منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال OMG چیست؟ شبکه اومیس گو OmiseGO چه کمکی به مقیاس پذیری اتریوم می‌کند؟
ارز دیجیتال OMG چیست؟ شبکه اومیس گو OmiseGO چه کمکی به مقیاس پذیری اتریوم می‌کند؟

ارز دیجیتال OMG چیست؟ شبکه اومیس گو OmiseGO چه کمکی به مقیاس پذیری اتریوم می‌کند؟

 اومیس گو (OmiseGO) با نام تجاری جدید شبکه (OMG) یک پروژه خلاقانه است. این شبکه یک راه حل مقیاس پذیری برای اتریوم است که کاملاً با توکن های ERC-20 و ETH سازگاری دارد.

ارز دیجیتال OMG چیست؟ شبکه اومیس گو OmiseGO چه کمکی به مقیاس پذیری اتریوم می‌کند؟

اومیس گو (OmiseGO) با نام تجاری جدید شبکه (OMG) یک پروژه خلاقانه است. این شبکه یک راه حل مقیاس پذیری برای اتریوم است که کاملاً با توکن های ERC-20 و ETH سازگاری دارد.

با وعده هزینه‌های پایین‌تر گس و زمان تأیید سریعتر، شبکه OMG قصد دارد برخی از مشکلات مقیاس پذیری را که مانع رشد اتریوم می‌شوند، کاهش دهد.مقدمه

مقیاس گذاری اتریوم این روزها یک موضوع داغ است (در واقع، سالهاست که مطرح می‌شود). حل این مشکل آسان نیست و چندین راه مختلف توسط انجمن توسعه دهندگان اتریوم در حال بررسی است.

یکی از این موارد اومیس گو است که اخیراً به شبکه OMG تغییر نام داده است. این شبکه بر آن است که زمان معامله سریعتر و کارمزد کمتر را در بزرگترین بستر قراردادهای هوشمند فراهم کند. بیایید ببینیم این شبکه چگونه کار می‌کند

اومیس گو (OMG) چیست؟

اومیس گو (با نام تجاری جدید (OMG Network) یک راه حل لایه 2 برای انتقال ارزش به طور مطمئن در اتریوم است. هدف از این کار کاهش هزینه‌ها و زمان معاملات بدون به خطر انداختن امنیت اتریوم است.

در واقع، شبکه OMG به حل مشکل مقیاس پذیری که در حال حاضر اتریوم را آزار می‌دهد، کمک می‌کند.

نحوه کار اومیس گو (OMG)

شبکه OMG همان چیزی است که به عنوان راه حل لایه 2 شناخته می‌شود. یک راه حل لایه 2 که بر روی بلاکچین موجود اتریوم ساخته شده است. وقتی پردازش‌ها روی لایه “ثانویه” انجام می‌شوند، فضای گرانبها بلاک در بلاکچین اتریوم آزاد می‌شود.

به نوعی می‌توانید راه حل لایه 2 را به عنوان نوعی بلاکچین ساخته شده بر روی بلاکچین در نظر بگیرید.

قرار است شبکه OMG همان امنیت اتریوم را داشته باشد، اما با هزینه‌های معامله کمتر و زمان معاملات سریع‌تر. این شبکه با تمام توکن های ERC-20 و ETH کار می‌کند.

این خبر خوبی برای تقریباً هرکسی است که از اتریوم استفاده می‌کند. اتریوم توانسته نوآوری‌های مهیج بسیاری را به همراه داشته باشد. با این وجود استفاده از شبکه اتریوم در بعضی مواقع، به ویژه برای معاملات کوچک، می‌تواند بسیار پرهزینه باشد.

شبکه OMG همچنین درحال اثبات موفقیت خود است. بخشی از عرضه بزرگترین استیبلکوین در جهان، تتر (Tether) در شبکه OMG صادر شده است.

شبکه OMG فقط یکی از این راه حل‌های لایه 2 در میان دریایی از رقبا با هدف مقیاس گذاری اتریوم مانند اوپتیمیسیم (Optimism)، لوپرینگ (Loopring) و زی کی سینک (zkSync) است.چرا شبکه (OMG) مهم است

ازدحام شبکه یک نقص اساسی در اتریوم است. معمولاً معاملات در اتریوم نسبتاً سریع بوده و طی 10-20 ثانیه تأیید می‌شوند. با این حال، اگر قیمت گس بالا رود، زمان معاملات می‌تواند به ساعتها (حتی روزها) برسد.

معاملات با قیمت گس بالاتر اولویت اصلی پردازش در شبکه هستند. بنابراین اگر قیمت پایین گس را پیشنهاد دهید، معامله می‌تواند برای مدت طولانی در انتظار تأیید باشد. به طور طبیعی، وقتی بار شبکه زیاد است (به عنوان مثال تقاضا برای فضای بلاک)، قیمت گس و زمان معاملات افزایش می‌یابد.

در این صورت، شما یا هزینه بیشتری را برای انجام معامله خود پرداخت می‌کنید، یا باید در انتظار برای کاهش قیمت بنشینید. بنابراین، شبکه اتریوم که تحت فشار است دو مشکل دارد: هزینه‌های بالای گس و زمان تأیید طولانی.

شبکه OMG با ارائه معاملات کم هزینه و سرعت بالا این مشکل را حل می‌کند. هزاران تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش می‌کند و تقریباً یک سوم هزینه متوسط استفاده از اتریوم را دارد.

این فقط برای تجارت توکن ها مهم نیست. با انبوهی از برنامه‌های دیفای (DeFi) که در اتریوم مستقر شده‌اند، تراکم شبکه همچنان مشکل ساز خواهد شد. در حالی که به روزرسانی اتریوم 2.0 باید اتریوم را مقیاس پذیرتر کند، اما انتظار می‌رود راه حل‌های لایه 2 در آینده همچنان لازم باشند. علاوه بر این، گسترش کامل Eth2 سال‌ها طول خواهد کشید. به طور طبیعی، کاربران اتریوم نمی‌توانند برای هزینه‌های پایین‌تر گاز و معاملات سریعتر منتظر بمانند.

موارد استفاده از شبکه (OMG)

صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند به جای استفاده از شبکه اتریوم، از شبکه OMG برای تراکنش‌های سریعتر و کم هزینه رمز ERC-20 استفاده کنند. دقیقاً مانند صرافی‌ها، ارائه دهندگان کیف پول نیز می‌توانند از سیستم‌های سریع، توان بالا و کم هزینه بهره مند شوند.

در حالی که ما به طور کلی از نظر دارایی‌های مالی و ارزهای دیجیتال به این نوع سیستم‌ها فکر می‌کنیم، شبکه OMG همچنین می‌تواند برای معاملات امتیازات بدون نیاز اعتماد جامعه و سیستم‌های مختلف پاداش آنلاین دیگر نیز استفاده شود. به عنوان مثال، نشان داده شد که سیستم امتیازات جامعه ردیت (Reddit’s community) در هنگام استفاده با شبکه OMG بسیار کارآمد است. این امر با استفاده از موتور امتیاز اجتماعی (Community Points Engine) (CPE) که اخیراً ساخته شده امکان پذیر شده است.ارز دیجیتال OMG

ارز دیجیتال OMG توکن مهمی است و از آن برای تأمین هزینه‌های توسعه پروژه استفاده شده است. اومیس گو با جمع آوری 25 میلیون دلار ICO در سال 2017 انجام داد.

ارز دیجیتال OMG همچنین برای پرداخت هزینه در شبکه استفاده می‌شود. با این حال، پشتیبانی از سکه‌های دیگر در حال توسعه است.

این توکن همچنین توسط اعتبارسنجهایی که گره‌های شبکه را اجرا می‌کنند و بلاک‌ها را تأیید می‌کنند، استفاده می‌شود. آن‌ها در ازای خدمات خود کارمزد معامله می‌گیرند.

نحوه ذخیره ارز دیجیتال (OMG)

از آنجا که OMG توکن ERC-20 است، می‌توانید آن را در طیف گسترده‌ای از کیف پول ذخیره کنید. به کیف پول‌های نرم افزاری (مبتنی بر وب یا تلفن همراه) فکر کنید یا به سادگی آن را در بایننس مبادله کنید.

ارز دیجیتال OMG همچنین می‌تواند روی کیف پول‌های سخت افزاری سرد، مانند لجر (Ledger) و ترزور (Trezor)، در صورت ترکیب با ما اتر ولت (MyEtherWallet) یا مای کریپتو (MyCrypto) ذخیره شود.

صحبت‌های پایانی

شبکه OMG با هدف حل مسائل با مقیاس پذیری اتریوم ایجاد شده است. این یک لایه انتقال ارزش است که امکان انجام سریع معاملات و هزینه‌های پایین گاز برای خدمات مالی در بلاکچین را فراهم می‌کند.

مطالب مرتبط
EIP های اتریوم: پیشنهاد بهبود اتریوم چیست و چگونه باعث ارتقا کیفیت شبکه می شود؟
ارز دیجیتال استودنت کوین (Student Coin)
توکن سرویس اینترنت IOST شبکه بلاک چینی که قصد دارد فوق العاده سریع باشد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether