منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  هارد فورک لندن اتریوم چیست؟ همه چیز درباره به روزرسانی جدید اتریوم
هارد فورک لندن اتریوم چیست؟ همه چیز درباره به روزرسانی جدید اتریوم

هارد فورک لندن اتریوم چیست؟ همه چیز درباره به روزرسانی جدید اتریوم

لیلا جوانمردی
1400/03/13
۰

هارد فورک لندن (London) اتریوم یک به روزرسانی است که مدل هزینه معاملات این بلاک چین را تغییر می‌دهد و بمب ساعتی دشواری شبکه را به تاخیر می اندازد. پس از این به روزرسانی شبکه اتریوم به جای پیشنهاد قیمت‌های گس، هزینه‌های معامله را با هزینه پایه برای هر بلاک تعیین می‌کند.

همزمان با انتشار برنامه ریزی شده اتریوم 2.0، توسعه دهندگان یک رویداد به نام بمب ساعتی دشواری را در شبکه بلاک چین اتریوم ایجاد کرده اند. با این وجود هارد فورک لندن اتریوم این رویداد را به تأخیر می‌اندازند. بمب ساعتی دشوار شبکه با کند کردن استخراج، ماینرها را ترغیب می‌کند از اثبات کار “Proof of Work (PoW)” به اثبات سهام “Proof of Stake (PoS)” تغییر مسیر دهند.

هارد فوک لندن اتریوم گام دیگر برای رسیدن به اتریوم 2.0

هارد فورک اتریوم لندن یک بروزرسانی برای بلاک چین اتریوم است. این ارتقا به زودی پس از هارد فورک برلین که در آوریل 2021 ارائه شد، راه اندازی می شود. به روزرسانی لندن تغییرات قابل توجهی را در سیستم هزینه معاملات اتریوم ایجاد می‌کند. هارد فورک لندن اتریوم مدت‌ها موضوع بحث برانگیز جامعه این بلاک چین بوده است. این به روز رسانی همچنین با ایجاد تغییراتی در مدل اجماع خود، مقدمات انتشار برنامه ریزی شده اتریوم 2.0 را فراهم می‌کند.

با این حال، لندن به دلیل تغییرات قابل توجهی که در کارمزد معاملات و استخراج آن ایجاد می‌کند، مورد اختلاف نظر است. تأثیرات دقیق این تغییرات برای کاربران و ماینرها کاملاً مشخص نیست. البته به دلیل اینکه اتریوم 2.0 به زودی ارائه می‌شود، هارد فورک لندن موقتی خواهد بود.

برنامه هارد فورک لندن اتریوم

به روزرسانی اتریوم لندن یک کار سخت است که دو پیشنهاد جدید برای بهبود اتریوم (EIP) را ارائه می‌دهد. با برنامه ریزی نسخه اتریوم 2.0 برای سال 2022، به روزرسانی لندن مقدماتی را برای انتقال به اثبات سهام فراهم می‌کند. استخراج کنندگان اتریوم همزمان با افزایش سختی استخراج سرعت را کاهش می‌دهند. از آنجا که لندن یک هارد فورک است، همه گره‌ها برای ادامه استخراج و اعتبار سنجی باید از قوانین جدید و آخرین نسخه استفاده کنند.

مهم‌ترین تغییر در کارمزد معاملات، از جمله مکانیزم تورم جدید است. در روال حال حاضر اتریوم، کاربران برای پرداخت هزینه‌های گس پیشنهاد قیمت خود را وارد می‌کنند. ماینرها معاملات را بر اساس میزان کارمزد در اولویت قرار می‌دهندد. آن‌ها از کارمزد به عنوان پاداش اضافه کردن معامله به یک بلاک استفاده می‌کنند. با به روزرسانی لندن، هر بلاک به جای این پروسه یک هزینه ثابت و مرتبط خواهد داشت. این تغییر در نتیجه EIP-1559، همراه با EIP-3238، در به روزرسانی لندن موجود است.EIP یا پیشنهاد بهبود اتریوم (Ethereum Improvement Proposals) چیست؟

پیشنهادات بهبود اتریوم (EIP) مشخصات فنی است که ویژگی‌های جدید بلاک چین اتریوم را ترسیم می‌کند. توسعه دهندگان پیشنهادهای خود را در کنار پیشنهادات جامعه اتریوم ایجاد می‌کنند. قبل از اینکه انجمن پیشنهاد را بپذیرد، هرکسی می‌تواند EIP تهیه کند و آن را برای بحث و گفتگو ارائه دهد.

هر EIP از دستورالعمل‌های مندرج در EIP1 پیروی می‌کند:

  • EIP باید مشخصات فنی مختصر ویژگی و منطقی بودن ویژگی را ارائه دهد. نویسنده EIP مسئول ایجاد اجماع در جامعه و مستند کردن نظرات مخالف است.
  • نویسنده EIP قبل از تصویب EIP، باید فرایند مشخصی شامل بازبینی و پیش نویس های همکار را دنبال کند. هنگامی که جامعه از پیشنهاد استقبال کرد، می‌تواند آن را به نسخه اصلی بلاک چین اضافه کند.

EIP-1559 چیست؟

EIP-1559 تغییر پیشنهادی در نحوه پرداخت هزینه‌های گس توسط کاربران در شبکه اتریوم است. این EIP توسط بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین و تیم دیگری از توسعه دهندگان ایجاد شده است.

با گذشت زمان، متوسط هزینه پرداختی توسط کاربران اتریوم برای معاملات کوچک بسیار بالا رفته است. به عنوان مثال، اگر هزینه شبکه در حدود 20 دلار (USD) باشد، ارسال 20 دلار Ether (ETH) یا دارایی دیجیتال دیگر منطقاً انجام پذیر نیست. این هزینه‌های بالا باعث کاهش جذابیت شبکه به ویژه برای تازه کارها می‌شود.

EIP-1559 مکانیزم جدید قیمت گذاری معاملات را پیشنهاد می‌کند که در عوض برای هر بلاک هزینه پایه ایجاد می‌کند. بلاک چین نیمی از هزینه را می‌سوزاند و باعث کاهش عرضه کلی اتر (ETH) می‌شود. این اثر فشار تورمی بر ارز دیجیتال ایجاد خواهد کرد.

هزینه پایه برای هر بلاک بسته به تقاضای شبکه تغییر می‌کند. اگر یک بلاک با معاملات بیش از 50٪ پر شود، هزینه پایه افزایش می‌یابد و بالعکس. این مکانیزم تلاش می‌کند تا برای اکثر بلاک‌ها یک سطح تعادل نیمه کامل را حفظ کند.

همچنین می‌توانید انعامی برای استخراج کنندگان به عنوان مشوقی جهت اولویت بهتر معامله خود اضافه کنید. با این حال، اتریوم تلاش می‌کند بلاک‌ها را حتی بدون انعام در حدود 50٪ پر نگه دارد. با وجود فضای زیادی که در هر بلاک در دسترس است، برای رسیدن به جلوی صف به احتمال زیاد انعام کمی لازم باشد.EIP-3238 چیست؟

در اتریوم یک بمب ساعتی سختی شبکه ایجاد شده است که استخراج اتریوم را به طور فزاینده‌ای دشوارتر می‌کند. وقتی به بمب ساعتی دشواری رسیدیم، زمان لازم برای استخراج یک بلاک جدید آنقدر طولانی خواهد بود که سودآوری ماینرها کاهش می‌یابد و معاملات بسیار کند می‌شود. توسعه دهندگان می‌خواهند مطمئن شوند که ماینرها چاره‌ای جز توقف استخراج اتریوم 1.0 ندارند و پس از انتشار به اتریوم 2.0 مهاجرت می‌کنند.

با این حال، بلاک چین خیلی زود به این مرحله می‌رسد. برای اطمینان از اینکه شبکه اعتبارسنجان را در زمان مناسب به مدل اجماع اثبات سهام اتریوم 2.0 تحریک می‌کند، EIP-3238 بمب زمانی را به تأخیر می‌اندازد.

بدون این پیشنهاد بهبود، این احتمال وجود دارد که ماینرها مانند اتریوم و اتریوم کلاسیک از اتریوم 1.0 استفاده کنند. به تأخیر انداختن بمب ساعتی تا حدود سه ماه دوم سال 2022 خواهد شد. در این مرحله، ادغام اتریوم 1.0 با اتریوم 2.0 باید کامل شده باشد.

نظر جامعه درباره هارد فورک لندن اتریوم چیست؟

در مورد هارد فورک لندن اتریوم، احساسات مختلفی وجود دارد که عمدتاً مربوط به هزینه‌های معاملاتی است. اگرچه ماینرها در حال آماده سازی پایان کار استخراج با به روزرسانی اتریوم 2.0 هستند، اما این به روزرسانی به طور قابل توجهی هزینه‌هایی را که ماینرها دریافت می‌کنند تغییر می‌دهد. این کاهش می‌تواند به طور بالقوه منجر به کاهش سودهای استخراج کنندگان شود. نگرانی دیگر این است که استخراج اتریوم می‌تواند متمرکزتر شود. برخی معتقدند که تنها بزرگترین ماینرها با کمترین هزینه انرژی قادر به کار خواهند بود.

اگرچه نمی‌توان به طور قطعی گفت، اما انتظار می‌رود مکانیسم‌های تورم سازی قیمت ETH را افزایش دهند. چنین انتظاری می‌تواند به این واقعیت مربوط شود که پس از به روزرسانی، اتریوم هزینه پایه ETH تمام معاملات بلاک چین را می‌سوزاند.به روزرسانی لندن برای کاربران چه معنایی دارد؟

مشابه بیت کوین، مکانیزم فعلی اتریوم مشابه مناقصه است. هرچه مبلغ بیشتری را برای هزینه‌های معامله (یا هزینه‌های گس) پرداخت کنید، به احتمال زیاد معامله شما به سرعت انتخاب می‌شود و توسط ماینرها تأیید می‌گردد. اما پس از به روزرسانی لندن، دیگر نیازی به انتخاب قیمت گس پرداختی هنگام انجام معاملات اتریوم نخواهید داشت.

در عوض، شما به راحتی می‌توانید هزینه پایه را مشاهده کنید، به علاوه گزینه‌ای برای انتخاب‌های ماینرها وجود دارد. با این حال، هزینه پایه ممکن است بین زمانی که شما یک معامله را ارسال می‌کنید و زمانی که معامله به یک بلاک اضافه می‌شود، تغییر کند. برای جلوگیری از این مشکل، می‌توانید سقف هزینه را به عنوان حداکثر مبلغی که می‌خواهید پرداخت کنید تعیین کنید. اگر یک استخراج کننده معامله شما را در بلاکی قرار دهد که هزینه پایه کمتر از سقف هزینه شما باشد، شبکه اختلاف را بازپرداخت می‌کند.

مطالب مرتبط
حرکت افزایشی بیت کوین با توجه به علاقه شرکت‌های بزرگ و قانون گذاری بازار کریپتو ادامه دارد
جایگزین BTC در تسلا: ایلان ماسک کدام ارز سازگار با محیط زیست را انتخاب خواهد کرد
ترون هکتون دیفای خود را با 10 میلیون دلار صندوق توسعه راه اندازی کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان