منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  چین لینک (ChainLink) چیست و آینده این ارز دیجیتال
چین لینک (ChainLink)

چین لینک (ChainLink) چیست و آینده این ارز دیجیتال

ندا رحیمی
1399/04/11
۱

چین لینک (ChainLink) چیست و آینده این ارز دیجیتال : چین لینک Chainlink فهمید که چگونه می توانید از طریق بلاک چین اطلاعاتی را به روشی بدست آورد که هنوز مطمئن، قابل اعتماد و غیرمتمرکز باشد…..تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملتری را نسبت به ارز دیجیتال چین لینک کسب کنید.

چین لینک (ChainLink) چیست و آینده این ارز دیجیتال

بسیاری از پروژه ها در طول زمستان سخت و طولانی رمزنگاری که اواخر سال 2018 میلادی بود ، از بین رفتند و یا دچار رکود شدند، اما در همین زمان چین لینک موفق به ادامه رشد و حتی ایستادگی در برابر بازار کاهشی شد.

چگونه ارز دیجیتال چین لینک Chainlink موفق به رشد شد هنگامی که بیشتر بازارهای رمزنگاری سقوط کرده بودند و یا در بهترین حالت راکد مانده بود؟ بیایید دریابیم!

بلاک چین ها عالی هستند زیرا در صورت داشتن دانش فنی کافی می توانید از رمزنگاری ریاضی استفاده کنید تا عملا امنیت، اعتماد و عدم تمرکز را تضمین کنید.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


مشکل این است که هر بلاک چین جهان خاص خود را دارد. دریافت اطلاعات خارج از این جهان همیشه آسیب پذیری ایجاد کرده است :

ایجاد یک نقطه شکست برای انتقال اطلاعات. لزوم اعتماد به یک منبع خارج از بلاک چین برای ارائه اطلاعات دقیق، بازیابی اطلاعات در مورد نتایج رویدادها یا چیزی به سادگی بهای قیمت بیت کوین نیاز شما برای اعتماد به یک منبع جهت گفتن حقیقت را ایجاد می کند، منبعی که تقلب نکند و سرمایه ی شما را به خطر نیاندازد. برای رفع این نیاز شبکه Chainlink وارد می شود.

چین لینک (ChainLink)

چین لینک (ChainLink)

چین لینک چیست؟

Chainlink فهمید که چگونه می توانید از طریق بلاک چین اطلاعات را به روشی بدست آورید که هنوز مطمئن، قابل اعتماد و غیرمتمرکز باشد.

منابع داده بین بلاک چین و دنیای “واقعی” ، معروف به اوراکل، دیگر نیازی به یک نقطه شکست برای یک برنامه قرارداد هوشمند نیست.

چین لینک Chainlink شبکه ای از گره ها را برای ارائه اطلاعات به داخل و خارج از بلاک چین ایجاد کرد و در نتیجه یک قطعه حیاتی از زیرساخت های قرارداد هوشمند پدید آمد.

این “میان افزار بلاکچین” یعنی همان اوراکل های چین لینک Chainlink می توانند اطلاعات ضروری مانند قیمت، نتایج رویداد و پیوند با سیستم های پرداخت سنتی را بدون آسیب زدن به عدم تمرکز یا امنیت فراهم کنند.

توکن شبکه چین لینک ، توکن لینک Link Token نام دارد.

چه کسی شبکه چین لینک Chainlink را اختراع کرد؟

شبکه بسیار خلاقانه چین لینک Chainlink توسط مدیر عامل فعلیش سرگئی نازاروف ( Sergey Nazarov ) و مدیر ارشد فناوریش استیو الیس ( Steve Ellis ) تاسیس شد.

یک تاریخچه مختصر

سپتامبر 2017 – چین لینک مبلغ 32 میلیون دلار ICO را ارائه می دهد که 1 میلیارد توکن LINK ایجاد می کند.

نوامبر 2018 – Chainlink TownCrier بدست می آورد.

ماه مه 2019 – Chainlink در شبکه اصلی اتریوم راه اندازی می شود.

چه چیز خاصی در مورد Chainlink وجود دارد؟

زمانی که بلاک چین با دنیای خارج از خود تماس برقرار می کرد، آسیب پذیری بزرگی در برنامه های غیرمتمرکز (dapps) ایجاد می شد تا اینکه چین لینک Chainlink یک پل مطمئن ایجاد کرد.

نقاطی که داده ها به بلاک چین وارد می شوند نقاطی هستند که داده ها را می توان دستکاری کرد و اینگونه کل بلاک چین به خطر می افتاد و یا به سادگی اطلاعات موجود در آن را می توان جعل کرد – این نقاط شکست جایی هستند که ارزش ایجاد چین لینک مشخص می کند.

برای به حداقل رساندن شکست احتمالی اوراکل، سه اصل برای آن در اولویت قرار گرفته شده است :

“(1) توزیع منابع داده؛ (2) توزیع اوراکل؛ و (3) استفاده از سخت افزار مورد اعتماد “

چین لینک Chainlink برای بهبود امنیت اوراکل ها و اطلاعات داده ها، یک استارت آپ به نام TownCrier را خرید.

با استفاده از فن آوری TownCrier ، داده های ارائه شده به اوراکل های چین لینک با استفاده از “محیط های برقراری اعتماد” و سخت افزار فوق العاده ویژه ای ایمن تر می شوند.

چه چیز دیگری در Chainlink متفاوت است؟

مورد استفاده واقعی چین لینک توسط لیست طولانی شرکای خود مانند Polkadot و Synthetix از دنیای رمزنگاری و همچنین SWIFT و Google از دنیای تجارت سنتی نشان داده شده است.

به عنوان مثال، تراکنش پول در دنیای واقعی از طریق Chainlink می تواند از SWIFT به بلاک چین ارسال شود. ( یعنی تسهیل ارتباط بین دنیای بلاک چین ها و دنیای واقعی توسط چین لینک امکان پذیر است.)

سپس اثبات پرداخت دریافت شده از طریق چین لینک Chainlink به SWIFT ارسال می شود.

استفاده از Chainlink توسط SWIFT تعامل یکپارچه ای بین دنیای سنتی و رمزنگاری ایجاد می کند و در عین حال نقاط احتمالی شکست را به حداقل می رساند.

چین لینک چگونه کار می کند؟

Chainlink یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که از خریداران و ارائه دهندگان داده تشکیل شده است. خریداران داده را درخواست می کنند و ارائه دهندگان داده ها را به روشی مطمئن باز می گردانند.

خریداران داده های مورد نظر خود را انتخاب می کنند و ارائه دهندگان برای ارائه آن داده ها پیشنهاد می دهند. ارائه دهندگان باید هنگام ارائه پیشنهاد، سهمی از توکن های LINK را بعنوان ضمانت گرو بگذارند، که در صورت عدم سوءاستفاده به آنها بازگردانده می شود. هنگامی که ارائه دهندگان انتخاب می شوند، وظیفه آنهاست که پاسخ های صحیح را به صورت زنجیره ای ارائه دهند.

چین لینک از سیستم اعتبار سنجی اوراکل برای جمع آوری و محاسبه ی وزن داده های ارائه شده استفاده می کند. اگر همه چیز به درستی پیش برود، ارائه دهندگان پول خود را دریافت می کنند و همه به چیزی که می خواستند می رسند.

چگونه می توانید توکن های Link را ذخیره دارید؟

شبکه چین لینک Chainlink از یک توکن ERC677 استفاده می کند که عملکردش را از استاندارد توکن ERC-20 به ارث برده است و اجازه می دهد تا تراکنش این توکن ها حاوی “محموله های داده” باشد.

همچنین برای پرداخت به ارائه دهندگانی که داده ها را از بلاک چین خارج و ترجمه می کنند -این وجوه توسط خریدار داده پرداخت می شود- استفاده می شود.

قیمت خدمات آنها توسط ارائه دهندگان داده یا اوراکل ها در هنگام ارائه پیشنهاداتشان تعیین می شود.

علاوه بر کسب توکن های LINK به عنوان ارائه دهنده، می توانید توکن LINK را نیز در صرافی های کوین بیس ، بایننس و هیوبی Huobi بخرید و در همانجا ذخیره کنید.

با چین لینک چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگرچه Chainlink در اتریوم شروع به کار کرد، خدمات اوراکل آنها همچنین در سایر بلاک چین ها مانند بیت کوین و Hyperledger در دسترس است.

هم توسعه دهندگان مستقل و هم شرکت های بزرگ می توانند داده ها را به عنوان اپراتور گره به شبکه Chainlink بفروشند و در تراکنش ها در این فرآیندها با توکن های LINK انجام می شود.

آینده این ارز دیجیتال چگونه است؟

دو هدف اصلی برای اطمینان از امنیت شبکه Chainlink ، توزیع منابع داده و توزیع اوراکل است.

Chainlink مانند همه شبکه ها می خواهد افراد و اپراتورهای بیشتری را اضافه کند تا قوی تر و با ارزش تر شود و اثرات شبکه خود را افزایش دهند.

این بدین معناست که نه تنها به دنبال جذب مشارکت های بیشتر، بلکه همچنین حمایت از آموزش، رویدادها و روابط بیشتر از طریق برنامه جدید Chainlink Commnity Advocate است.

این ارز شروع خوب و پیشرفت قابل قبولی داشته است ، ولی بازار ارزهای دیجیتال همواره با ریسک سرمایه گذاری بالایی مواجه است. بنابراین با اینکه معتقدیم که چین لینک آینده بسیار درخشانی دارد ، بحث سرمایه گذاری آن را به عهده شما می گذاریم. با تحقیقات بیشتر درباره این ارز دیجیتال و کارایی های آن خودتان تصمیم بگیرید که آیا ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر.

مطالب مرتبط
نکات مهم NFTها: 7 مورد که باید درباره توکن های غیرقابل معاوضه بدانید
افزایش قیمت 1INCH
ارز دیجیتال مونرو (Monero)
فرستادن دیدگاه
  • عبدالرضا رضایی
    5 ماه پیش پاسخ

    چه ارزی برای سوددهی بیشتر خرید بکنم بازنشسته هستم

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether