قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  سیویک (Civic) سیستمی مبتنی بر دپ حول محور درخواست اطلاعات هویتی و تأیید آن ها

سیویک (Civic) سیستمی مبتنی بر دپ حول محور درخواست اطلاعات هویتی و تأیید آن ها

آشنایی با آلتکوین
سعید درویشی
24 آگوست 20
۰
سیویک (Civic) سیستمی مبتنی بر دپ حول محور درخواست اطلاعات هویتی و تأیید آن ها

سیویک (Civic) سیستمی مبتنی بر دپ است که بربستر اتریوم ساخته شده است و حول محور درخواست اطلاعات هویتی و تأیید آنها فعالیت می کند. تقاطع بین آبجو و بلاکچین جایی است که شما سیویک (Civic) را پیدا خواهید کرد. مانند اکثر چیزهای موجود در اینترنت، حساب های بلاکچین یا ناشناسند یا با نام مستعار ساخته شده اند، به این معنی که دانستن اطلاعات واقعی درباره شخص پشت حساب بسیار دشوار یا حتی غیرممکن است.

سیویک (Civic) سیستمی مبتنی بر دپ حول محور درخواست اطلاعات هویتی و تأیید آن ها

سیویک (Civic)  در حال ساخت فناوری است که به افراد امکان می دهد از بلاکچین استفاده کنند تا کارهایی مانند تأیید سن خود جهت خرید آبجو را انجام دهند. با استفاده از این دپ دیگر هیچ متصدی فروشی لازم نیست و ماشینهای خودکار توانایی تایید اطلاعات هویتی را دارند. آیا آنها می توانند این کار را با موفقیت انجام دهند؟ با هم خواهیم فهمید.

سیویک (Civic) سیستمی مبتنی بر دپ حول محور درخواست اطلاعات هویتی و تأیید آن ها

سیویک (Civic) سیستمی مبتنی بر دپ حول محور درخواست اطلاعات هویتی و تأیید آن ها

سیویک (Civic)  چیست؟

سیویک سیستمی مبتنی بر دپ است که بربستر اتریوم ساخته شده است و حول محور درخواست اطلاعات هویتی و تأیید آنها فعالیت می کند. اکوسیستم سیویک (Civic)  شامل Users (کاربران)، Requesters (درخواست کنندگان) و Validators (تاییدکنندگان) است.

کاربر شخصی است که برای مثال می خواهد اطلاعات هویتی خود مانند سنش را اثبات کند تا بتواند از دستگاه های خودکار آبجو بخرد.

درخواست کنندگان در این سناریو سازمان هایی هستند که می خواهند سن کاربران را بدانند تا بفهمند می توانند آبجو را به آنها بفروشند.

اعتبار سنج ها سازمان های معتبری هستند که به درخواست کنندگان پاسخ می دهند و تأیید می کنند کاربر به اندازه کافی برای خرید آبجو سن دارد.

هویت موجود در سیویک (Civic)  قابل استفاده مجدد است و بصورت لوکال در دستگاه تلفن همراه کاربر ذخیره می شود، بنابراین داده های شخصی کاملاً در کنترل کاربر است. آنها فقط اطلاعات مورد نیاز برای تأیید تراکنشها را با استفاده از کلیدهای خصوصی و اثر انگشت با درخواست کنندگان به اشتراک می گذارند.

چه کسی سیویک (Civic) را اختراع کرد؟

سیویک در سال 2015 توسط جاناتان اسمیت و وینی لینگام تاسیس شد.

آیا می دانید؟

وینی لینگام ستاره واقعی تلویزیون در کشور مادریش آفریقای جنوبی بود. او برنامه های اژدها و کوسه را که نسخه ی بومی مخزن اژدها و مخزن کوسه این کشور است را ساخته است که مسابقه ای برای کارآفرینان محلی بود تا ایده های خود را به سرمایه گذاران برجسته ارائه دهند.

______________________________________________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

______________________________________________________________________________________

یک تاریخچه مختصر

ژوئن 2017 – فروش توکن های سیویک (Civic) به پایان رسید و سرمایه ی این کمپانی را 33 میلیون دلار افزایش می یابد.

ماه مه 2018 – اولین دستگاه فروش آبجوی رمزنگاری جهان با استفاده از بستر هویتی سیویک برای تأیید سن خریداران پرده برداری شد.

مارس 2019 – سیویک پیمنت، سیستم پرداخت سیویک در در آفریقای جنوبی توسط Southwest (SXSW) نمایش داده شد که به کاربران امکان می دهد سن خود را ثابت و همزمان با استفاده از توکن های سیویک (CVC) آبجو را خریداری کنند.

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

برای اینکه بررسی های هویتی، سریعتر و ساده تر انجام شود، کاربران فقط باید یک بار اسناد هویتی مانند گذرنامه یا گواهینامه رانندگی را بارگذاری کنند. کاربران پس از تنظیم هویت خود در سیویک (Civic) ، می توانند اطلاعات خود را در هر سازمانی که از سیستم سیویک استفاده می کند، تأیید کنند. برای محافظت از اطلاعات کاربر، داده ها و اطلاعات شخصی به صورت محلی در دستگاه های تلفن همراه کاربر و نه در سرورهای سیویک (Civic) ذخیره می شوند.

چه چیز دیگری در مورد این پروتکل متفاوت است؟

سیویک (Civic) در حال توسعه برنامه سیویک پی خود است که به کاربران امکان می دهد ضمن تأیید هویت خود و به صورت همزمان هزینه ی خرید خود را پرداخت کنند. توانایی تأیید هویت معتبر خریداران به این معنی است که کالاهای دارای محدودیت سنی مانند آبجو را می توان از دستگاه های فروش خودکار خریداری کرد. با اجازه پرداخت با استفاده از ارزهای رمزنگاری، اپراتورهای ماشین فروش خودکار می توانند تراکنش های مبلغ پایین را از طریق پرداخت دیجیتال بدون پرداخت کارمزدهای بالای پردازش کارتهای اعتباری انجام دهند. در ابتدا، سیویک پی از توکن های سیویک (CVC) برای پرداخت استفاده می کرد، اما قصد دارد یک استیبل کوین مانند Gemini USD را در آینده به لیست خود اضافه کند.

سیویک (CVC) چگونه تولید می شود؟

عرضه ی اولیه و ثابت یک میلیاردی CVC به دنبال فروش توکن های سیویلی در ژوئن سال 2017 تولید شد، انجام گرفت. از کل عرضه: یک درصد برای هزینه های فروش توکن را تخصیص داده شد، 33 درصد به تیم تعلق گرفت، 33 درصد به شرکت کنندگان در فروش توکن ها و 33 مورد نیز به مشارکت کنندگان در اکوسیستم اختصاص یافته است.

چگونه می توانید سیویک (CVC) را نگه داری کرد؟

CVC یک توکن با استاندارد ERC20 است که می توان آن را در صرافی های مهم مانند بایننس و هیوبی معامله کرد. همچنین می توانید یک اعتبار سنج یا یک کاربر در اکوسیستم سیویک (Civic) شوید و از این طریق توکن های CVC را بدست آورید.

با سیویک چه کاری می توانید انجام دهید؟

بسترهای سیویک برای تشویق و اعطا پاداش به شرکت کنندگان در اکوسیستم به توکن های CVC متکی هستند. این سیستم از اعتبار سنجهای معتبری استفاده می کند که هویت و ویژگی های کاربران سیویک (Civic)  را تأیید می کنند. این اعتبار سنجها، سازمانهای معتبری مانند بانک ها یا ارائه دهندگان خدمات هستند و توسط توکن های CVC در ازای انجام وظیفه ی تاییدشان پاداش می گیرند. کاربران همچنین می توانند CVC را با انتخاب اطلاعات شخصی خود به سازمانهایی که برای آن ارزش قایل هستند ارائه دهند.

آینده

سیویک قصد دارد با ادغام پرداختهای رمزنگاری و تأیید هویت از طریق سیویک پی، تمرکز زیادی را بر استفاده از فناوری خود در صنعت ساختن ماشینهای ارائه دهنده خدمات بگذارد. آنها اخیراً همکاری خود با 12 شرکت جدید را اعلام کرده اند که کنترل بیش از یک میلیون دستگاه خودکار فروش متصل به اینترنت را دارند. از طریق این مشارکتها و بسیاری موارد دیگر، سیویک (Civic)  امیدوار است که اجناس محدود به سن مانند الکل، دخانیات، و حتی محصولات مخدر را از طریق دستگاه های فروش امکان پذیر کند.

فقط به یاد داشته باشید که از سیویک با مسئولیت پذیری استفاده کنید.

مطالب مرتبط
سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی برروی بلاکچین اتریوم
ارز دیجیتال تتا (TETHA ) چیست؟ همه چیز راجع به این پروژه استریمینگ ویدیو در بلاک چین
آلتکوین‌ چیست و چگونه پامپ یا دامپ می شود؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی غیرمتمرکز بایننس دکس (Binance DEX)، راهنمای استفاده برای کاربران باتجربه
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.