منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال تتر Tether با نشان USDT چیست؟ پر طرفدارترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال
ارز دیجیتال تتر Tether

ارز دیجیتال تتر Tether با نشان USDT چیست؟ پر طرفدارترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال

نوید رحیمی
1399/03/09
۰

با ارز دیجیتال تتر Tether بیشتر آشنا شویم : پروژه تتر در سال 2014 میلادی آغاز به کار کرد. تتر پلتفرمی بر اساس بلاک چین می باشد که برای آسان سازی به کار گرفتن ارزهای فیات به صورت دیجیتالی طراحی گردیده است. پلتفرم تتر (Tether) با ارائه امکان خرید و فروش ارزدیجیتال با ارزهای سنتی، در سراسر بلاکچین پیشروی کرده است. تتر اینکار را بدون ایجاد نوسانات و پیچیدگی های ذاتی که به طور معمول با یک ارز دیجیتال در ارتباط است، عملی نموده است.

ارز دیجیتال تتر Tether با نشان USDT چیست؟ پر طرفدارترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال

پروژه تتر در سال 2014 آغاز به کار کرد. تتر یک پلتفرم بر اساس بلاک چین می باشد که برای آسان سازی به کار گرفتن ارزهای فیات به صورت دیجیتالی طراحی گردیده است. پلتفرم تتر امکان معاملات ارزی را در سراسر بلاک چین آسان نموده است.

پروژه تتر تلاش می کند که از طریق رویکردی مدرن تر به پول، بین سیستم مالی سنتی و ارزهای دیجیتال هارمونی ایجاد کند. پلتفرم Tether با ارائه امکان خرید و فروش ارز با ارزهای سنتی، در سراسر بلاک چین پیشروی کرده است. تتر اینکار را بدون ایجاد نوسانات و پیچیدگی های ذاتی که به طور معمول با یک ارز دیجیتال در ارتباط است، عملی نموده است.

Tether چگونه کار می کند؟

کوین های دیجیتالی تتر بر اساس ارزهای دیجیتال بیت کوین بر روی پروتکل های Omni و Liquid ، ارز Ethereum ، EOS و Tron ساخته شده است.

پروتکل های انتقال دارایی تتر شامل نرم افزار متن بازی است که با بلاک چین ها تعامل می کند. بدین ترتیب امکان صدور و بازخرید توکن های این ارز دیجیتال را فراهم می نماید.

USDTهای صادر شده توسط تتر صد در صد توسط ذخایر دلار این شرکت پشتیبانی می شوند. توسط این ارز با دو توکن USDT و EURT با عنوان دلار تتر و یورو تتر خدمات خرید و مبادله امکان پذیر است. نرخ تبدیل هر کدام از این توکن ها برابر با 1 دلار و 1 یورو می باشد و همیشه ثابت است به همین دلیل به ارز دیجیتال تتر و امثال آن در بازار ارزهای دیجیتال استیبل کوین (Stablecoin) گفته می شود.

ارز دیجیتال تتر Tether

ارز دیجیتال تتر Tether

ویژگی های تتر چیست؟

– ارز تتر به عنوان یک ارز پایدار، پول نقد را به ارز دیجیتالی تبدیل می کند. با این کار ارزش آن را به قیمت ارزهای رایج ملی مانند دلار آمریکا، یورو و یوان چین معادل سازی می نماید.

– ارز دیجیتال تتر در هنگام تولید اولیه بر روی زنجیره بلاک چین بیت‌کوین انتشار داده شده بود، ولی در ادامه کار، تتر بر روی زنجیره‌ های دیگر از جمله بلاک چین اتریوم نیز گسترش یافت.

– پلتفرم تتر بر پایه فناوری های بلاک چین متن باز ساخته شده است. این امنیت و شفافیتی را که در اختیار کاربر می گذارد چند برابر کرده است.

– هدف اصلی تتر تهیه نقدینگی برای کاربران و محافظت از آنها در برابر نوسانات بازار است. توکن ها به یک ارز فیات (دلار ، یورو و …. ) وصل می شوند. به این معنی که مانند سایر توکن ها، در نوسانات بازار ارزش خود را از دست نمی دهند. این امر همچنین باعث می شود که این ارز پایدار نسبت به ارزهای رمزنگاری معمولی از ریسک کمتری برخوردار باشد.

ویدیوی آموزشی درباره تتر و کاربردهای آن 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

مبادله Tether در صرافی چگونه انجام می شود؟

تتر در واقع نوعی ارز دیجیتال است که می تواند برای صرافی‌ها پول نقد فراهم نماید. تریدرها به کمک آن قادر خواهند بود که درگیر نوسانات و بالا و پایین رفتن قیمت بازار نشوند. به این دلیل که همیشه ارزش یک واحد تتر برابر با یک دلار آمریکا است و هیچگاه تغییر نمی کند.

البته با مدیریت نوسانات قیمت، می توانند سرمایه بیشتری کسب نمایند. در حال حاضر دو نوع ارز تتر، معادل دلار و یورو موجود است. اما بیشتر معاملات با دلار تتر و علامت اختصاری USDT صورت می گیرد.

ارز USDT یک کوین دیجیتالی است که ارزش یک توکن آن تقریبا برابر با یک دلار می باشد. هدف اصلی از تولید آن، به وجود آوردن ارز دیجیتال پایداری بوده که امکان به کار بردن آن مشابه دلارهای دیجیتال باشد. کوین ‌های پایدار جایگزین دلار، به عنوان استیبل کوین نامگذاری شده‌اند.

در بیشتر صرافی‌های دیجیتال، ارز تتر مشهور‌ترین استیبل کوینی است که برای جایگزینی با دلار به کار برده می شود. زیرا چنانکه گفته شد تتر، پول‌ نقد را به ارز دیجیتال تبدیل می کند و سپس با ارزش ارزهای فیات مثل دلار آمریکا، یورو و ین معادل سازی می نماید.

در حال حاضر، خرید تتر روش مناسب و جدیدی برای انجام معاملات تجاری جهانی محسوب می گردد. تریدرها با خرید تتر دیگر به خاطر نوسانات رمزارزها نگرانی ندارند، زیرا وقتی یک دلار دیجیتال داشته باشید، در اسرع وقت می توانید آن را به دیگر نقاط دنیا انتقال دهند و یا به سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کنند.

هر واحد تتر برابر یک دلار امریکا است

هر واحد تتر برابر یک دلار امریکا است

کدام ارزهای واقعی از تتر پشتیبانی می کنند؟

در ابتدای انتشار استیبل کوین به دلیل آن که قیمت آن برابر با ارزهای فیات دلار و یورو بوده است، توسعه دهندگان ارز Tether ادعا داشتند به طور کامل توسط بانک مرکزی امریکا حمایت شده و دلار آمریکا به عنوان پشتوانه آن حساب می شود.

ولی بعد از مدتی مشخص گردید که ارز دیجیتال تتر هیچ ارتباطی با دلار یا یورو نداشته و هیچ دولتی از آن حمایت نمی‌کند.

تتر گلد یا Tether Gold محصول دیگر Tether است که یک توکن دیجیتالی می باشد و طلای فیزیکی پشتوانه آن بوده و توسط کمپانی TG Commodities Limited ارائه شده است.

چه کسی می تواند از Tether استفاده کند؟

شرکت Tether اعلام داشته که ما می خواهیم Tether را در هر جایی که می توانید از ارزهای دیجیتال استفاده کنید و در بسیاری از مکان هایی که در حال حاضر ارزهای دیجیتال پذیرفته نشده اند، قابل استفاده کنیم.

در حال حاضر، امکان استفاده آسان از Tether برای فعالیت های مختلف از جمله صرافی، کیف پول، پردازشگرهای پرداخت، خدمات مالی، دستگاه های ATM خودپرداز و ارزهای فیات در شبکه بلاک چین را فراهم کرده است.

کاربرد مهم و اساسی تتر این است که نوعی پایداری را برای بازار متلاطم ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

گذشته از آن برای صرافی‌ هایی که امکان معامله با بانک‌ها و یا با دلار آمریکا را ندارند، توانسته نقدینگی فراهم نماید.

در نظر بگیرید که حتی هنگامی که صرافی با ارز سنتی معامله نمی کند، شما از طریق Tether به کوینی دسترسی پیدا می کنید که مانند دلار آمریکا دارای ارزش پایداری می باشد.

چگونه مطمئن شویم که تتر ایمن است؟

ارز دیجیتال تتر بر اساس فناوری های ایمن ارزهای دیجیتال تولید شده است و از تمامی پروتکل های امنیتی و بین المللی پیروی می کنند.

هر تتر در توازن یک به یک با یک ارز فیات ثبت شده است، به عنوان مثال 1 تتر برابر با دلار آمریکا است و 100 درصد آنها توسط ذخایر تتر پشتیبانی می گردد.

شرکت تتر اعلام کرده که به عنوان یک شرکت کاملاً شفاف، هر روزه از موجودی های بانکی و ارزش ذخایر خود اطلاعاتی را منتشر می کند.

بسیاری از صرافی ها یک نرخ معاملاتی برای تتر اعلام می‌کنند. بدینوسیله می خواهند خرید Tether را با دیگر کوین های رمزنگاری صرافی برای شما امکان پذیر نمایند.

این روش، به ویژه هنگامی که بهای بیت‌کوین دچار تلاطم شده باشد برای تریدرها سود بسیاری دارد.

با تمامی نکات مثبتی که دربارۀ تتر گفته شد، این ارز نیز چون دیگر هم نوعان خود، مشکلاتی نیز دارد.

حق العمل استفاده از Tether چقدر است؟

حق العمل یا fee که Tether برای خود در نظر داشته، عبارتند از :

– محدوده جمع ارزش معاملات 30 روز* : 100 هزار دلار آمریکا و بیشتر**

– حق العمل در هر برداشت ارزهای فیات : بیش از 1000 دلار یا 0.1 درصد

– حق العمل در هر سپرده فیات : 0.1 درصد

– حق العمل برای هر سپرده‌گذار برای سپردن یا برداشت : رایگان

* حق العمل ها بر اساس مبلغ معاملات انجام شده طی 30 روز گذشته محاسبه می شود.

** این مقدار حداقل فعلی مورد نیاز برای برداشت یا واریز فیات است.

پلتفرم تتر توصیه کرده که هنگام سپردن توکن ها، دقت بیشتری را انجام دهید. در مواردی که به دلیل سپرده اشتباه، نیاز به بازیابی توکن دارید، Tether ممکن است در موارد خاص و با صلاحدید خود، به شما کمک کند.

او کمک خواهد کرد تا بتوانید توکن های خود را بازیابی کنید و طبق آنچه در اینجا تعیین شده است حق العمل های شما را پرداخت می کند.

Tether

Tether

حق العمل تأیید اعتبار در تتر چقدر است؟

حق العمل تأیید اعتبار برابر با 150 دلارِ Tether است. این مبلغ قابل استرداد نیست اما می تواند بخشی از سپرده بازخرید شما باشد.

هزینه تأیید اعتبار برای اطمینان از اینكه فقط كسانی كه در ایجاد حساب كاربری جدی هستند، اعمال می شود. همچنین، این هزینه به جبران بخشی از هزینه هایی که Tether از طریق انجام یک فرآیند تأیید قوی انجام می دهد، جبران می شود.

مطابق با قوانین قابل اجرا، Tether اختیار خود را برای تأیید یا عدم تأیید حساب ها حفظ می کند. با ارسال یک درخواست تأیید موافقت می کنید که مبلغ 150 USDT قابل استرداد نیست. قبل از ادامه کار به این موضوع دقت کنید.

حاشیه ها و مسائل تتر چیست؟

در واقع در مورد استفاده از تتر، ملاحظات و مشکلاتی وجود دارد که لازم است کاربران حداقل از آن‌ها اطلاع پیدا کنند. به طور نمونه، به موارد زیر اشاره می گردد :

– برخی مواقع به این مسئله برمی خوریم که معامله ارز فیات در برابر Tether امکان دارد به آن صورت که انتظار داریم، حاصل نشود.

– این مشکل نیز وجود دارد که اقتصاد رمزنگاری دیجیتال هنوز به طور گسترده توسعه پیدا نکرده که بتواند جایگزین موثری برای دلار گردد.

– مسئله‌ی دیگری که به چشم می خورد این است که تتر به آن صورت که مدعی شده، همیشه با نرخ برابری 1 به 1 حمایت نمی گردد.

– همچنین، در رابطه با ماهیت متمرکز Tether نیز به ابهاماتی برمی خوریم که بیشتر مردم نمی‌توانند سیستم آن را تایید کنند. مسائل اعتماد سازی و متمرکزسازی، مشکلاتی است که رمزنگاری از همان ابتدا برآن بوده که از آنها دوری نماید.

– می توان گفت مسئله اساسی این است که پروژه تتر، گرچه از فناوری بلاکچین، استفاده می کند ولی تحت یک پروتکل هوشمند که توزیع‌ شده و همچنین غیرمتمرکز باشد، عمل نمی کند. اداره تتر به طور بالقوه توسط نیروی انسانی‌ انجام می گیرد که خطاپذیر هستند.

چگونه حساب کاربری خود در Tether را تایید کنید؟

برای تایید حساب کاربری مراحل زیر را دنبال نمایید :

1- در وب سایت رسمی تتر ( www.tether.to ) به بخش Verification یا تأیید صحت بروید.

2- نوع حساب خود را بین “فردی” و “شرکت” انتخاب کنید.

3- تمام قواعد را با دقت بخوانید و قبل از شروع مراحل تأیید اطمینان پیدا کنید که تمام مدارک لازم را در اختیار دارید.

4- پس از مشخص شدن تأیید صلاحیت و مطالعه دقیق حق العمل های تتر، به سپرده مراجعه کنید و دستورالعمل های مربوط به پرداخت هزینه تأیید صحت را دنبال کنید.

5- پس از پرداخت هزینه تأیید به یکی از آدرس های ایجاد شده، ایمیلی دریافت خواهید کرد که می گوید سپرده در حساب شما شناسایی شده است.

6- اکنون می توانید بخش های مختلف تأیید صحت را انجام دهید. هنگامی که همه آنها را ارسال کردید، تیم تتر شروع به بررسی درخواست شما خواهد کرد.

توجه داشته باشید که این یک فرآیند دستی است و می تواند از روزها تا هفته ها به طول انجامد. پس از تأیید اعتبار شما، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

چگونه تتر را به حساب خود واریز کنید؟

هنگامی که حساب Tether شما تنظیم و تأیید شد، می توانید USD₮ یا EUR₮ به حساب Tether خود واریز نمایید. مراحل کار به شرح زیر است :

1- به سپرده گذاری یا Deposit بروید.

2- در آنجا آدرس های سپرده خود را مشاهده خواهید کرد. اگر سپرده شما دلار تترUSD₮ باشد، می توانید بین آدرس کیف پول Ethereum یا Omni یکی را انتخاب کنید.

3- انجام تراکنشی از کیف پول خارجی خود به آدرس Tether خود را آغاز کنید. در بخش فعالیت، یک معامله در انتظار نشان داده می شود.

4- پس از اتمام معامله، مانده حساب شما اعتبار خواهد یافت.

توجه داشته باشید که برای دیدن حداقل مبلغ قابل بازخرید و حق العمل های مرتبط را مرور کنید.

بازیابی توکن یک فرآیند پیچیده، گران، پر ریسک و وقت گیر است. ارز Tether خدمات بازیابی توکن را برای سپرده های اشتباه ارائه نمی دهد.به عنوان مثال، سپرده گذاری توکن هایی که توسط Tether پشتیبانی نمی شوند یا توکن هایی که به یک آدرس اشتباه ارسال شده اند.

کیف پول های تتر کدامند؟

بهترین کیف پول دیجیتال برای ذخیره تتر در زیر آمده است :

1- برای تهیه کیف پول اصلی Tether ، باید در سایت tether.to ثبت نام کرده و اقدام به خرید کیف پول نمایید. البته این کیف پول از ایران قابل دستیابی نیست.

2- کیف پول Tether Free برای کاربرانی مناسب است که قصد دارند خریداری توکن را از تلفن همراه با سیستم عامل اندروید به انجام رسانند.

3 – کیف پول TREZOR یک کیف پول سخت افزاری است که قابلیت معاملات آفلاین را به صاحبان کیف می دهد. این کیف پول همچنین بسیار امن است و کاربر از اسکرین کوچک نمایشگر آن می تواند نقل و انتقالات تتر و انجام تراکنش را مورد بررسی قرار دهد.

4 – کیف پول لجر Ledger به مانند ترزور Trezor یک کیف پول سخت افزاری و آفلاین است که امنیت بسیار بالایی دارد و از Tether نیز پشتیبانی می کند.

5 – برای ذخیره ارز دیجیتال تتر همچنین می توانید از کیف پول صرافی های مختلف نظیر : صرافی بایننس ، صرافی کوینکس و ….. استفاده کنید.

6 – جهت ذخیره ، نگهداری یا انتقال ارز دیجیتال تتر همچنین می توانید از کیف پول های رایگان و ایمن نظیر : کیف پول تراست ولت ، متامسک ، اتمیک ، کوینومی و …. نیز استفاده کنید.

تتر در چه کشورها و مکان هایی دارای عملکرد محدودی است؟

تتر متعهد است ضمن مراعات تمامی قوانین و مقررات دولتی، با روشی مطمئن و شفاف فعالیت کند.

این شامل مقررات و تحریم های اقتصادی است که معامله کردن با اشخاص و ارگان های متصل به برخی از قدرت ها و حوزه های قضایی پرخطر را ممنوع می کند. برای اشخاص مقیم یا ساکن در حوزه های قضایی زیر استفاده از پلتفرم Tether ممنوع است.

دسترسی کاربران تأیید شده به این پلتفرم که مربوط به حوزه های قضایی کوبا، جمهوری دموکراتیک مردم کره (کره شمالی)، ایران، پاکستان، سوریه، دولت ونزوئلا و کریمه، باشند، محدود شده است.

برای کاربران آمریكایی نیز طبق قوانین ایالات متحده استفاده از پلتفرم Tether ممنوع است، مگر آنكه شركت كنندگان واجد شرایط قرارداد (ECP) باشند.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال دکرد Decred چیست؟ اولین نمونه موفق حاکمیت بلاکچین را به دست جامعه
15-Best-Cryptocurrency
شبکه IOTA دفتر کل تراکنشهای منبع باز، طراحی شده برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال
خطرات هاردفورک لندن اتریوم: چه نگرانی‌هایی در مورد به روزرسانی جدید اتریوم وجود دارد؟
سطح کلیدی بیت کوین: عبور بیت کوین از 40 هزار دلار مسیر را برای 100 هزار دلار باز می‌کند
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس