قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  هاریزن (Horizen ) رمز ارزی با محوریت حریم خصوصی و مسائل امنیتی موجود در شبکه ها

هاریزن (Horizen ) رمز ارزی با محوریت حریم خصوصی و مسائل امنیتی موجود در شبکه ها

هاریزن (Horizen ) رمز ارزی با محوریت حریم خصوصی و مسائل امنیتی موجود در شبکه ها

هاریزن (Horizen ) یک شبکه بلاچین بهمراه رمزارز با محوریت حریم خصوصی است. هدف آن حل مقیاس پذیری و مسائل امنیتی موجود در شبکه هایی مانند اتریوم است. به طور خلاصه هاریزن (Horizen ) یک بلاک چین و رمزارز است که بر حریم خصوصی متمرکز است.هاردفورکی از رمزنگاری Zcash با محوریت حفظ حریم خصوصی بود که در نظر دارد قراردادهای هوشمند و دپ های (dapp)  شخصی را نیز به صورت خصوصی و مطمئن برقرار کند.

بسته به اینکه شما از چه کسی سؤال می کنید، بلاک چین ها خیلی کند، خیلی عمومی یا خیلی متمرکز هستند. هاریزن در تلاش است تا هر سه مشکل را با ترکیبی از ابزارهای حریم خصوصی، گره ها و زنجیره های جانبی حل کند. در زیر ما بررسی می کنیم که هاریزن چیست، چگونه کار می کند و چرا سعی در حل مشکل حریم خصوصی رمزنگاری دارد.

هاریزن (Horizen ) رمز ارزی با محوریت حریم خصوصی و مسائل امنیتی موجود در شبکه ها

ویژگی اصلی بلاک چین هاریزن حفظ حریم خصوصی است. از زمان راه اندازی ZenCash ، این شبکه از اثبات بدون شناخت استفاده کرده است که ارز ZEN را غیرقابل ردیابی و غیرقابل شناسایی برای کاربران خبره در زمینه حریم خصوصی می کند.
همچنین معتقد است هرگونه تعامل بین کاربران باید خصوصی باشد. بنابراین شرکت در حال ایجاد راه حل های حریم خصوصی برای قراردادهای هوشمند است – با هدف اینکه یک بستر غیر متمرکز برای پیام رسانی، انتشار و توسعه برنامه غیر متمرکز (dapp) باشد.

چه کسی هاریزن(Horizen ) را اختراع کرد؟

در ماه مه سال 2017 ، بنیانگذاران رابرت ویگلیون و رولف وردلوئیس ZenCash را به عنوان فورکی از ZClassic که خودش فورک Zcash بود راه اندازی کردند. در آگوست 2018 ، ZenCash خود را با نام هاریزن(Horizen ) بازمعرفی کرد.

چه چیز خاصی در مورد هاریزن(Horizen ) وجود دارد؟

رهبر بودن در جهان رمزنگاری کار ساده ای نیست. بیت کوین بالاترین حجم سرمایه ی بازار را دارد. اتریوم پلتفرم محبوب توسعه دهندگان فعال است. برخی دیگر از بلاک چین ها ادعا می کنند که سریعترین هستند. هاریزن(Horizen ) ، اما پادشاه تعداد گره ها است. شبکه گسترده ی آنها با بیش از 000/30 گره فعال هر دو بلاک چین بیت کوین و اتریوم، نزدیکترین رقبایش در شمار گره ها را زیرسایه ی خود برده است.

شبکه گره هاریزن(Horizen ) ” چند لایه” است به این معنی که همه گره ها نقش های یکسانی ندارند. گره های کامل منظم – مانند آنهایی است که در اتریوم یا بیت کوین وجود دارد – نسخه کاملی از معاملات و داده های شبکه بلاک چین را در خود نگهداری می کنند.

گره های ایمن گره های کامل با رمزگذاری ویژه هستند، که ارتباط بین گره ها را تضمین می کنند و در هنگام ارتباط گره ها با یکدیگر از تاخیر جلوگیری می کنند. سرانجام، ابرگره ها وجود دارند: گره های قدرتمند ایمنی که میزبان زنجیره های جانبی هاریزن(Horizen ) هستند.

هاریزن (Horizen ) رمز ارزی با محوریت حریم خصوصی و مسائل امنیتی موجود در شبکه ها

هاریزن (Horizen ) رمز ارزی با محوریت حریم خصوصی و مسائل امنیتی موجود در شبکه ها

آیا می دانید؟

در تاریخ 2 ژوئن 2018 ، در حالی که آنها هنوز بعنوان ZenCash شناخته می شدند، شبکه یک حمله 51٪ را متحمل شد که یک مهاجم توانست بیش از نیمی از قدرت استخراج شبکه را به دست آورد. مهاجم توانست تاریخچه بلاک چین را تغییر داده و در نتیجه، با حدود 600000 دلار فرار کرد.

چه چیز دیگری است؟

هاریزن (Horizen ) نسبت به روزهایی که ZenCash نامیده می شد تغییرات شگرفی کرده است. هم اکنون این تیم بر روی توسعه فن آوری زنجیره ی جانبی متمرکز شده است تا به هر کسی اجازه دهد تا دپ dapp هایی را که به شبکه اصلی هاریزن (Horizen ) وصل شده اند، توسعه دهد. این زنجیره ها ضمن حفظ مزایای شبکه اصلی هاریزن که شامل بیش از 000/30 گره است، بسیار مقیاس پذیر هستند.

به لطف فناوری پروتکل انتقال (Cross-Chain  (CCTP  ، توکن های ZEN می توانند به سرعت و به راحتی بین هاریزن (Horizen ) اصلی و زنجیره های جانبی شخصی منتقل شوند.

چگونه توکن های ZEN تولید می شوند؟

شبکه هاریزن (Horizen ) ترکیبی از اثبات کار(POW) و اثبات سهام (POS) است، بنابراین توکن های جدید هم برای ماینرهای POW و اعتبار سنجهای POS بعنوان پاداش در نظر گرفته شده است. در اصل، زنجیره اصلی هاریزن از POW برای حفظ اجماع استفاده می کند در حالی که زنجیره های جانبی از POS استفاده می کنند.

از توکن های ZEN تازه ایجاد شده، 60٪ را ماینرها دریافت می کنند در حالی که به اپراتورهای گره ایمن و اپراتورهای ابرگره ها هرکدام 10٪ پرداخت می شود. 20٪ از توکن های ZEN تولید شده به خزانه ی سازمان خودمختار غیر متمرکز(DAO) رفته و برای کمک به تامین بودجه توسعه اکوسیستم مصرف خواهد شد.
مانند بیت کوین، در کل 21 میلیون ZEN منتشر و همچنین به صورت دوره ای پاداشهای بلوک نصف می شود.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

چگونه می توانید توکنهای ZEN را به دست بیاورید؟

شما می توانید توکن های ZEN را در صرافی هایی مانند Binance و Huobi خریداری کنید. همچنین می توانید برای بدست آوردن توکن های ZEN ، استخراج را شروع کرده و به یک استخر ماینینگ بپیوندید.

با ZEN چه کاری می توانید انجام دهید؟

ویژگی اصلی رمزنگاری بلاک چین هاریزن (Horizen  (ZEN است که تمام ویژگی های آن متمرکز بر حفظ حریم خصوصی است. دو نوع آدرس ZEN وجود دارد: آدرسهای T و آدرسهای Z. آدرسهای T آدرسهای معمولی مشابه بیت کوین هستند که در آن هرکسی می تواند تاریخچه معامله یک حساب را مشاهده کند.
آدرس های Z جایی هستند که اثبات بدون شناخت وارد می شود. اگر دو آدرس Z با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، معاملات به صورت خصوصی، ناشناس و کاملاً پنهان باقی می مانند.

آینده

با انتشار هاریزن (Horizen ) Horizen’s Side Chains Alpha که اخیراً منتشر شده است، برنامه بزرگ بعدی برای هاریزن (Horizen ) انتشار کامل شبکه جانبی آنها است. هنگامی که فناوری sidechain آنها به طور کامل راه اندازی شود، هاریزن قصد دارد فناوری مقیاس پذیری امیدوار کننده دیگری را به اکوسیستم خود بنام Directed Acyclic Graph (DAG) اضافه کند. با اضافه شدن زنجیره های جانبی و فناوری DAG به پشته خود، آیا هاریزن (Horizen ) تاج مقیاس پذیری را تصاحب خواهد کرد؟

مطالب مرتبط
شبکه آراگون (ANT) بهبود کار از طریق بلاکچین و ایجاد دادگاه های دیجیتال
کانسن سیس ConsenSys سرمایه‌گذاری بلاک چین جهت پشتیبانی از پروژه های اتریوم
الگوریتم اجماع در بلاکچین چه نقشی دارد و انواع مختلف مدل‌های اجماع چیست
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند