قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  بلاک چین الروند (Elrond) چیست و ارز دیجیتال EGLD چه وظایفی در این بلاک چین دارد؟

بلاک چین الروند (Elrond) چیست و ارز دیجیتال EGLD چه وظایفی در این بلاک چین دارد؟

آشنایی با آلتکوین
ندا رحیمی
1399/11/21
۰
بلاک-چین-الروند-(Elrond)

بلاک چین الروند برای مقیاس پذیری ساخته شده است. این شبکه 15000 معامله در ثانیه را با سرعت بالا انجام می‌دهد. الروند فضای بیشتری برای رشد، همزمان با جریان اصلی فناوری بلاک چین ایجاد می‌کند.

بلاک چین الروند (Elrond) چیست و ارز دیجیتال EGLD چه وظایفی در این بلاک چین دارد؟

الروند بلاک چینی است که با استفاده از شاردینگ (sharding) مقادیر زیادی از معاملات را با هزینه‌های کم و نهایی شدن فوری انجام می‌دهد. این بلاک چین در حال حاضر 15000 تراکنش در ثانیه انجام می‌شود و گفته می‌شود قابلیت افزایش تا صدها هزار معامله را دارد. توکن EGLD یا “Elrond eGold” ارز بومی‌این شبکه است که برای معاملات، قراردادهای هوشمند، پاداش‌ها و حکمرانی استفاده می‌شود.مقدمه

هیجان زیادی در مورد پتانسیل فناوری بلاک چین برای تغییر شکل مالی و تأثیرگذاری بالقوه بر سایر صنایع وجود دارد. با این حال، این نگرانی قابل درک نیز وجود دارد که آیا بلاک چین‌ها می‌توانند تقاضای بسیار گسترده جریان اصلی را برآورده کنند؟

به عنوان مثال، بیت کوین از توان عملیاتی بسیار محدودی برخوردار است. این، در حالی است که اتریوم با راه اندازی ETH 2.0 خود را تغییر داده و به افزایش مقیاس پذیری خود می‌پردازد.

اما پروژه‌های بلاکچینی نیز وجود دارند که از ابتدا تلاش می‌کنند مشکلات نسخه‌های قبلی خود را برطرف کنند. این پروژه‌ها از محدودیت‌های پیشینیان درس می‌گیرند تا فناوری سریع‌تر و قوی‌تری ارائه دهند. این فناوری می‌تواند مقیاس بیشتری برای ایجاد یک پایگاه کاربران بزرگتر نسبت به سالهای گذشته داشته باشد.

الروند یکی از این پروژه‌ها است که نوید بلاکچینی “در مقیاس اینترنت” را می‌دهد. این بلاک چین با ترکیبی از شاردینگ (خرد کردن) و سازوکار اجماع اثبات سهام، برای امور مالی ساخته شده است. البته اکنون می‌توان از آن برای شرکت‌ها و موارد دیگر نیز استفاده کرد.

نام آن با الهام گرفتن از ارباب حلقه‌ها ممکن است مبتنی بر تخیل باشد. با این حال هدف الروند این است که پذیرش جریان اصلی را به واقعیت تبدیل کند. این چیزی است که شما باید بدانید.

بلاک چین الروند چیست؟

الروند یک بلاکچین است که به دلیل مقیاس پذیری بسیار زیاد و توان معاملات قابل توجه به لطف سیستم تقسیم حالت تطبیقی خود طراحی شده است. این بلاک چین امکان انجام سریع معاملات توسط چندین اعتبار سنج را فراهم می‌کند.

بیت کوین می‌تواند حداکثر هفت معامله در ثانیه را مدیریت کند. این درحالی است که الروند ادعا می‌کند هم اکنون می‌تواند 15000 تراکنش را در هر ثانیه انجام دهد. ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که کارمزد هر معامله فقط 0.001 دلار خواهد بود. توسعه دهندگان این بلاک چین نوید توانایی مقیاس پذیری تا صدها هزار معامله در ثانیه با رشد تقاضا را می‌دهند.

با توجه به چنین سرعت و مقیاس پذیری، الروند خود را به عنوان یک بلاک چین ایده آل برای توسعه دهندگان امور مالی غیرمتمرکز معرفی کرده است. توسعه دهندگان دیفای می‌توانند از این بلاک چین سریع برای برنامه‌های خود و همچنین انواع دیگر برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کنند.

الروند از ارز دیجیتال eGold با نشان (EGLD) در سراسر شبکه استفاده می‌کند. قبل از راه اندازی شبکه اصلی و توکن EGLD در ژوئیه 2020، الروند از توکن ERD که اکنون از بین رفته است استفاده می‌کرد. الروند پس از فعال شدن شبکه اصلی، به کاربران اجازه داد 1000 ERD را با 1 EGLD مبادله کنند.آیا می‌دانید؟

الروند از اسامی‌شخصیت‌های ارباب حلقه‌ها، مانند آرون (Arwen) ماشین مجازی آن برای توسعه قرارداد هوشمند و مایار (Maiar) برنامه پرداخت‌‌‌های آن، استفاده کرده است.

بلاک چین الروند چگونه کار می‌کند؟

شاردینگ تکنیکی است که داده‌ها را به قطعات کوچکتر تقسیم می‌کند. سپس آنها را در چندین قطعه از شبکه یا شارد توزیع می‌کند. این شاردها هر کدام شامل تعدادی گره هستند که تراکنش‌ها را پردازش می‌نمایند.

شاردینگ به عنوان یک مفهوم اصلی، منحصر به الروند نیست. زیلیکا (Zilliqa) یکی دیگر از بلاک چین‌‌‌های شاردینگ با اهداف مشابه است. این در حالی است که اتریوم 2.0 همچنین تکنیک‌های خرد کردن را به کار خواهد گرفت. کاری که الروند کمی‌متفاوت انجام می‌دهد اجرای سه نوع مختلف شاردینگ – وضعیت، معاملات و شبکه – و استفاده از پردازش موازی برای سرعت بخشیدن به زمان معامله و رسیدگی به موارد بیشتر به طور همزمان است.

الروند همچنین از آنچه مکانیزم اجماع “سیستم اثبات خطر منافع” می‌نامد استفاده می‌کند. این الگوریتم اجماع وزن توکن‌‌‌های EGLD اعتبار سنج را با یک رتبه بندی در شبکه برای هر گره جفت می‌کند. با این شیوه چیزی شبیه شایسته سالاری ایجاد می‌شود. به علاوه این مکانیزم اجماع انتخاب تصدیق کننده تصادفی را انجام می‌دهد و به طور منظم گره‌ها را بین شاردها تغییر می‌دهد. گفته می‌شود مکانیزم اجماع سیستم اثبات خطر منافع یک راه حل امن و کم تأخیر برای اجماع است.

چه چیزهای ویژه‌ای در مورد الروند وجود دارد؟

سازندگان الروند می‌گویند که این فناوری در برابر بلاک چین‌‌‌های قبلی همان پهنای باند در برابر برقراری ارتباط از طریق شماره گیری در تلفن است. این بلاک چین به طور چشمگیری پهنای باند بیشتری را به وجود می‌آورد. به این وسیله حجم بالاتری از معاملات را کنترل و برنامه‌های غیرمتمرکز بیشتری را پشتیبانی می‌کند. الروند در حالی که توسعه دهندگان دپ را هدف قرار داده است، قصد دارد یک بستر بلاکچین کاربر پسندتر باشد. این بلاک چین در ابتدا از طریق برنامه پرداخت مایار این هدف را نشان داده است.

مدیرعامل الروند بنیامین مینکو در پست وبلاگ ژانویه 2021 نوشت: “آنچه بیت کوین برای سایفرپانک (Cypherpunks) و اتریوم برای توسعه دهندگان بود، الروند می‌خواهد برای کاربران ساده اینترنت باشد.” “با تنها 50-100 میلیون نفر در فضای بلاک چین، الروند دروازه‌های کاربران جدید را برای ایجاد یک بازار گسترده باز می‌کند.”

با الروند چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

الروند به گونه‌ای طراحی شده است که ستون فقرات برنامه‌های غیرمتمرکز باشد. خواه این برنامه‌ها مربوط به امور مالی یا سایر نیازهای جامعه باشند. مقیاس پذیری گسترده به این معنی است که می‌تواند رشد چشمگیری را تحمل کند. با استفاده شاردینگ برای حفظ سرعت معاملات حتی با افزایش تقاضا بدون مشکل به کار خود ادامه خواهد داد.

ارز دیجیتال EGLD در سراسر شبکه از جمله برای معاملات، پاداش اعتبارسنجها، حکمرانی، سهام و قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود.

مایار به عنوان گزینه‌ای غیرمتمرکز برای برنامه‌های پرداخت تلفن همراه طراحی شده است. مایار با ایجاد یک هش رمزنگاری بر اساس شماره تلفن شما، آسان‌تر از برخی از کیف پول‌های دیگر کار می‌کند. از این برنامه می‌توان برای نگهداری EGLD و سایر توکن ها، پرداخت‌ها و استیکینگ توکن همراه با سایر کاربردهای پیشنهادی استفاده کرد.آینده

توسعه دهندگان الروند 2021 را جهشی بزرگ و رو به جلو برای بلاک چین می‌دانند. این تیم با راه اندازی یک کمپین “100 روزه رشد سریع” در ژانویه، در حال ارتقا شبکه اصلی با برنامه‌هایی برای ارتقا قابلیت‌های استیکینگ، گسترش عملکرد دیفای و راه اندازی یک صرافی غیرمتمرکز در بلاک چین الروند هستند.

الروند همچنین از همکاری با پروتکل باند برای اجرای دستورالعمل میان زنجیره‌ای خود جهت وارد کردن داده‌های دنیای واقعی به بلاک چین الروند خبر داده است.

راه اندازی رسمی‌برنامه پرداخت‌‌‌های مایار در تاریخ 31 ژانویه نقطه عطفی برای بلاک چین بود. مایار به گونه‌ای طراحی شده است که مناسب مصرف کننده این فناوری است. حتی اگر افراد دارای ارز دیچیتال نباشند، می‌توانند به روشی کاربر پسند از این کیف پول استفاده کنند.

جالب است که ببینیم آیا جریان اصلی بیشتر از سایر خدمات کیف پول رمزنگاری به مایار اقبال نشان می‌دهد یا خیر؟ اگر این کیف پول به رشد سریع قیمت EGLD و رشد حجم بازار این ارز ادامه دهد الروند سال خوبی را تجربه خواهد کرد.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال استودنت کوین (Student Coin)
اوراکل‌ها رمزنگاری در رونق دیفای و دپ ها مورد توجه قرار می‌گیرند
لایت کوین Litecoin
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟