منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  دش (Dash) کوین چیست و همه چیز درباره ارز دیجیتال دش
ارز دیجیتال دش چیست

دش (Dash) کوین چیست و همه چیز درباره ارز دیجیتال دش

ندا رحیمی
1399/04/24
۰

دش (Dash) کوین چیست و همه چیز درباره ارز دیجیتال دش و خصوصیات آن : دش (Dash) در ابتدا، برای اطمینان از ناشناس بودن ایجاد شد و به دارک کوین Darkcoin معروف بود. بعداً، بنیانگذاران پروژه اهداف ارز را مجددا تعریف كردند و آن را Digital Cash یا دش نامیدند. استفاده از این رمزارز که متکی به ارائه آزادی عملکرد به مصرف کنندگانی است که نه تنها می خواهند از راحتی خرید مدرن لذت ببرند بلکه مایل به بهره بردن از ویژگی های منحصر به فرد ارز مجازی نیز هستند، بسیار آسان است. دش این امکان را به شما می دهد تا پول را به سرعت و مقرون به صرفه در هر کجا، هر زمان و برای هرکس جابجا کنید.

دش (Dash) چیست و چگونه کار می کند؟

برای این امر، دش با بیش از 4800 ارائه دهنده خدمات و خرده فروشان همکاری کرده است و اطمینان می دهد که کاربران می توانند هر آنچه را که به دنبال آن هستند، بدست آورند. خرید و انتقال آن نیز آسان است.

تا این تاریخ، مصرف کنندگان تقریباً 1 میلیارد دلار Dash برای پرداخت محصولات و خدمات هزینه کرده اند. در حالی که دش راهی آسانتر و سریعتر برای پرداخت فراهم می کند، مزایای متعددی را به کسب و کارها اعم از تسویه حساب های فوری، بدون پرداخت کارمزد و کمیسیون صفر ارائه می دهد.


شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد : 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


چرا ارز دیجیتال دش Dash اختراع شد؟

دش ابتدا در سال 2014 با عنوان Darkcoin با تمرکز بر ناشناس ماندن و حفظ حریم شخصی کاربران راه اندازی شد.

اگرچه این رمزارز هنوز رمزنگاری قوی دارد، اما هدف اصلی این پروژه دوباره تعریف شده است و این بار با هدف فراهم آوردن ابزاری مقرون به صرفه و مناسب برای پرداخت روزانه در طیف وسیعی از محصولات و خدمات، آن را به دش یا Digital Cash تغییر نام دادند. این ارز می خواست یک جایگزین بسیار کاربردی برای کارت های بانکی و پول های سنتی باشد.

همچنین می خواست یک راه حل مستحکم برای حواله های بین المللی باشد. به ویژه در کشورهایی که به دلیل عدم دسترسی و موانع فنی، محدودیت مالی دارند.

Dash آزادی و کنترل کاملی را به کاربر ارائه می کند تا بتواند برای هرکس در جهان پول ارسال و یا از هرکسی وجه دریافت کند.

انتقال Dash به دور از کاغذبازی های مرسوم، پیچیدگی نرخ ارز، تأخیرهای یک هفته ای، و کمیسیون های پنهان و هزینه های اضافی انجام می شود.

ارز دیجیتال دش چیست

ارز دیجیتال دش چیست

دش Dash چگونه کار می کند و چه فناوری پشت آن قرار دارد؟

مانند ارز دیجیتال بیت کوین ، دش نیز برای تأیید اعتبار تراکنش ها از ماینرها استفاده می کند و آنها از این طریق با دریافت توکن های این بلاک چین پاداش می گیرند.

با این وجود، با افزودن مفهوم Masterode ، اصلاحاتی در این سیستم ایجاد کرده است.

ماینرها می توانند با واریز حداقل 1000 دش وضعیت یک Masterode را بدست آورند.

این وضعیت ویژه ای به آنها می دهد تا عملیات حساس را در شبکه Dash انجام دهند.

به عنوان مثال، آنها وظیفه پردازش تراکنش های فوری (InstantSend) و تراکنش های خصوصی (PrivateSend) را به همراه نظارت بر مدیریت عمومی و خزانه داری بلاک چین بر عهده دارند.

شبکه Dash

حضور Masterode ها نه تنها امنیت شبکه Dash را افزایش می دهد بلکه سرعت سریع تراکنش ها را تضمین می کند.

از آنجایی که این امر به تلاش و منابع بیشتری نیاز دارد، Masterode ها به اندازه کافی توسط دش به خاطر پشتیبانی ای که ارائه می دهد، پادش می گیرد.

45 درصد از این جوایز به کلیه ماینرها تعلق می گیرد، در حالی که Masterode ها به تنهایی 45 درصد دریافت می کنند.

10 درصد این کوین ها به بودجه پروژه های آینده شبکه و پیشرفت ها اختصاص داده شده است.

به منظور ارسال و دریافت وجه، Dash از پروتکل مشابه کلیدهای عمومی و خصوصی استفاده می کند.

این روش منحصر به فرد برای انجام تراکنش ها نه تنها دش را قادر می سازد تا آنها را با سرعت زیاد پردازش و تأیید کند، بلکه تضمین می کند که ماینرهایی که تلاش بیشتری می کنند، با دریافت پاداش کافی از این تراکنش ها، این پلتفرم را ترک نکنند.

آیا Dash پول واقعی است؟

دش یکی از سکه های دیجیتالی است که به طور گسترده پذیرفته شده است، زیرا می توانید آن را در بیش از 5000 خرده فروشی و فروشگاه آنلاین هزینه کنید.

فرقی ندارد شما به دنبال خرید بلیط هواپیما هستید یا می خواهید چیزی ساده ای مثل مواد غذایی هفته آینده خود راخریداری کنید، Dash پرداخت های دیجیتال را فوری و مقرون به صرفه می کند.

برخی از مکان هایی که می توانید از آن برای پرداخت هزینه محصولات و خدمات استفاده کنید شامل eGifter ، Bitrefill ، Churchs Chicken Venezuela ، NordVPN ، TopUp Mobile و موارد دیگر می باشد.

نه تنها این، بلکه دش خرید انواع توکن ها از وب سایت ها ی مختلف را بسیار آسان می کند.

گفته می شود، گستره ی Dash هنوز به اندازه پول نقد معمولی نیست. میلیون ها مکان وجود دارد که با وجود رشد چشمگیر مشارکت ها، این ارز را قبول نمی کنند.

به همین دلیل ما نمی توانیم آن را به عنوان جایگزین کامل وجه نقد در نظر بگیریم، اگرچه مسیری که این ارز دنبال می کند ممکن است در آینده نزدیک آن را به یک رقیب نزدیک برای ارزهای فیات تبدیل کند.

دش کوین Dash

دش کوین Dash

کارمزدها و هزینه ها

در زمان نوشتن این مقاله، میانگین کارمزد تراکنش ها در شبکه دش صرفاً معادل 0.0023 دلار برای هر تراکنش است.

این بدان معناست که هر وقت Dash را معامله می کنید، کم شدن کارمزد از کیف پول خود را اساسا حس نخواهید کرد.

در مقایسه با سال گذشته، هنگامی که میانگین قیمت تراکنش ها در هر جایی بین 0.1 تا 0.2 دلار شناور بود، این یک کاهش استثنایی است.

بالاترین قیمت برای کارمزد تراکنش ها در اواسط فوریه سال 2018 بود که قیمت تقریبا به 1.6 دلار رسید.

باید در نظر دشته باشید که اگرچه متوسط کارمزد تراکنش ناچیز است، اما در صورت وجود ترافیک بیشتر در شبکه Dash این کارمزد می تواند بالاتر باشد.

علاوه بر این، کارمزدها و کمیسیون هایی که توسط صرافی های ارز دیجیتال اعمال می شود، وجود دارد که ممکن است قیمت کارمزد را کمی بالاتر ببرد.

این هزینه های اضافی بستگی به عوامل مختلفی مانند کشور محل اقامت شما، نحوه پرداخت و میزان توکن های دشی که خریداری می کنید دارد.

فواید دش Dash چیست؟

جدا از عدم تمرکز و سایر مزایایی که توسط این رمزارز مبتنی بر بلاک چین ارائه می شود، Dash مزایای منحصر به فردی را به همراه دارد.

پذیرش کامل به عنوان ارز

بیش از 4800 بازرگان آن را به عنوان یک ارز دیجیتال پایدار می پذیرند که به کاربران امکان می دهد محصولات و خدمات خود را در هر نقطه از جهان با استفاده از توکن های دش خریداری کنند.

کارمزد کم

متوسط کارمزد تراکنش Dash کمتر از یک درصد است، به این معنی که مصرف کنندگان برای استفاده از راحتی و کارایی ارز دیجیتال، مجبور به پرداخت هزینه های سنگین نیستند.

دسترسی راحت

شما می توانید دش را به راحتی از طریق هرگونه صرافی رمزنگاری به صورت آنلاین خریداری کنید و دریافت آن از دوستان و خانواده به راحتی انجام می شود. همچنین می توانید آن را از دستگاه خودپرداز نزدیک به محل خود تهیه کنید.

برنامه های موبایل

برای ایجاد راحتی و ویژگی های اضافی، Dash یک برنامه تلفن همراه را برای سیستم عامل های Windows ، macOS ، Android ، iOS و Linux ارائه می دهد. می توانید عملیات های بیشتری را از طریق این برنامه انجام دهید.

استفاده روزمره

از پرداخت به عزیزانتان گرفته تا خرید مواد غذایی تا خوردن ناهار در رستوران مورد علاقه خود، دش برای مصرف کننده متوسط ایجاد شده است که بتواند روزانه از آن استفاده کند.

تراکنش های سوئیفت

برخلاف بیت کوین، که می تواند تا چندین دقیقه برای پردازش تراکنش ها زمان صرف کند، شبکه Dash تراکنش شما را فقط در یک ثانیه انجام می دهد و خرید را سریع و آسان می کند.

عالی برای کسب و کارها

به غیر از مصرف کنندگان، این ارز مزایای متعددی را نیز برای کسب و کارها فراهم می کند، از جمله دسترسی به بازارها و مشتریان جدید، تسویه حساب های فوری و بدون کارمزد.

آیا می توان از آن به صورت ناشناس استفاده کرد؟

پاسخ قاطعی وجود ندارد، زیرا آنچه معمولاً در اینترنت به عنوان یکی از مزایای اساسی بلاک چین به آن اشاره می شود ناشناس بودن مشتری است.

اما همچنان همیشه ردپایی دیجیتال در اینترنت از هر تراکنشی باقی خواهد ماند. با توجه به این واقعیت، به تدریج بیشتر و بیشتر چالش برانگیز خواهد شد تا در هنگام استفاده از دش یا برخی ارزهای دیجیتال، ناشناس بودن کل را حفظ کنید.

هرچند خصوصیات مختلف جهت ناشناس بودن توسط Dash ارائه شده است، اما این مساله دیگر دغدغه اصلی پروژه نیستند. علاوه بر این، رعایت قوانین ضد پولشویی و مشتری خود را بشناس (KYC) این امر را حتی سخت تر می کند.

و همچنین صرف نظر از تعداد قابل توجهی از ویژگی های حفظ ناشناس بودن، به طور کلی می توانید ردپاهای دیجیتالی را دنبال کنید، به ویژه به این دلیل که تغییر یا حذف اطلاعاتی که در بلاک چین ایجاد شده است چالش برانگیز است.

صرف نظر از این که شما نام یا سایر مشخصات های فردی خود را به اشتراک نگذاشتید، اطلاعات متا و سایر داده های مرتبط می توانند هویت شما را فاش کنند. به همین دلیل است که پول نقد همچنان ناشناس ترین روش انجام پرداخت در حال حاضر است.

دش Dash چقدر امن است؟

طبق گفته تیم پروژه، Dash به لطف پروتکل اجماع جدید خود که تراکنش های فوری را بصورت پیش فرض تضمین می کند، اکنون از بیت کوین امن تر است.

علاوه بر این، هنوز دش رمزنگاری و ویژگی های محرمانه بودن که در Darkcoin وجود داشت را برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی داده ها نگه داشته است.

البته امنیت رمزارزها به هیچ وجه مطلق نیست، اما اقدامات جهت جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات شخصی یا وجوه بیش از حد مطلوب است.

تیم هایی که روی توسعه کار می کنند

پروژه Dash توسط گروه دش Core اداره می شود که در صورت تأیید شبکه، سرمایه ی خود را مستقیم از بلاک چین دریافت می کند.

از آنجا که این یک پروژه منبع باز است، هر کسی می تواند با توجه به مجموعه مهارت های خود و نیازهای پروژه به مخزن کد بپیوندد و مشارکت کند.

مخازن فعلی که تیم های مختلف روی آن کار می کنند عبارتند از دش Core ، iOS Wallet ، Wallet Android ، دش SDK ، DPP ، درایو ، DAPI ، Wallet-lib ، دش core-lib ، شبکه سازی، استقرار شبکه، مجموعه تست و mn-bootstrap.

پروژه دیگر دش Platform است که برای ساخت و میزبانی برنامه های غیرمتمرکز استفاده خواهد شد.

در گروه Dash ” کور رایان تایلور ” ، مدیر عامل است و باب کارول و گلن آستین به ترتیب مدیر ارشد فناوری (CTO) و مدیر ارشد مالی (CFO) هستند.

رابرت وایکو قائم مقام مدیر عامل (COO)است، و فرناندو گویترز به عنوان CMO این گروه فعالیت می کند.

اعضای دیگر این تیم عبارتند از فیلیپ انگلورن، هولگر شینزل، اودجین ، الكساندر بلاك، پاستا، داستینف، الكس ورنر، ایوان شومكوك، آنتون سوپرونچوك، كوستیا شوپلنكف، كفرسی و غیره. لیست کامل توسعه دهندگان را می توانید در وب سایت رسمی Dash مشاهده کنید.

کدام مؤسسات مالی در دش Dash سرمایه گذاری می شوند؟

از آنجا که دش در تلاش است کارت های اعتباری و کارت های معمولی را با جایگزین سریعتر و مقرون به صرفه تر خود “توکن دش” جایگزین کند، هیچ موسسه مالی به طور مستقیم روی بلاک چین یا پروژه توکن آن سرمایه گذاری نکرده است.

با این حال، بسیاری از بانک ها در حال سرمایه گذاری در زمینه رمزنگاری و فناوری بلاک چین Dash هستند تا بتوانند راه حلی پیدا کنند که شبکه اصلی خود را متحول سازند.

از طرف دیگر، این شرکت توانسته است با بیش از 4800 بازرگان، خرده فروش، ارائه دهندگان خدمات و کسب و کارهای قابل اعتماد همکاری ایجاد کند تا کاربران بتوانند از هرجایی که می خواهند خرید کنند.

این مشارکت ها روز به روز در حال افزایش است و در حالی که دش هنوز جایگزین نقدی ندارد، ممکن است به رقابت سخت در مناقصات قانونی متعارف نزدیک شود.

برخی از بازیکنان بزرگ بخش مالی که از لحاظ مالی و استراتژیک در فناوری این بلاک چین سرمایه گذاری کرده اند عبارتند از: Santander ، Standard Chartered ، SBI Group ، Microsoft ، CME Ventures ، Core Innovation Capital ، Accenture و موارد دیگر.

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال دش Dash چگونه است ؟

در بلاک چین Dash ، کاربران می توانند با پیدا کردن راه حل هایی برای به چالش کشیدن مشکلات ریاضی و رمزنگاری ایجاد شده توسط الگوریتم هوشمند X11 ، توکن هایی را دریافت کنند.

این روش ماینینگ به پروتکل اثبات کار (PoW) معروف است. استخراج در شبکه دش نیاز به توان کم دارد و توزیع کافی پاداش را در بین ماینرها تضمین می کند.

در حال حاضر، استخراج رمزارز حرفه ای چالش برانگیز است زیرا مزارع حرفه ای ASIC بسیار قدرتمندی وجود دارند که 24 ساعته برای امنیت شبکه تلاش می کنند.

کیف پول های ارز دیجیتال دش Dash

اگر به دنبال محافظت از توکن های Dash خود در برابر حملات سایبری هستید، جایگزینی بهتر از نرم افزار یا کیف پول سخت افزاری وجود ندارد. برخی از کیف پول های پیشنهادی شامل موارد زیر است :

کیف پول های دسکتاپ Dash :

دش Core، دش Electrum، Exodus، Guarda، Jaxx Liberty، Coinomi

کیف پول موبایل Dash :

دش Anrdoid، Edge، Coinomi، Jaxx Liberty، دش Electrum، Abra، Spend، Exodus، Bitnovo

کیف پول های سخت افزاری

Trezor ، Ledger ، KeepKey ، SafePal ، Ellpal Titan ، Cobo Vault

آیا Dash ارزش سرمایه گذاری دارد؟

دش دارای یک چشم انداز کاملاً واضح تعریف شده است که باعث موفقیت در ابتدای کار بلاک چین و رمزنگاری آن شده است.

آنها قبلاً با بیش از 4800 بازرگان و ارائه دهنده خدمات در سراسر جهان همکاری کرده اند و خدمات پرداخت سریع و مقرون به صرفه را برای صدها هزار کاربر در سطح جهان ارائه می دهند.

با گفتن این نکته که قیمت رمزارزها، از جمله قیمت دش، اغلب منعکس کننده موفقیت پروژه نیستند و می توانند با روشی غیرقابل پیش بینی به سرعت افزایش یا کاهش یابند.

این بدان معناست که شما باید در سرمایه گذاری خود مراقب باشید و فقط پولی را که آمادگی از دست دادنش را دارید هزینه کنید.

علاوه بر این، به پیشرفت های جدید و همچنین توصیه های متخصصان توجه دشته باشید تا تصمیم گیری صحیح را در زمان مناسب انجام دهید. این یک سرمایه گذاری پرخطر است و شما باید اطمینان حاصل کنید که در طرف بازنده نیستید.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال سکرت (SCRT) چیست؟ همه چیز درباره سکرت نتورک پروژه جدید استارت آپ انیگما
Crypto.com
ICOهای برتر ارزهای دیجیتال: 10 عرضه اولیه سکه‌ با بیشترین سرمایه گذار
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether