منو
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO
Crypto.com

Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

نوید رحیمی
1399/04/15
4

Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO : کریپتو دات کام ( Crypto.com ) یک شرکت رمزارز است که زندگی خود را با ارائه کارت های پرداخت حمایت شده توسط VISA در سال 2017 میلادی آغاز کرد. از آن زمان، این سرویس خدمات خود را در چندین جهت جدید گسترش داده است. با بیت پارس همراه باشید تا با این شرکت بسیار خوب کریپتو و توکن های آن بیشتر آشنا شوید.

Crypto.com چیست و معرفی توکن های CRO و MCO

Crypto.com کارت های پاداش جذاب با پشتیبانی VISA کارت و یک برنامه پرداخت آسان برای استفاده ارائه می دهد.

سایر ویژگی های رقابتی Crypto.com عبارتند از تجارت، وام، قرض گرفتن و سود سهام.

سرمایه گذاران دو گزینه دارند : MCO و CRO. هر دو مزایای مختلفی را ارائه می دهند.

Crypto.com با آسان کردن دستیابی به درآمد، تجارت، استقراض و پرداخت در دنیای کریپتو، رمزارزها را به جریان اصلی تجارت جهانی وارد می کند.

Crypto.com بیشتر به خاطر کارت ویزای MCO شناخته شده است، که پیشنهاد تخفیف 5 درصدی غیرقابل رقابتی را در پرداخت با رمزارز می دهد.

فراتر از این، این شرکت خط گسترده ای از خدمات دیگر را به خود اختصاص می دهد :

کارت های پرداخت : کاربران می توانند پنج کارت در رده های متنوع با پشتیبانی VISA کارت انتخاب کنند.

تجارت : سرمایه گذاران می توانند 50 سکه را در Crypto.com خریداری و بفروشند یا 35 جفت ارزی را در صرافی Crypto.com معامله کنند.

برنامه تلفن همراه : کاربران می توانند یک برنامه تلفن همراه را که با کارت Crypto.com ادغام شده است نصب کنند.

خطوط اعتباری : کاربران می توانند به نسبت 50٪ از دارایی خود را از انواع مختلف استیبل کوین ها (مانند : تتر ، USDC و … ) وام بگیرند.

درآمد : کاربران می توانند سکه های خود را به عنوان سهام سرمایه گذاری کنند و 2 تا 16 درصد از ارزش واریز شده را بدست آورند.

پردازش پرداخت : بازرگانان می توانند تراکنش های رمزنگاری را از طریق Crypto.com انجام دهند.

Crypto.com

Crypto.com

خلاصه نکات MCO

Crypto.com (که قبلاً با نام موناکو شناخته می شد) دارای دو توکن است : MCO یا Crypto.com Coin و CRO . هر دو توکن در رتبه بندی وب سایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap بر اساس سرمایه گذاری در بازار دارای جایگاه خوبی هستند.

توکن MCO براساس استاندارد ERC-20 اتریوم ساخته شده است. MCO عمدتا به کاربران نهایی Crypto.com اختصاص داده شده است، که می توانند با سرمایه گذاری توکن، پاداش بیشتری بدست آورند و از نرخ های کمتری در کارمزد تراکنش ها بهره مند شوند.

MCO از سال 2017 و به دنبال برگزاری یک ICO موفق شد 26.7 میلیون دلار جمع آوری کند.

از کل عرضه، 30٪ در یک فروش جمعی واگذار شد، 25٪ توسط مؤسسین شرکت پس انداز شد و 10٪ توسط شرکت و همچنین 30٪ به عنوان توکن های ذخیره نگهداری شده است.

CRO جدیدترین توکن Crypto.com است. این توکن نیز مبتنی بر استاندارد توکن ERC-20 است. عمدتا به عنوان وسیله ای برای پرداخت و تسویه حساب در بچینگ بومی شرکت در نظر گرفته شده است.

در صرافی Crypto.com مزایای مختلفی برای خرید سهم های CRO ، از جمله کاهش کارمزد تراکنش ها در نظر گرفته شده است.

با توجه به توکن های MCO و CRO آنها می توانند در هر کیف پول سازگار با ERC-20 ، از جمله کیف پول های سخت افزاری Trezor و Ledger ، و رابط هایی مانند MetaMask و MyEtherWallet نگهداری شوند.

کارت پرداخت و اپ Crypto.com

محصول پرچمدار Crypto.com کارت اعتباری پیش پرداخت شده با پشتیبانی VISA کارت است. این کارت ها به اندازه دیگر کارت های پیش پرداخت قانونی هستند، به جز اینکه مناسب رمزنگاری هستند.

دارندگان کارت می توانند دارایی خود را از طریق برنامه تلفن همراه کریپتو دات کام با اضافه کردن رمزنگاری یا با ایجاد سپرده های فیات مدیریت کنند.

علاوه بر این، دارندگان کارت با هر خریدی که انجام می دهند، توکن های MCO دریافت می کنند. کسانی که مقدار بیشتری از MCO را در اختیار دارند، جوایز بیشتری دریافت می کنند و سهم بیشتری از سود این شراکت دریافت می کنند.

پنج نوع کارت Crypto.com در زیر نشان داده شده است :

پاداش های پرداخت با توکن های MCO ، قابل مقایسه با پرداخت از طریق کارت های اعتباری سنتی نیست، در کسب و کاری که 1٪ تا 2٪ در آن شاخص است، این میزان پاداش واقعا رقابتی هستند.

ارز دیجیتال OMG چیست؟ شبکه اومیس گو OmiseGO چه کمکی به مقیاس پذیری اتریوم می‌کند؟

برای دسترسی به رده های بالاتر کارت، لازم است مقدار ذکر شده MCO را خریداری کرده و آن را بعنوان “سهام” قفل کنید.

در حالی که کارت بلافاصله پس از دریافت قابل استفاده است، MCO هایی که بعنوان سهام خریداری کردید برای مدت شش ماه قفل است. در پایان این شش ماه ، توکن های MCO به دارنده کارت بازگردانده می شوند.

به خاطر داشته باشید که این یک سرمایه گذاری قابل توجه برای کارت های رده بالاتر است. برای دستیابی به ردیف کارت سوم با 3٪ پاداش، لازم است که به مدت شش ماه معادل 2500 دلار MCO قفل کنید.

مزیت های توکن های CRO و MCO

اگر با این کارت به همان میزان کارت قبلی توکن سرمایه گذاری کنید 100 دلار بیشتر در بخش Crypto.com Earn بدست می آورید.

اما بجز اینها مزایای جذاب دیگر این کارت ها باعث می شود از ارزش بسیاری برخوردار باشند. تخفیف برای اشتراک Netflix و Spotify می تواند به سرعت سرمایه گذاری اولیه را جبران کند.

فایده دیگر این است که این کارت ها هزینه هایی که به طور معمول شامل کارت پیش پرداخت می شوند را ندارند.

حداقل میزان گردش حساب، هزینه سالانه یا هزینه تراکنش های بین المللی وجود ندارد. هیچ هزینه ای برای استفاده از دستگاه های خودپرداز یا برداشت نیست.

کارت همراه با سایر مزایای تبلیغاتی نیز هست. به عنوان مثال Crypto.com ، 10٪ ” بازپرداخت نقدی” در سوپرمارکت ها و اغذیه فروشی های بیرون بر برای کارت ردیف های بالاتر از 50 سهام MCO و 5٪ پاداش برای ردیف رایگان خود تا پایان ماه ژوئن ارائه می دهد.

MCO Card با ارزهای فیات شارژ می شود نه رمزارزها. گفته می شود، آنچه کریپتو دات کام ارائه می دهد، تخفیف رقابتی رمزنگاری، و یک ورودی برای دسترسی به انواع خدمات مالی مرتبط با رمزنگاری در یک رابط کاربری آسان است.

از طریق برنامه تلفن همراه دسترسی به ارز فیات، و همچنین دسترسی به انواع خدمات مالی مرتبط با رمزنگاری در یک رابط مناسب قرار گرفته است.

در حال حاضر، این کارت ها در سنگاپور، ایالات متحده امریکا و اتحادیه اروپا موجود است. مشتریان خارج از آن مناطق هنوز هم می توانند از خدمات دیگر Crypto.com استفاده کنند.

توکن های CRO و MCO

توکن های CRO و MCO

صرافی Crypto.com

در نوامبر 2019 ، Crypto.com صرافیش را در سایت خود راه اندازی کرد.

این پلتفرم معاملاتی از بسیاری از ارزهای رمزنگاری اصلی پشتیبانی می کند، از جمله بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، لایت کوین ، ایاس ، استلار لومن ، MCO و CRO و چندین توکن و استیبل کوین دیگر.

صرافی Crypto.com ویژگی هایی مانند نقدینگی بی پایان، کارمزد های رقابتی معاملات تجاری و امنیت در حد امنیت موسسات را به علاوه نرخ های ویژه برای کاربرانی که دارای توکن CRO ارائه می دهد.

Crypto.com همچنین “سندیکا” را اجرا می کند. این بستر جمع آوری کمک های مالی به دارندگان CRO اجازه می دهد تا توکن های انتخابی را با تخفیف خریداری کنند، در حالی که کریپتو دات کام درآمد حاصل از آن را به پروژه رمزنگاری مربوطه اهدا می کند.

اعتبار و وام

کریپتو دات کام به وام گیرندگان این امکان را می دهد تا با واریز توکن های مختلف از جمله بیت کوین و اتریوم، CRO و MCO وام یا اعتبار دریافت کنند.

این سرویس 50٪ ارزش دارایی وام گیرنده را به او وام می دهد. به عنوان مثال، اگر کسی مبلغ 1000 دلار بیت کوین را واریز کند، می تواند اعتبار 500 دلاری دریافت کند. همچنین می توان این اعتبار را در چهار استیبل کوین مختلف از جمله Tether و USDC دریافت کنند.

وام گیرندگان سالانه 8 تا 12 درصد بهره را بر اساس میزان MCO که سرمایه گذاری کرده اند، پرداخت می کنند. لازم نیست سهام MCO را برای به دست آوردن وام قفل کنید.

Crypto.com وعده ی حداقل محدودیت را می دهد : بدون بررسی اعتبار، مهلت بازپرداخت و اعتبار فوری. با این حال، سپرده اصلی بسته به شرایط بازار ممکن است نقد شود.

کسب درآمد و کسب امتیاز در Crypto.com

ویژگی های کسب درآمد Crypto.com به کاربران امکان می دهد بیش از 20 ارز مختلف رمزپایه، از جمله بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین و تتر سرمایه گذاری کنند.

بلاک چین آنتولوژی (Ontology) چیست؟ توکن ONT ارز بومی این پروژه چه استفاده‌ای دارد؟

کاربران بسته به نوع و میزان توکنی که سپرده گذاری می کنند، مدت قرارداد پیمانکاری که برای آنها ثبت نام کرده اند و همین طور توکن هایی که قفل می کنند می توانند سالانه 2 تا 16 درصد سود کسب کنند.

با سپرده گذاری MCO ، در مقایسه با BlockFi ، Celsius و Nexo این نرخ بالاترین میزان سود در این کسب و کار است.

کریپتو دات کام به طور جداگانه از طریق صرافی آن، جوایز قابل توجهی را ارائه می دهد. این ویژگی روزانه سود پرداخت می کند و هزینه تراکنش ها را کاهش می دهد، اما تنها با توکن CRO سازگار است.

پردازش پرداخت رمزارز

سیستم پرداخت Crypto.com به مشاغل و تجار اجازه می دهد تا در فروشگاه های آنلاین خود مبالغ را با رمزارز بپذیرند.

این سرویس صفر درصد کارمزد پردازش در پرداخت های رمزپایه و نیم درصد کارمزد پرداخت شده به ارز فیات را دریافت می کند.

این کارمزدهای اندک تقریباً 80٪ کمتر از کارمزد 2-3٪ تراکنش هایی است که بیشتر پردازنده های پرداخت ارائه می دهند.

مصرف کنندگان همچنین می توانند از سیستم پرداخت کریپتو دات کام برای خرید در فروشگاه های منتخب استفاده کنند.

به عنوان مثال، شرکت کیف پول سخت افزاری لجر و برخی فروشگاه های WooCommerce پرداخت ها را از طریق Crypto.com قبول می کنند.

سایر ویژگی های Crypto.com

کریپتو دات کام چندین ویژگی دیگر را در دست اقدام دارد.

پیشرفت های مهم در نقشه راه Crypto.com شامل انواع بیشتری از معاملات رمزنگاری، مانند معاملات مارجین، تجارت مشتقات، تجارت فرابورس و تعویض توکن های غیرمتمرکز است.

این شرکت همچنین قصد دارد تا سیستم پرداخت کریپتو دات کام را در وب سایت های بیشتری ادغام کند، ویژگی های بیشتری را به کارت آن اضافه کند و پشتیبانی از آمریکای لاتین و مناطق دیگر را راه اندازی کند.

در همین حال، Crypto.com برای توزیع رایگان رمزنگاری به شرکت کنندگان، کمپین هایی از جمله رقابت های تجاری، آزمون ها و سایر تبلیغات را اجرا می کند.

در سال 2020 ، این شرکت برای تأمین آسایش در جریان پاندمی COVID-19 پاداش اضافی در خریدهای مواد غذایی را ارائه داد.

سرانجام ، Crypto.com قصد دارد بلاک چین خود را راه اندازی کند، که هدف آن ارائه تراکنش های سریع، افزایش حریم خصوصی و ایحاد نقش سودده برای اپراتورهای گره است. این بلاک چین در حال حاضر در مرحله تست خود قرار دارد.

خلاصه ویژگی های Crypto.com

کریپتو دات کام از زمان شروع آن در سال 2016 مسیری طولانی را طی کرده است. آنها برای امتحان کردن اپ خود باید موارد زیر را در نظر بگیرند :

تنوع خدمات : Crypto.com به طور عمده پاداش های رمزپایه و ابزار پرداخت را ارائه می دهد، اما به سرعت در حال گسترش خط محصولات خود برای ارائه ویژگی های جدید است.

مدل رایگان : کاربران برای به دست آوردن بهترین معاملات و نرخ ها، معمولاً نیاز به توکن های MCO یا CRO دارند، اما سایت به طور کلی گزینه های رایگان رقابتی را نیز ارائه می دهد.

مدل توکن : اگرچه بین توکن های MCO و CRO همپوشانی وجود دارد، هرکدام برنامه های متمایزی دارند، بنابراین کاربران باید با دقت سرمایه گذاری کنند.

در دسترس بودن : ویژگی های Crypto.com به صورت جهانی در دسترس نیست و کاربران قبل از ثبت نام باید بررسی کنند کدام سرویس در منطقه آنها وجود دارد.

نقش اپراتور گره : گرچه اکثر کاربران باید از پاداش های ساده سهم استفاده کنند، سرمایه گذاران بزرگ به زودی می توانند با اجرای یک گره در بلاک چین Crypto.com سهم بگیرند و از این طریق سود بیشتری کسب کنند.

به طور کلی ، Crypto.com با توجه به دامنه خدمات ارائه شده، یکی از جاه طلب ترین شرکت ها در دنیای بلاک چین است. آنها همچنین یکی از پرسودترین کارت های پاداش، نه تنها در رمزنگاری، بلکه در بین کلیه کارت های اعتباری و دبیت کارت را ارائه می دهند.

با توجه به این ویژگی ها، افرادی که به دنبال مکانی مجزا برای کسب درآمد، وام گرفتن و خرج رمزارز هستند، باید آنچه را که کریپتو دات کام ارائه کرده است در نظر بگیرند.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال چیلیز Chiliz (CHZ)
دوج کوین در روز دوج (DOGE Day) به رشد سهمگین خود ادامه می‌دهد
توکن ساده Open Simple Token یا OST چیست و برای چه ساخته شده
فرستادن دیدگاه
 • شاهرخ امین نژاد
  7 ماه پیش پاسخ

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیز و بزرگوار جناب استاد بنده در یک آبان مقدار ارز دیجتالی موناکو برای خودم و همچنین برای همسرم از صرافی ارز جو خریداری نمودم و چند روز بعد از آن متوجه شدم که امکان فروش ارز مربوطه وجود ندارد و پس از مکاتبه زیاد با صرافی مربوطه متاسفانه گفتند که امکان فروش به علت بسته شدن شبکه این ارز وجود ندارد در حالی که بنده با مطالعات روی این ارز قبلا متوجه شده بودم که کارت های اعتباری با این ارز در سنگاپور چقدر اهمیت دارد اما اینکه به یکباره جلو این ارز و فعالیت آن متوقف شده است نمیدانم چه اتفاقی افتاده و چنج کردن آن نیز نمیدانم چه جوری امکان پذیر خواهد بود به صرافی CRPTO .COM و HUOBI و BITHUB و BINANCE سزده ام و ثبت نام کرده ام ولی کاری نتوانسته ام از پیش ببرم خواهشا راهنمایی و مساعدت فرمایید

  • رضا باغانی
   7 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر
   دوست عزیز شما می تونید لیست صرافی هایی که هنوز از این ارز پشتیبانی می کنند در آدرس زیر پیدا کنید.
   https://www.coingecko.com/en/coins/monacoin
   علاوه بر این توی صرافی های غیرمتمرکز مثل یونی سوآپ می تونید ارزتون رو به صورت p2p بفروشید که البته این در صورتی ممکن هست که تقاضایی برای این ارز باشه.

  • Reza
   7 ماه پیش پاسخ

   سلام عزیز
   من خودم اذیت شدم الان ۱۰ روزه دارم میگردم نهایت تونستم حلش کنم برو تو سایت dovewallet ثبت نام کن و از صرافیت انتقال بده به این dog بعد تبدیلش کن بعد انتقال بده به صرافی دلخواهت

   • امیر
    7 ماه پیش پاسخ

    سلام صرافی دیگه ای سراغ دارین که بشه فروخت قیمتش تو این سایت خیلی پایین هست

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
دور زدن کارمزدهای اتریوم
پولکادکس (Polkadex) چیست؟ همه چیز در مورد صرافی غیرمتمرکز اکوسیستم پولکادات
کراکن Kraken اولین صرافی رمزنگاری که موفق به دریافت مجوز بانکی می‌شود
صرافی جمینی (Gemini)، همه چیز در مورد صرافی ارز دیجیتال دوقلوهای وینکلووس
ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی