قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟

درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟

درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟

درآمد منفعل ارزهای دیجیتال مدلی از کسب درآمد است که در آن شما نیاز به فعالیت اقتصادی مداوم ندارید. با انجام برخی کار ها که در شروع نیاز به فعالیت دارند می‌توانید به طور مدارم سود کسب کنید.

درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟

درآمد منفعل ارزهای دیجیتال چیست؟

تجارت یا سرمایه گذاری در پروژه‌ها یکی از راه‌های کسب سود در صنعت بلاکچین است. با این حال، این به طور معمول نیاز به تحقیقات دقیق و سرمایه گذاری قابل توجهی از زمان دارد. با این وجود این هنوز منبع قابل اطمینان درآمد را تضمین نمی‌کند.

حتی بهترین سرمایه گذاران می‌توانند دوره‌های طولانی مدت ضرر را تجربه کنند. یکی از راه‌های زنده ماندن آنها داشتن منابع درآمد جایگزین است.

روش‌های دیگری غیر از تجارت یا سرمایه گذاری وجود دارد که می‌تواند به شما در افزایش دارایی‌های دیجیتالتان کمک کند. این‌ها می‌توانند درآمد مداوم مشابه معامله کردن داشته باشند. با این تفاوت که برای راه اندازی نیاز به کارهای پیچیده‌ای ندارند و برای حفظ آنها کارهای کمی لازم است. به این ترتیب می‌توانید چندین جریان درآمد داشته باشید که در ترکیب با یکدیگر می‌توانند مبلغ قابل توجهی را جمع کنند. در این مقاله برخی از راه‌هایی که می‌توانید با رمزنگاری درآمد منفعلانه کسب کنید، بیان خواهد شد.استخراج یا ماین ارزهای دیجیتال

استخراج اساساً به معنای استفاده از توان محاسباتی برای تأمین امنیت شبکه در ازای دریافت پاداش است. اگرچه این کار نیازی به نگه داشتن ارزهای دیجیتال ندارد، اما قدیمی‌ترین روش کسب درآمد منفعل در فضای ارزهای دیجیتال است.

در روزهای اولیه بیت کوین، استخراج به وسیله (CPU) یک راه حل مناسب برای کسب سود بود. با افزایش میزان هش شبکه، بیشتر ماینرها به استفاده از واحدهای پردازش گرافیک (GPU) قدرتمندتر روی آوردند. با افزایش بیشتر رقابت، این امر تقریباً منحصراً به میدان بازی مدارهای مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) تبدیل شده است. ای سیک ها وسایل الکترونیکی‌ای هستند که از تراشه‌های استخراج مخصوص این منظور استفاده می‌کنند.

صنعت ASIC بسیار رقابتی است و تحت سلطه شرکت‌هایی قرار دارد که منابع قابل توجهی برای استفاده در تحقیق و توسعه در دسترس دارند. با ورود این تراشه‌ها به بازار خرده فروشی، احتمالاً دیگر منسوخ شده‌اند و میزان قابل توجهی زمان استخراج لازم دارند.

به همین ترتیب، استخراج بیت کوین بیشتر به یک تجارت شرکتی تبدیل شده است تا یک منبع درآمد منفعل ارزهای دیجیتال برای یک فرد معمولی.

از طرف دیگر، استخراج سکه‌های اثبات کار با نرخ هش پایین‌تر هنوز هم می‌تواند برای برخی سرمایه گذاری سودآوری باشد. در این شبکه‌ها، استفاده از پردازنده‌های گرافیکی همچنان می‌تواند مفید باشد. استخراج سکه‌های کمتر شناخته شده دارای پاداش بالقوه بالاتری است. با این حال هنوز هم خطرات بیشتری همراه است. سکه‌های استخراج شده ممکن است یک شبه بی ارزش شوند. کوین‌های ناشناخته نقدینگی کمی دارند و در روند رشدشان ممکن است اشکالی را تجربه کنند.

شایان ذکر است که راه اندازی و نگهداری تجهیزات استخراج معدن نیاز به سرمایه گذاری اولیه و برخی تخصص فنی دارد.

استیکینگ ارزهای دیجیتال

استیکینگ در اصل یک گزینه کم مصرف به جای استخراج برای کسب سود از ارزهای دیجیتال است. این کار معمولاً قفل کردن وجوه در کیف پول مناسب است. با سهام گذاری انجام عملکردهای مختلف شبکه مانند اعتبار سنجی معاملات ممکن می‌شود. استیکرها در ازای این کار پاداش‌های سهام دریافت است. سهام در اینجا به معنای دارایی توکنی است که باعث حفظ امنیت شبکه از طریق مالکیت می‌شود.

شبکه‌های استیکینگ (Staking) از اثبات سهام (Proof of Stake) به عنوان الگوریتم اجماع استفاده می‌کنند. نسخه‌های دیگری از آن وجود دارد، مانند (Delegated Proof of Stake) یا (Leased Proof of Stake).

به طور معمول، استیکنگ شامل راه اندازی کیف پول استیکینگ و به سادگی نگه داشتن سکه‌ها است. در برخی موارد، این فرآیند شامل افزودن یا تفویض وجوه به یک جمع است. برخی از صرافی‌ها این کار را برای شما انجام می‌دهند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که توکن های خود را در صرافی نگه دارید و از کلیه الزامات فنی مراقبت می‌شود.

استیکینگ می‌تواند یک روش عالی برای کسب درآمد منفعل از ارزهای دیجیتال شما با حداقل تلاش باشد. با این حال، برخی از پروژه‌های استیکینگ از تاکتیک‌هایی استفاده می‌کنند که نرخ بازده را به طور مصنوعی افزایش می‌دهند. بررسی مدل‌های اقتصاد توکن ها بسیار ضروری است. این مدل‌ها می‌توانند به طور مؤثر پیش بینی‌های پاداش احتمالی را کاهش دهند.

لندینگ یا وام دهی

وام راهی کاملاً منفعل برای کسب سود از ارزهای دیجیتال است. بسیاری از سیستم عامل‌های وام همتا به همتا (P2P) وجود دارد که به شما امکان می‌دهد وجوه خود را برای مدتی قفل کنید تا از آنها سود کسب کنید. نرخ بهره یا می‌تواند ثابت باشد (توسط سیستم عامل تعیین شود) و یا توسط شما براساس نرخ فعلی بازار تعیین شود.

برخی از صرافی‌ها با معاملات مارجین این ویژگی را به طور طبیعی در سیستم عامل خود اجرا می‌کنند. این روش برای دارندگان بلند مدت که می‌خواهند افزایش دارایی خود محقق سازند، ایده آل است. شایان ذکر است که قفل کردن وجوه در یک قرارداد هوشمند همیشه خطر اشکالات فنی را به همراه دارد.

اجرا گره لایتنینگ

لایتنینگ نتورک (Lightning Network) یک پروتکل لایه دوم است که بر بالای یک بلاکچین مانند بیت کوین اجرا می‌شود. این یک شبکه پرداخت خرد خارج از شبکه است، به این معنی که می‌تواند برای معاملات سریع که بلافاصله به بلاکچین اصلی منتقل نمی‌شوند، استفاده شود.

معاملات معمول در شبکه بیت کوین یک جهته است. به این معنی که اگر آلیس یک بیت کوین برای باب ارسال کند، باب نمی‌تواند از همان کانال پرداخت برای ارسال آن سکه به آلیس استفاده کند. با این حال، شبکه لایتنینگ از کانال‌های دو طرفه استفاده می‌کند که دو شرکت کننده را ملزم می‌کند در ابتدا در مورد شرایط معامله توافق کنند.

گره‌های لایتنینگ با قفل کردن بیت کوین در کانال‌های پرداخت، نقدینگی را فراهم می‌کنند. از این طریق و ظرفیت شبکه لایتنیگ نیز افزایش می‌یابد. سپس آنها کارمزدهای پرداختی را که از طریق کانال‌هایشان در حال انجام است، جمع می‌کنند.

اجرای گره هم به عنوان یک درآمد منفعل ارزهای دیجیتال مشکلات خاص خود را دارد. اجرای یک گره لایتنینگ می‌تواند برای دارنده بیت کوین غیر فنی چالشی باشد. از سوی دیگر پاداش آن تا حد زیادی به پذیرش کلی شبکه لایتنینگ بستگی دارد.

مستر نود

به زبان ساده، یک گره اصلی یا مستر نود (masternode) مشابه سرور است. با این وجود سروری است که در یک شبکه غیرمتمرکز اجرا می‌شود و عملکردی دارد که سایر گره‌های شبکه از آن استفاده نمی‌کنند.

پروژه‌های توکن فقط به بازیگرانی که انگیزه بالایی در حفظ ثبات شبکه دارند امتیازات ویژه‌ای می‌دهند. مستر نود معمولاً برای راه اندازی نیاز به یک سرمایه گذاری قابل توجه از قبل و مقدار قابل توجهی تخصص فنی دارد.

با این حال، برای برخی از مدل‌ها، نیاز به نگه داشتن توکن می‌تواند به قدری زیاد باشد که به طور مؤثر خرابکاری را منتفی کند. پروژه‌های دارای مستر نود نیز می‌توانند نرخ بازده را افزایش دهند. بنابراین همیشه لازم است قبل از سرمایه گذاری در یک مورد، تحقیقات خود را انجام دهید. با این حال این کار جهت کسب سود برای نردهای اینترنت و کامپیوتر بسیار مناسب است.

فورک ها و ایردراپ ها

استفاده از هارد فورک برای سرمایه گذاران یک روش نسبتاً ساده است. این فقط به نگه داشتن سکه‌های فورک در تاریخ هارد فورک (که معمولاً با توجه به ارتفاع بلاک تعیین می‌شود) نیاز دارد. اگر بعد از فورک دو یا چند زنجیره با هم وجود داشته باشد، نگهدارنده بر روی هر یک از این فورک ها دارای سکه است.

ایردراپ ها شبیه هارد فورک ها هستند. از این لحاظ که فقط به مالکیت آدرس کیف پول در زمان تولید نیاز دارند. برخی از صرافی‌ها برای کاربران خود ایردراپ انجام می‌دهند. توجه داشته باشید که دریافت ایر دراپ هرگز به اشتراک گذاری کلیدهای خصوصی احتیاج ندارد – شرایطی که نشانه‌ای کلاهبرداری است.

کسب سود در پلتفرم‌های تولید محتوای مبتنی بر بلاکچین

ظهور فناوری‌های دفتر توزیع شده انواع جدیدی از سیستم عامل‌های محتوا را به وجود آورده است. این موارد به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد تا از چند طریق منحصر به فرد و بدون درج تبلیغات، از محتوای خود کسب درآمد کنند.

در چنین سیستمی، سازندگان محتوا مالکیت خلاقیت‌های خود را حفظ می‌کنند و معمولاً به نوعی از توجه کسب می‌کنند. این می‌تواند در ابتدا به کار زیادی احتیاج داشته باشد اما پس از آماده شدن محتوای باقیمانده قابل توجهی، می‌تواند یک منبع درآمد ثابت را تأمین کند.

خطرات کسب درآمد منفعل از ارزهای دیجیتال چیست؟

خرید دارایی با کیفیت پایین: نرخ بازده مصنوعی یا گمراه کننده می‌تواند سرمایه گذاران را به سمت خرید دارایی سوق دهد که در غیر این صورت ارزش خیلی کمی دارد. برخی از شبکه‌های سهام یک سیستم چند توکن را در نظر می‌گیرند که در آن پاداش‌ها یک رمز دوم پرداخت می‌شود، که باعث ایجاد فشار فروش ثابت برای پاداش می‌شود.

خطای کاربر: از آنجا که صنعت بلاکچین هنوز در مراحل ابتدایی است، تنظیم و نگهداری این منابع درآمد به تخصص فنی و ذهنیت تحقیقاتی نیاز دارد. برای بعضی از دارندگان، بهتر است صبر کنید تا این سرویس‌ها کاربر پسندتر شوند یا فقط از خدماتی استفاده کنید که به حداقل صلاحیت فنی نیاز دارند.

دوره‌های انسداد: در برخی از روش‌های وام یا سهام شما باید برای مدت زمان مشخصی دارایی خود قفل کنید. این باعث می‌شود که دارایی‌های شما در آن زمان غیرقابل نقد شدن شوند. شما را در برابر هر رویدادی که ممکن است روی قیمت دارایی شما تأثیر منفی بگذارد، آسیب پذیر کند.

خطر اشکالات: قفل کردن توکن ها در کیف پول یا قرارداد هوشمند همیشه خطر اشکالات فنی را به همراه دارد. معمولاً چندین انتخاب با درجه‌های مختلف کیفیت در دسترس هستند. تحقیق در مورد این گزینه‌ها قبل از تعهد به یک امر ضروری است. نرم افزار منبع باز ممکن است نقطه شروع خوبی باشد، زیرا این گزینه‌ها حداقل توسط جامعه کنترل می‌شوند.

صحبت‌های پایانی

راه‌های ایجاد درآمد منفعل در صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتال در حال رشد و محبوبیت است. مشاغل بلاکچین نیز برخی از این روش‌ها را در پیش گرفته‌اند و خدماتی را ارائه می‌دهند که معمولاً به عنوان استخراج نقدینگی شناخته می‌شود.

از آنجا که محصولات از اطمینان بیشتری برخوردار می‌شوند، ممکن است به زودی به گزینه معتبری برای یک منبع درآمد ثابت تبدیل شوند.

مطالب مرتبط
بیتکوین-در-سال-2020
سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال؛ بایدها و نبایدهایی که شما را از خطرات محافظت می‌کنند
معاملات آربیتراژ ارزهای دیجیتال چیست؟ هر آنچه شما باید درباره آن بدانید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند