منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)  »  دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان

دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان

سعید درویشی
1400/04/19
۰

دسواپ در نظر دارد که یک پروتکل بازار پول الگوریتمی را پیاده سازی کند تا کاربران بتوانند به سادگی و با هزینه ی کم بر روی ارزهای دیجیتال خود وام بگیرند...

دسواپ (Deswap) یک اکوسیستم اعطای وام الگوریتمیک است. دسواپ بر روی زنجیره‌ی پالی گان (Polygon) ساخته شده تا بتواند به این شبکه، قدرت اعطای وام و تأمین مالی مبتنی بر دیفای را بدهد.

آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

  • دسواپ (Deswap) چیست؟
  • دسواپ چگونه کار می‌کند؟
  • تفاوت دسواپ با سایر پروژه‌های اعطای وام دیفای چیست؟
  • استیبل کوین YAI
  • دسواپ به شما چا امکاناتی می‌دهد؟
  • برنامه‌های آینده‌ی دسواپ

اگر عنوان این مقاله برای شما جالب بوده است، پس مطمئناً از مشکلات مرتبط با سیستم‌های وام دهی دیفای مطلع هستید. علی رغم تمام پیشرفت‌هایی که دیفای داشته است، کاربران هنوز هم چند مانع برای استفاده از این فناوری پیش روی دارند. موانعی مانند کارمزد معاملات و مشکلات مقیاس پذیری هنوز هم کاربران قدیمی و جدید دیفای را آزار می‌دهد.

بلاک چین‌های قدیمی‌تری مانند اتریم و بایننس، طی چندین سال گذشته شاهد افزایش سرسام آور تعداد معاملات خود بوده‌اند. تا جایی که ازدحام شبکه و کارمزد معاملات، در مدت زمان انجام تراکنش‌ها نیز تاثیر منفی گذاشته است.

اما اگر پلت فرم دیفایی وجود داشته باشد که معاملاتش سریع‌تر باشد و هزینه‌های گس پایین تری داشته باشد چه؟ پلت فرمی که با حذف هزینه‌های گس، سود بیشتری به کاربران بدهد. به نظرتان چنین پروتکلی منصفانه‌تر نخواهد بود؟

تیمی از افراد مشتاق و خلاق، چندین ماه درباره مشکلات سیستم‌های وام‌دهی فعلی دیفای تحقیق کرده‌اند. سرانجام اکوسیستم وام نوآورانه‌ای به نام دسواپ ارائه دادند که معاملات را سریع‌تر و ارزان‌تر کرده و فرصت‌های بیشتری برای کسب درآمد در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

دسواپ (Deswap) چیست؟

دسواپ (Deswap) یک اکوسیستم اعطای وام مبتنی بر الگوریتم است. دسواپ بر روی زنجیره‌ی پالی گان (Polygon) ساخته شده تا بتواند به این شبکه، قدرت اعطای وام و تأمین مالی مبتنی بر دیفای را بدهد.

به عبارتی دسواپ در نظر دارد که یک پروتکل بازار پول الگوریتمی را در زنجیره‌ی پالی گان پیاده سازی کند. اما چگونه؟

دسواپ چگونه کار می‌کند؟

این پروتکل از سیستمی به نام سیستم دسواپ یا DAW استفاده می‌کند. به این صورت که کاربران توکن‌هایی به نام yTokens را به عنوان وثیقه در پروتکل قرار می‌دهند. و در ازای این کار می‌توانند توکن‌هایی به نام YAI را ضرب کنند.

YAI یک استیبل کوین ترکیبی است که قیمتی معادل یک دلار آمریکا دارد. کاربران همچنین می‌توانند تا حداکثر 50 درصد از ارزش وثیقه‌ای که گذاشته‌اند را برای ضرب YAI، وام بگیرند.

تفاوت Deswap با سایر پروژه‌های اعطای وام دیفای چیست؟

بزرگترین مزیتی که دسواپ نسبت به سایر پروتکل‌های بازار پول دارد این است که می‌توان از وثیقه‌های اعطا شده به بازار برای قرض گرفتن استیبل کوین‌ها و همچنین ضرب استیبل کوین‌های ترکیبی استفاده کرد. این فرایند باعث می‌شود هزینه‌های گس پایین آمده و بلاک‌ها سریعا تائید شوند و در نتیجه امنیت پلت فرم تامین شود.

این استیبل کوین‌های ترکیبی به جای اینکه بر مبنای ارزهای فیات ضرب شوند، مبتنی بر یک سبد از ارزهای دیجیتال هستند.

هدف از پروتکل دیفای دسواپ این است که فرایند های آهسته‌ی تائید بلاک و هزینه‌ی بالای گس که یک مشکل بسیار شایع در پروتکل‌های اعطای وام دیفای هستند، را بهینه سازی کند.

دسواپ با ساخت پروتکل خود بر روی سریع ترین بلاک چین یعنی ماتیک، قصد دارد این مشکلات را حل کند. ماتیک علاوه بر سرعت بالاتر، هزینه‌های گس پایین‌تری نیز دارد. هدف دسواپ این است که تعامل بین وام دهندگان و وام گیرندگان را به نحوی تغییر دهد که افراد بتوانند بدون پرداخت هزینه‌های بالای گس، دارایی‌های خود را مبادله کنند.

استیبل کوین YAI

برای اطمینان از اینکه این پروژه در برابر بازار خرسی آسیب پذیر نباشد، تیم توسعه دهنده توانسته است استیبل کوین YAI را ایجاد کند و آنرا به قیمت یک دلار متصل کند.

همانطور که قبلا گفتیم این پروتکل به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از yTokens هایی که به عنوان وثیقه به پروتکل ارسال کرده‌اند، استیبل کوین ترکیبی YAI را ضرب کنند.

همچنین می‌توان استیبل کوین‌های ترکیبی دیگری را نیز برای استفاده در پروتکل پیشنهاد داد. تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم استفاده از این استیبل کوین از طریق جامعه دسواپ تصویب خواهد شد. با این وجود تحت هر شرایطی YAI استیبل کوین پیش فرض این پروتکل باقی خواهد بود.

Deswap به شما چا امکاناتی می‌دهد؟

مزیت اصلی پروتکل Deswap این است که کاربران دیفای با هر نوع سلیقه‌ای می‌توانند از این پروتکل استفاده کنند. برخی از امکاناتی که این پروتکل به کاربر می‌دهد عبارتند از:

  1. افراد می‌توانند در این پروتکل وام بدهند و بگیرند. بدین صورت می‌توانند درآمد منفعل داشته باشند.
  2. همچنین افراد با هولد کردن DAW، می‌توانند استیبل کوین ترکیبی YAI را ضرب کنند.
  3. شما می‌توانید استیبل کوین YAI را در صرافی‌ها استفاده کنید. یا آن را برای گرفتن DAW استیکینگ کنید.
  4. همچنین می‌توانید از DAW برای رای دادن و یا تامین نقدینگی و کسب سود استفاده کنید.

برنامه‌های آینده‌ی دسواپ

برای اطمینان از کیفیت این پروژه، همه برنامه های دسواپ به صورت تدریجی در حال رخ دادن است. در نیمه‌ی اول سال جاری، تیم توسعه دهنده‌ی دسواپ اکوسیستم بانکی غیرمتمرکز خود را راه اندازی خواهد کرد.

در نیمه‌ی آخر سال 2021 امکان رأی دادن و سیستم‌های مدیریت تاریخچه مشخصات مالی کاربر پیاده سازی خواهند شد. این تیم برای سال 2022 نیز برنامه‌هایی جهت اجرای سیستم اعطای پاداش توکن و کیف پول دیفای مبتنی بر پالی گان، در نظر دارد.

مطالب مرتبط
 پلتفرم کی فای (KeyFi) : یک داشبورد دیفای (DeFi) غیرحضانتی با بهره‌گیری از هوش مصنوعی
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
کسب درآمد از دپ ها
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان