منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال (FLR) اسپارک (Spark) چیست همه چیز درباره فلیر نتورک (Flare Network)
ارز دیجیتال (FLR) اسپارک (Spark) چیست همه چیز درباره فلیر نتورک (Flare Network)

ارز دیجیتال (FLR) اسپارک (Spark) چیست همه چیز درباره فلیر نتورک (Flare Network)

ارز دیجیتال (FLR) که اسپارک نامیده می شود توکن بومی شبکه فلیر است. این شبکه قصد دارد امکان استفاده از توکن هایی که از قرارداد هوشمند پشتیبانی نمی کنند را در بلاکچین های قرارداد هوشمند ممکن کند.

ارز دیجیتال (FLR) اسپارک (Spark) چیست همه چیز درباره فلیر نتورک (Flare Network) چیست؟

فلیر یک شبکه توزیع شده با برخی خصوصیات منحصر به فرد است. می‌توان از آن برای ایجاد پل‌های دو طرفه بین شبکه‌ها مانند اتریوم و ایکس آر پی لجر (XRP Ledger) استفاده کرد. این بدان معناست که به شما امکان می‌دهد از توکن XRP در قراردادهای هوشمند اتریوم استفاده شود.

اسپارک (Spark) توکن بومی شبکه فلیراست. بخشی از عرضه آن بین دارندگان XRP توزیع شده است. این رویداد در صرافی بایننس نیز اتفاق افتاد. تنها کاری که دارندگان باید انجام دهند این است که XRP خود را در صرافی بایننس نگه دارند. پس از آن می‌توانند سهم خود را از توکن های اسپارک یا همان ارز دیجیتال (FLR) دریافت کنید.مقدمه

همانطور که می دانید، ایکس آر پی لجر ریپل (XRPL) یک شبکه جهانی پرداخت و انتقال ارز است. در حالی که این شبکه برای این مورد استفاده بهینه شده است، اما در مورد انواع دیگر عملکرد، کاربرد محدودی دارد.

این همان چیزی است که فلیر نتورک با معرفی پشتیبانی از قابلیت قرارداد هوشمند برای توکن XRP می‌خواهد آن را حل کند. ارز دیجیتال (FLR) که با نام اسپارک شناخته می‌شود توکن اصلی این شبکه است. بخشی از عرضه این توکن بین دارندگان XRP واجد شرایط توزیع شده است.

فلیر نتورک چیست؟

فلیر نتورک (Flare Network) یک شبکه توزیع شده است که می‌تواند با ماشین مجازی اتریوم (EVM) ادغام شود. EVM اساساً قراردادهای هوشمند را به دستورالعمل‌هایی تبدیل می‌کند که رایانه‌ها می‌توانند آنها را بخوانند. این ماشین مجازی، شبکه را قادر می‌سازد تا قراردادهای هوشمند کاملا تورینگ را اجرا کند. کامل بودن تورینگ به این معنی است که می‌تواند تقریباً هر وظیفه محاسباتی را اجرا کند، به شرطی که حافظه کافی برای اجرای آن وجود داشته باشد.

علاوه بر این، ماشین مجازی اتریوم می‌تواند برخی از خصوصیات قدرتمند را برای ایجاد یک اکوسیستم از برنامه‌های غیرمتمرکز ترکیب کند. به طور خلاصه، فلیر نتورک قصد دارد راهی برای مقیاس پذیری شبکه‌های قرارداد هوشمند باشد.

آولانچ پروتکل اجماع فلیر نتورک

فلیر نتورک از یک پروتکل اجماع به نام آوالانچ (Avalanche) استفاده می‌کند. این پروتکل اجماع برای کار با قرارداد فدراسیون بیزانس (FBA) سازگار شده است. FBA مکانیسم اجماعی است که توسط شبکه‌هایی مانند XRPL و استلار Stellar استفاده می‌شود. ما در اینجا قصد نداریم نکات ریز فنی را بیان کنیم. اما نکته اصلی این است که الگوریتم اجماع فلیر نتورک برای حفظ امنیت شبکه به مکانیزم های اقتصادی مانند اثبات سهام (PoS) متکی نیست.

شما می‌پرسید این مکانیزم های اقتصادی چیست؟ خوب، به عنوان مثال برای شبکه اتریوم یک توکن مانند اتر (ETH) در نظر بگیرید. هنگامی که بلاکچین اتریوم در به روزرسانی اتریوم 2.0 به طور کامل به اثبات سهام (PoS) تغییر وضعیت داد، امنیت شبکه کاملاً به اعتبارسنج‌هایی بستگی دارد که توکن خود را در شبکه قفل می‌کنند. این بدان معنی است که، با گسترش، امنیت شبکه به میزان توکن های قفل شده وابسته خواهد بود. پروتکل اجماع فلیر به این نیاز ندارد.

اما چرا این نکته قابل توجه است؟ زیرا این امکان را می‌دهد تا توکن شبکه برای انواع دیگر استفاده‌ها استفاده شود. این انجام مواردی که برای شبکه‌هایی که به امنیت اقتصادی متکی هستند، را تسهیل می‌کند. اساساً، طبق گفته سازندگان فلیر، این انتخاب طراحی بدون ایجاد خطر در امنیت، قابلیت کاربری بیشتری به توکن می‌افزاید.ارز دیجیتال FLR یا اسپارک چیست؟

ارز دیجیتال FLR که به نام اسپارک شنلخته می‌شود، توکن بومی فلیر نتورک است. مورد اصلی استفاده از آن مشابه سایر توکن های بومی است. از آن برای جلوگیری از تراکنش‌های جعلی استفاده می‌شود. اگر تراکنش‌ها رایگان باشد، ارسال هرزنامه و ازدحام شبکه با معاملات بی فایده نیز رایگان خواهد بود.

علاوه بر این، از توکن اسپارک می‌توان برای عملکردهای زیر استفاده کرد:

  • به عنوان وثیقه در برنامه‌های غیرمتمرکز یا دپ ها (DApp)
  • برای ارائه داده به یک اوراکل زنجیره‌ای
  • برای شرکت در حاکمیت پروتکل

هدف این سه مؤلفه این است که یک اکوسیستم از برنامه‌های کاربردی متکی به اسپارک به نام برنامه‌های متکی به اسپارک یا (SDA) را فعال کنند. SDA همچنین می‌تواند نمایش‌های بدون نیاز به اعتماد توکن ها را در شبکه‌های دیگر امکان پذیر کند. این یعنی توکن ریپل می‌تواند در شبکه اتریوم استفاده شود. این امر حتی برای آنهایی که بطور طبیعی از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کنند نیز انجام پذیر است. آیا این شبکه شروع به کار کرده است؟ بله، این جایی است که XRP وارد تصویر می‌شود.

توکن FXRP چیست؟

FXRP نمایشی بدون نیاز به اعتماد از توکن XRP در شبکه فلیر است. این می‌تواند توسط دارندگان XRP از طریق قراردادهای هوشمند ایجاد و استفاده شود.

این سیستم همچنین به شرکت کنندگانی متکی است که ارز دیجیتال FLR را به عنوان وثیقه قرار می‌دهند و در هنگام ایجاد و بازخرید FXRP هزینه دریافت می‌کنند. این، همراه با فرصت‌های احتمالی آربیتراژ است. شبکه همیشه باید اطمینان حاصل کند که تراز 1: 1 بین XRP و FXRP حفظ می‌شود.

به یاد می‌آورید وقتی درمورد افزودن قابلیت قرارداد هوشمند در شبکه‌هایی که ذاتاً آن را پشتیبانی نمی‌کنند صحبت کردیم؟ این دقیقاً همان چیزی است که با FXRP در جریان است. این اجازه می‌دهد تا XRP با قراردادهای هوشمند و بدون نیاز به یک طرف مرکزی برای صدور توکن های بسته بندی شده استفاده شود. به عبارت دیگر، به روشی بدون نیاز به اعتماد.صحبت های پایانی

فلیر نتورک راهی جدید برای مقیاس گذاری شبکه‌هایی است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کنند. فلیر نتورک امکان استفاده از XRP را در قراردادهای هوشمند به روشی بدون نیاز به اعتماد فراهم می‌کند. بخشی از عرضه ارز دیجیتال (FLR) به دارندگان XRP تعلق گرفته است. این شبکه می‌تواند راه حلی جدید برای افزایش کاربرد قراردادهای هوشمند و دپ ها باشد.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال REN: بررسی پروژه پروتکل نقدینگی بین زنجیره‌ای بلاک چین Ren
توکن ساده Open Simple Token یا OST چیست و برای چه ساخته شده
هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) چیست؟ نوآوری در دل فناوری بلاکچین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether