منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  معرفی بهترین صرافی‌های خارجی  »  شیبا سواپ (ShibaSwap) چیست؟ چگونه ارز دیجیتال شیبا را در شیبا سواپ استیکینگ کنیم؟
شیبا سواپ (ShibaSwap) چیست؟ چگونه ارز دیجیتال شیبا را در شیبا سواپ استیکینگ کنیم؟

شیبا سواپ (ShibaSwap) چیست؟ چگونه ارز دیجیتال شیبا را در شیبا سواپ استیکینگ کنیم؟

سعید درویشی
1400/04/17
۰

ارز دیجیتال شیبا صرافی غیرمتمرکز خود به نام شیبا سواپ را راه اندازی کرده‌ است. به نظر می‌رسد که شیبا قرار است چیزی بیشتر از دوج کوین و میم کوین‌های رقیبش باشد.

شیبا سواپ (ShibaSwap) صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال شیبا است. این صرافی به شما اجازه می‌دهد شیبا اینو (Shiba Inu) را با سایر ارزهای دیجیتال معامله کنید. شیباهای خود را استیکینگ کنید. توکن‌های LP یونی سواپ و سوشی سواپ را به توکن‌های بومی شیبا سواپ تبدیل کنید. در استخرهای نقدینگی شیبا سواپ شرکت کنید.

در این مقاله همه چیزهایی که باید در مورد پلت فرم معاملاتی جدیدی که توسط شیبا پشتیبانی شده بدانید، را خواهید خواهند. همچنین بعد از معرفی بخش‌های مختلف شیباسواپ، در مورد نحوه‌ی استیکینگ توکن شیبا در شیباسواپ نیز به شما آموزش می‌دهیم.

آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

 • شیبا سواپ (ShibaSwap) چیست؟
 • بخش‌های مختلف شیبا سواپ
 • اتصال کیف پول به این پلت فرم
 • سکه‌های اکوسیستم شیباسواپ
 • نحوه‌ی استفاده از ShibaSwap
 • استیکینگ شیبا در شیباسواپ

بازار ارزهای روز به روز گسترده‌تر می‌شود و سرمایه گذاران بیشتری به این بازار می‌پیوندند. همزمان ارزها و سرویس‌های مختلفی نیز برای پاسخگویی به این کاربران توسعه داده می‌شوند. یکی از این سرویس‌های در حال رشد، پلت فرم شیبا سواپ است. شیبا سواپ صرافی غیرمتمرکز ارز شیبا اینو است.

میم کوین شیبا که در ابتدا خود را به عنوان قاتل دوج کوین معرفی کرده بود، در حال حاضر در کمال تعجب ارزش بازاری برابر با هفت میلیارد دلار دارد. شیبا افت زیادی نسبت به بالاترین قیمت خود داشته است. اما قیمت این توکن نسبت به شش ماه گذشته بیش از 1،200،000 درصد افزایش یافته است. این رقم رشد عظیمی است که به سختی می‌توان آن را با سکه‌های دیگر مقایسه کرد. این روزها شیبو اینو در بین سرمایه گذاران مدرن کریپتو محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

اما حالا شیبا صرافی غیرمتمرکز خود را نیز معرفی کرده‌است. به نظر می‌رسد که شیبا قرار است چیزی بیشتر از دوج کوین و میم کوین‌های رقیبش باشد. شیبا سواپ اخیراً توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. اگر می‌پرسید ShibaSwap چیست و چه امکاناتی به شما می‌دهد، در ادامه‌ی مقاله با ما همراه شوید. در این مقاله همه آنچه که باید در مورد این پلت فرم جدید بدانید، آورده شده است.

شیبا سواپ (ShibaSwap) چیست؟

پلت فرم شیباسواپ که به تازگی معرفی شده است، صرافی غیرمتمرکز ارز محبوب شیبا اینو است.

اکانت رسمی شیبا در توئیتر، در 6 جولای 2021 رسما خبر راه اندازی شیباسواپ را اعلام کرد. این پلت فرم یک صرافی غیرمتمرکز است که می‌توانید در آن از شیبا اینو برای دیگ (Dig)، فتچ (Fetch)، بری (Bury)، سواپ (Swap)، بونفولیو (Bonefolio) و ووف (Woof) استفاده کنید. نگران این کلمه‌های جدید نباشید. این بخش‌ها را در ادامه مفصلا توضیح می‌دهیم.

در واقع اینترفیس این صرافی بسیار زیبا و منحصر به فرد است. برخلاف پنکیک سواپ و سوشی سواپ، اینجا خبری از آشپزی و پنکیک و سوشی نیست. همه‌ی اسامی و تصاویر پلت فرم، در مورد سگ‌های نژاد اینو است.

بخش‌های مختلف شیبا سواپ

هنوز شیبا سواپ هیچ راهنمای خاصی در مورد نحوه‌ی استفاده از این پلت فرم را منتشر نکرده‌است. اما انتظار می‌رود شیباسواپ نیز به روشی مشابه با سایر صرافی‌های غیرمتمرکز کار کند. برای استفاده از این پلت فرم شما باید کیف پول خود را به آن متصل کرده و از بخش‌های مختلفش استفاده کنید.

اتصال کیف پول به این پلت فرم

در ابتدا باید وارد سایت شیبا سواپ شوید. بر روی گزینه‌ی Connect Wallet در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. پنجره‌ای مشابه با پنجره زیر باز می‌شود.

اتصال شیبا سواپ به کیف پول

اتصال شیبا سواپ به کیف پول

این صرافی از کیف پول‌های متامسک (MetaMask)، والت کانکت (Wallet Connect) و کوین بیس والت (Coinbase Wallet) پشتیبانی می‌کند. ما در اینجا متامسک را انتخاب می‌کنیم. سپس باید تراکنش اتصال شیباسواپ به متامسک را در کیف پول خود تائید کنید. در صوتی که هنوز کیف پول متامسک ندارید، مقاله‌ی آموزشی ما در مورد نحوه‌ی نصب و راه‌اندازی متامسک را مطالعه کنید. دقت کنید که از آنجایی که شیبا یک توکن ERC20 است حتما باید در متامسک شبکه‌ی اتریوم را انتخاب کنید.

هنگامی که کیف پول متامسک خود را به شیباسواپ متصل کردید، می‌توانید مقداری اتریوم را به متامسک منتقل کرده و آن را با شیبا، سواپ کنید. یا اینکه مستقیما توکن‌های شیبای خود را به متامسک واریز کنید.

سکه‌های اکوسیستم شیبا سواپ

اکوسیستم شیبا سه نوع سکه‌ی بومی دارد:

 • لیش (LEASH)
 • شیبا (SHIB)
 • بون (BONE)

از این سکه‌ها در بخش‌های مختلف شیبا سواپ استفاده می‌شود. همچنین قیمت لحظه‌ای این توکن‌ها را در قسمت بالایی سایت می‌توانید مشاهده کنید.

نحوه‌ی استفاده از شیبا سواپ

پس از اتصال متامسک به شیبا سواپ، وارد صفحه‌ای شبیه به تصویر زیر می‌شوید.

صفحه اصلی شیباسواپ

صفحه اصلی شیباسواپ

کاربرد بخش های مختلف تصویر بالا به شرح زیر است:

 • Dig : دیگ به معنی حفر کردن است. اما در اینجا به معنای افزودن نقدینگی است. شما با قرار دادن نقدینگی در استخرهای شیباسواپ توکن BONE دریافت خواهید کرد. BONE چیزی شبیه به LP سایر صرافی‌ها است.
 • Fetch : فتچ به شما امکان می‌دهد تا توکن‌های LP که در یونی سواپ و سوشی سواپ به دست آورده‌اید را با BONE سواپ کنید. البته همانطور که در خود شیباسواپ نوشته شده‌است، سواپ این LP ها با BONE ممکن است لغزش (اختلاف قیمت) زیادی داشته باشد. پس این کار را با احتیاط انجام دهید.
 • Bury : ازین قسمت می‌توانید شیبا را در شیبا سواپ استیکینگ کنید. در انتهای مقاله روش انجام این کار را توضیح می‌دهیم.
 • Swap : از این قسمت می‌توانید توکن‌های مورد نظرتان را با شیبا و سایر توکن‌های پلت فرم شیباسواپ معاوضه کنید. شیبا سواپ در حال حاضر بر روی تست نت اجرا می‌شود و برخی از قسمت‌های آن از قبیل Swap  و Bonefolio هنوز قابل استفاده نیست.
 • Woof: از این قسمت می‌توانید پاداش‌های خود را جمع کنید. به نظر می‌رسد که Woof جایگزین کلمه‌ی Claim سایر پلت فرم‌ها شده است.
 • Bonefolio : این ویژگی هنوز قابل استفاده نیست. اما اینجا جایی است که شما می‌توانید سبد ارزهای خود را بررسی کنید. Bonefolio معادل Portfolio پلت فرم‌های دیگر است.

در صفحه‌ی شیبا سواپ همچنین قیمت لحظه‌ای SHIBA ، LEASH و BONE نمایش داده می‌شود. به علاوه ارزش کل قفل شده یا TVL این پلت فرم هم روبروی اسم ShibaSwap نشان داده شده است.

استیکینگ شیبا در شیباسواپ

برای استیکینگ شیبا در شیبا سواپ باید بر روی گزینه‌ی Bury کلیک کنید.

استیکینگ شیبا در شیباسواپ

استیکینگ شیبا در شیباسواپ

در این قسمت می‌توانید SHIB ، LEASH و BONE خود را استیکینگ کرده و سود کسب کنید.

با کلیک بر روی Bury SHIB پنجره‌ای شبیه تصویر زیر باز می‌شود. در صورتی که در متامسک خود شیبا داشته باشید، تعداد توکن‌هایتان در قسمت Your Tokens نشان داده می‌شود. تعداد توکنی که می‌خواهید استیکینگ کنید را در قسمت Type an amount to stake وارد کنید. بر روی Approve کلیک کنید.

شما در ازای استیکینگ شیبا، توکن بون و اتریوم به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد. پاداش‌ها به صورت هفتگی محاسبه می‌شوند. میزان پاداش شما با درصد سهم شما از استخر نقدینگی متناسب خواهد بود.

مطالب مرتبط
سوشی سوآپ (SushiSwap) چیست؟ راهنمای کامل این صرافی غیرمتمرکز و استخرهایش
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
صرافی ارز دیجیتال چیست؟ برترین صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی در سال 2021
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان