منو
بیت پارس  »  آموزش  »  کیف پول ارزهای دیجیتال  »  کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال
کیف-پول-اتمیک-مدیریت-پرتفلیو-رمزارزها

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

نوید رحیمی
1399/09/05
۰

کیف پول اتمیک (Atomic Wallet) چیست؟ با افزایش روزافزون محبوبیت رمزارزها، نیاز به یک کیف پول امن نیز افزایش پیدا کرده است. کیف پول اتمیک یک کیف پول نرم افزاری است که مزیتهای زیادی را برای کاربر فراهم می کند. این کیف پول میزبان بیش از 300 رمزارز مختلف می باشد. کار کردن با آن ساده است و علاوه بر اینها متن باز نیز هست.

کیف پول اتمیک یک کیف پول مطمئن برای ارزهای دیجیتال

اگر شما به دنبال یک برند جدید کیف پول رمزارز هستید و دوست دارید چیزی را خارج از تبلیغات بزرگ امتحان کنید، کیف پول اتمیک می تواند گزینه خوبی باشد. این کیف پول توسط بسیاری از کاربران فعال در بازار رمزارزها مثبت ارزیابی شده است.

پیدا کردن یک کیف پول با ارزش می تواند کمی سخت باشد، مخصوصا اگر به دنبال یک کیف پول سخت افزاری نباشید. کیف پول اتمیک جست و جو برای کیف پول را برای شما کوتاه خواهد کرد. کیف پول اتمیک با ویژگی های مختلفی همراه است که بیشتر فعالان بازار رمزارزها را راضی نگه داشته است.مزیت‌ها و معایب کیف پول اتمیک

بررسی های ما از کاربران این کیف پول نشان می دهد که اتمیک یک پلتفرم ذخیره سازی رمزارز بر پایه نرم افزار است. این کیف پول با یک صرافی داخلی مبادله و خرید و فروش رمزارزها را در داخل نرم افزار ممکن میکند. این کیف پول ارز دیجیتال بیشتر از 300 رمزارز را میزبانی میکند. مطمئن باشید کار کردن با آن خیلی ساده و کاربر پسند است.

بررسی و تحلیل کیف پول اتمیک

برای اینکه کار را با دید مثبت شروع کنیم، مزایایی که کاربران با استفاده از این کیف پول به دست می آوردند را ذکر خواهیم کرد. در حقیقت، همانطور که در مقدمه گفته شد تحلیلهای این کیف پول از کاربران بازخورد مثبتی داشته است. بنظر نمی رسد این کیف پول مشکلات زیادی داشته باشد البته اگر حادثه جدیدی رخ ندهد.

کیف پول اتمیک در سال 2017 ایجاد گردید. اگر شما یک فعال رمزارز باشید میدانید که سال 2017 سال شکوفایی رمزارزها بوده است. این سال همچنین سالی بود که بیشتر کیف پولهای نرم افزاری بوجود آمدند.

این کیف پول توسط “کنستانیتن گلادیچ”؛ مرد اصلی صرافی “چینجلی”، یکی از پلتفرمهای تبادل رمزارزها، ساخته شد. این مورد توسط بسیاری از کاربران کیف پول اتمیک ذکر شده است که آقای گلادیچ راه خود را در ذخیره سازی کریپتو خوب میشناسد.

تیم کیف پول اتمیک

از زمان پیدایش کیف پول اتمیک، این کیف با کلیه تغییرات بدون پایان بازار رمزارزها و فرهنگ کریپتوکارنسی  رشد کرده است. این کیف پول امروز یک کیف پول کامل رمزارزها است. پشتیبانی از بیش 300 رمزارز

بر کسی پوشیده نیست که امروزه، بیش از قبل رمزارز در بازار بوجود آمده است. این حقیقتی است که رمزارزها با در نظر گرفتن توکنهای بلاکچین اتریوم، همچنین رشد روز افزون اپلیکیشنهای غیرمتمرکز به شدت رشد کرده اند. رمزارزها هر روز محبوبتر می شوند و تعداد آنها رو به افزایش خواهد بود.

شما احتیاج به بررسی ما ندارید که بدانید، صاحبان هریک از رمزارزها باید کوین ها را جایی ذخیره کنند، پس به همین علت وجود کیف پول هایی که از چندین رمزارز پشتیبانی کنند کاملا رایج است. اگرچه درگذشته ای نچندان دور این که رمزارزهای بزرگ کیف پول خودشان را داشته باشند کاملا عادی بود و تعدادی از آنها همچنان فعال هستند ولی دیگر محبوبیت گذشته خود را ندارند.

تبادل لحظه ای

این کیف پول 300 رمزارز مختلف، و همچنین کل توکنهای بلاکچین اتریوم را در خود میزبانی می کند. نگهداری توکنهای اتریوم چیز سورپرایز کننده ای نیست؛ بیشتر کیف پولهای ارز دیجیتال آنها را ذخیره می کنند. 300 رمزارز در واقع عدد خیره کننده ای است! در واقع شما با داشتن کیف پول اتمیک می توانید تمام رمزارزهای خود را یک جا داشته باشید. البته اگر کوینهای خیلی جدیدی نداشته باشید و این خبر خیلی خوبی برای فعالان رمزارزها است.

خرید رمزارزها در کیف پول اتمیک

کیف پول اتمیک یک کیف پول نرم افزاری با امنیت مناسب

از آنجایی که ما در این مطلب رمزارزها و ذخیره سازی آنها را مورد بررسی قرار می دهیم، یکی از سوالاتی که بیشتر کاربرانی که به دنبال یک کیف پول برای ذخیره سازی هستند می پرسند این است که آیا کیف پول اتمیک امن است؟

با تمامی کلاهبرداری ها و شکایاتی که بسیاری از کیف پولهای رمزارز با آن درگیر هستند، این چیز عجیبی نیست که امنیت اینقدر مورد توجه قرار بگیرد. اگر بخواهیم صریح صحبت کنیم، امنیت همیشه یک فاکتور اساسی در انتخاب بهترین کیف پولهای رمزارز است.

چهار گروه اصلی از کیف پول رمز ارز موجود است، که به ترتیب امنیت آنها عبارتند از؛

کیف پولهای آنلاین – امنیت کم

کیف پولهای اپلیکیشنی یا نرم افزاری – امنیت خوب

کیف پولهای سخت افزاری – امنیت زیاد

کیف پولهای کاغذی – خیلی امن.

همانطور که در لیست بالا مشاهده می کنید، در ذخیره سازی رمزارزها کیف پولهای آنلاین کمترین امنیت را دارند. همانطور که از اسم آنها معلوم است، همیشه آنلاین بوده و پتانسیل هک شدن بالایی دارند. کیف پولهای سخت افزاری و کاغذی بیشترین امنیت و کیف پولهای نرم افزاری در این میان قرار دارند.

کیف پول اتمیک مدیریت پرتفلیو رمزارزها

با توجه به بررسی های کیف پول اتمیک ، این کیف پول، نرم افزاری سریع بوده و به زبان ساده شما میتوانید آن را روی رایانه خود دانلود و نصب کید. ایجاد کیف پول نرم افزاری از ذخیره سازی آنلاین گزینه خیلی بهتری است.

با کیف پول نرم افزاری شما میتوانید مطمئن باشید که ریسک هک شدن کمتری تهدیدتان می کند. البته باید اطمینان حاصل کنید که رایانه ای که قصد نصب کیف پول روی آن دارید کاملا سالم باشد.پشتیبانی 24/7

بر اساس بررسی های به عمل آمده بین کاربران کیف پول اتمیک، این کیف پول به شما اجازه می دهد که در هر ساعتی از شبانه روز به طور آنلاین با آنها ارتباط برقرار کنید. براساس تجربه ای که شخصا از پشتیبانی خدمات مشتری کیف پولهای مختلف داشته ام این ویژگی خیلی مهم است. نمی خواهم در این مطلب اسمی خاص را ببرم اما اخیرا مشکلی با یکی از کیف پولهای رمزارز برند داشتم. مشکل من در حقیقت خیلی اورژانسی بود. من مشکل را از ابتدا تا به انتها در ایمیل شرح داده بودم. با این حال  پیامهای تبادل شده در ایمیل دو هفته زمان برد.

اگر بخواهم رک بگویم خدمات مشتری خیلی خوب امتیاز بزرگی است تا یک برند و یا محصول جدی گرفته شود. این کیف پول ویژگی پشتیبانی را به خوبی فراهم نموده است.

کیف پول اتمیک با پشتیبانی 24 ساعته

شما میتوانید از پشتیبانی در مورد محصول، تاییدات شرکت، امنیت کیف پول اتمیک، یا این که چطور امنیت رمزارزهای خود را فراهم کنید. شما به راحتی هر سوالی می توانید بپرسید و پاسخ دریافت کنید، و این یک امتیاز مثبت برای این کیف پول است.

ویژگی‌های داخلی و عملکرد متن باز

با راه اندازی و نصب اولیه کیف پول، متوجه می شوید که ویژگی های خیلی بیشتری از یک محل ذخیره سازی رمز ارزها در اختیار شماست. ویژگی اصلی این است که کیف پول اتمیک به شما اجازه می دهد از “اتمیک سواَپ” بین کوینهای مشخصی استفاده کنید. این یک ویژگی است که درون نرم افزار تعبیه شده است. در ضمن اسم اتمیک نیز از همین ویژگی گرفته شده است.

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

اتمیک سواپ در کیف پول اتمیک

برای مدت طولانی ایده اتمیک سواپ فقط روی کاغذ خوب بود و بنظر میرسید با پیاده سازی در واقعیت فاصله زیادی دارد. وقتی اتمیک سواپ اجرا می شود، یعنی مبادله یک رمزارز با دیگری بدون دخالت یک پلتفرم صرافی متمرکز صورت می گیرد.

اما این نکته حائز اهمیت است که بدانید تمامی رمزارزها میتوانند به این صورت مبادله شوند و نه تنها چند مورد انتخابی که این کیف پول از آنها پشتیبانی می کند. این جایی است که قسمت بعدی را شروع میکنیم و از دو صرافی یکپارچه موجود در نرم افزار سخن می گوییم.

صرافی شیپ شیفت

صرافی های اشاره شده چینجلی و شیپ شیفت هستند. چینجلی توسط موسس اتمیک ولت تاسیس گردیده است. شیپشیفت نیز یکی از پلتفرمهای محبوب تبادل رمزارزها است. این دو صرافی، دو پلتفرمی هستند که با یکپارچگی در نرم افزار قدرت تبادل بی مانندی را به این کیف پول بخشیده اند.

با متن باز بودن اتمیک ولت هر شخصی که بخواهد میتواند کدهای این کیف پول را بمنظور کشف باگ، ارور و یا موضوعاتی که باعث ضرر رساندن به کاربران می شود، بررسی و تحلیل کند، این ویژگی که شاید خیلی از کاربران به آن توجه نمی کنند شفافیت خیلی خوبی را به ارمغان می آورد.

معایب کیف پول اتمیک

در این قسمت به سراغ بررسی معایب این کیف پول میرویم. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد این کیف معایب زیادی ندارد. فقط مطالبی گفته می شود که اگر میخواهید در بازار رمز ارزها کار کنید و از کیف پول اتمیک استفاده کنید باید روی آن تفکر کنید.کیف پول اتمیک به اندازه کیفهای سخت افزاری امن نیست!!

خیلی از کاربران از این مورد شاکی هستند که کیف پول اتمیک امنیت کیف پول های سرد را ندارد. البته این امر منحصر به کیف پول اتمیک نیست. همانطور که گفته شد؛ کیف پول اتمیک، یک کیف پول نرم افزاری است. پس اگر شما به دنبال امنیت خیلی بالا هستید این نوع کیف پول ها برای شما مناسب نیست. تنها کیف پولهای سخت افزاری و کاغذی میتوانند پاسخگوی نیاز شما باشند. به طور کلی امنیت کیف پول های آفلاین بسیار بالاتر است.

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

استیکینگ در اتمیک

اتمیک سواپ بیشتر یک استراتژی تبلیغاتی است تا یک راه حل تبادل قابل اتکا. با این حال این ویژگی خوبی است. مخصوصا اگر به دنبال کار کردن در بازار رمزارزها باشید. اتمیک روی این ویژگی مانور زیادی می دهد تا جایی که اسم خود را از آن گرفته است. با این وجود تعداد خیلی کمی از رمزارزها را پشتیبانی میکند و این را از عمد انجام می دهد.

 

اتمیک سواپ

برای بیشتر صاحبان رمزارزها این موضوع مهمی نیست، اگرچه تعدادی از کاربران را در استفاده از این ویژگی ناامید کرده است.

چگونه یک حساب کاربری در کیف پول اتمیک ایجاد کنیم!

اگه تصمیم به استفاده از کیف پول اتمیک گرفته اید، در واقع این یکی از ساده ترین کیف پولهای نرم افزاری برای یادگیری است.

راهنمای نصب و راه اندازی اتمیک ولت

قدم اول: دانلود کیف پول اتمیک و نصب آن از سایت رسمی Atomicwallet.io

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

دانلود و نصب کیف پول اتمیک

قدم دوم: فشار دادن “New Wallet”

محیط اولیه کیف پول اتمیک

قدم سوم: ایجاد پسوردی بسیار قوی. تذکری دوستانه از پسوردهایی که قبلا برای ثبت نام در سایتهای دیگر استفاده کرده اید استفاده نکنید!!!

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

ایجاد پسورد

قدم چهارم: یادداشت عبارت 12 کلمه ای بک آپ. این عبارت را حتما جایی امن نگهداری کنید چون اگر رمز اکانت خود را فراموش کنید یا هر مشکل دیگری باعث از دست رفتن دسترسی شما به نرم افزار گردد، فقط به وسیله آن می توانید اکانت خود را بازیابی کنید.

 

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

یادداشت عبارت 12 کلمه ای

و با انجام این چهار قدم بسیار ساده شما یک اکانت در کیف پول اتمیک ایجاد کرده اید.

خرید و فروش رمزارزها در این کیف پول

قدم اول: گزینه “Buy Crypto” را در منوی اصلی نرم افزار فشار دهید.

خرید و فروش در کیف پول

قدم دوم: نوع و مقدار رمزارزی را که میخواهید بخرید و رمزارز یا ارز فیاتی را که میخواهید پرداخت کنید را وارد کنید.

یک تراکنش خرید در اتمیک

قدم سوم: اگر با استفاده از ارزهای فیات خرید خود را انجام میدهید، در این مرحله باید اطلاعات مربوط به کارت یا اکانت خود را وارد نمایید.

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

پرداخت خرید

وقتی تمامی مرحله های فوق را طی کردید، تراکنش شما تا حدود 30 دقیقه بعد صورت می گیرد. دیگر شما نیاز به انجام هیچ کاری ندارید و فقط باید منتظر باشد.

چگونه رمزارزهای موجود را به کیف پول انتقال بدهیم!

برای دریافت رمزارز مراحل زیر را انجام میدهیم.

قدم اول: از منوی اصلی نرم افزار در قسمت “Wallet” ارزی را که میخواهید دریافت کنید را انتخاب کنید.

 

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

منوی اصلی کیف پول

قدم دوم: بعد از باز شدن رمزارز انتخابی، گزینه “Receive” را کلیک کرده تا آدرس دریافت دارایی مخصوص به این رمزارز برایتان نشان داده بشود.

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

منوی دریافت و ارسال رمزارز

قدم سوم: با اسکن بارکد نشان داده شده و یا کپی کردن آدرس، در جایی که رمزارز خود را نگهداری میکنید میتوانید انتقال خود را انجام بدهید.

کیف پول اتمیک چیست؟ معرفی و آموزش کامل این کیف پول ارزهای دیجیتال

آدرس دریافت رمزارز در اتمیک

توجه داشته باشید همیشه بررسی کنید که آدرسی که برای دریافت کوین انتخاب میکنید با کوینی که میخواهید ارسال کنید دقیقا یکی باشد. باید خاطرنشان کرد  که تراکنشهای بلاک چین پس از تایید قابل کنسل کردن و یا برگشت پذیر نیست.

سخن پایانی

کیف پول Atomic بطور قطع یکی از بهترین نرم افزارهای کیف پول در بازار پلتفرم ذخیره سازی رمزارزهای دنیا است. پشتیبانی این کیف پول 24 ساعت شبانه روز پاسخگو است. از بیش از 300 رمزارز و تمامی توکنهای اتریوم را پشتیبانی می کند. برای استفاده آسان، صرافی یکپارچه داخلی داشته و امنیت خوبی دارد.
اگرچه ویژگی اتمیک سواپ فقط برای چند رمزارز منتخب موجود است، برای بیشتر کاربران این موضوع ایجاد مشکل نمی کند. اگر به دنبال یک برند جدید از کیف پول هستید قطعا این کیف پول ارزش چک کردن را دارد. موفق باشید.

مطالب مرتبط
والت فلزی (Steelwallet) چیست؟ معرفی بهترین کیف پول‌های فلزی ارز دیجیتال
بهترین والت بیتکوین: برای ذخیره‌سازی بیت کوین‌های خود از این کیف پول‌ها استفاده کنید.
پالی گان و اوه: نحوه استفاده از (Polygon) در دیفای و کسب ماتیک در (AAVE)
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان