قیمت بیت کوین
۱,۲۲۸,۷۰۴,۰۰۶تومان
47,488دلار
4.04
قیمت اتریوم
۳۸,۲۷۰,۲۵۳تومان
1,479.17دلار
5.99
قیمت تتر
۲۵,۸۷۶تومان
1دلار
0.02
قیمت کاردانو
۲۹,۴۹۶تومان
1.14دلار
0.58
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی ها  »  نوسانگیری ارزهای دیجیتال چیست؟ معامله گران نوسانگیر چگونه می‌توانند سود کسب کنند؟

نوسانگیری ارزهای دیجیتال چیست؟ معامله گران نوسانگیر چگونه می‌توانند سود کسب کنند؟

آموزش ترید در صرافی ها
رضا باغانی
16 نوامبر 20
۰
نوسانگیری ارزهای دیجیتال چیست؟ معامله گران نوسانگیر چگونه می‌توانند سود کسب کنند؟

معاملات نوسانگیری استراتژی معامله‌ای رایجی است که می‌تواند برای معامله گران مبتدی ایده آل باشد. این یک روش نسبتاً مناسب برای معامله در بازار به دلیل بازه‌های زمانی قابل کنترل است. معامله گران نوسانگیر در اکثر بازارهای مالی مانند فارکس، سهام و ارز دیجیتال فعال هستند.

نوسانگیری ارزهای دیجیتال چیست؟ معامله گران نوسانگیر چگونه می‌توانند سود کسب کنند؟

نوسانگیری ارزهای دیجیتال چیست؟ معامله گران نوسانگیر چگونه می‌توانند سود کسب کنند؟

نوسانگیری ارزهای دیجیتال چیست؟ معامله گران نوسانگیر چگونه می‌توانند سود کسب کنند؟

معاملات نوسانگیری استراتژی معامله‌ای رایجی است که می‌تواند برای معامله گران مبتدی ایده آل باشد. این یک روش نسبتاً مناسب برای معامله در بازار به دلیل بازه‌های زمانی قابل کنترل است. معامله گران نوسانگیر در اکثر بازارهای مالی مانند فارکس، سهام و ارز دیجیتال فعال هستند. اما آیا تجارت نوسانگیری استراتژی مناسبی برای شماست؟ آیا باید معاملات روزانه خود را شروع کنید یا در معاملات نوسانگیری دست به کار شوید؟

در این مقاله، آنچه شما باید درباره معاملات نوسانگیری ارز دیجیتال بدانید را توضیح خواهیم داد. در این مطلب سعی نمودیم و به شما کمک می‌کنیم تا تصمیم بگیرید که آیا نوسانگیری ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی برای شماست.نوسانگیری ارزهای دیجیتال چیست؟

معاملات نوسانگیری استراتژی معاملاتی است که شامل تلاش برای رهگیری حرکات قیمتی در یک بازه زمانی کوتاه مدت تا متوسط اتفاق می افتد. ایده پشت معاملات نوسانگیری این است که “نوسانات” بازار را طی چند روز تا چند هفته رهگیری کنید.

استراتژی‌های معاملات نوسانگیری در بازارهای پرطرفدار بهترین عملکرد را دارند. اگر روند قوی در یک بازه زمانی طولانی مدت وجود داشته باشد، فرصت‌های معاملات نوسانگیری می‌تواند به وفور یافت شود. در این شرایط معامله گران نوسانگیر می‌توانند از نوسانات بیشتر قیمت بهره ببرند. در مقابل، معاملات نوسانگیری می‌تواند در یک بازار تلفیقی دشوارتر باشد. از این گذشته، اگر بازار به یک سمت و سو حرکت کند، گرفتن تغییرات بزرگ قیمت دشوارتر است.معامله گران نوسانگیر چگونه درآمد کسب می‌کنند؟

همانطور که گفته شد، معامله گران نوسانگیر قصد دارند از نوسانات قیمت سود کسب کنند. این نوسانات ممکن است از چند روز تا چند هفته اتفاق بیفتند. به همین ترتیب، معامله گران نوسانگیر مدت بیشتری نسبت به معامله گران روزانه موقعیت کسب سود دارند.

معامله گران نوسانگیر معمولاً از تجزیه و تحلیل تکنیکال برای ایجاد ایده‌های تجاری استفاده می‌کنند.، البته آن‌ها به میزان معامله گران روزانه به این نوع تحلیل وابسته نیستند. از آنجا که تغییرات فاندامنتال در طول مدت زمان زیادی رخ می‌دهند، معامله گران نوسانگیر می‌توانند از تجزیه و تحلیل فاندامنتال در چارچوب معاملات خود استفاده کنند.

حتی در این صورت، از اقدامات قیمت، الگوهای نمودار شمعدان، سطح پشتیبانی و مقاومت و شاخص‌های فنی برای شناسایی تنظیمات تجاری بسیار معمول استفاده می‌شود. برخی از متداول‌ترین شاخص‌های مورد استفاده معامله گران نوسانگیر، میانگین‌های متحرک، شاخص مقاومت نسبی ((RSI، باندهای بولینگر و ابزار اصلاح فیبوناچی هستند.

معامله گران نوسانگیر به طور معمول به نمودارهای میان مدت و بلندمدت نگاه می‌کنند. چرا؟ روند صعودی یا نزولی قوی در یک بازه زمانی طولانی مدت شکل می‌گیرد. اما، آن‌ها همچنین ممکن است به چارچوب‌های زمانی روزانه مانند نمودار 1 ساعته، 4 ساعته، 12 ساعته نگاه کنند تا به دنبال نقاط ورود و خروج خاص باشند.

با این حال، مهم‌ترین چارچوب زمانی برای معاملات نوسانگیر، نمودار روزانه است. حتی در این صورت، استراتژی‌های معاملاتی و سرمایه گذاری می‌توانند تفاوت قابل توجهی بین معامله گران مختلف داشته باشند. توجه داشته باشید که آنچه در اینجا بحث کردیم قوانین سختگیرانه ای نیستند، بلکه فقط نمونه‌های متداول هستند.

تفاوت معاملات روزانه با معاملات نوسانگیری ارزهای دیجیتال چیست؟

معامله گران روزانه قصد دارند از حرکات کوتاه مدت قیمت‌ها سود ببرند، در حالی که معامله گران نوسانگیر به دنبال حرکت‌های بزرگتر هستند. در واقع، معاملات روزانه یک استراتژی پویاتر است، جایی که معامله گران باید مرتباً بازار را رصد کنند و بیش از یک روز موقعیت خود را باز نگذارند.

در مقابل، معامله گران نوسانگیر می‌توانند رویکرد منفعلانه‌تری داشته باشند. آن‌ها می‌توانند موقعیت‌های خود را کمتر کنترل کنند، زیرا هدف آنها سود بردن از حرکات قیمتی است که انجام آنها زمان بیشتری می‌برد. از آنجا که این حرکتها زیاد است، معامله گران نوسانگیر می‌توانند بازدهی قابل توجه را حتی از معاملات اندک به دست آورند.

معامله گران روزانه تقریباً به طور انحصاری از تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده خواهند کرد. معامله گران نوسانگیر معمولاً از ترکیبی از تجزیه و تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال استفاده می‌کنند. البته پایه معاملات آن‌ها بیشتر تحلیل تکنیکال است. البته برخی از این معامله گران صرفاً از تحلیل فاندامنتال بهره می‌برند.چگونه توانایی های خود برای انتخابات نوع معامله را ارزیابی کنیم؟

کدام یک برای شما بهتر است، معاملات روزانه یا معاملات نوسانگیری؟ جواب این سؤال به عهده شماست. بهتر است برای شناخت بهتر خود به سؤالات زیر پاسخ دهید.

آیا بیشتر دوست دارید در بازه‌های زمانی کوتاه مدت معامله کنید یا بلند مدت؟

بیشتر در تحلیل تکنیکال تبهر دارید یا تحلیل تکنیکال؟

مایل به سودهای کلان هستید یا می‌خواهید از سودهای اندک مطمئن‌تر بهره مند شوید.

پاسخ به این سولات به شما کمک می‌کند تا بهترین استراتژی معاملاتی را متناسب با شخصیت، سبک معامله و اهداف سرمایه گذاری خود بیابید.

شما باید نقاط قوت خود را در نظر بگیرید. سپس سبک معاملاتی را انتخاب کنید که به بهترین وجه این نقاط قوت را برجسته‌تر کند. برخی ترجیح می‌دهند سریع وارد موقعیت‌های خود شوند و با سود اندک ولی به سرعت از آنها خارج شوند. بعضی معامله گران نمی‌خواهند نگران موقعیت‌های باز هنگام خواب باشند. برخی نیز زمانی که فرصت بیشتری برای بررسی همه نتایج احتمالی و ارائه جزئیات در مورد برنامه‌های تجاری خود دارند تصمیم بهتری می‌گیرند.

به طور طبیعی، می‌توانید بین استراتژی‌های مختلف جابجا شوید تا ببینید کدام یک بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می‌آورد. شما همچنین می‌توانید قبل از اجرای استراتژی‌های موجود در برنامه تجارت واقعی خود، تجارت کاغذ (به عنوان مثال تجارت با پول جعلی) انجام دهید.

نحوه شروع معاملان نوسانگیری ارزهای دیجیتال

معاملات نوسانگیری می‌تواند روشی ایده آل برای شروع معاملات باشد. چطور؟ بازه‌های زمانی طولانی‌تر که البته خیلی هم طولانی نیستند. درمدت زمان بیشتر می‌توان با آرامش تصمیمات درست را اتخاذ کرد و معاملات را به راحتی کنترل نمود.

بنابراین، پس از اینکه احساس آمادگی کردید، می‌توانید در صرافی ارزهای رمزنگاری شده تجارت خود را آغاز کنید. کدام یک از بهترین بسترهای معاملات آنلاین برای معاملات ارزهای رمزپایه است؟ خوب، گزینه‌های متعددی در دسترس است، اما اکوسیستم Binance صدها جفت بازار، معاملات آتی سه ماهه و همیشگی، معاملات مارجین، نشانه‌های اهرمی و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. بسیاری از این محصولات می‌توانند برای فرصت‌های معاملات نوسان ایده آل باشند.


  • ساتوشی ناکاموتو کیست؟ همه چیز در مورد بنیان گذار مرموز بیت کوین

صحبت پایانی

معاملات نوسانگیری استراتژی معامله‌ای معمولاً مورد استفاده در بورس اوراق بهادار و همچنین ارزهای دیجیتال است. معامله گران نوسانگیر به طور معمول برای چند روز یا چند هفته در موقعیت‌ها باقی می‌مانند، بسته به تنظیمات تجارت فردی.

آیا باید معاملات نوسانگیری را شروع کنید یا معاملات روزانه را انجام دهید؟ ساده‌ترین راه برای فهمیدن این است که هر دو را امتحان کنید و ببینید کدام یک بیشتر با سبک تجارت شما متناسب است. همچنین می‌توان قبل از شروع به کار، در مورد اصول مدیریت ریسک، مانند استفاده از روش‌های توقف ضرر و اندازه گیری موقعیت مناسب، مفید باشد.

مطالب مرتبط
عرضه اولیه صرافی (IEO) چیست و چه تفاوتی با عرضه اولیه سکه (ICO) دارد؟
پلتفرم وان اینچ 1inch چیست؟ چگونه در یک پلتفرم از همه صرافی‌های غیرمتمرکز بهره ببریم
آموزش ترید در کوینکس
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز