منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی
ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی

ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی

ارز دیجیتال تنست راه حلی ایجاد کرده که در آن سرمایه گذاری کاربرانش بازدهی بالاتر و پایدارتری داشته باشد. این توکن در حال معرفی خود به عنوان یک پروژه‌ی کاملاً حساب شده و پایدار با پتانسیل بالقوه رشد در آینده است.

ارز دیجییتال تنست (Tenset) با نماد تیکر 10Set یک توکن erc20 است که در ژانویه‌ی 2021 راه اندازی شده‌است. این پروژه‌ی جدید یک توکن ضد تورم ETF2.0 نسل جدید با سیستم استیکینگ هوشمند است. هدف این توکن ایجاد یک پل ارتباطی میان ارزهای دیجیتال و بازار سهام است.

تنست به هر تراکنش به میزان 2٪ کارمزد اضافه می‌کند. نیمی از این کارمزد در راستای سیاست تورم زدایی این توکن سوزانده می‌شود و نیمی دیگر جهت پیاده‌سازی سیستم استیکینگ هوشمند به طور خودکار در بین دارندگان این توکن توزیع می‌شود.

معماری فناوری ارز دیجیتال تنست

فناوری تنست دارای ویژگی‌های زیر است:

  • استیکینگ هوشمند
  • تورم زدایی
  • کمیاب بودن
  • ایجاد یک پل ارتباطی میان ارزهای دیجیتال و بازارهای سنتی

تیم توسعه دهنده‌ی تنست، سه فاز مختلف برای ساخت و توسعه‌‌ی این شبکه در نظر گرفته است:

فاز اول پروژه‌ی ارز دیجیتال تنست: راه‌اندازی شبکه‌ی تنست

تیم تنست در فاز اول پروژه‌ی خود قابلیت استیکینگ هوشمند و سوزاندن توکن‌هایش را پیاده سازی می‌کند. ما در ادامه‌ی مقاله این دو قابلیت و نحوه‌ی پیاده سازیشان را بررسی می‌کنیم.

استیکینگ هوشمند (Smart Staking)

قرارداد هوشمند تنست به هر معامله دو درصد کارمزد اضافه می‌کند. نیمی از این کارمزد به طور متناسب در میان همه‌ی هولدرهای تنست تقسیم می‌شود و این امر باعث ایجاد انگیزه برای نگهداری این توکن می‌شود و شما با داشتن این توکن می‌توانید درآمد منفعل داشته باشید.

به عبارتی برای شرکت در سیستم استیکینگ هوشمند تنست که از طریق مکانیزم RFI کار می‌کند، نیازی به فریز کردن یا نگه داشتن تنست در یک کیف پول خاص نیست. RFI یا رفلکت فایننس یک تکنولوژی مدرن است که برای شبکه‌ی اتریوم طراحی شده و تولید و توزیع سود برای کاربران یک توکن را ساده می‌کند. این تکنولوژی کاملا غیرمتمرکز و اتوماتیک است.

یکی از مزایای این تکنولوژی قابلیت بلاک کردن آدرس صرافی‌هاست. یعنی سود حاصل از استیکینگ توکن تنست تنها به کیف پول کاربران آن واریز می‌شود و نه استخرهای نقدینگی صرافی‌ها.

تورم زدایی با کمک سوزاندن توکن‌ها

همانطور که گفتیم قرارداد هوشمند تنست به هر معامله دو درصد کارمزد اضافه می‌کند. نیمی از این کارمزد به طور خودکار سوزانده می‌شود. در نتیجه تعداد سکه‌ی در گردش تنست کاهش پیدا می‌کند. از طرفی تیم تنست نیز در آینده و با سود حاصل از فعالیت‌های مالی این پروژه، بخشی از توکن‌ها را از گردش خارج می‌کند و این کار در طول زمان سبب افزایش قیمت این توکن می‌شود و هولدرها را تشویق به نگهداری این توکن می‌کند.فاز دوم پروژه‌ی ارز دیجیتال تنست : انتخاب ارزهای دیجیتال جهت سرمایه‌گذاری

طبق اطلاعات منتشر شده در وایت پیپر این توکن، تیم توسعه دهنده‌ی تنست از وجوه جمع‌آوری شده در فاز ابتدایی پروژه برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال استفاده خواهد کرد. مجموعه‌ای از ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها برای خرید انتخاب خواهند شد. 30 درصد از سود حاصل از این کار صرف خرید مجدد توکن تنست و سوزاندن آن می‌شود.

در وایت پیپر تنست نوشته شده که قرارداد هوشمند این توکن به صورتی طراحی شده‌است که زمانی که تعداد توکن‌های درگردش آن به عدد 2100000 توکن برسد این شرکت از مکانیزم دیگری برای ایجاد درآمد منفعل استفاده کند. توزیع سود شرکت و استفاده از تکنولوژی‌های نوظهور بخشی از این مکانیزم‌های جایگزین خواهند بود.

جامعه هولدرهای تنست و کاربرانی که این توکن را هولد کرده‌اند می‌توانند در مورد هر نوع تغییر در شبکه و سیاست‌هایش رای بدهند.

در آینده‌ی نزدیک هر توکن تنست توسط مجموعه‌ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شود و بدین صورت از طریق وام یا سپرده‌گذاری یا استیکینک، برای کاربران خود درآمد منفعل ایجاد می‌کند.

فاز سوم پروژه‌ی ارز دیجیتال تنست : اتصال تنست به بازار سهام

فاز سوم، ایجاد پل ارتباطی میان بازار کریپتوکارنسی و سهام‌های سنتی است. این شرکت قصد خرید و ایجاد استخری شامل ارزهای دیجیتال و سهام شرکت‌های معتبر با سودآوری طولانی مدت دارد. این استخر تحت نظر کارشناسان امور مالی و تحلیلگران تکنیکال و فاندامنتال فعالیت خواهد کرد.

تنست می‌خواهد با استفاده از تکنولوژی بلاک چین خرید و فروش سهام و دریافت سود را برای کاربرانش میسر کند. همچنین این تیم قصد فعالیت در زمینه‌ی انتقال خودکار سود سهام از و به حساب‌های بانکی را خواهد داشت.

همچنین این تیم در حال ایجاد مجموعه‌ای از فرایند‌ها و قوانین حاکم بر ارتباط میان قراردادهای هوشمند، EOA ، حساب‌های VISA و صرافی‌های دنیای واقعی است.

خرید توکن 10Set

توکن 10Set در حال حاضر با قیمت 2.98 دلار و با حجم معاملات روزانه‌ی 2.5 میلیون دلار در صرافی یونی سواپ و دکوین (Decoin) و Gate.io خرید و فروش می‌شود. میزان عرضه‌ی کل تنست 204،476،002 10Set است.

تنست در تاریخ 9 خرداد 1400 با قیمت 6.5 دلار خرید و فروش شده و در حال حاضر قیمت آن 55 درصد پایین تر از اوج قیمتش است.سخن نهایی

ارز دیجیتال تنست در حال معرفی خود به عنوان یک پروژه‌ی کاملاً حساب شده و پایدار با پتانسیل بالقوه رشد در آینده است. این امر در درجه‌ی اول با نوآوری و درک خوب از تحولات صورت گرفته در بازار مشخص می‌شود. مفهوم قرارداد هوشمندی که تنست بر مبنای آن ساخته شده در حال کار است و تقریباً توسط 2000 تراکنش سرمایه گذاران لهستانی آزمایش شده است.

پروژه تنست قطعاً از سایر استارتاپ‌های تازه تاسیس متمایز است. کافیست نگاهی به نقشه‌ی راه این پروژه و رویدادهای پیش روی آن بیاندازید. اطلاعات بیشتر در مورد پروژه‌ی تنست را در وب سایت رسمی این پروژه به آدرس www.TENSET.io بررسی کنید.

مطالب مرتبط
ریکاوری بیت کوین به همراه پامپ شدید آلتکوین ها در روز گذشته صورت گرفت
ارز دیجیتال WAVES و پروتکل ویوز (Waves) چیست و چه تاثیری در پیشرفت Web 3.0 دارد؟
اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چیست
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether