منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  احراز هویت در بایننس: قوانین جدید کاربری بایننس چیست و چگونه بر کاربران ایرانی تأثیر می‌گذارد؟
احراز هویت در بایننس: قوانین جدید کاربری بایننس چیست و چگونه بر کاربران ایرانی تأثیر می‌گذارد؟

احراز هویت در بایننس: قوانین جدید کاربری بایننس چیست و چگونه بر کاربران ایرانی تأثیر می‌گذارد؟

احراز هویت در بایننس همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی معامله گران ایرانی بوده است. مخصوصاً که این صرافی به طور رسمی اعلام کرده است از ارائه خدمات به کاربران ایرانی خودداری می‌کند. با این حال بسیاری از معامله گران ایرانی به دلیل امکانات منحصر به فرد بایننس با شیوه‌های خاصی از این صرافی استفاده می‌کنند. کارایی این شیوه‌ها بیشتر به دلیل عدم سخت گیری بایننس در مورد احراز هویت در این صرافی بود.

به نظر می‌رسد که فشار روزافزون نهادهای نظارتی این صرافی بایننس را بر آن داشته تا مقررات احراز هویت را به صورت جدی‌تری پیگیری نمایند. این روند در عمل باعث مشکلاتی برای کاربران ایرانی شده است. البته هنوز از ابعاد این اقدامات اطلاعات کاملی در دسترس نیست. تمام راه حل‌هایی که در چند روز گذشته توسط وب سایت‌های مختلف معرفی شده‌اند هنوز آزمایش خود را به درستی پس نداده‌اند. به همین دلیل بیت پارس از ارائه راه حل برای دور زدن احراز هویت در بایننس خودداری می‌کند.

با این وجود در این مقاله سعی داریم کلیات مسائل احراز هویت در بایننس که اخیراً به صورت جدی دنبال می‌شوند را توضیح دهیم. شما با دانستن این اطلاعات راه‌های مناسبی برای استفاده از خلأهای موجود خواهید یافت. البته ما همچنان به شما پیشنهاد می‌کنیم برای یافتن جایگزین مناسب برای بایننس مقاله زیر را مطالعه نمایید.

چرا بایننس مراحل احراز هویت را جدی‌تر از قبل دنبال می‌کند؟

مانند دیگر مؤسسات مالی، صرافی‌های ارز دیجیتال نیز در سراسر جهان تأیید KYC (مشتری خود را بشناس) را برای دسترسی بدون وقفه به خدمات خود اجباری کرده‌اند. چرا تأیید KYC ضروری است. این قوانین چه نفعی برای معامله گران ارزهای دیجیتال دارد. قوانین مشتری خود را بشناس چه تفاوتی با مقررات مبارزه با پولشویی دارد؟ آیا تأیید KYC هدف عدم تمرکز در ارزهای دیجیتال را زیر سؤال می‌برد؟

این‌ها همه سؤالات مهمی است که پس از سخت گیری های جدید احراز هویت در بایننس ذهن تمام تریدرهای جهان را مشغول کرده است. ابتدا بیایید با توضیح مفاهیم کلی شروع کنیم.

KYC (مشتری خود را بشناس) چیست؟

KYC به معنای “مشتری خود را بشناسید” است. این قوانین به احراز هویت اجباری مشتریکه معمولاً توسط یک موسسه مالی مانند بایننس انجام می شود، اشاره دارد. این قوانین شامل اطلاعاتی است که می‌تواند برای تأیید هویت شما استفاده شود. برای گرفتن این تأییدیه شما ملزم به ارسال اطلاعاتی مانند کارت شناسایی معتبر، قبوض آب و برق با آدرس خانه، شماره تأمین اجتماعی و غیره هستید.

مشتریان معمولاً ملزم به ارائه اطلاعات KYC در هنگام افتتاح حساب هستند. این روند در مواقعی که تغییری در اطلاعات ایجاد می‌شود نیز تکرار خواهد شد. به عنوان مثال، اگر نام خود را چند ماه پس از ایجاد حساب خود به طور رسمی تغییر دهید، باید اطلاعات KYC خود را به روز کنید.

اگر فرآیند KYC را تکمیل نکنید، ممکن است نتوانید به همه ویژگی‌های صرافی ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، Binance.com به مشتریان امکان می‌دهد بدون ارسال اطلاعات KYC، حساب ایجاد کنند، از عملکردهای اساسی استفاده کنند و معاملات محدودی را انجام دهند. به منظور دسترسی کامل و افزایش سپرده‌ها و محدودیت‌های برداشت، مشتریان باید تأیید KYC را تکمیل کنند. پس تا اینجا متوجه شدیم تکمیل احراز هویت مشتری خود را بشناس در بایننس برای افزایش خدمات لازم است نه جهت افتتاح حساب و معاملات کوچک.

روند کلی KYC چیست؟

بسته به ماهیت کسب و کارها، فرآیندهای KYC ممکن است متفاوت باشد. با این حال به طور کلی، اهداف مشابهی را برآورده می‌کنند. KYC شامل ویژگی‌های اساسی مانند جمع آوری و تأیید داده‌ها است. همچنین شامل بررسی دقیق مشتری و نظارت مداوم است.

تأیید KYC معمولاً به سه قسمت و فرآیند گروه بندی می‌شود:

1. برنامه شناسایی مشتری (CIP)

این اولین و ساده‌ترین فرآیند KYC است. این فقط شامل جمع آوری و تأیید داده‌های مشتری است. برای بانک‌ها، این مرحله معمولاً هنگام ثبت نام اتفاق می افتد. برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال و سایر مؤسسات مالی که سخت گیری کمتری دارند، پس از ثبت نام انجام می‌شود.

2. رسیدگی به مشتری (DD)

پس از تأیید هویت، یک شرکت ممکن است تصمیم بگیرد با انجام یک بررسی سابقه مشتری، شناخت بیشتری پیدا کند. هدف از آزمون پیش زمینه، انجام ارزیابی ریسک است. اگر مشتری در گذشته به دلیل کلاهبرداری مالی پرچم گذاری شده یا تحت بررسی باشد، در هنگام بررسی سابقه مورد توجه قرار می‌گیرد.

3. نظارت مداوم

نظارت مداوم به روز بودن اطلاعات KYC را تضمین می‌کند. این روند به سیستم اجازه می‌دهد تا معاملات احتمالی مشکوک را به طور مداوم بررسی کند. برای صرافی ارزهای دیجیتال، چندین تراکنش بزرگ با کشوری که در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده قرار دارد ممکن است باعث حساسیت شود. بسته به تحقیقات انجام شده، صرافی ممکن است حساب مشتری را معلق کرده و پرونده را به نهادهای نظارتی و مجری قانون لازم گزارش دهد.

چرا KYC برای اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال اجباری است؟

مقررات مشتری خود را بشناسید (KYC) برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال اجباری است زیرا تضمین می‌کند که آنها با قوانین نظارتی مطابقت داشته باشند. در گذشته، صرافی‌های ارزهای دیجیتال به ندرت جزئیات KYC را درخواست می‌کردند. با افزایش قیمت و علاقه به ارزهای دیجیتال، نگرانی‌ها درباره اعمال خلافکارانه در زمینه پولشویی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

در سال 2001، تأیید KYC معرفی و به یک پیش نویس قانون تبدیل شد. با این حال، تا پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر به قانون رسمی تبدیل نشد. هدف KYC مهار فعالیتهای غیرقانونی و برجسته کردن رفتارهای مشکوک در اسرع وقت بود. صرافی‌های ارز دیجیتال از این داده‌ها برای ردیابی الگوهای معاملات استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ پولشویی و تأمین مالی تروریسم از طریق وجوه موجود در حساب‌های آنها انجام نمی‌شود.

بدون تأیید KYC، صرافی ارزهای دیجیتال ممکن است پس از ارتکاب جرم کاربر از طریق آنها، مسئول باشد. به همین دلیل، صرافی‌های بزرگ مانند بایننس ترجیح می‌دهند همچنان احراز هویت را مطابق قانون مبارزه با پولشویی (AML) به انجام برسانند.

با این حال، KYC و AML هر دو یک مفهوم را نمی‌رسانند.

تفاوت بین KYC و AML چیست؟

باید بدانید که الزامات KYC تنها بخشی از اصطلاح گسترده‌تری است که معمولاً به آن مبارزه با پولشویی (AML) می گویند. AML شامل طیف گسترده‌ای از فرایندهای نظارتی است که برای جلوگیری از پولشویی طراحی شده است. سایر فرآیندهای AML شامل فیلترینگ نرم افزار، مدیریت پرونده و جرم انگاری است. KYC فقط یک فرایند AML است که شامل تأیید هویت و افزایش دقت لازم است.

KYC، AML و سایر فرآیندهای اعمال شده توسط نهادهای نظارتی، پنهان کردن فعالیت‌های غیرقانونی را برای جنایتکاران سازمان یافته و تروریست‌ها دشوارتر می‌کند. آن‌ها قادر نخواهند بود وجوهی را که از راههای غیرقانونی به دست آمده در بازار ارزهای دیجیتال مشروع جلوه دهند. در حالی که این یک مزیت است، برخی از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال در مورد اینکه آیا صرافی‌ها باید رعایت KYC را اجباری کنند، اختلاف نظر دارند. بحث این است که مقررات KYC و AML بر خلاف مفهوم تمرکززدایی و ناشناس بودن ارزهای دیجیتال است. از طرف دیگر این قوانین می‌توانند فعالان کشورهایی که تحت تحریم هستند را به کل قطع کنند.

KYC چگونه بر عدم تمرکز و ناشناس ماندن تأثیر می‌گذارد؟

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین عدم تمرکز و ناشناس ماندن در آن است. این بدان معناست که هیچ مقام واحد کنترل نهایی سیستم را در دست ندارد. به جای یک پایگاه داده واحد، معاملات روی بلاک چین در رایانه‌های متعدد در سراسر جهان از طریق گره‌های همتا به همتا ذخیره می‌شود. بنابراین الزامات KYC با دادن قدرت به یک مقام متمرکز، صرافی‌های ارز دیجیتال را شبیه به مؤسسات مالی سنتی می‌کند.

برای کاربرانی که در مورد فلسفه ناشناس بودن از طریق بلاک چین غیر متمرکز دغدغه دارند، این قوانین هزینه بالایی دارد. با ارسال اطلاعات KYC به صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال دیگر این صرافی‌ها با بانک‌ها و سیستم‌های پرداخت سنتی تفاوتی نخواهند داشت.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال قول می‌دهند با اطلاعات خصوصی کاربران با احتیاط رفتار کنند. با این حال بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند ناشناس بمانند زیرا از امنیت اطلاعات مالی خود در صرافی‌ها اطمینان ندارند. این ترس ها بی اساس نیستند زیرا بسیاری از صرافی‌ها هنوز سیستم‌های قوی KYC برای اطمینان از امنیت اطلاعات مصرف کنندگان ندارند.

گزارش‌هایی مبنی بر دسترسی هکرها به اطلاعات KYC کاربران ارزهای دیجیتال با استفاده از خلأهای موجود در نرم افزار صرافی‌ها گزارش شده است. بایننس یکی از معدود صرافی ها با سیستم امن و اختصاصی برای جمع آوری و مدیریت داده‌های KYC و احراز هویت است. با این حال مشخص نیست که در مواجهه با فشار قانونگذاران چه رفتاری از خود بروز دهد.

مسئولیت و تعهدات بایننس در قبال KYC

بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار در جهان است. به این ترتیب، این صرافی به احراز هویت منطبق با KYC اصرار دارد. KYC نه تنها از صرافی محافظت می‌کند، بلکه یک لایه اضافی از امنیت را برای حساب هر کاربر فراهم می‌کند. این در حالی است که احراز هویت به کاربران اجازه می‌دهد بدون محدودیت از خدمات بایننس لذت ببرند.

یکی از مزایای احراز هویت منطبق با KYC در بایننس این است که کاربران از ارتقاء سطح با هزینه کمتر کارمزد و محدودیت برداشت بیشتر برخوردار می‌شوند. در حالی که کاربران تأیید نشده فقط می‌توانند حداکثر 0.06 BTC روزانه برداشت کنند، کسانی که حساب‌های تأیید شده دارند می‌توانند روزانه تا 100 BTC برداشت کنند.

به خاطر داشته باشید که KYC در درجه اول مختص کاربرانی است که گزینه‌های تراکنش کارت اعتباری و بدهی را انتخاب می‌کنند. کسانی که مایل به انجام معاملات مهم به طور منظم هستند نیز از تکمیل احراز هویت KYC خود در بایننس سود خواهند برد. افرادی که تأیید خود را تکمیل نمی‌کنند ممکن است در برداشتن وجوه از حساب‌های بایننس خود با مشکلاتی روبرو شوند. بنابراین، بایننس همه کاربران را تشویق می‌کند تا فرآیند KYC را در اسرع وقت تکمیل کنند. با این حال احراز هویت KYC در بایننس اجباری نیست.

چگونه در بایننس احراز هویت کنیم

فرایند تأیید KYC در بایننس ساده است. مراحل زیر نحوه احراز هویت در بایننس را به شما نشان می‌دهد.

1. به سایت Binance.com مراجعه کنید

اگر کاربر جدیدی هستید، باید یک حساب کاربری با آدرس ایمیل و رمز عبور خود ایجاد کنید. روند ایجاد حساب بیش از پنج دقیقه طول نمی‌کشد. اگر حساب کاربری دارید، کافی است با مشخصات خود وارد شوید. برای استفاده از تخفیف 45 درصدی بیت پارس در هنگام ثبت نام مقاله زیر را مطالعه نمایید.

2. بر روی Identification کلیک کنید

در گوشه سمت راست بالای صفحه رایانه، روی نماد خود کلیک کنید. این مرکز کاربری شماست. بلافاصله بعد از مشخصات کاربر، لیستی از گزینه‌ها را مشاهده خواهید کرد. روی شناسه کلیک کنید تا به مرحله سوم بروید.

احراز هویت در بایننس: قوانین جدید کاربری بایننس چیست و چگونه بر کاربران ایرانی تأثیر می‌گذارد؟

یافتن گزینه احراز هویت در صفحه اول بایننس

3. بر روی Verify کلیک کنید

در صفحه بعد، باید یک دکمه زرد پررنگ با کلمه verify را مشاهده کنید. این دکمه روند احراز هویت در بایننس را آغاز می‌کند. توجه داشته باشید که اسناد تأیید بستگی به ملیت شما دارد. بنابراین، پس از انتخاب ملیت، شناسنامه، نام، آدرس خانه، شناسه عکس، کد پستی و سایر جزئیات را که توسط دولت صادر شده است بارگذاری کنید.

احراز هویت در بایننس: قوانین جدید کاربری بایننس چیست و چگونه بر کاربران ایرانی تأثیر می‌گذارد؟

شروع مراحل احراز هویت

4. تأیید را تکمیل کنید

تأیید کنید که تمام جزئیات ارائه شده دقیق است تا مطمئن شوید احراز هویت شما توسط بایننس پذیرفته شده است. فرآیند را تکمیل کرده و وارد معامله شوید. از طرف دیگر، می‌توانید پس از تکمیل تأیید اولیه، روش تأیید پیشرفته را انتخاب کنید.

بایننس دارای سه مرحله تأیید است: بیسیک یا پایه، متوسط و پیشرفته.

احراز هویت در بایننس: قوانین جدید کاربری بایننس چیست و چگونه بر کاربران ایرانی تأثیر می‌گذارد؟

امکانات مختلف پس از انجام هر مرحله از احراز هویت

ارسال همه اطلاعات برای احراز هویت نباید بیش از یک ساعت طول بکشد. پس از آن، باید منتظر بمانید تا اطلاعات احراز هویت شما توسط بایننس پردازش شود.

سخن نهایی

KYC بخش مهمی از AML در بخش مالی از جمله بخش ارزهای دیجیتال است. این مقررات مالی به ایجاد محیطی امن و بدون خلاف برای رونق کسب و کارها کمک می‌کند. ممکن است در جریان معاملات ارزهای دیجیتال از ناشناس بودن کامل لذت نبرید، اما بایننس و سایر صرافی‌های اصلی به منظور محافظت از کاربران خود سعی می‌کنند مطابق با KYC عمل کنند.

با توجه به این داده‌ها که از منابع خود بایننس جمع آوری شده است احراز هویت در این صرافی اجباری نیست. با این وجود ممکن است این سیاست‌ها نیز به زودی تغییر کند. ما همچنان به دنبال راهی مطمئن جهت احراز هویت کاربران ایرانی در بایننس هستیم. با این وجود همچنان پیشنهاد می‌کنیم تا تثبیت مقررات از صرافی‌هایی مانند کوینکس که با کاربران ایران مشکلی ندارند کار کنید.

مطالب مرتبط
بک تستینگ یا آزمایش مجدد در بازار کریپتو چیست؟ همه چیز در مورد این استراتژی تجاری
استخر تاریک چیست؟ این استخرها چه نقشی را در آینده بازار ارزهای دیجیتال ایفا می کنند؟
کوین بیس و بایننس می گویند هیچ مرکزی ندارند؛ این درست اما غیرواقعی است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether