منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  انیگما Enigma بلاک چینی برای پروتکل های غیر متمرکز و خصوصی سازی قرارداد های هوشمند
انیگما Enigma بلاک چینی برای پروتکل های غیر متمرکز و خصوصی سازی قرارداد های هوشمند

انیگما Enigma بلاک چینی برای پروتکل های غیر متمرکز و خصوصی سازی قرارداد های هوشمند

انیگما Enigma در حال ساخت پروتکل غیر متمرکز و منبع بازی است که به ادعای این شرکت، حریم خصوصی قراردادهای هوشمند و بلاک چین های عمومی را به ارمغان می آورد.  به طور خلاصه انیگما Enigma یک بلاکچین است که برای ارتقا حریم خصوصی طراحی شده است. در ابتدا این شرکت عملکرد های خود را بربستر اتریوم ایجاد کرده بود، اما بعد از گذشت مدت زمانی حالا در بلاکچین مستقل خود مستقر شده است.

انیگما Enigma بلاک چینی برای پروتکل های غیر متمرکز و خصوصی سازی قرارداد های هوشمند

ویژگی اصلی انیگما توانایی آن در تقسیم تراکنش به تکه هایی است که توسط گره ها به طور جداگانه تأیید می شوند و مانع از رهگیری تراکنش ها می شوند.
بلاک چین ها هنوز کمی ناخوشایند هستند. راه حل لایه ی دوم – پروتکل های ساخته شده بر روی بلاک چین های موجود – به دنبال مرتفع کردن برخی از این ایرادهاست. پروتکل هایی مانند شبکه لایتنینگ که بر روی بیت کوین ساخته شده است، روی مقیاس پذیری تمرکز دارد و انیگما روی حریم خصوصی متمرکز است. در زیر اطلاعات بیشتری راجع به انیگما، چگونگی عملکرد و برنامه ریزی آن برای ساختن یک بلاک چین با محوریت حریم خصوصی بر روی بلاک چین های موجود را بررسی می کنیم.

انیگما Enigma بلاک چینی برای پروتکل های غیر متمرکز و خصوصی سازی قرارداد های هوشمند

انیگما Enigma بلاک چینی برای پروتکل های غیر متمرکز و خصوصی سازی قرارداد های هوشمند

انیگما Enigma در حال ساختن پروتکل غیر متمرکز و منبع باز است که به ادعای این شرکت، حریم خصوصی قراردادهای هوشمند و کلکسیون های عمومی را به ارمغان می آورد.

پروتکل انیگما Enigma در ابتدا شبکه حریم خصوصی خود را بر روی اتریوم ایجاد کرد. اما در فوریه سال 2020 ، این شرکت اعلام کرد شبکه اصلی خود را راه اندازی می کند که جایگزین اتریوم به عنوان لایه اجماع می شود.

توسعه دهندگان انیگما چه می گویند

با این حال، توسعه دهندگان انیگما می گویند که این پروژه هنوز می تواند با اتریوم کار کند. این شبکه با گرفتن اطلاعات، خرد کردن، رمزگذاری و توزیع آنها در شبکه ای از گره های مخفی کار می کند و به داده ها کمک می کند تا مخفی شوند.

اگر از انیگما Enigma هنگام استفاده از یک بلاکچین عمومی مانند اتریوم استفاده شود، این محاسبات پنهان خارج از زنجیره ی اصلی اتریوم اتفاق می افتد، اما تأیید های عمومی، اجماع و پرداخت های مربوط در این زنجیره رخ می دهد.

انیگما با ساختن یک لایه حریم خصوصی که بر بستر زنجیره های عمومی مانند اتریوم استفاده می شود، تلاش می کند تا زیرساخت های اساسی را برای Web3 مهیا کند.

مخترع انیگما Enigma کیست؟

پروژه انیگما Enigma برای اولین بار در سال 2015 در MIT آغاز شد. بنیانگذاران آن Guy Zyskind و Can Kisagun- مدیر عامل و مدیر ارشد کارپردازی فعلی هستند.

چه چیز خاصی در مورد انیگما Enigma  وجود دارد؟

انیگما Enigma مبتنی بر قراردادهای پنهانی، مخفی، گره های مخفی و حالتهای مخفی است. قراردادهای پنهانی دقیقاً مانند قراردادهای هوشمند هستند، بجز اینکه داده ها به جای عمومی شدن خصوصی نگه داشته می شوند. قراردادهای پنهانی با اتریوم سازگارند بنابراین توسعه دهندگان قراردادهای مخفی می توانند بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب کنند: استفاده از اتریوم برای ذخیره داده های عمومی مانند مانده کاربر و استفاده از انیگما برای پردازش داده های خصوصی مانند تراکنشهای پنهان. همچنین قراردادهای مخفی انیگما مقیاس پذیرتر از قراردادهای هوشمند استاندارد هستند.

قراردادهای مخفی از محاسبات ایمن استفاده می کنند – نوعی رمزنگاری که محاسبات را بدون فاش کردن اطلاعات انجام می دهد. به طور خاص، انیگما محاسبات چند جانبهMPC) ) کاربران را از طریق فرآیندی به نام “اشتراک پنهانی” که داده ها را تقسیم، رمزگذاری و بر روی گره های مختلف در شبکه پخش می کند، ایمن می کند. داده ها به طور جداگانه و به صورت قطعه قطعه محاسبه می شوند، بنابراین هیچ گره یا واحدی به همه داده ها به طور همزمان دسترسی ندارد. هر گره دارای یک قطعه از پازل است، اما هرگز دارای تمام قطعات نیست.

آیا می دانید؟

یکی از شناخته شده ترین انواع محاسبات امن، اثبات دانش صفر است که در دارایی های رمزپایه مانند Zcash مشهور است.

چه چیز دیگری است؟

انیگما Enigma از شبکه ای از گره های مخفی برای حفظ پروتکل لایه ی دوم استفاده می کند. گره های مخفی مشابه عملکرد اعتبار سنجها در یک شبکه اثبات سهام (POS) عمل می کنند، اما آنها محاسبه هایی را روی داده های رمزگذاری شده انجام می دهند بدون اینکه بدانند آن داده ها- حتی قطعه ای که خودشان محاسبه می کنند- چیست. گره های مخفی از سخت افزار فوق العاده ایمن به نام “”Trusted Exactions Enceptsments استفاده می کنند که توسط شبکه oracleچین لینک نیز استفاده می شود.

______________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

______________________________________________________

چگونه نشانه های ENG تولید می شوند؟

ENG یک توکن ERC-20 است که طی عرضه ی اولیه سکه (ICO) پروژه انیگما Enigma در سال 2017 ساخته شده است. ENG توکن بومی پروژه انیگما Enigma است و عملکرد اصلی آن تحریک گره های مخفی است. با این حال، با راه اندازی شبکه اصلی، اکنون یک سکه بومی جدید به نام SCRT یا مخفی استفاده شده است تا از آن برای پرداخت هزینه های سهامداری، حاکمیت و تراکنش در شبکه استفاده شود. در حالی که انیگما به اشاعه در فضای کریپتو ادامه می دهد، تنها هدف SCRT استفاده بعنوان ابزار کاربردی است، افرادی که گره های شبکه را اجرا می کنند از SCRT برای مشارکت در عملکرد شبکه استفاده می کنند. در زمان نگارش این مقاله، تیم انیگما در حال بررسی امکان تعویض توکن بین ENG و SCRT است.

آیا می دانید؟

انیگما در فوریه 2020 درگیر پرونده حقوقی با SEC(بورس اوراق بهادار آمریکا) در مورد مبلغی که در ICO خود به دست آورده بود شد.

چگونه می توانید توکنهای ENG را به دست آورد؟

توکنهای انیگما Enigma در صرافی هایی مانند Binance و Huobi در دسترس است، اما تعداد بیشتری از توکنهای ENG به عنوان پاداش یا هزینه عملکرد گره های مخفی در شبکه انیگما منتشر می شود. با وجود راه اندازی شبکه اصلی، در حال حاضر پاداش و کارمزدها با SCRT پرداخت می شود.

با انیگما Enigma چه کاری می توانید انجام دهید؟

سرانجام، هر کسی قادر به اجرای گره مخفی و کسب پاداش خواهد بود، اما راه اندازی اولیه به 50 “گره پیدایش” محدود خواهد شد. اگر جزء 50 گره نیستید، می توانید با واگذاری توکنهای خود به یکی از 50 کارگر فعال، در تهیه شبکه شرکت کنید.

آینده

انیگما با راه اندازی شبکه ی اصلی شرکت، امیدوار است که بتواند قراردادهای مخفی خود را در شبکه ادغام کرده و با دیگر بلاکچین ها مانند اتریوم ادغام شود. هدف این است که بتوانند یک لایه حریم خصوصی را بر روی هر بلاکچینی فراهم کنند.

اما، پس از تصمیم SEC در موردICO انیگما Enigma ، این آینده ممکن است به تعویق بیفتد تا پروژه بتواند این مانع نظارتی را مرتفع کند.

مطالب مرتبط
چین لینک (ChainLink)
شاخص قیمت ارز رمزنگاری چیست؟ از چه طریق می‌توان این اطلاعات را به دست آورد
ارز دیجیتال تزوس
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether