قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)  »  بیت کوین دیفای چیست و چگونه بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند؟

بیت کوین دیفای چیست و چگونه بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند؟

سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)
سعید درویشی
26 سپتامبر 20
۰
بیت کوین دیفای چیست و چگونه بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند؟

بیشتر سیستم‌عامل‌های دیفای – اگر نه همه – بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته‌شده‌اند؛ اما با بیت کوین دیفای هم می‌توان بیت کوین را در دیفای سهم گذاری ‌کرد: مقادیر زیادی بیت کوین وارد قراردادهای هوشمند اتریوم شده‌اند تا در اصل بتوان آن‌ها را رمزگذاری و برای سرمایه‌گذاری در محصولات دیفای استفاده کرد.

بیت کوین دیفای چیست و چگونه بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند؟

پلتفرم‌های سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای) بر بستر اتریوم ساخته‌شده‌اند، اما دارندگان بیت کوین با “قفل‌کردن” سکه‌های خود وارد این حوزه می‌شوند.

بیت کوین دیفای چیست و چگونه بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند؟

بیت کوین دیفای چیست و چگونه بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند؟

بیت کوین دیفای شامل قفل‌کردن بیت کوین در قراردادهای هوشمند است که به ازای آن‌ها توکن‌های مبتنی بر اتریوم ایجاد می‌شود که نشان‌دهنده بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری‌شده ازنظر حجم سرمایه در بازار است.

کاربران با قفل‌کردن بیت کوین خود در اتریوم، می‌توانند از دیفای کسب درآمد کنند.

همه‌ی ما این روزها در مورد امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) چیزهایی شنیده‌ایم. این جدیدترین غوغایی است که به دنیای ارزهای رمزپایه راه پیداکرده است. کاربران ارزهای دیجیتال تنها در سال 2020 میلادی میلیاردها دلار را در محصولات دیفای سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

دارندگان بیت کوین به‌طور فزاینده‌ای با “قفل‌کردن” سکه‌های خود در ازای توکن‌هایی که می‌توانند در سیستم‌ عامل دیفای استفاده شوند، وارد اکوسیستم دیفای می‌شوند.

✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

این پلتفرم چگونه کار می‌کند؟

بیت کوین دیفای اساساً اجازه می‌دهد تا بیت کوین – ارزی در یک بلاک چین اختصاصی – در بلاک چین کاملاً متفاوت و جداگانه اتریوم اجرا شود.

چطور؟ اینجاست که همه‌چیز کمی پیچیده می‌شود.

شما نمی‌توانید از بیت کوین به‌طور مستقیم در سیستم‌عامل‌های اتریوم استفاده کنید – همان‌طور که قبلاً ذکر شد، بلاک چین ها متفاوت هستند. برای انجام این کار، بیت کوین باید به ارزی تبدیل شود که نشان‌دهنده بیت کوین باشد اما درواقع یک توکن بر پایه اتریوم است.

سپس، بیت کوین اساساً در یک قرارداد هوشمند قفل‌ می شود (قطعه‌ای از کد که دستورالعمل‌های توافق‌نامه‌ها را اجرا می‌کند) و می‌تواند در شبکه مورداستفاده قرار گیرد. مثل یک مبادله به آن فکر کنید.

استفاده از بیت کوین دیفای برای درآمدزایی

چرا ممکن است کسی بخواهد  بیت کوین خود را در قراردادهای هوشمند اتریوم قرار دهد، زمانی که می‌تواند توکن های اتریوم را مستقیماً بخرد و ازآنجا شروع کند؟

یک دلیل خوب این است که بیت کوین  به‌صورت درآمد منفعل (درآمدی که برای کسب آن شما لازم نیست کاری انجام دهید) برای شما کار کند. همه ما می‌دانیم که بسیاری از افراد بیت کوین خود را به‌عنوان ذخیره دارایی نگه می‌دارند و نه برای خرید چیزهای آنلاین (همان‌طور که در ابتدا در نظر گرفته‌شده بود) یا پرداخت های حواله.

بعلاوه، بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر نیز وجود دارند که اکنون به همین منظور خدمت می‌کنند، بنابراین وقتی بیت کوین فقط به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری در آنجا نشسته است به این امید که روزی ارزش آن سر به فلک بکشد، چرا دراین‌بین از آن برای درآمدزایی استفاده نکنید؟

یکی از راه‌های ایجاد درآمد منفعلانه با بیت کوین استفاده از بستر بیت کوین دیفای برای وام دادن و کسب سود با بیت کوینی است که برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌اید. این کار به این صورت است:

یت کوین را به اتریوم یا مستقیماً به DAI تبدیل کنید (استیبل کوین تراز با دلار آمریکا) و آن را در بستری قرار دهید که می‌توانید آن را قرض دهید و وام را با بهره پس بگیرید.

یکی از راه‌های انجام این کار استفاده از پلتفرم میکردائو (MakerDAO) است.

چه کسی این پلتفرم را هدایت می‌کند؟

دیفای یک مفهوم نسبتاً جدید است. تعداد معدودی از شرکت‌ها در حال حاضر این فضا را هدایت می‌کنند. آن‌ها شامل  (WBTC) رپد بیت کوین، RenVM و RSK هستند.

🤝 WBTC رید بیت کوین  یک همکاری متمرکز بین چندین پروتکل دیفای ازجمله میکر (Maker)، کامپوند (Compound)، کایبر نت‌ورک (Kyber Network) و اوه (Aave) و سایر موارد است. این برای قفل‌کردن بیت کوین در بلاک چین اتریوم در ازای توکن های ERC-20 با همان ارزش کار می‌کند.

🖧 RenVM شبکه‌ای است که بیت کوین (در میان ارزهای رمزپایه دیگر) را در خود قفل کرده و ارزش آن ارز را به‌عنوان توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم ایجاد می‌کند.

پلت فرم وام جهانی RSK برای کمک به کاربران خود با استفاده از بیت کوین خود، به آن‌ها سود می‌دهد.

آینده

در حال حاضر، بیش از هر زمان دیگری ارزش بیت کوین به بلاک چین اتریوم ارسال می‌شود. تقریباً 1 میلیارد دلار از سپتامبر 2020 به این روش در قراردادهای هوشمند قفل و به ازای آن در بیت کوین دیفای توکن ایجاد شده است. این بدون شک به دلیل افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در دیفای است. با افزایش محبوبیت این پلتفرم‌ها، روش‌های اجرای بیت کوین در چنین سیستم‌عامل‌هایی نیز افزایش‌یافته است.

شرکت‌های موجود در فضا گزارش می‌کنند که مقادیر سرسام‌آوری بیت کوین به توکن‌های ERC-20 تبدیل‌شده است.

تا زمانی که دیفای محبوب باشد، ما همچنان شاهد کار شرکت‌های جدید در این فضا برای ارائه روش‌های سریع، آسان و ارزان برای کمک به کار بیت کوین در سیستم‌عامل‌های دیفای خواهیم بود.

مطالب مرتبط
بایننس ارن (Binance Earn) چیست؟ چگونه می‌توان آر طریق صرافی بایننس سود کسب کرد
رشد قیمت 6 آلتکوین: چه ارزهایی آماده حرکت افزایشی بعد از بیت کوین هستند؟
لارک دیویس : پنج دارایی بی نام و نشان دیفای می‌توانند سودهای چند برابری داشته باشند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی غیرمتمرکز بایننس دکس (Binance DEX)، راهنمای استفاده برای کاربران باتجربه
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.