منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول

پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول

سعید درویشی
1400/04/21
۰

پول توگدر (PoolTogether) یک سرویس دیفای است که میلیون‌ها دلار جایزه می‌دهد. در این پروتکل حتی اگر ضرر کنید نیز پول خود را از دست نمی‌دهد. در اینجا نحوه‌ی عملکرد این پروتکل قرعه‌کشی مبتنی بر اتریوم را توضیح می‌دهیم.

در حوزه‌ی دیفای پلتفرم‌های زیادی برای استیکینگ وجود دارند. اما پول توگدر یکی از مواردی است که ممکن است عملکردش به نظر خیلی منطقی نباشد.

پول توگدر سرویسی است که به شما امکان می‌دهد ارز دیجیتال خود را در استخرهای لاتری استیکینگ کنید. بدین‌صورت فرصتی برای برنده شدن در جوایز هفتگی قابل‌توجه این پروتکل خواهید داشت. استخر جوایز از کارمزدهای استیکینگ تشکیل‌شده است و حتی اگر برنده نشوید نیز می‌توانید مبلغ استیکینگ شده‌ی اصلی خود را برداشت کنید.

آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

  • پول توگدر(PoolTogether) چیست؟
  • پول توگدر چگونه کار می‌کند؟
  • نحوه‌ی شروع به کار با پول توگدر
  • نقاط ضعف و قوت پول توگدر
  • توکن POOL چیست و از کجا آن را بخریم؟

پول توگدر (PoolTogether)چیست؟

پول توگدر یک سرویس لاتری مبتنی بر اتریوم است که در آن شما می‌توانید در استخرها استیکینگ کنید و بلیت بخرید. اگر شانس با شما یار باشد می‌توانید در قرعه‌کشی‌های این پلت فرم ارز دیجیتال برنده شود.

شما با استیکینگ در استخرهای این پروتکل یک بلیت می‌خرید. هر استخر هفته‌ای یک‌بار قرعه‌کشی می‌کند و به پنج کاربر جایزه می‌دهد. اگر بنده نشوید بلیت خود را از دست نمی‌دهید بلکه هفته‌ی آینده با همان بلیت در قرعه‌کشی شرکت می‌کنید. درواقع تا زمانی که شما در استخرها استیکینگ کرده‌اید شانس برنده شدن در لاتری را خواهید داشت.

از این نظر این پلت فرم یک لاتری بدون ضرر است. زیرا حتی اگر برنده نشوند هم هیچ پولی را از دست نمی‌دهید. تنها پولی که در صورت برنده شدن از دست می‌دهید، کارمزد تراکنش‌هایی است که انجام داده‌اید.

این پلت فرم اساساً ترکیبی از سیستم‌های لاتری سنتی و لاتری‌های کریپتو است. در این پلت فرم کاربران تنها بخش کوچکی از سود استیکینگ خود را به نفع فردی که قرار است لاتری را برنده شود، فدا می‌کنند. نحوه کار این پلت فرم را در ادامه توضیح می‌دهم.

پول توگدر چگونه کار می‌کند؟

بسیاری از ارزهای دیجیتال قابلیت استیکینگ دارند. در استیکینگ، کاربران می‌توانند وجوه خود را برای تأمین نقدینگی شبکه قفل کرده و درازای این کار سود دریافت کنند. پول توگدر امکان استیکینگ را فراهم می‌کند و شما را در لاتری‌های خود شرکت می‌دهد. هنگامی‌که شما وجوه خود را به استخرها واریز می‌کنید، وجود از طریق پلت فرم دیفای کامپاند (Compound) ذخیره می‌شوند و سود حاصل از این استیکینگ برای پرداخت جوایز لاتری استفاده می‌شود.

جوایز احتمالی بسته به نوع ارزها متفاوت است. اما با توجه به این‌که این پلت فرم کاربران زیادی دارد که وجوه خود را به‌صورت طولانی‌مدت استیکینگ می‌کنند، مبلغ پاداش لاتری عدد بزرگی خواهد شد. قراردادهای هوشمند به‌صورت خودکار برندگان لاتری را انتخاب می‌کند. افرادی که در یک دوره برنده نشده‌اند نیز هفته‌ی بعد مجدداً در لاتری شرکت داده خواهند شد.

نحوه‌ی شروع به کار با پول توگدر

برای شرکت در این پلت فرم، به‌حساب کاربری نیازی ندارید. تنها کافی است به وب‌سایت PoolTogether رفته و کیف پول ارز دیجیتال خود را به آن متصل کنید. پول توگدر از کیف پول‌های محبوبی مانند متامسک، کوین بیس والت، تراست والت، ترزور و لجر پشتیبانی می‌کند.

پس از اتصال والت، به لیست استخرها بروید و دکمه Deposit یا واریز را بزنید تا ارزهای مشخص‌شده به استخرها اضافه شود. در زمان نوشتن این مقاله پول توگدر استخرهای زیر را دارد:

  • USDC
  • DAI
  • سوشی سواپ (SUSHI)
  • کامپاند (COMP)
  • یونی سواپ (UNI)

هر استخر جوایز مخصوص به خود را دارد و هر هفته پنج نفر در قرعه‌کشی برنده می‌شوند.

پس از واردکردن مقدار ارزی که مدنظر دارید باید تراکنش را در کیف پول خود تأیید کرده و هزینه تراکنش را با ETH پرداخت کنید. شما باید وجوه خود را حداقل به مدت 10 روز در استخرها قفل کنید. اگر قصد داشتید زودتر از این زمان وجوه خود را برداشت کنید، باید هزینه‌ای برای برداشت پرداخت کنید.

نقاط ضعف و قوت پول توگدر

همان‌طور که دیفای انقلابی در امور مالی سنتی ایجاد کرده، پول توگدر نیز دنیای تازه‌ای در قرعه‌کشی‌های سنتی به وجود آورده است. در لاتری‌های سنتی شما برای خرید بلیت‌های یک‌بارمصرف هزینه می‌کنید و درصورتی‌که برنده نشوید پول شما از بین می‌رود.

اما در پول توگدر شما تنها یک‌بار برای ورود و خروج به استخر کارمزد می‌دهید. در صورت برنده نشدن پول شما از بین نمی‌رود. بلکه تا زمانی که پول خود را در استخر نگه‌داشته‌اید، به‌طور مداوم در قرعه‌کشی‌های هفتگی شرکت داده خواهید شد.

تا زمان نوشتن این مقاله پلت فرم PoolTogether هیچ مشکلی نداشته است. پول شما در این سیستم ایمن است. درواقع پول توگدر مدت‌زمان زیادی است که عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته است و اسکم نیست. شاید تنها نکته‌ی منفی که می‌توان در نظر گرفت، کارمزد زیاد تراکنش‌های اتریوم است. اگر شما بخواهید تنها مبلغ کمی را در استخرها قرار دهید، باید کارمزد زیادی پرداخت کنید.

از طرفی شما می‌توانید در صرافی‌های غیرمتمرکز مقداری سود کسب کنید. اما در این پلت فرم باید به امید کسب یک جایزه‌ی خیلی بزرگ، از سود کوچک دکس‌ها صرف‌نظر کنید. بعلاوه هرچه بلیت بیشتری بخرید، شانس برنده شدن شما نیز به‌طور قابل‌توجهی بیشتر می‌شود.

توکن POOL چیست و از کجا آن را بخریم؟

توکن POOL در فوریه 2021 راه‌اندازی شد. این توکن یک توکن حاکمیتی است. دارندگان POOL می‌توانند به پیشنهاد‌های بهبود پروتکل پول توگدر روی دهند. هولدرهای این توکن می‌توانند در مورد نحوه اعطای جوایز، استخرهای جدید و تغییر توزیع توکن POOL در آینده رأی دهند.

شما در پلت فرم پول توگدر می‌توانید توکن POOL را به دست آورید. شما همچنین می‌توانید POOL را از صرافی‌های مختلف خریداری کنید. این توکن یک توکن مبتنی بر اتریوم است که می‌توانید آن را از طریق دکس یونی سواپ و صرافی‌هایی مانند Gate.io و وان اینچ خریداری کنید.

سخن نهایی

پول توگدر با راه‌اندازی توکن POOL، حاکمیت آینده این سایت را به جامعه کاربران خود سپرد. دارندگان این توکن اکنون قادر به شرکت در  تصمیم‌گیری‌ های مرتبط با توسعه و تکامل این پلت فرم هستند.

پول توگدر شرکایی مانند دکس سوشی سواپ و بلاک چین گراف دارد. این شرکا به PoolTogether در ایجاد ادغام‌ها و استخرهای جدید کمک می‌کنند. همچنین شرکت‌های حسابرسی نیز امنیت کد این پلت فرم را تائید کرده‌اند. در حال حاضر تنها کارمزدهای اتریوم نگرانی‌های بالقوه‌ای را در مورد این پروتکل ایجاد کرده است.

مطالب مرتبط
تریدرهای بازار ارز دیجیتال چگونه فکر می‌کنند؟ مصاحبه با یکی از تریدرهای حرفه‌ای بازارهای مالی
سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو، چگونه در برترین ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس