قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی ها  »  معاملات اسکالپینگ (Scalping) ارزهای دیجیتال چیست و چگونه می‌توان از آن سود کسب کرد

معاملات اسکالپینگ (Scalping) ارزهای دیجیتال چیست و چگونه می‌توان از آن سود کسب کرد

آموزش ترید در صرافی ها
سعید درویشی
1399/10/12
۰
معاملات اسکالپینگ (Scalping) ارزهای دیجیتال چیست و چگونه می‌توان از آن سود کسب کرد

اسکالپینگ یک شیوه معامله برای کسانی که از هیجان زیاد استقبال می‌کنند. اگر به نمودارهای 1 دقیقه‌ای خیره شده‌اید و میتوانید در لحظه تصمیم بگیرید؟ معاملات اسکالپینگ (Scalping) ممکن است استراتژی محبوب شما باشد

معاملات اسکالپینگ (Scalping) ارزهای دیجیتال چیست و چگونه می‌توان از آن سود کسب کرد

اسکالپینگ یک شیوه معامله برای کسانی که از هیجان زیاد استقبال می‌کنند. آیا به نمودارهای 1 دقیقه‌ای خیره شده‌اید و میتوانید در لحظه تصمیم بگیرید؟ آیا دوست دارید سریعتر از آنکه یک سرمایه گذار بتواند گزارش سود خود را باز کند، وارد معاملات شده و از آن خارج شوید؟ معاملات اسکالپینگ (Scalping) ممکن است استراتژی محبوب شما باشد

معامله گران اسکالپینگ یا اسکالپرها قصد دارند سود حاصل از حرکات اندک قیمت را بدست آورند. هدف آنها این نیست که با هر معامله سود زیادی کسب کنند. آن‌ها می‌خواهند سودهای ناچیز را بارها و بارها به دست آورند. اگر آنها این کار را به خوبی انجام دهند، به مرور حساب معاملات خود را رشد می‌دهند. معامله گران اسکالپینگ اغلب از اهرم یا لورج و توقف ضرر یا استاپ لاس استفاده می‌کنند.

آیا می‌خواهید بیاموزید که اسکالپرها چگونه کار خود را انجام می‌دهند؟

مقدمه

معاملات اسکالپینگ یک استراتژی معامله کوتاه مدت است که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، این یکی از رایج‌ترین استراتژی‌های تجارت روزانه است. معاملات اسکالپینگ شامل بازه‌های زمانی کوتاهتر، تصمیم گیری سریع و تعداد زیادی از ابزارهای تجزیه و تحلیل تکنیکال و نمودار است. در نتیجه، بسیاری از معامله گران حرفه‌ای روزانه بخشی از حساب معاملاتی خود را به اسکالپینگ اختصاص می‌دهند.

استراتژی‌های معاملات اسکالپینگ می‌تواند در بازارهای مختلف مالی کارساز باشد. اسکالپینگ در بازار سهام، معاملات فارکس و ارز دیجیتال فعال هستند.

اگر به صورت تمام وقت معامله می‌کنید حتماً مقاله ما در مورد استراتژی‌های مختلف معاملاتی را مطالعه کنید. بیایید آنچه شما باید در مورد معاملات اسکالپینگ در بازار ارزهای دیجیتال بدانید را مرور کنیم. ما سعی داریم با برخی از رایج‌ترین استراتژی‌های اسکالپینگ آشنا شویم.

معاملات اسکالپینگ (Scalping) چیست؟

اسکالپینگ یک استراتژی تجاری است که شامل تلاش برای سود بردن از حرکات نسبتاً کم قیمت است. معامله گران اسکالپینگ یا اسکالپرها به دنبال سود زیاد در هر معامله نیستند. در عوض هدف آنها برداشت سود حاصل از تغییرات ناچیز قیمت به صورت مکرر است.

به همین ترتیب، معامله گران اسکالپینگ ممکن است معاملات زیادی را در بازه‌های کوتاه مدت انجام دهند و بدنبال حرکات اندک قیمت و اختلافات در بازار باشند. ایده این است که با جمع آوری این سودهای ناچیز، با گذشت زمان به مقدار قابل توجهی سود کسب کنند.


سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم


تحلیل تکنیکال عنصر مهم معاملات اسکالپینک

با توجه به بازه‌های زمانی کوتاه، اسکالپرها به شدت به تجزیه و تحلیل تکنیکال برای ایجاد ایده‌های تجاری اعتماد می‌کنند. از آنجا که بیشتر رویدادهای اساسی در مدت زمان طولانی‌تری انجام می‌شوند، معامله گران اسکالپینگ به ندرت خود را با تجزیه و تحلیل فاندامنتال درگیر می‌کنند. هنوز هم، خبرهای فاندامنتال می‌توانند هنگام تصمیم گیری در مورد دارایی موردنظر، تفاوت زیادی ایجاد کنند. سهام یا سکه‌هایی که به دلیل برخی اخبار یا رویدادهای فاندامنتال با افزایش علاقه روبرو می‌شوند، به طور کلی حجم و نقدینگی خوبی دارند. این زمانی است که اسکالپرها می‌توانند وارد عمل شوند و از نوسانات بیشتر سود کسب کنند.

به طور خلاصه، معاملات اسکالپینگ به جای حرکت‌های بزرگ‌تر، از نوسانات قیمت کوتاه مدت استفاده می‌کنند. این استراتژی‌ای است که احتمالاً برای همه ایده آل نیست. معاملات اسکالپینگ به درک پیشرفته از مکانیک بازار و تصمیم گیری سریع (اغلب تحت فشار) نیاز دارد.

اسکالپرها چگونه درآمد کسب می‌کنند؟

بنابراین، معیارهای تکنیکالی که اسکالپرها در نظر می‌گیرند چیست؟ حجم معاملات، اقدام قیمت، سطح حمایت و مقاومت، الگوهای نمودار شمعدان معمولاً برای شناسایی تنظیمات تجاری استفاده می‌شوند. برخی از متداول‌ترین شاخص‌های تکنیکال مورد استفاده معامله گران اسکالپینگ، میانگین متحرک، شاخص مقاومت نسبی (RSI)، و ابزار اصلاح فیبوناچی است.

بسیاری از اسکالپرها همچنین از تجزیه و تحلیل دفتر سفارشات در زمان واقعی، مشخصات حجم، سود آزاد و سایر شاخص‌های پیچیده استفاده می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از اسکالپرها شاخص‌های سفارشی خود را ایجاد می‌کنند. این باعث می‌شود در معاملات اسکالپینگ نسبت به بازار برتری داشته باشند. مانند هر استراتژی تجاری دیگر، یافتن یک مزیت منحصر به فرد نسبت به بازار برای موفقیت در درجه اول اهمیت است.

اسکالپینگ عبارت است از یافتن فرصت‌های کوچک در بازار و بهره برداری از آنها. از آنجایی که این استراتژی‌ها به راحتی و پس از شناخته شدن و استفاده توسط عموم مردم بی سود می‌شوند، معامله گران اسکالپینگ می‌توانند کاملاً محرمانه در مورد مجموعه تجارت‌های شخصی خود عمل کنند. به همین دلیل مهم است که استراتژی خود را ایجاد و آزمایش کنید.ربات‌‌‌های تریدر بهترین ابزار اسکالپینک

همانطور که در مورد آن بحث کردیم، اسکالپرها معمولاً با بازه‌های زمانی کمتری معامله می‌کنند. این نمودارها ممکن است نمودار 1 ساعته، 15 دقیقه‌ای، 5 دقیقه‌ای یا حتی نمودار 1 دقیقه‌ای باشد. حتی برخی از فروشندگان اسکالپینگ ممکن است به بازه‌های زمانی کمتر از یک دقیقه نگاه کنند.

با این حال، با وجود این بازه‌های زمانی، ما وارد حوزه ربات‌های تریدر با فرکانس بالا می‌شویم. بازه‌های زمانی خیلی کوتاه قابل رویت و اقدام توسط انسان‌ها نیست. ماشین‌ها می‌توانند به سرعت داده‌های زیادی را پردازش کنند. این درحالی است که بیشتر انسان‌ها در نگاه به نمودارهای 15 ثانیه‌ای هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.

در اینجا چیز دیگری است که باید در نظر بگیرید. ما می‌دانیم که سیگنال‌ها و سطوح زمانی بالا معمولاً از سیگنال‌های فریم زمان پایین قابل اطمینان ترند. به همین دلیل است که اکثر اسکالپرها ابتدا ساختار بازار با بازه زمانی بالا را بررسی می‌کنند. چرا؟ آن‌ها ابتدا سطوح مهم چارچوب زمانی مهم را ترسیم کرده و سپس بزرگنمایی می‌کنند تا به دنبال تنظیمات تجارت پوست سر باشند. این نشان می‌دهد که داشتن یک بازه زمانی طولانی از ساختار بازار می‌تواند بسیار مفید باشد، حتی در مورد معاملات کوتاه مدت.

حتی در این صورت، استراتژی‌های معاملاتی و سرمایه گذاری می‌توانند تفاوت قابل توجهی بین معامله گران مختلف داشته باشند. قوانین سختگیرانه در مورد معاملات اسکالپینگ وجود ندارد. با این حال دستورالعمل‌هایی وجود دارد که می‌توانید هنگام تنظیم قوانین خود در نظر بگیرید.

استراتژی‌های معاملات اسکالپینگ

دو نوع معامله گر اسکالپینگ یا اسکالپر وجود دارد: معامله گران دیسکرشنری (discretionary) و اسکالپرهای (systematic) سیستمانیک.

معامله گران دیسکرشنری (discretionary)

معامله گران دیسکرشنری تصمیمات تجاری را “درجا” می‌گیرند. همانطور که بازار پیش می‌رود آنها برنامه خود را پیش می‌برند. آن‌ها ممکن است مجموعه خاصی از الزامات را برای زمان ورود یا خروج نداشته باشند. با این حال تصمیمات آنها براساس شرایط موجود است. به عبارت دیگر، معامله گران دیسکرشنری ممکن است عوامل مختلفی را در نظر بگیرند. با این حال قوانین سخت گیرانه کمتری دارند و بیشتر به شهود و احساسات اعتماد می‌کنند.

معامله گران سیستماتیک (systematic)

معامله گران سیستماتیک رویکرد دیگری دارند. آن‌ها یک سیستم تجارت کاملاً مشخص دارند که اساساً نقاط ورود و خروج را برای آنها ایجاد می‌کند. اگر شرایط خاصی از مجموعه قوانین آنها وجود داشته باشد، آن‌ها وارد یک معامله می‌شوند یا از آن خارج می‌شوند. معامله سیستماتیک نسبت به دیسکرشنری بیشتر داده محور است. معامله گران سیستماتیک کمتر به شهود و بیشتر به داده‌ها و الگوریتم‌ها اعتماد می‌کنند.

در واقع، این طبقه بندی می‌تواند در مورد سایر معامله گران نیز اعمال شود. با این حال، وقتی صحبت از استراتژی‌های کوتاه مدت می‌شود، تمایز مشخص‌تر است. به هر حال، معاملات دیسکرشنری ممکن است در بازه‌های زمانی بالاتر به طور مداوم کار نکنند.رنج تریدینگ یا معامله در دامنه

برخی از اسکالپرها از استراتژی‌ای به نام معامله دامنه استفاده می‌کنند. آن‌ها منتظرند تا محدوده قیمتی ایجاد شود و در آن محدوده معامله کنند. ایده این است که تا خارج شدن دامنه، قسمت پایین دامنه به عنوان پشتیبانی و بالای محدوده به عنوان مقاومت حفظ می‌شود. این البته هرگز تضمینی نیست، اما با این وجود می‌تواند یک سیستم موفقیت آمیز باشد. با این وجود، معامله گران خوب اسکالپینگ با تعیین توقف ضرر یا استاپ لاس، خود را برای شکسته شدن حمایت آماده می‌کنند.

معامله در گستره پیشنهادات قیمت

یکی دیگر از تکنیک‌های معاملات اسکالپینگ شامل بهره برداری از گستره پیشنهاد قیمت است. اگر بین بالاترین پیشنهاد و کمترین درخواست تفاوت قابل توجهی وجود داشته باشد، اسکالپر می‌توانند از این طریق سود ببرند. با این اوصاف، این نوع استراتژی برای معاملات الگوریتمی‌با ربات‌های تریدر مناسب‌تر است. چرا؟ خوب، انسان‌ها به اندازه کامپیوترها در یافتن این اختلافات کوچک در بازار قابل اعتماد نیستند. در نتیجه، این قسمت به شدت با ربات‌های تریدر پر شده است. به همین ترتیب، انسان‌هایی که می‌خواهند این استراتژی را در پیش بگیرند معمولاً باید با ربات‌ها رقابت کنند.

معاملات اسکالپینگ معمولاً شامل استفاده از اهرم فشار یا لوریج است. از آنجا که اهداف درصدی نسبتاً کم هستند، پوست سرها معمولاً می‌خواهند اندازه موقعیت خود را با استفاده از اهرم فشار افزایش دهند. به همین دلیل است که اسکالپرها اغلب از سیستم عامل‌های معاملات مارجین، قراردادهای آتی و انواع دیگر محصولات مالی که معاملات با لورج را ارائه می‌دهند، استفاده می‌کنند. با این حال، از آنجا که اسکالپرها قصد دارند از حرکت‌های کوچکتر با موقعیت‌های بزرگتر سود ببرند، باید از لغزش آگاه باشند.آیا باید معاملات اسکالپینگ را شروع کنم؟

این کاملاً بستگی به این دارد که چه سبکی از معامله برای شما مناسب است. بعضی از معامله گران دوست ندارند موقع خواب هیچ موقعیتی را باز بگذارند، بنابراین استراتژی‌های کوتاه مدت را انتخاب می‌کنند. معامله گران روزانه و سایر بازرگانان کوتاه مدت ممکن است در این گروه قرار بگیرند.

از طرف دیگر، معامله گران بلند مدت دوست دارند معاملات خود را در بازه‌های زمانی بلندتری انجام دهند. آن‌ها از این که ماه‌ها موقعیت باز داشته باشند بدشان نمی‌آید. آن‌ها فقط ممکن است ورود، سود مورد نطر و توقف ضرر خود را تعیین کرده و معامله را به صورت گهگاه کنترل کنند. معامله گران سویینگ ممکن است در این گروه قرار بگیرند.

بنابراین، اگر می‌خواهید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید معاملات اسکالپینگ را انجام دهید، باید ببینید که کدام سبک معامله برای شما متناسب است. همچنین، شما باید یک استراتژی تجارت متناسب با شخصیت و تحمل ریسک خود پیدا کنید تا بتوانید آن را به طور مداوم و سودآور اعمال کنید.

صحبت‌های پایانی

اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی کوتاه مدت است که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف آن سود بردن از حرکت‌های کوچک قیمت است. این یک روش معامله است که به انضباط، دانش بازار و تصمیم گیری سریع نیاز دارد.

آیا اسکالپینگ یک استراتژی تجاری خوب برای شماست؟ اگر مبتدی هستید، می‌توانید به دنبال استراتژی‌های طولانی مدت بیشتری مانند نوسان گیری یا هولدینگ باشید. اگر باتجربه‌تر هستید، تجارت اسکالپینگ ممکن است برای شما مناسب باشد. اما صرف نظر از آنچه در بازارهای مالی انجام می‌دهید، همیشه در نظر گرفتن اصول مدیریت ریسک، مانند استفاده از توقف ضرر و اندازه گیری مناسب موقعیت، بسیار مهم است.

مطالب مرتبط
صرافی کوینکس CoinEx exchange
الگوی فنجان و دسته (Cup and Handle) چیست و چگونه از این الگو در معاملات خود استفاده کنیم؟
مدیریت ریسک در بازار کریپتو چیست یا چگونه از سود خود محافظت و جلوی ضرر را بگیریم
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید