ساختن تکنیک برچسب زمان بر روی بلاکچین کمک کرده و همچنین با شرکت هایی مانند مایکروسافت و تلفونیکا و همچنین دولت استونی همکاری داشته است. ایزوکیرودو در سن 15 سالگی بورسیه ی اپل شد. آراگون در حال حاضر توسط بنیاد آراگون اداره می شود، که یک سازمان غیر انتفاعی است و وظیفه ی اصلیش ساخت و ارتقاء شبکه آراگون است.

آیا می دانید؟

نام “آراگون” از ناحیه ای در اسپانیا آمده است که هر دو مؤسس این پلتفرم در آنجا بزرگ شده اند و با توجه به شخصیت اصلی سری فیلمهای Lord of Rings نامگذاری نشده است و این فقط یک تشابه اسمی است.

تاریخچه مختصری از آراگون

فوریه 2017 – شبکه آراگون رونمایی شد.

مه 2017 – آراگون ICO خود را راه‌اندازی کرد.

ژوئن 2017 – آراگون با پلت فرم صرافی غیرمتمرکز، 0x معاهده همکاری امضا کرد.

فوریه 2018 – آرگون آرشیتکت راه اندازی شد که امکانی برای شرکت ها جهت ساختن پروفایل های خاص خود بر روی پلتفرم است.

_____________________

✅ شاید این مقالات نیز برای شما مفید باشند 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

_____________________

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

** تضمین ** – کاربران قبل از اینکه بتوانند به کمک شبکه مشارکت ایجاد کنند، باید توکن های آراگون را سهامگذاری کنند. این امر به ایجاد یک اکوسیستم صادقانه و آزاد و همچنین اجرای قراردادهای هوشمند کمک می کند. توکن های سپرده شده بدلیل سوء رفتار یا تحرکات مشکوک از بین می روند.

دسترسی – قراردادهای هوشمند آراگون توسط همه ی افراد قابل خواندن است. این امر اجازه می دهد تا کاربران با دانش فنی کم نیز بتوانند از سیستم عامل به طور موثر استفاده کنند.

ارز پایدار – رمزارزها، دارایی های بی ثباتی هستند. مبلغی که به عنوان وثیقه نگه داشته می شود می تواند در مقایسه با زمانی که واریز شده است، ارزش بسیار کمتر یا بیشتری داشته باشد. توکنهای آراگون یک مقدار پایدار را حفظ می کنند. این شبکه می تواند توکن های پس انداز شده را بخرد تا قیمت ها را افزایش دهد یا بفروشد تا جلوی افزایش بیش از حد ارزش آنها را بگیرد.

حریم خصوصی – آراگون نیازی به استفاده کاربران از هویت های اصلی و افشای اطلاعات شخصی و محرمانه ندارد. این امر به افراد امکان می دهد تا یک هویت جداگانه در بلاکچین و متمایز از شخصیت اصلی خود داشته باشند و بتوانند از این هویت ها برای ایجاد توافق و انجام مشاغل استفاده کنند.

آیا می دانید؟

آراگون در آگوست سال 2018 به روزرسانی های پلت فرم Medium را متوقف کرد. زیرا به نظر این پروژه سیاستهای این سایت برخلاف اهداف رمزنگاری است.

توکن های شبکه آراگون چگونه تولید می شود؟

تیم آراگون در ابتدا کمی کمتر از 40 میلیون توکن ANT را ایجاد کرد و 70 درصد از آنها را در ICO سال گذشته ی خود فروخت. شبکه آراگون بربستر بلاکچین اتریوم بوجود آمده است. بنابراین این توکن ها با استاندارد ERC20 ایجاد شده اند. هنگامی که شبکه به طور کامل فعال است و کار می کند، برنامه ای در نظر گرفته شده است که بسته به نیاز جامعه، توکن های جدید را بسوزاند. البته این تصمیمات توسط خود کاربران آراگون گرفته می شود.

آیا می دانید؟

ICO آراگون در ابتدا قرار بود تا اواسط ژوئن اجرا شود، اما این زمان بسیار کوتاه شد. این پروژه در کمتر از 15 دقیقه به سقف حجم مدنظر خود یعنی 25 میلیون دلار رسید.

آراگون چگونه کار می کند؟

** قراردادهای هوشمند ** – آراگون از قراردادهای هوشمند استفاده می کند. همانطور که می دانید آنها مانند قرارداد های معمولی هستند اما تفاوت بزرگشان در این است که به صورت خودکار انجام می شوند. آنها می توانند معاملات را بطور مستقل انجام دهند. این قراردادها توکنهای واریزی را نگه داشته و به محض اینکه شرایط در نظرگرفته در توافق نامه محرز شد به صورت خودکار پرداخت را انجام می دهند.

** اوراکل ها ** – قراردادها و رویدادهای دنیای واقعی باید به داده هایی که بلاکچین قادر به درک آنهاست ترجمه شوند. آراگون از اوراکل هایی استفاده می کند که توافق نامه هایی را که بر روی این پلتفرم انجام می شوند، قادر به پاسخدهی در برابر اتفاقات دنیای واقعی می کنند.

** حاکمیت غیر متمرکز ** – هیچ قدرت متمرکزی در این پلتفرم وجود ندارد که داوری را در شبکه آراگون تحت تاثیر قرار دهد و در آن دخالت کند. کاربران خود آن را به عنوان بخشی از یک سازمان خودمختار غیر متمرکز یا DAO اداره می کنند. این به آنها امکان می دهد اختلاف نظرها را با اجماع به سادگی حل کنند.

** دادگاههای غیرمتمرکز ** – هر وقت مشاجره ای پیش می آید، شبکه تعدادی را به عنوان اعضای هیئت منصفه برای پرونده تعیین می کند. دقیقاً مانند یک دادگاه واقعی، هر یک از طرفین شواهد و مدارکی را ارائه می دهند و سپس اعضای هیئت منصفه تصمیم خود را صادر می کنند. هر دو طرف حق تجدید نظر در تصمیم گیری را دارند. در صورت تأیید، این پرونده به دادگاه عالی رسیدگی ارجاع داده خواهد شد.

با توکن های آراگون چه کاری می توانید انجام دهید؟

توکن های آراگون به عنوان وثیقه برای توافق های انجام شده بر روی پلتفرم استفاده می شوند. آنها همچنین برای پرداخت کارمزد و هزینه های ناشی از استفاده از شبکه مورد بهره برداری قرار می گیرند. اعضای هیئت منصفه و کاربران درگیر در مدیریت شبکه نیز به دلیل وقت و تخصص خود با ANT دستمزد می گیرند.

آینده

تیم آراگون بدون سر و صدا به پیش می رود. آنها می گویند که هم اکنون تمرکز خود را بر روی ساخت و توسعه شبکه گذاشته اند. توسعه دهندگان این پروژه انتظار دارند که آراگون به مرور زمان بهبود یابد و کاربران قادر به تصمیم گیری و ارائه پیشنهادات برای بهبود ساختار آن خواهند بود.

اختلافات حقوقی بیشتری در این شبکه حل و فصل خواهد شد و یک دادگاه دادرسی که قاضیان می توانند برای اجرای احکام خود در مراحل بعدی از آن بهره مند شوند، ایجاد می شود. موفقیت آراگون کاملاً به این بستگی دارد که چه تعداد از کسب و کارها شروع به استفاده از آن کنند. در صورت اثبات محبوبیت، بنیان یک الگوی کاملاً جدید برای شرکت ها جهت سازماندهی و تعامل با یکدیگر، شکل خواهد گرفت.

مطالب مرتبط
هاریزن (Horizen ) رمز ارزی با محوریت حریم خصوصی و مسائل امنیتی موجود در شبکه ها
اتریوم بلاکچین پیشرو: تاریخچه 5 ساله اتریوم بلاکچینی که در دنیای رمزنگاری انقلابی به وجود آورد
دیفینیتی Dfinity مدعی ساخت نسل جدیدی از برنامه های مگا یا ابراپلیکیشن ها
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی غیرمتمرکز بایننس دکس (Binance DEX)، راهنمای استفاده برای کاربران باتجربه
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.