قیمت بیت کوین
878,651,299تومان
37,549دلار
0.35
قیمت اتریوم
28,937,112تومان
1,236,70دلار
1.38
قیمت تتر
23,414تومان
1دلار
0.16
قیمت پولکادات
387,903تومان
16.58دلار
20.61
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  توکن SXP و پروژه دیفای سوآیپ (Swipe) چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟

توکن SXP و پروژه دیفای سوآیپ (Swipe) چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟

پروژه دیفای سوآیپ (Swipe) و توکن (SXP) چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟

توکن SXP رمزارز بومی پروژه دیفای سوآیپ (Swipe) در اکوسیستم پرداخت سوآیپ است. این توکن با هدف تامین امنیت و پاداش به دارندگان توکن خدمت می‌کند. دارندگان این توکن می‌توانند از مزایای متعددی برخوردار شوند، از پرداخت هزینه معاملات گرفته تا استیکینگ و دریافت تخفیف در سیستم عامل سوآیپ.

توکن SXP و پروژه دیفای سوآیپ (Swipe) چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟

به عنوان بخشی از اکوسیستم رو به رشد امور مالی غیرمتمرکز و دیفای (DeFi)، پروژه دیفای سوآیپ محصولات و خدمات متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. کارت بدهی ویزا و برنامه دیفای پروژه سوآیپ با قابلیت پشتیبانی از چند دارایی به شما امکان می‌دهد تا بلافاصله بین ارزهای دیجیتال، ارزهای فیات و استیبکوین های مختلف مبادله انجام دهید.

از دسامبر 2020، این برنامه از چهار استیبلکوین (USDT، USDC، BUSD و DAI) و دو ارز فیات (USD و EUR) پشتیبانی می‌کند. خدمات کارت ویزا در حال حاضر در اروپا در دسترس است و کارت بدهی ایالات متحده به زودی ارائه خواهد شد.

تمام محصولات پروژه دیفای سوآیپ توسط توکن SXP که به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز عمل می‌کند، تسهیل می‌شود. این ارز دیجیتال چندین کاربرد در اکوسیستم سوآیپ دارد. چندین مورد از آنها مربوط به اعطای پاداش به دارندگان توکن است. این در حالی است که عرضه این توکن از طریق سوزاندن سکه به مرور زمان کاهش می‌یابد.توکن پروژه دیفای سوآیپ (SXP) چیست؟

در حالی که بسیاری از توکن های دیفای از نظر ماهیت بهادار در نظر گرفته می‌شوند، SXP در درجه اول به عنوان یک توکن کاربردی عمل می‌کند. این توکن کل اکوسیستم سوآیپ را به گردش می‌اندازد. این پروتکل با ارائه پاداش به دارندگان توکن ها، انگیزه‌های متعددی برای استفاده یا نگهداری SXP به وجود می آورد.

یکی از جنبه‌های اصلی اکوسیستم پروژه دیفای سوآیپ، کارت نقدی ویزا است. این کارت اولین و تنها کارت بدهی ارز دیجیتال موجود نیست. با این حال، برخلاف پروژه‌های مشابه، کاربران نیازی به انجام معاملات با SXP ندارند تا بتوانند از خدمات کارت بدهی آن استفاده کنند.

چند رتبه بندی مختلف برای کارت بدهی پروژه دیفای سوآیپ وجود دارد. در حالی که داشتن SXP الزامی نیست، دارندگان توکن های SXP قادر به دریافت کارت‌های سطح بالاتر هستند. کارت‌های سطح بالا مزایایی مانند اشتراک در نت فیلیکس (Netflix) یا استیفای (Spotify)، بدون هزینه تراکنش خارجی خواهند داشت. از دیگر مزایا می‌توان به تخفیف در تراکنش‌های استارباکس، اوبر، اپل موزیک و ایربی ان بی اشاره کرد. اینکه کدام مزایا در دسترس شما هستند، به دارایی SXP فعلی شما در برنامه مخصوص تلفن همراه بستگی دارد.

نحوه ذخیره توکن سوآیپ (SXP)

مانند اکثر پروژه‌های دیفای که امروزه در بازار رمزنگاری وجود دارند، پروژه دیفای سوآیپ بلاکچین خود را ندارد. در عوض، تیم تصمیم گرفت توکن های SXP را در هر دو بلاکچین اتریوم و بایننس چین منتشر کند.

توکن سوآیپ (SXP) هم با استاندارد توکن ERC-20 دراتریوم و هم با استاندارد BEP-2 در بایننس چین در دسترس است. به این ترتیب، می‌توانید SXP را به راحتی در هر کیف پول ارز دیجیتالی که از توکن های ERC-20 یا BEP-2 پشتیبانی می‌کند، ذخیره کنید.عرضه و ایجاد توکن های SXP

تیم پروژه دیفای سوآیپ تصمیم گرفت حداکثر میزان عرضه SXP 300 میلیون توکن تعیین کند. با این حال، سوزاندن سکه‌ها به تدریج میزان کل عرضه را کاهش می‌دهد تا زمانی که 100 میلیون توکن باقی مانده باشد.

بخشی از کل عرضه بین کاربران SXP در سراسر جهان توزیع می‌شود. علاوه بر این، عرضه به طور منظم تغییر می‌کند، همانطور که در زیر توضیح داده شده است:

  • هر ماه 600،000 SXP برای اداره شرکت اختصاص می‌یابد.
  • 10،000،000 SXP هر ساله در دسترس تیم و بنیان گذاران پروژه دیفای سوآیپ قرار می‌گیرد.
  • 1،200،000 SXP هر ماه برای پاداش‌های اکوسیستم، از جمله مشارکت و مشوق‌های دیگر، در دسترس قرار می‌گیرد.

بر اساس این ارقام، به نظر می‌رسد که تا زمان رسیدن به حداکثر میزان عرضه SXP در حال افزایش است. توسعه دهندگان تصمیم گرفتند SXP به صورت تورمی عرضه کنند. با افزایش استفاده از شبکه، توکن ها از طریق سوزاندن سکه از بین می‌روند.

به بیان دقیق‌تر، 80٪ از کارمزدهای معامله در شبکه سوآیپ با استفاده از قرارداد هوشمند از بین می‌رود. 20٪ باقی مانده کارمزدها در بخشی از اکوسیستم باقی می‌ماند. به گفته تیم، این مبلغ در نهایت بین اعتبار سنج‌های شبکه توزیع خواهد شد، زیرا آنها با ارائه خدمات ارزشمند به شبکه SXP کمک می‌کنند.

همانطور که گفته شد، سوزاندن توکن ها تا رسیدن به مقدار 100،000،000 SXP ادامه خواهد یافت. از آن زمان به بعد، دیگر کاهش در عرضه وجود نخواهد داشت. تمام هزینه‌های جمع آوری شده توسط شبکه بین اعتبار سنج‌های شبکه توزیع می‌شود.

SXP در پروژه دیفای سوآیپ برای چه استفاده می‌شود؟

اولین استفاده این توکن برای انجام پرداخت است. دارایی SXP برای پرداخت در بیش از 60 میلیون واحد تجاری در سراسر جهان مناسب است. این از طریق بازرگانانی که ارز دیجیتال یا کارت ویزای پروژه دیفای سوآیپ را قبول می‌کنند امکان پذیر است. از نظر معاملات، SXP می‌تواند در هر دو شبکه اتریوم و بایننس چین منتقل شود. این امکان آن را به یک دارایی قدرتمند برای معاملات نظیر به نظیر تبدیل می‌کند.

مزیت دوم این است که دارندگان می‌توانند تخفیف‌های مختلفی را در کارمزدها دریافت کنند. دارندگان SXP می‌توانند از توکن های خود برای پوشش کارمزدهای تراکنش در شبکه پروژه دیفای سوآیپ، از جمله نقل و انتقالات انجام شده از طریق سوآیپ ولت و ویزاکارت سوآیپ استفاده کنند.

مورد استفاده دیگر هنگام استفاده از کارت بدهی ویزای پروژه دیفای سوآیپ است. با چهار طبقه بندی مختلف، انگیزه‌هایی برای نگهداری یا دستیابی به SXP وجود دارد. هرچه ذخیره توکن بزرگ‌تر باشد، رتبه کارت بالاتر است.

سهم گذاری SXP می‌تواند مزایای بیشتری را از جمله تخفیف خرید و اشتراک رایگان خدمات استریم محبوب، به دارندگان کارت معرفی کند. کاربرانی که به مدت شش ماه 30،000 SXP سهم گذاری کنند، در تمام خریدها و سایر حق امتیازهای اضافی، سود 8٪ را دریفات می‌کنند.

کاربرانی که استیکینگ را انجام می‌دهند می‌توانند در ازای کمک به امنیت شبکه، پاداش SXP نیز دریافت کنند. آخرین و کمترین، دارندگان SXP می‌توانند در حاکمیت شبکه، ایجاد پیشنهادات و رأی گیری برای تغییرات تأثیرگذار بر روی شبکه پروژه دیفای سوآیپ شرکت کنند.صحبت‌های پایانی

اکوسیستم سوآیپ شامل محصولات و خدمات مختلفی است که همگی به روشهای مختلف از توکن SXP استفاده می‌کنند. با استفاده از کارت نقدی ویزا، پروژه دیفای سوآیپ سعی دارد ارزهای دیجیتال را برای افراد در زندگی روزمره مفیدتر و قابل دسترسی کند.

همراه با مدل تورمی این توکن، دلایل متعددی وجود دارد که می‌توان از نزدیک به وایت پیپر این اکوسیستم نگاه کرد و چگونگی تکامل این پروژه را زیرنظر داشت.

مطالب مرتبط
بایننس کوین BNB چیست
کوروفای Curve.fi و کسب درآمد از طریق تأمین نقدینگی در پروتکل دی فای آن
پل کادات Polkadot شبکه رمز ارزی برای تلفیق بلاکچین های جدا از هم
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد
ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟
سوئینگ تریدینگ Swing Trading در بازار ارزهای دیجیتال به چه معناست؟
ارز دیجیتال YFI و همه چیز در مورد پروژه یرن فایننس (Yearn.finance) چیست؟