منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  بازار افزایشی پس از رکود بازار کریپتو در چند هفته گذشته
بازار افزایشی پس از رکود بازار کریپتو در چند هفته گذشته

بازار افزایشی پس از رکود بازار کریپتو در چند هفته گذشته

رضا باغانی
1399/07/07
۰

باوجود هک شدن یکی از صرافی‌ها در آخر هفته و همین‌طور پایان یافتن قراردادهای آتی بیت کوین، طلای ارزهای دیجیتال نسبتاً شرایط پایداری دارد. این امر نشانه‌ای از به بلوغ رسیدن بازار کریپتو در سال 2020 است.

بازار افزایشی پس از رکود بازار کریپتو در چند هفته گذشته

بازار افزایشی پس از رکود بازار کریپتو در چند هفته گذشته

بازار افزایشی پس از رکود بازار کریپتو در چند هفته گذشته

با انقضای مقدار قابل‌توجهی از معاملات آتی و قراردادهای اختیاری در بازارهای بورس، انتظار می‌رفت بازار کریپتو دوباره نوسانات جدی را تجربه کند؛ اما در حقیقت این اتفاق نیفتاد.

هک صرافی بزرگ کوکوین (KuCoin) در تاریخ 26 سپتامبر نیز به‌هیچ‌وجه بر بازار کریپتو تأثیرگذار نبود. هک شدن در سال‌های گذشته باعث آشفته شدن بازار کریپتو می شد. با وجود بی‌اعتنایی بازار به این اتفاقات می‌توان گفت شاهد فصل جدیدی در بازار ارزهای دیجیتال هستیم.

آیا این بازار کند و کسالت‌بار همچنان ادامه خواهد داشت؟

نمودار یک روزه بیتکوین

نمودار یک روزه بیتکوین

بعضی‌اوقات نمودارها می‌توانند نسبتاً ساده باشند و این یکی از این موارد است. قیمت بیت کوین در اوایل این ماه به زیر سطح 11،100-11،300 دلار کاهش یافت و پشتیبانی جدیدی را در سطح 10،000 دلار ایجاد کرد. حمایت ازدست‌رفته 11،100-11،300 دلار، اکنون به مقاومت تبدیل ‌شده است و در سطح 10000 دلار شاهد یک حمایت بسیار قوی هستیم.

درحرکت نزولی، سقوط احتمالی به سمت قیمت 9،600 دلار غیرمنتظره نخواهد بود زیرا در هفته‌های گذشته شکاف معاملات آتی بورس شیکاگو CME در این قیمت بازمانده است.

نمودار 4 ساعته بیتکوین

نمودار 4 ساعته بیتکوین

نمودار 4 ساعته بیتکوین واگرایی صعودی را نشان می‌دهد که حاکی از تغییر روند قیمت در کوتاه‌مدت است. این واگرایی با توجه به انتظار عمومی کاربران در شبکه‌های اجتماعی برای کاهش قیمت، احتمال یک جهش رو به بالا را زیاد می‌کند. همین واگرایی صعودی در آلتکوین‌ها هم مشاهده می‌شود، بنابراین احتمال یک جهش کلی در بازار کریپتو دور از ذهن نیست.

بااین‌حال، همان‌طور که در تجزیه‌وتحلیل قبلی بیان شد، مقاومت 10800 دلاری یک مانع بسیار قدرتمند است. اگر بیتکوین بتواند از این مقاومت عبور کند، در محدودهٔ 11،100-11،300 دلار دوباره نبرد بین گاوها و خرس‌ها شروع خواهد شد. منطقه 11،100-11،300 دلار آخرین مرحله قبل از شروع بازار افزایشی خواهد بود. اگر بیت کوین بتواند از آن ناحیه مقاومت نیز عبور کند، می‌تواند به دستیابی به قیمت‌های 12200 تا 12450 دلار امیدوار باشد.


بیشتر بخوانید⇓⇓⇓⇓

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

قراردادهای آتی بیت کوین چیست و چگونه به ایجاد نقدینگی اضافی بازار کمک می کند.

کل بازار کریپتو 12 میلیارد دلار رشد داشت، بیت کوین در راه رسیدن به 10،800 دلار


حجم کل بازار کریپتو در حال رشد است

نمودار یک هفته ای حجم بازار

نمودار یک هفته ای حجم بازار

نمودار 1 هفته‌ای کل حجم سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری‌شده الگوی روشنی را نشان می‌دهد. در ماه‌های گذشته این شاخص به یک اوج جدید دست‌یافته است. این امر می‌تواند نشانهٔ آغاز یک حرکت صعودی پرقدرت در بازار کریپتو باشد. در برابر این سطح بالای حجم سرمایه بازار، باید یک سطح پایین نیز ایجاد شود. بین این دو مقدار یک ساختار قابل‌تعریف است که رفتار بازار را نمایان می کند. بهترین ناحیه برای در نظر گرفتن چنین سطحی احتمالاً منطقه مقاومت قبلی است که در نمودار به رنگ سبز مشخص‌شده است. این سطح پایین حجم سرمایه بازار احتمالاً برابر با 250-275 میلیارد دلار خواهد بود.

این به ما نشان می‌دهد چرا یک بازار راکد نشانه ایجاد یک بازار افزایشی شدید در آینده خواهد بود. در چرخهٔ ایجاد یک بازار جدید باید مقاومت به حمایت تبدیل شود. شما با توجه به نمودار بازار کریپتو در سال 2016 که مانند امسال در آن هالوینگ رخ‌داده بود، می توانید یک دوره رکود را در بازار کریپتو شاهد باشید.

در طول این دوره، قیمت بیت کوین طی سال 2015 در یک محدوده تثبیت شد و مدتی در رکود ماند. پس‌از عبور از این محدوده و جمع شدن قدرت، قیمت بیتکوین به سمت منطقه مقاومت بعدی افزایش یافت. این تجمع حدود 6 ماه طول کشید. پس از جمع شدن قدرت مقاومت شکست و دامنه 6 ماهه دیگری شروع به کار کرد. ازاین‌رو، می‌توان احساسات فعلی بازار کریپتو را با آن دوره مقایسه کرد.

اما هیجان واقعی زمانی رقم خواهد خورد که کل بازار کریپتو با بیتکوین بیش از 20 هزار دلاری روبرو شود. این امر روندهای پرشتاب افزایشی را دوباره به بازی وارد می کند.

سناریوی بازار افزایشی برای بیت کوین

سناریوی بازار افزایشی بیتکوین

سناریوی بازار افزایشی بیتکوین

لازم به ذکر است که این سناریوها بر اساس بازه‌های زمانی کمتر (4 ساعته) بناشده‌اند و بنابراین باید به‌عنوان چشم‌انداز کوتاه‌مدت در نظر گرفته شوند.
ازآنجاکه قیمت بیت کوین در حال حاضر با مقاومت روبرو است منطقه 10400 دلاری منطقه‌ای حیاتی برای ادامه هرگونه روند صعودی است. ما آن را حمایت اصلی برای بازار افزایشی در نظر می‌گیریم.

اگر قیمت بیت کوین در این سطح ثابت شود، می‌تواند شانس حرکت رو به بالا را افزایش دهد. همان‌طور که نمودار نشان می‌دهد، اصلی‌ترین مقاومت پیش روی بیت کوین سطح 10،800 دلار است. اگر آن منطقه شکسته شود، مانع بعدی 11،150-11،300 دلار است. به نظر می‌رسد احتمال رخ دادن این سناریو با توجه به تحرکات جدید در بلاکچین بیتکوین بالاتر است.

سناریوی بازار کاهشی بیت کوین

سناریوی بازار کاهشی بیتکوین

سناریوی بازار کاهشی بیتکوین

اما اگر بیتکوین بار دیگر به زیر قیمت 10400 دلار سقوط کند می‌توان انتظار یک بازار کاهشی را داشت. رسیدن قیمت به محدوده 10150 دلارفروش از روی ترس را بیشتر خواهد کرد.  بسیاری از معامله گران انتظار سقوط قیمت به زیر 10000 دلار و پر شدن شکاف بورس شیکاگو در قیمت 9600 دلار را دارند.

درهرصورت بهترین راه دنبال کردن قیمت است. تحلیلگران و معامله گران حرفه‌ای در انتظار آغاز حرکت بزرگ بعدی بازار تا ماه اکتبر هستند.

مطالب مرتبط
تلاطم بازار سهام و انتخابات ایالات‌متحده می‌تواند باعث سقوط بیت کوین شود؟
افزایش خرید بیت کوین با سقوط دلار آمریکا و رکود اقتصادی محتمل است. نظر استیون روچ
آدرس های تجمیع کننده ی بیت کوین به اوج جدیدی در تاریخ این ارز رسیده است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether