منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال انجین کوین Enjin Coin (ENJ): آوردن بلاک چین به صنعت بازی‌های ویدیویی
رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

ارز دیجیتال انجین کوین Enjin Coin (ENJ): آوردن بلاک چین به صنعت بازی‌های ویدیویی

انجین در حال ساخت مجموعه‌ای جامع از محصولات است. این محصولات به راحتی به کاربران در توسعه، تجارت و کسب درآمد از طریق فناوری بلاک چین کمک می‌کند. اکوسیستم انجین توسط ارز دیجیتال انجین کوین، توکنی که برای پشتیبانی مستقیم از ارزش دارایی‌های بلاک چین استفاده می‌شود، تأمین می‌شود.

طبق اطلاعات موجود در وب سایت آنها، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان محصولات ابتکاری انجین را خریداری کرده‌اند. به طوری که یک میلیون نصب کیف پول انجین و پنجاه و سه میلیون دارایی بلاک چین ایجاد شده از طریق پلتفرم توسعه بازی بلاک چین انجین. بازار دارایی‌های بلاک چین این شرکت همچنین دارای حجم معاملاتی پنج و هفت دهم میلیون انجین است.بلاک چین انجین چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است؟

اکوسیستم بلاک چین انجین از پلت فرم‌های انجین کوین، کیف پول (Wallet)، اکسپلورر (Explorer)، بازار (Marketplace) و بیم (Beam) تشکیل شده است.

ارز دیجیتال انجین کوین چیست؟

ارز دیجیتال انجین کوین یک توکن مبتنی بر اتریوم است. این توکن برای بازگرداندن مستقیم ارزش دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شود. روند تزریق انجین به این دارایی‌ها “استخراج” نامیده می‌شود. هر دارایی استخراج شده با استفاده از پلت فرم انجین یک دارایی ERC-1155 مبتنی بر اتریوم است.

با این حال، فرایند استخراج می‌تواند معکوس شود و به همین ترتیب، هر دارایی می‌تواند دوباره به انجین تبدیل شود. تبدیل شدن به کاهش عرضه کوین کمک می‌کند. در نتیجه همین امر باعث کمبود آن می‌شود. در این صورت، کاهش عرضه و افزایش تقاضا برای دارایی به افزایش ارزش آن کمک می‌کند.

طبق گفته انجین، از آنجا که انجین کوین دارای ارزش زیادی است، دارایی‌هایی که با آن ایجاد می‌شوند نیز دارای ارزش زیادی هستند. بنابراین می‌توان گفت که انجین کوین یک استاندارد طلایی برای دارایی‌های دیجیتال است. انجین کوین همچنین از نظر عرضه محدود است، بنابراین به تنظیم تولید دارایی مورد حمایت خود کمک می‌کند.

انجین کوین چهل و هشتمین ارز دیجیتالی بزرگ در جهان از نظر ارزش بازار (market capitalization) محسوب می‌شود.

پلتفرم انجین

پلت فرم انجین مجموعه‌ای ابتکاری و قوی از ابزارها و خدمات را برای توسعه بازی‌ها و برنامه‌های بلاک چین فراهم می‌کند. این پلتفرم یک جز قابل توجه از اکوسیستم انجین را تشکیل می‌دهد. پلتفرم انجین که بهتر از بلاک چین اتریوم ساخته شده است، مهندسین بازی را قادر می‌سازد تا از ابزارهای مبتنی بر بلاک چین استفاده کنند. به این ترتیب آنها می توانند از طریق آن، قراردادهای هوشمند و توکن های غیر قابل معاوضه را با دنیای پیشرفته بازی ادغام کند.

اساساً، پلتفرم انجین یک بستر بلاک چین به عنوان یک سرویس پس (PaaS) است. این پلتفرم بازی کردن را برای علاقه مندان به بازی تسهیل می‌کند. بدین معنا که کاربران می توانند بازی‌های بلاک چین را بدون نیاز به دانش نوشتن کد مربوط به بلاک چین بازی کنند.

پلت فرم انجین دروازه‌ای به دنیای فرصت‌های مهیج است. در آن افراد می‌توانند با انبوهی از ابزارها و سرویس‌های بلاک چین بازی کنند تا به بازی‌های خود جلوه‌ای جدید، مقدمه داستان و سازوکارهای کسب درآمد بدهند.

رویکرد ساده و سرراست پلتفرم انجین در مورد بازی‌های بلاک چین، آن را به یک پلتفرم ابتدایی برای افرادی تبدیل می‌کند. این پلتفرم به ویژه برای کسانی که لزوماً سابقه کدگذاری ندارند بسیار منسب است. امروز، این پلت فرم طیف گسترده‌ای از بازی‌های مبتنی بر بلاک چین از جمله گرس شاپر فارم (Grasshopper Farm)، آلتر ورس (AlterVerse)، میسفیتس اسپیس (Space Misfits) و چندین بازی دیگر را تأمین می‌کند.

علاوه بر این، این پلتفرم همچنین از ارز دیجیتال انجین کوین برای تهیه منابع ارزش دارایی‌های درون بازی استفاده می‌کند.کیف پول در کنار ارز دیجیتال انجین

انجین علاوه بر ارز دیجیتال انجین کوین، کیف پول دارایی بلاک چین را ارائه می‌دهد. این کیف پول می‌تواند توسط معامله گران ارز دیجیتال، گیمرها و توسعه دهندگان استفاده شود.

این کیف پول کاربر پسند با دستگاه‌های اندروید و آی او اس سازگار است. کیف پول ارز دیجیتال انجین کوین به ویژگی‌های پیشرفته‌ای از جمله پشتیبانی از بازی بلاک چین، مرورگر یکپارچه برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، بازار و مبادله توکن داخل کیف پول از طریق کایبر (Kyber)، بانکور (Bancor)، چنجلی (Changelly) و کوین سوییچ (CoinSwitch) مجهز است.

یکی از ویژگی‌های قابل توجه کیف پول انجین این است که توانایی کاربران را برای ایجاد، وارد کردن و ردیابی بی نهایت کیف پول بلاک چین فراهم می‌کند. علاوه بر این، کیف پول فاقد تبلیغات است که باعث می‌شود استفاده از آن بدون مزاحمت باشد.

کیف پول انجین یک برنامه اوپن سورس است. بنابراین کاربران کنترل کامل کلید خصوصی خود را در اختیار دارند. علاوه بر این از یک پشتیبان رمز عبور دوازده کلمه‌ای برای پشتیبانی و دسترسی به کیف پول خود در صورت مفقود شدن تلفن هوشمند استفاده می‌کند.

بی تی سی منیجر (BTCManager) در تاریخ 13 آوریل 2020 گزارش داد که کاربران کیف پول انجین می‌توانند در یک معامله تنها صد توکن بلاک چین ERC-1155 غیر قابل معاوضه را ارسال و استخراج کنند.

بازار انجین

بازار انجین فرصت خرید و فروش دارایی‌های منحصر به فرد بلاک چین مانند وسایل بازی و کالاهای جمع آوری شده را به کاربران ارائه می‌دهد. این دارایی‌های دیجیتالی را می‌توان با استفاده از ارز دیجیتال انجین کوین خریداری کرد.

تاکنون پنج و هفت دهم میلیون ارز دیجیتال انجین کوین برای دارایی‌های مجازی در بازار انجین هزینه شده است. پنجاه هزار انجین کوین بیشترین مبلغی است که برای یک مورد دیجیتالی در این بازار پرداخت گردیده است. بازار بین المللی بایننس به طور مستقیم با کیف پول انجین ادغام شده است. بنابراین کاربران می‌توانند فقط با چند کلیک مستقیماً از برنامه خود دارایی‌ها را لیست کرده و خریداری کنند.

انجین بیم

انجین بیم یک سیستم توزیع دارایی بلاک چین کیو آر (QR) است. با استفاده از این ویژگی بازی‌ها و مشاغل می‌توانند از آن برای رشد و جذب مخاطبان خود استفاده کنند. با بیم، دارایی‌ها در یک کد کیو آر جاسازی می‌شوند، که می‌تواند تا حد امکان در رسانه‌های اجتماعی، فیلم‌ها، پوسترها و وب سایت‌ها قرار گیرد.

اکنون بیم در دسترس نیست اما از آن برای توزیع بیش از صد و هفتاد و یک هزار مورد به پنجاه و سه هزار شرکت کننده در سراسر جهان استفاده شده است.

پیشرفت‌های اخیر ارز دیجیتال انجین کوین

اخبار بسیار مهیجی پیرامون انجین منتشر شده است:

در تاریخ 28 مه سال 2020، بیت کوین منیجر گزارش داد که پلاگین انجین کرفت (EnjinCraft)، یک پلاگین منبع باز بلاک چین، در دسترس حدود دویست هزار سرور ماین کرفت (Minecraft) قرار گرفته است. در نتیجه، به بازیکنان امکان می‌دهد دارایی‌های بلاک چین خود را با ماین کرفت ادغام کنند. همچنین انجین در این روزها اس دی کی (SDK) بلاک چین جدید خود را برای جاوا منتشر خواهد کرد.

بی تی سی منیجر همچنین در تاریخ 6 مه 2020 خبر داد که انجین با گودوت (Godot)، یک موتور بازی، منبع باز برای راه اندازی انجین اس دی سی (SDC) با گودوت همکاری کرده است. همچنین، این راه اندازی توسعه دهندگان را قادر می‌سازد دارایی‌های بلاک چین را در بازی‌های خود ایجاد و پیاده سازی کنند.

در یک یادداشتی که اخیرا منتشر شده، صرافی بزرگ ارز دیجیتال یعنی سایت (Crypto.com) لیست شدن انجین کوین را در سیستم عامل سیندیکیت لایت (The Syndicate Lite) اعلام کرده است. بر اساس این اعلامیه، تمام استیکرهای توکن کریپتو (CRO) واجد شرایط شرکت در یک رویداد فروش با تخفیف بیست و پنج درصد خواهند بود.نتیجه

در مدت زمان نسبتاً کوتاهی، انجین خود را به عنوان توسعه دهنده پیشرو در فضای بازی بلاک چین با کیف پول امن در فضای بلاک چین، بازار و سایر محصولات منحصر به فرد طراحی شده برای ساده سازی و تسریع در استفاده از بلاک چین، تقویت کرده است.

از آنجایی که بلاک چین همچنان شاهد استقبال گسترده‌تری در صنایع، از جمله صنعت بازی است، انتظار می‌رود انجین با محصولات و خدمات دائمی نوآورانه خود پیشگام جنبشی بزرگ باشد.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال لایوپیر (LPT) چیست؟ چرا گری اسکیل لایوپیر را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌است؟
ریسک های استیکینگ
توکن های غیرقابل معاوضه یا NFT چیست و چه تفاوتی با سایر توکن ها دارند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان