منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ایاس EOS چیست و همه چیز درباره ارز دیجیتال ایاس
ارز دیجیتال ایاس EOS

ایاس EOS چیست و همه چیز درباره ارز دیجیتال ایاس

نوید رحیمی
1399/04/09
۰

ایاس EOS چیست و همه چیز درباره ارز دیجیتال ایاس و اینکه چگونه کار می کند : اگر کمی با ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید حتما نام ایاس به گوش شما خورده است. این ارز دیجیتال که کاربردهای فراوانی نیز دارد ، از مهمترین کریپتوکارنسی ها به شمار می رود. در صورتی که به این ارز دیجیتال علاقمند هستید و قصد کسب اطلاعات بیشتر درباره آن را دارید ، تا پایان این مقاله مفید ما را همراهی کنید.

ایاس EOS چیست ؟

ایاس EOS ارز دیجیتال بومی بلاک چین EOS.IO است. داشتن توکن های ایاس EOS برای دسترسی به شبکه EOS ، که یک نرم افزار عملی برای دپ ها ( نرم افزارها و برنامه های غیرمتمرکز ) است، الزامی است. آنچه این شبکه را برجسته می کند حجم عرضه ی غیر متمرکز و پتانسیل بالای مقیاس پذیری آن است.

این شبکه در ژوئن سال 2018 میلادی توسط شرکت Block.one ایجاد شده است که توسط دن لاریمر Dan Larimer و برندان بلومر Brendan Bloomer تأسیس شده است. خود سکه ها یک سال قبل در ژوئن سال 2017 به عموم مردم عرضه شده بودند.

در حال حاضر ایاس EOS از نظر بازار سرمایه نسبت به سایر ارزهای دیجیتال در زمان نوشتن این مقاله، ژوئن 2020، در رتبه نهم قرار دارد.( می توانید در قسمت قیمت ارزهای دیجیتال ببینید که این ارز دیجیتال از نظر حجم بازار در رتبه چندم قرار دارد) در پایان ماه آوریل 2018 ، سکه های ایاس EOS به بالاترین قیمت خود -22.89 دلار- تا به امروز رسید.

لاریمر، خالق این بلاک چین، با تاسیس Bitshares و Steemit قبل از شروع پروژه EOS به شهرت رسیده بود. وی همچنین به توسعه مفهوم اثبات دارایی “proof of Stake” کمک کرد.

ارز دیجیتال ایاس EOS

ارز دیجیتال ایاس EOS

چرا ایاس EOS اختراع شد؟

ایاس EOS به منظور بوجود آوردن بستری غیر متمرکز برای تولید dApps ( برنامه های غیرمتمرکز ) در مقیاسی که قبلاً دیده نشده بود ایجاد شد. البته این شبکه امیدوار است ابعاد پلتفرمش به اندازه ای برسد که در آن نقطه هیچ رقیبی برایش وجود نداشته باشد.

شبکه بلاک چین ایاس EOS شبیه به شبکه بلاک چین اتریوم و ترون است، با این حال، لاریمر و بلومر معتقد بودند جنبه های دیگری وجود دارد که آنها باید این جنبه ها را نسبت به اتریوم بهبود بخشند و در نتیجه برای ایجاد سکه خودشان دست بکار شدند.

هدف اعلام شده آنها این بود که ایاس EOS قادر به انجام میلیون ها تراکنش در ثانیه و بدون هیچ گونه هزینه ای باشد. این چیزی است که بلاک چین اتریوم از ارائه آن ناتوان است. ایاس EOS در صدد دستیابی به این هدف از طریق سیستم اثبات سهام (Proof of Stake (DPoS برای تأیید تراکنش ها بود.

تنوع dApps های موجود در شبکه ایاس EOS حیرت انگیز است. آنها در طیف گسترده ای از بازی گرفته تا ذهن آگاهی و حتی بعضی از برنامه های کاربردی که هدف آنها کمک به ارائه مراقبت های بهداشتی جهانی از طریق فناوری بلاک چین است، بوجود آمده اند.

چگونه ایاس EOS کار می کند و چه فناوری پشت آن است؟

ارز دیجیتال ایاس EOS با اجماع DPoS اجرا می شود، جایی که هر روز 21 نفر برای اعتبارسنجی تراکنش ها مجاز می شوند.

این 21 نماینده با رای جامعه EOS انتخاب می شوند. این کار دارای چندین مزیت است. اولا، نمایندگان نسبت به اقدامات خود پاسخگو هستند، اگر جامعه EOS از عملکرد آنها راضی نباشد، می تواند رای به برکناری آنها بدهد.

ثانیاً، با داشتن استخرهای کوچک اعتبارسنجی زمان کمی برای اعتبارسنجی تراکنش ها نیاز است. هر مشکل احتمالی این گروه کوچک، با قدرت انتخاب مجدد آنها توسط رای دهندگان در هر روز از بین می رود.

عرضه EOS دارای نرخ تورم 5٪ است که 1٪ آن در پایان سال به حساب اعتبارسنج های بلوک می رود. این پاداش آنها را برای تلاش هایشان در طول سال تشویق می کند، بنابراین باعث حفظ عملکرد آنها می شود.

از طریق اثبات پروتکل سهام، پتانسیل مقیاس پذیری گسترده ای دارد. مهم نیست جامعه چقدر بزرگ شود، وجود تعداد کمی از نمایندگان بصورت روزانه برای اعتبارسنجی بلوک ها باعث می شود سرعت تراکنش ها بطور باورنکردنی بالا بماند.

کارمزد اعتبار سنج های بلوک با بخشی از ایاس EOS پرداخت می شود بهمین دلیل نیازی به پرداخت کارمزد تراکنش نیست.

آیا EOS پول واقعی است؟

توکن های ایاس EOS می توانند برای مبادله با سایر ارزهای رمزنگاری شده یا به عنوان محصولی با ارزش استفاده شوند.

به همین ترتیب، می توان آنها را به عنوان “پول واقعی” در نظر گرفت. با این حال، استفاده واقعی آنها در شبکه EOS است.

هرکس توکن بیشتری داشته باشد، می تواند سهم بیشتری از شبکه طلب کند. توکن ها همچنین می توانند برای تعامل با دپ ها (برنامه های غیرمتمرکز ) مورد استفاده قرار گیرند.

کارمزدها و هزینه ها

معاملات EOS در شبکه بدون کارمزد هستند. اگرچه لازم به ذکر است که هنگام خرید از طریق شخص ثالث مانند صرافی ها، کارمزد خرید توکن ها دریافت می شود.

توکن های EOS را می توان از بزرگترین شبکه سرمایه گذاری اجتماعی در جهان eToro یا دیگر صرافی های رمزنگاری خریداری کرد. میزان کارمزد خرید ارز دیجیتال ایاس EOS در 2.9٪ eToro است.

مزایای ارز دیجیتال ایاس EOS

مقیاس نامتناهی – مطابق با EOS ، شبکه تقریباً دارای پتانسیل مقیاس پذیری نامحدود است.

این امر به این دلیل است که سیستم DPOS قادر به تسهیل میلیونها تراکنش بالقوه در هر ثانیه است، مهم نیست شبکه چقدر بزرگ شود.

این امر به این دلیل است که با افزایش شبکه، استخرهای اعتبارسنجی همچنان کوچک و کارآمد باقی خواهند ماند.

محبوب ترین dApps – dApps ساخته شده در بلاک چین EOS بسیار محبوب هستند و نسبت به رقبای اتریومی خود بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و حجم تراکنش های بالاتری دارند. این تا حدودی به این دلیل است که مالکیت شبکه به دارندگان سکه اعطا شده است.

پاسخگو – DPoS به شبکه EOS اجازه می دهد تا به مشکلاتی مانند حمله DAO که روی شبکه اتریوم رخ داده است، پاسخ دهد.

اگر چنین اتفاقی برای شبکه افتاد، اعتبار دهندگان بلاک می توانند برای قفل کردن برنامه تا زمان برطرف شدن حملات، رای دهند. بنابراین این کار باعث می شود شبکه به طور عادی بکار خود ادامه دهد.

سیستم عامل غیرمتمرکز – این واقعیت که این یک نرم افزار عملیاتی غیرمتمرکز است به دارندگان توکن ها اجازه می دهد تا اساساً بخشی از شبکه را متناسب با تعداد سکه های خود در اختیار داشته باشند.

این امر نیاز به کارمزد تراکنش را که شبکه هایی مانند اتریوم به آن نیاز دارند از بین می برد.

ایاس EOS

ایاس EOS

آیا می توان از آن به صورت ناشناس استفاده کرد؟

دارندگان توکن EOS در شبکه ناشناس نیستند. به همین دلیل، آنها نمی توانند از توکن های خود برای اهداف مورد نظرشان به صورت ناشناس استفاده کنند.

حتی زمانی که دارایی هایشان را در کیف پولی بر روی صرافی ها نگهداری می کنند. ناشناس بودن در این شبکه واقعاً ممکن نیست. به این دلیل که هرگونه تبادل عمده آنلاین، برای استفاده از خدمات و خرید توکن ها در مرحله اول، به نوعی مراحل احراز هویت نیاز دارد.

ایاس EOS چقدر ایمن است؟

از نظر تئوری ، سیستم DPOS باید آن را نسبتاً ایمن جلوه دهد. این سیستم باعث می شود خطرات احتمالی حمله اتریوم DAO منتفی شود زیرا اعتبار سنج ها می توانند برنامه را مسدود کنند.

با این حال، برخی کارشناسان استدلال می کنند که برای به دست آوردن کنترل شبکه ایاس EOS ، فقط باید 11 نفر از 21 اعتبارسنج را کنترل کنید. اگرچه لازم به ذکر است که این یک اتفاق بعید خواهد بود.

با این وجود، تا پایان سال 2019 ، دو حمله به شبکه EOS رخ داده است. یکی از این هجوم ها به دپ شرط بندی ای به نام EOS.win بود.

این حمله شامل یک حفره در کد بلاک چین بود که به هکر اجازه می داد تا تراکنش های معوق زیادی را ایجاد کند و این امر مانع از تأیید تراکنش های معتبر توسط تولید کنندگان بلوک می شد.

حمله دوم از طرف شرکتی به نام EIDOS بود. این شرکت برنامه ای را به محوطه زنجیره ای منتقل کرد که به کاربران امکان می داد تا توکن های EIDOS تولید کنند.

همه کاربرانی که می خواستند تراکنش های ایاس EOS در شبکه انجام دهند، مجبور بودند به نوبه خود توکن های EIDOS تولید کنند.

این امر باعث شده بود که شبکه با تمام این تراکنش های جدید کند شود. به نظر می رسد حمله دوم تلاشی برای برجسته کردن محدودیت های شبکه EOS بوده است.

چه تیم هایی در EOS کار می کنند؟

Eosphere – شرکتی است که به کسب و کارها کمک می کند دپ هایی را بر بستر شبکه EOS، ایجاد کنند و آنها را توسعه دهند.

آنها امیدوارند با کمک به ادغام فناوری بلاکچین و مشاغل سنتی، اعتماد به نفس سهامداران EOS و همچنین توسعه دهندگان Dapp را دوچندان کنند.

EOS Studio – نرم افزاری برای توسعه Dapp و استفاده آسان از شبکه است. این نرم افزار دارای ویرایشگر کد قدرتمند و ابزار بازرسی قرارداد هوشمند است.

آنها با افزایش دسترسی به توسعه Dapp امیدوارند که تعداد دپ های با کیفیت را در شبکه EOS افزایش دهند.

چه موسسات مالی از EOS استفاده می کنند؟

دارایی های دیجیتال گلکسی – دارایی های دیجیتال Galaxy یک صندوق سرمایه گذاری است که بر فناوری بلاک چین تمرکز دارد و یک صندوق اختصاصی EOS دارد.

هدف این صندوق کمک به پشتیبانی و توسعه شبکه ضمن سرمایه گذاری در تیم ها و کسب و کارهایی است که به دنبال ایجاد نرم افزار بر بستر بلاک چین ایاس EOS هستند.

Fin Lab – Fin Lab یک شرکت آلمانی است که از فناوری و تخصص خودش برای ساخت و توسعه شرکت های دیگر استفاده می کند. آنها در پشتیبانی از استارت آپهای FinTech تخصص دارند و بلاکچین ایاس EOS یکی از روش هایی است که در اختیار آنها قرار دارد تا بتوانند روند پیشرفت این شرکت ها را بهبود بخشند.

استخراج یا ماینینگ ایاس EOS چگونه است ؟

ایاس EOS قابل استخراج نیست. در عوض، هر ساله 5٪ موجودی آن عرضه می شود.

از این مقدار ، 1٪ برای پاداش دادن به تولید تولیدکنندگان بلوک در سال گذشته استفاده می شود.

به این ترتیب، اگر کسی به عنوان تولیدکننده بلوک شناخته شود، می تواند EOS را به روشی شبیه به استخراج کسب کند.

معرفی کیف پول های مطمئن ارز دیجیتال ایاس EOS

علائم EOS را می توان در اکثر کیف پول های رمزنگاری معمولی نگه داشت. شما می توانید بین کیف پول های داغ آنلاین تا کیف پول های سخت افزاری مورد مناسب خود را انتخاب کنید.

کیف پول های مختلف انواع مختلفی از ضریب امنیت تا قابلیت حمل آسان تر را ارائه می دهند. در اینجا چند مورد از انواع معمولی کیف پول های مناسب برای نگهداری این ارز دیجیتال ارائه شده است :

• Ledger Nano S – کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس – بر روی دسکتاپ و موبایل قابل اجرا می باشد.

• Trezor – کیف پول سخت افزاری ترزور – بر روی دسکتاپ و موبایل قابل اجرا است.

• Atomic wallet – کیف پول محبوب اتمیک ولت – بر روی موبایل و دسکتاپ قابل اجرا می باشد.

• Guarda wallet – کیف پول گوآردا – بر روی موبایل و دسکتاپ ویندوز قابل اجرا است.

• Exodus – این کیف پول فقط بر روی دسکتاپ ویندوز قابل اجرا می باشد.

همچنین کیف پول های خاصی برای ارز دیجیتال ایاس EOS ساخته شده است که در اجتماع کاربران وجود دارد و به راحتی می توانند توکن ها را ذخیره کنند و همچنین به تولید کنندگان بلوک در شبکه رای دهند.

در اینجا چند نمونه از آنها را می توانید بیابید :

• GreyMass EOS voter wallet – Desktop wallet

• Scatter EOS wallet – Desktop application + chrome extension

• Guarda EOS wallet – Desktop wallet

آیا EOS ارزش سرمایه گذاری دارد؟

این یک سؤال شخصی است که پس از انجام تحقیقات کافی، فقط شما می توانید پاسخ دهید.

اگر کسی علاقه مند به توسعه dApps باشد، خرید ارز دیجیتال ایاس EOS پیش شرط این امر است، نه این سوال که آیا ارزش آن را دارد یا خیر.

در مورد حدس و گمان قیمت خالص این ارز باید گفت، از زمان اوج خود در آوریل 2018، قیمت EOS به تدریج کاهش یافته و در سطح پایینی باقی مانده است.

لازم به ذکر است که قیمت ارزهای دیجیتال بسیار بی ثبات بوده و در معرض تغییرات بزرگ روزانه یا ماهانه هستند. بنابراین باید همیشه قبل از سرمایه گذاری، تحقیقات کافی را انجام دهید و هرگز بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید، سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
ایرسوآپ AirSwap پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم
ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟
ارز دیجیتال سکرت (SCRT) چیست؟ همه چیز درباره سکرت نتورک پروژه جدید استارت آپ انیگما
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether