قیمت بیت کوین
۷۶۹,۳۸۳,۷۰۵تومان
32,325دلار
1.59
قیمت اتریوم
۳۱,۴۸۱,۶۱۰تومان
1,323.61دلار
8.24
قیمت تتر
23,853تومان
1دلار
0.09
قیمت پولکادات
۴۲۱,۸۳۵تومان
17.79دلار
1.74
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  توکن VIDT و پروژه V-ID چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

توکن VIDT و پروژه V-ID چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

V-ID و توکنش VIDT چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

توکن VIDT و پروژه V-ID چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری : V-ID راه حل بلاکچین برای تایید صحت گواهینامه ها و اسناد مهم در صنایع مختلف است. این پروتکل در اکثر بلاکچین ها فعال است و از صنعت نفت گرفته تا تایید اصالت الماس مورد استفاده قرار می گیرد.

V-ID و توکنش VIDT چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

V-ID از کجا آمده است؟

توکن VIDT و پروژه V-ID چیست؟ V-ID در فضای رمزنگاری کاملاً منحصر به فرد است زیرا در یک شرکت نرم افزاری قدیمی مستقر در هلند و انگلیس به نام وایدیدی (Wididi) متولد شده است. تیم اصلی V-ID با حدود 15 سال کار مشترک در زمینه تکنولوژی شروع بعه کار کرده است. آن‌ها دارای تجارب و ارتباطات فراوانی در صنعت کامپیوتر هستند.

ICO بسیار کوچکی از سپتامبر تا دسامبر 2018 برگزار شد و آنها توانستند 3.2 میلیون دلار جمع آوری کنند. حدود 1.8 میلیون از این مبلغ تاکنون برای مجوز نرم افزاری اختصاصی برای پلتفرم Wididi هزینه شده است.V-ID و توکنش VIDT چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

V-ID و توکنش VIDT چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

توکن VIDT و پروژه V-ID چه کاری انجام می‌دهد؟

V-ID به سرعت در حال پیشروی در جهت محافظت و اعتبارسنجی پرونده‌های دیجیتال است. از طریق ترمینال آنلاین یا API، صحت هر پرونده را در برابر هرگونه تغییر در آن پرونده، تا کمترین تفاوت در پیکسل، تأیید می‌کند.

V-ID در صدور گواهینامه و ایمن سازی اسنادی مانند گواهینامه‌ها، فاکتورها و مدارک تحصیلی و همچنین تأیید هر نوع داده متمرکز است. علاوه بر این، همچنین فناوری خود را برای تأیید اعتبار اشیا مادی ثابت کرده است. آن‌ها می‌توانند اصالت مواردی مانند کارهای هنری و ساعتهای عتیقه را تأیید کنند.

نحوه کار این است که فناوری V-ID از هر فایلی اثر انگشت می‌گیرد. سپس برای محافظت از دستکاری آن را روی بلاکچین قرار می‌دهد. هر معامله VIDT هربار که سازمان بر روی یک فایل مهر زمان بزند، تمام جزئیات لازم (هش پرونده، مهر زمان، آدرس کیف پول ناشران و غیره) را ثبت می‌کند. همانطور که قبلاً گفته شد، هرگونه تغییر در پرونده به معنای غیر معتبر بودن پرونده هنگام انجام مراحل تأیید V-ID است.

علاوه بر این و به منظور محافظت از پرونده‌ها فراتر از هرگونه تردید، فناوری V-ID امکان ضمیمه شدن پرونده‌ها را در انواع بلاکچین های بزرگ، از جمله بیت کوین، آی بی ام هایپرلجر (IBM Hyperledger)، فانتوم، LTO Network، دیجی بایت، بایننس چین و ویوز فراهم می‌کند. این انتخاب بلاک چین های متمرکز، غیرمتمرکز و یا ترکیبی از آنها را برای مشتریان این پروتکل ممکن می سازد. V-ID برای پذیرش هر نوع خاص از مشاغل مناسب است.

اقتصاد توکنی

توکن VIDT سازگار با ERC-20 است. مجموعاً حدود 57 میلیون توکن دارد که حدود 12 میلیون از آنها هرگز در گردش نخواهند بود. در اکوسیستم VIDT یک “حلقه ابزار” وجود دارد که به روش زیر کار می‌کند:

مشتریان بسته‌های VIDT را خریداری می‌کنند. این بسته ها از یک مجموعه ذخیره 12 میلیونی در کیف پول اصلی VIDT تهیه می‌شوند. هر بار که معامله‌ای برای فعال کردن اعتبار سنجی انجام می‌شود، معاملات انجام شده به کیف پول اعتبار سنجی اصلی VIDT منتقل می‌شوند. سپس 80٪ از معاملات انجام شده به کیف پول اصلی بازگردانده می‌شود.

مهم‌تر از همه، برنامه ای است که برای دارندگان توکن اضافه بسیار قابل توجه است. 2 چیز دیگر وجود دارد که به صورت ماهانه  برای توکن ها اتفاق می افتد:

20٪ از نشانه‌هایی که برای اعتبار سنجی استفاده می‌شوند سوزانده می‌شوند. V-ID همچنین 10٪ از توکن های استفاده شده را پس می‌گیرد. آن‌ها این کار را در صرافی‌های مختلف و در زمان‌های تصادفی و به صورت تصادفی انجام می‌دهند. سپس این توکن ها نیز سوزانده می‌شوند.

اقتصاد توکنی در اینجا به خوبی برنامه ریزی شده است. مطمئناً این امر بر روی قیمت این ارز دیجیتال تأثیر به سزایی دارد. تا کنون، بیش از 42،400،000 توکن VIDT سوزانده شده است. با این وجود این شامل توکن های 36M است که در ICO فروخته نشده‌اند. حتی با در نظر گرفتن این مسئله، 6 میلیون از توکن های VIDT طی 18 ماه گذشته سوزانده شده اند. این تقریباً 1/8 از توکن های در گردش این ارز است.شرکت‌های همکار توکن VIDT

V-ID و توکنش VIDT چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

V-ID و توکنش VIDT چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

آمپکت

این یک بازیگر بزرگ در سطح جهانی در بخش نفت و گاز است. آمپک (Amspec) ماهانه 50،000 گزارش برای اکثریت قریب به اتفاق بزرگترین پالایشگاه‌های نفت در سراسر جهان تولید می‌کند. این گزارش‌ها حاوی داده‌های حساسی برای صنعت هستند. به همین دلیل صحت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

V-ID از طریق قرارداد هوشمند VIDT خود از این گزارش‌ها محافظت و آنها را تأیید می‌کند. این پروتکل برای امنیت بیشتر آنها را در شبکه‌های زنجیره‌ای دیجی بایت، آل تی او نت ورک و اتریوم ثبت می‌کند. اکنون که V-ID این جایگاه گسترده را دارد، حرکت بیشتر در صنعت نفت و گاز مطمئناً مورد توجه قرار گرفته است.

IBM و اینترنت محیط

IBM به دنبال نصب سنسورهایی در داخل و خارج از ساختمانها در سطح شهرها است. این سنسورها اطلاعات مربوط به آلاینده‌ها مانند ریزگردها، رطوبت و سطح دما را همراه با سایر عوامل محیطی جمع آوری می‌کنند. تجزیه و تحلیل این داده‌ها منجر به شناسایی روندها و الگوهایی می‌شود که می‌توانند برای بهبود مصرف انرژی و ایجاد فضای راحت‌تر برای شهروندان مورد بهره برداری قرار گیرند.

V-ID با استفاده از V-ID Cloud از همه این داده‌ها محافظت می‌کند. این اطلاعات در چندین بلاکچین به منظور محافظت از یکپارچگی اندازه گیری ها محافظت می‌شوند. به همین دلیل این شرکت به بخشی مهم در پروژه اینترنت محیط تبدیل شده است. ابر رایانه IBM Watson می‌تواند بدون نیاز به دستکاری داده‌ها، داده‌ها را تجزیه و تحلیل کند.تأیید الماس

گواهینامه‌های الماس به راحتی جعل می‌شوند. بنابراین گواهی که یک الماس خاص را تأیید می‌کند ممکن است مورد واقعی را تأیید نکند. صنعت به این گواهینامه‌ها تکیه می‌کند که گزارش درجه بندی، منشأ الماس و هرگونه مارک آن را ارائه می‌دهد.

با توجه به ارزش زیادی که برخی از الماس‌ها دارند، جواهرات، بیمه‌ها و خریداران زحمت زیادی می‌کشند تا اصل بودن را تشخیص دهند. با این حال، سیستم فعلی به هیچ وجه فعالیت خرابکارانه و متقلبانه را محدود نمی‌کند.

انجمن تأیید الماس و دلتاماس Deltamas با V-ID گرد هم آمده‌اند تا فرایند ضد خطری را ارائه دهند. هر الماس توسط شخص ثالث معتبری مورد تحقیق و گواهی قرار می‌گیرد. تصاویر میکروسکوپی گرفته می‌شود که مختص هر الماس است و به هر گواهی مربوطه اضافه می‌شود.

سپس V-ID این گواهینامه‌ها را در بلاکچین ثبت می‌کند. هر گواهی می‌تواند کپی شود اما وضعیت تأیید شده را از دست نمی‌دهد. هرکسی که بخواهد صحت گواهی را بررسی کند، می‌تواند در کمتر از 5 ثانیه از طریق پایانه تأیید V-ID این کار را انجام دهد.

مشتریان و مشارکت‌های دیگر

V-ID و توکنش VIDT چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری

مشتریان پروژه V-ID

V-ID اکنون یک پایگاه مشتری کاملاً خوب دارد. این پایگاه در آینده رشد خواهد کرد زیرا تیم از موارد استفاده جدید بهره مند می‌شود. به همین دلیل مشتریان بیشتری را به کاربران این سیستم اضافه می‌شوند. من معتقدم که تیم اکنون بر روی صدور گواهینامه و استفاده از VIDT API تمرکز کرده است. این کار تأثیر کمتری بر منابع تیم دارد. با این حال، پروژه‌های داده به خوبی پیش می‌روند. VIDT فعال و در دسترس است. تمام ارائه دهندگان اصلی فضاهای ابری، نشان دهنده رشد بیشتر در این زمینه در آینده است.

تمرکز در تابستان بر توسعه پروژه‌های جدید مانند همکاری دولت افغانستان / فانتوم، تأیید آثار هنری با صرافی ارز دیجیتال کوکوین KuCoin، یک پروژه جدید GDPR با شریک حقوقی V-ID CMS و یک تولید کننده بزرگ سخت افزار صنعتی است که هنوز هویت آنها اعلام نشده است.

برای افزودن به این، V-ID اعلام کرده است که تیم 50 مشتری بالقوه جدید را شناسایی کرده است که کاملاً با ادغام V-ID سازگار هستند. من مطمئن هستم که تعداد زیادی از این مزایا را می‌بینند و از راه حل‌های V-ID بهره مند می‌شوند.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال ایاس EOS
پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است
توکن DAI استیبل کوینی بر بستر اتریوم ، غیر متمرکز و بدون نیاز به شخص ثالث
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد