قیمت بیت کوین
۱,۲۸۷,۶۴۹,۴۶۴تومان
49,052دلار
4.70
قیمت اتریوم
۴۰,۶۵۳,۹۵۹تومان
1,558.08دلار
7.84
قیمت کاردانو
۳۱,۸۸۵تومان
1.22دلار
4.85
قیمت بایننس کوین
۶,۵۳۵,۷۰۷تومان
249.03دلار
11.11
خانه  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  سرویس نام اتریوم (ENS) سرویسی مبتنی بر جستجو که اطلاعات را به یک نام پیوند می دهد

سرویس نام اتریوم (ENS) سرویسی مبتنی بر جستجو که اطلاعات را به یک نام پیوند می دهد

دانشنامه ارزهای دیجیتال
سعید درویشی
23 مرداد 99
۰
سرویس نام اتریوم (ENS) سرویسی مبتنی بر جستجو که اطلاعات را به یک نام پیوند می دهد

سرویس نام اتریوم (ENS) یک سیستم جستجو (lookup) است و اطلاعات را به یک نام پیوند می دهد. این سرویس نامگذاری فقط برای اتریوم نیست بلکه تنها بربستر اتریوم ساخته شده است.  ( ENS) یک راه امن و غیرمتمرکز برای پرداختن به منابع با استفاده از اسامی قابل خواندن انسان ارائه می دهد.

سرویس نام اتریوم (ENS) سرویسی مبتنی بر جستجو که اطلاعات را به یک نام پیوند می دهد

این کار به روشی مشابه سیستم DNS اینترنت کار می کند و به کاربران کمک می کند تا وب سایت ها را از طریق نام و به جای شماره ها پیدا کنند. ENS برای جایگزینی DNS طراحی نشده است، بلکه می تواند در کنار آن کار کند.

در روزهای ابتدایی وب، برای دسترسی به هر وب سایتی باید آدرس IP آن سایت را تایپ می کردید، تعدادی از اعداد که به خاطر سپردن آنها دشوار و حدس زدنشان تقریباً غیرممکن بود. سپس اسامی قابل خواندن انسان آمدند، تا زندگی را برای ما آسانتر كنند و ما بتوانیم در دنیای گسترده اینترنت گشت و گذار كنیم. این سیستم 104.26.3.128 را به Decrypt.co تبدیل کرد! رمزارزها هنوز در مرحله آدرس IP هستند: کاربران برای دستیابی به خدمات مورد نیازشان مجبور به حفظ آدرس های طولانی و دشوارند. اینجاست که سرویس نام اتریوم وارد می شود. این سرویس می خواهد با استفاده از رمزپایه گشت و گذار در وب را آسان کند.

در زیر بررسی می کنیم که این سیستم چگونه کار می کند، از کجا می آید و چگونه می توانید نام دامنه ایموجی را ایمن کنید.

سرویس نام اتریوم (ENS) چیست؟

بطور ساده، سرویس نام اتریوم (ENS) یک سیستم (lookup) است و اطلاعات را به یک نام پیوند می دهد. این سرویس نامگذاری فقط برای اتریوم نیست؛ یک سرویس نام است که در اتریوم ساخته شده است. و یک راه امن و غیرمتمرکز برای پرداختن به منابع با استفاده از اسامی قابل خواندن انسان ارائه می دهد. این یک ارائه دهنده نام دامنه کاملاً توزیع شده است که به هر کسی امکان خرید و مدیریت دامنه ها را می دهد به این معنی که می توانید توکن های ETH یا ERC20 را به جای “8e866f012fb8fb … “به “”realsatoshi.eth ارسال کنید.

چه کسی سرویس نام اتریوم ENS اختراع کرد؟

نیک جانسون و الکس ون دو ساند از بنیاد اتریوم توسعه اولیه ENS را رهبری کردند.

آیا می دانید؟

شما می توانید یونیکد را به عنوان نام دامنه خود ثبت کنید، به این معنی که می توانید از یک آدرس سرویس نام اتریوم ENS ایموجی استفاده کنید. بنابراین شما ممکن است از 🤘🤘🤘.eth برای اهداء کریپتو به معبد شیطان خود استفاده کنید؟ امروز برای ادعای دامنه اتریوم مبتنی بر ایموجی ، به ethmojis.com مراجعه کنید!

سرویس نام اتریوم (ENS) سرویسی مبتنی بر جستجو که اطلاعات را به یک نام پیوند می دهد

سرویس نام اتریوم (ENS) سرویسی مبتنی بر جستجو که اطلاعات را به یک نام پیوند می دهد

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

سرویس نام اتریوم ENS براساس قراردادهای هوشمند اتریوم ساخته شده است و آن را ایمن تر، خصوصی تر و در برابر سانسور مقاوم تر از سرویس نام دامنه اینترنت (DNS) می کند. تیم پشتیبان ENS زیرساخت نامگذاری اینترنت را به عنوان یک مؤلفه اساسی می بینند که بنابراین باید باز، غیر متمرکز، جامعه محور و غیر انتفاعی باشد. در سطح فنی، ENS می تواند از اکوسیستم موجود اتریوم استفاده کند، به همین دلیل بسیار قابل برنامه ریزی است و می تواند در خارج از نامگذاری با سایر قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشد.

چه تفاوت دیگری وجود دارد؟

سرویس نام اتریوم ENS برخلاف برخی رقبای خود، نمی خواهد جایگزین DNS شود. ENS مهمترین تاثیر را روی تأمین وضوح نامی توزیع شده و قابل اعتماد برای منابع Web3 مانند آدرس های بلاکچین و محتوای توزیع شده متمرکز می کند، در حالی که Namecoin ، Blockstack و Handshake در تلاشند تا جایگزین DNS شوند.

داخل سرویس نام اتریوم ENS

در زیر کاپوت، ENS اساساً دو قرارداد هوشمند وجود دارد. یکی رجیستری سرویس نام اتریوم ENS کلیه دامنه ها و زیر دامنه ها و همچنین جزئیات مالک و پیوند را در Resolver ثبت می کند و دیگری که ترجمه ها را از نام ها به آدرس ها یا انواع دیگر منابع و برعکس انجام می دهد.

ENS مشابه به DNS اینترنت اجرا می شود، به این دلیل که دارای یک سیستم سلسله مراتبی است که به صاحب دامنه اجازه می دهد کنترل کامل زیر دامنه ها را داشته باشد. بنابراین realsatoshi.eth می تواند wallet.realsatoshi.eth و email.realsatoshi.eth ایجاد کند.


 

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

چگونه می توان دامنه ENS خود را بدست آورد؟

با استفاده از یک کیف پول اتریوم مانند MetaMask ، می توانید برای جستجوی نام دامنه موجود، به مدیر ens.domains مراجعه کنید. هنگامی که دامنه خود را پیدا کردید، سیستم شما را ثبت نام می کند و از شما می خواهد تا دو تراکنش را از کیف پول خود تأیید کنید. همچنین باید مدت زمانی که می خواهید دامنه ای با هزینه ی 5.00 دلار در سال ثبت کنید، انتخاب کنید. اکنون، به عنوان صاحب آن دامنه می توانید آدرس های مختلف یا اطلاعات مورد نظر خود را برای آن نام و همچنین هر زیر دامنه تنظیم کنید.

با ENS چه کاری می توانید انجام دهید؟

بهترین کار با سرویس نام اتریوم ENS این است که آدرس اتریوم طولانی و غیرقابل خواندن خود را با آدرس ENS کاربرپسند و به یاد ماندنی مانند realsatoshi.eth جایگزین کنید. این امر باعث می شود بدون دریافت نیاز به کپی و چسباندن آدرس عمومی طولانی، دارایی های رمزپایه خود را با وارد کردن آدرسسرویس نام اتریوم  ENS تان در داپ های اتریوم آسانتر کنید.

گذشته از این، وب غیرمتمرکز در همکاری بین ENS و سیستم ذخیره فایل IPFS ساخته شده است. مکانی عالی برای شروع در almonit.eth است، جایی که می توانید یک فهرست از وب سایتهای غیر متمرکز را جستجو کنید. شما می توانید به این سایت دسترسی پیدا کنید، همانطور که با فعال کردن MetaMask و به لطف تلاش های آنها در ساختن Web3 و DNS اینترنت می توانید .link را به وب سایت های غیرمتمرکز اضافه کنید و به آنها بدون MetaMask یا مرورگرهای ویژه دسترسی پیدا کنید.

آینده

ENS فقط eth. نیست. یک دامنه سطح بالا که تصمیم دارد تا در کل فضای نام DNS ادغام شود – یعنی بیش از 1.300 دامنه سطح بالا – به طوری که صاحبان یک سایت DNS بتوانند ادعا کنند که از این نام در ENS استفاده می کنند. نه به عنوان .eth بلکه به عنوان .org بنابراین ، realsatoshi.org می تواند به realsatoshi.eth پیوند داده شود و بازدید کنندگان می توانند محتوا را مشاهده کرده و پول را به همان مکان ارسال کنند. به نظر می رسد آینده بسیار شبیه گذشته شود.

مطالب مرتبط
زنان تاثیرگذار در رمزنگاری، این 11 زن در حال آغاز کردن مرحله بعدی انقلاب بلاکچین هستند
قراردادهای هوشمند (Smart Contracts)، همه چیز درباره این امکان در بستر بلاکچین اتریوم
لارک دیویس : پنج دارایی بی نام و نشان دیفای می‌توانند سودهای چند برابری داشته باشند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند