منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  سکه جمینی GUSD رمز ارزی برای دریافت و ارسال دلار آمریکا با کارمزدهای کم در سراسر جهان
سکه جمینی GUSD رمز ارزی برای دریافت و ارسال دلار آمریکا با کارمزدهای کم در سراسر جهان

سکه جمینی GUSD رمز ارزی برای دریافت و ارسال دلار آمریکا با کارمزدهای کم در سراسر جهان

سعید درویشی
1399/06/11
۰

سکه جمینی GUSD یک رمزارز است که با ارزش دلار آمریکا تراز شده است و به مردم روشی آسانتر برای دریافت و ارسال دلار آمریکا با کارمزدهای کم در سراسر جهان ارائه می دهد. در حال حاضر رمزارزهای دیگری نیز که با دلار آمریکا تراز شده اند وجود دارند، اما جمینی در بین آنها برجسته است.

سکه جمینی GUSD رمز ارزی برای دریافت و ارسال دلار آمریکا با کارمزدهای کم در سراسر جهان

صعود و سقوط حماسی بیت کوین در سال 2018 نشان داد که ارزهای رمزپایه تا چه حد بی ثبات هستند. این باعث انبوهی از مقالات خبری شد که آیا بیت کوین می تواند از چنین سقوطی جان سالم بدر ببرد و اگر بتواند این صقوط وحشت ناک را پشت سر بگذارد، آیا کسی دوباره در آن سرمایه گذاری خواهد کرد؟

سکه جمینی GUSD رمز ارزی برای دریافت و ارسال دلار آمریکا با کارمزدهای کم در سراسر جهان

سکه جمینی GUSD رمز ارزی برای دریافت و ارسال دلار آمریکا با کارمزدهای کم در سراسر جهان

بزرگترین بازیگران در این فضا می دانند كه راه بازگرداندن مشروعیت و دستیابی به استقبال گسترده تر، جذب نهادها و موسسات سنتی است.

اما این موسسات دو نگرانی اصلی دارند: قانوگذاری و مدیریت. آنها می خواهند سرمایه گذاری مطابق با قوانین فدرال باشد و به طور شفاف اداره شود.

این جایی است که جمینی وارد می شود. این رمزارز با دلار آمریکا تراز شده است که توسط دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک نظارت می شود و همین امر باعث ایجاد مشروعیت و جذابیت آن برای موسسات مالی سنتی می شود.

جمینی (Gemini) چیست؟

جمینی صرافی است که در آن مشتریان می توانند دلار آمریکا را با ارزهای دیجیتال – از جمله بیت کوین، لایتکوین، اتر و زی کش مبادله کنند. این صرافی همچنین یک متولی مجاز است، به این معنی که می تواند دارایی های دیجیتال را از طرف مشتریان ذخیره کند.

______________________________________________________________________________________

✅ بیشتر بخوانید 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

______________________________________________________________________________________

چه کسی سکه جمینی GUSD را خلق کرده است؟

سکه جمینی GUSD زاییده ی ذهن دوقلوهای وینکلوس است – بله، کسانی که به خاطر سرقت ایده شان توسط فیس بوک 65 میلیون دلار از مارک زاکربرگ دریافت کردند.

این دوقلوهای میلیاردر مقداری از غرامتی که از زاکربرگ گرفتند را در بیت کوین سرمایه گذاری کردند و به این ترتیب ثروت بیشتری پیدا کردند و صرافی خود را راه انداختند. آنها در سال 2014 متوجه شدند که موسسات مالی ایالات متحده می خواهند در بیت کوین سرمایه گذاری کنند، اما به دلیل قوانین ایالات متحده توان این کار را ندارند. بنابراین آنها برای به دست آوردن تایید بخشهای نظارتی و قانونگذاری تلاش کردند و به یک شرکت مورد اعتماد در نیویورک تبدیل شدند: تجارتی محدود به قانون بانکی نیویورک.

آنها این ایده را داشتند که توانایی آنها برای پذیرش رمزنگاری با رعایت نظارت قانونگذاران مالی “پلی بین دنیای قدیمی و دنیای جدید پول است”.

تاریخچه مختصر سکه جمینی GUSD

2014 – پلت فرم جمینی معرفی شد

ژانویه 2015 – این پلتفرم در ایالات متحده راه اندازی شد

اکتبر 2015 – منشور اعتماد از دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک صادر شد

اکتبر 2016 – جمینی توانست در آسیا گسترش یابد

سپتامبر 2018 – دلار جمینیGUSD) ) راه اندازی شد

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

موسسات سنتی – در حالی که جمینی اغلب با صرافی های رقیب مانند Coinbase و Kraken مقایسه می شود، در موسسات بزرگ مالی و معامله گران با حجم بالا تبدیل به یک گزینه ی اصلی شده است. این به دلیل کارمزدهای نسبتاً پایین آن است و نتیجه ی انجام معاملات بسیار بزرگ به معنای کارمزدهای پایین تر نیز هست.

⚖️ انطباق و مقررات – این پلتفرم به دلیل رعایت مقررات و قوانین حقوقی نیز مورد توجه مشتریان سنتی است. وجوه فیات مشتری در یک بانک نگهداری می شوند و از طریق دولت ایالات متحده بیمه می شوند و جمینی به طور قانونی به عنوان یک طرف مورد اعتماد و وفادار عمل می کند. این بدان معناست که باید مقررات مربوط به انطباق، مبارزه با پولشویی و امنیت سایبری را طبق قانون ایالت نیویورک نیز اعمال می شود.

متولی دارای مجوز – جمینی همچنان نظر موسسات مالی را جذب می کند زیرا می تواند به صورت قانونی متولی دارایی های دیجیتال آنها باشد. بسیاری از مؤسسات آمریکایی به طور قانونی ملزم به نگه داشتن دارایی های دیجیتال توسط یک متولی مجاز هستند، بنابراین سکه جمینی GUSD یک انتخاب آشکار برای سرمایه گذاری امن رمزنگاری است.

این صرافی یک نقطه ضعف دارد و آن هم لیست نسبتاً کوچک کشورهایی است که در آن پشتیبانی می شود. سکه جمینی GUSD هم اکنون فقط در ایالات متحده، کانادا، هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی و انگلیس توانایی ارائه خدمات را دارد. همچنین معاملات آن به ارزهای رمزپایه اصلی (بیت کوین، اتریوم، لایتکوین، زی کش و دلار جمینی) محدود می شود.

سکه جمینی GUSD چگونه کار می کند؟

سکه جمینی GUSD به عنوان دروازه ای برای تجارت رمزارزها شناخته شده است. با استفاده از انتقال بانکی (ایالات متحده) یا حواله (بین المللی) ، مشتریان دلار آمریکا را با ارزهای رمزنگاری شده معامله می کنند. این با برخی از پلتفرمها که شما مجبور هستید رمزارز مورد نظرتان را از جای دیگری بخرید و سپس برای معامله به آنها واریز کنید، متفاوت است.

از سوی دیگر مشتریان می توانند ارز رمزنگاری شده ی خود را به دلار آمریکا تبدیل کنند.

دلار جمینی چیست؟

در پاییز 2018 ، دوقلوهای وینکلوس رمزارز خود سکه جمینی GUSD را معرفی کردند که ارزش آن با ارزش “دلار آمریكا” تراز شده است، بنابراین یك دلار جمینی همیشه برابر با یك دلار آمریكا است.

این ارز نوعی رمزارز است که به عنوان “استیبل کوین” شناخته می شود. معنی استیبل کوین این است که نسبت به ارزی مانند بیت کوین کم نوسانتر است زیرا به طور مستقیم با یک دارایی پایدار (در این مورد دلار آمریکا) تراز شده است. صرافی جمینی می گوید: دلار جمینی اولین “استیبل کوین قانونی جهان” است. فرمول منحصر به فرد آن دلار با ثبات را می گیرد، فناوری بلاکچین را اضافه می کند و شامل مقررات ایالات متحده است.

این آیین نامه شامل ممیزی مکرر است تا مطمئن شود که در واقع مقدار 1: 1 را حفظ می کند. این یکی از مشکلات مهم ارز رقیب آنها یعنی تترUSDT) ) است که با اینکه قیمتش به دلار نیز متصل است اما فاقد شفافیت است. حسابرسی منظم به مشروعیت و اعتماد به جمینی کمک می کند.

دلار جمینی همچنین مطابق با استاندارد ERC-20 است، به این معنی که می توان آن را در سایر شبکه های اتریوم ذخیره و مبادله کرد یا در کیف پولهای پشتیبان این بلاکچین نگه داشت.

آینده

دوقلوهای وینکلوس هیچ نشانه ای از ضعف در تلاش خود برای پیوند دادن پول های فیات سنتی با پول جدید نشان نمی دهند. اقدام اخیر آنها یعنی گنجاندن Litecoin در این صرافی نشان می دهد که جمینی می خواهد گزینه ها را برای مشتریان گسترش دهد. احتمالاً در آینده نزدیک بیتکوین کش نیز به لیست آنها اضافه خواهد شد.

رویکرد بسیار قانونی جمینی ممکن است مورد انتقاد طرفداران پایه های کریپتو (عدم نظارت قانون بر بازار رمزارزها) باشد، اما همچنان برای مشتریانی که علاقه به امنیت و قانونگذاری دارند، بسیار حائز اهمیت است.

مطالب مرتبط
رول آپز کارتزی Cartesi رویکردی منحصر به فرد در مقیاس پذیری اتریوم ارائه می‌دهند
موارد استفاده از NFTها
اقتصاد توکنی با توکنومیک چیست؟ چگونه پروژه ها عرضه ارز دیجیتال خود را مدیریت می کنند؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether