منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند
معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند

معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند

رضا باغانی
1399/08/01
۰

قیمت بیت کوین به جدیدترین اوج خود در سال 2020 رسیده است و معامله گران بیتکوین به 3 دلیل اساسی انتظار دارند قیمت از این هم بالاتر رود.

معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند

معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند

معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند

در تاریخ 21 اکتبر قیمت بیت کوین (BTC) پس از آنکه معامله گران بیتکوین در 48 ساعت گذشته مقاومت‌های اصلی 11900، 12،000 و 12،500 دلار را در هم شکستند، از 13000 دلار نیز پیشی گرفت و به 13،217 دلار رسید. در حالی که دلایل مختلف فنی پشت این طغیان ناگهانی وجود دارد، اما به نظر معامله گران بیتکوین سه عامل اصلی باعث ایجاد این تجمع شده است.

 ساختار فنی مطلوب این ارز و اعلامیه پی‌پل (PayPal) مبنی بر امکان خرید ارزهای رمزنگاری باعث افزایش تسلط بیت کوین بر بازار رمزنگاری شده است. این سه عامل به نظر عوامل اصلی این رشد قیمت هستند.

پی پال با اعلام خبر امکان خرید رمزنگاری به قدرت صعودی BTC می‌افزاید

امروز، پی‌پل رسماً اعلام کرد که به کاربران اجازه خرید و فروش ارزهای رمزپایه از جمله بیت کوین را می‌دهد. در طول سال گذشته، گمانه زنی‌ها درباره ادغام احتمالی رمز ارزها با سیستم پرداخت پی‌پل شدت گرفت. این گمانه زنی‌ها پس از گزارش‌های مختلف که ادعا می‌کردند شرکت روی این موضوع کار می‌کند، بیش از پیش قوت گرفت. در نهایت دیروز پی‌پل بیانیه‌ای در این زمینه منتشر کرد.

در این بیانیه رسمی، دان شولمن، مدیر عامل پی‌پل، ادغام ارزهای رمزنگاری در سیستم پرداخت این شرکت را تأیید کرد. او نوشت:

“ما مشتاق همکاری با بانکهای مرکزی و نهادهای نظارتی در سراسر جهان برای ارائه پشتیبانی خود هستیم و به طور جدی در شکل دادن نقشی که ارزهای دیجیتال در آینده مالی و تجارت جهانی بازی می‌کنند، همکاری خواهیم کرد.”

به دنبال بیانیه پی‌پل، قیمت بیت کوین بلافاصله از حدود 12،300 دلار به 12،900 دلار رسید. سوئی چونگ، مدیر عامل سی‌اف بنچ‌مارکز (CF Benchmarks)، زیرمجموعه صرافی کراکن (Kraken)، به خبرگذاری کوین‌تلگراف (Cointelegraph) گفت که حرکت صعودی پرقدرت احتمالاً به بازار رمزنگاری بازخواهد گشت. به گفته چونگ:

“بیتکوین امروز با عبور از 13000 دلار، بالاترین سطح 16 ماهه، نشان می‌دهد که حرکت صعودی پرقدرتش فقط در حال افزایش است. اینکه پی‌پل، توانسته بیت‌لایسنس (BitLicense) مشروط دریافت کند، احتمالاً انتظارات بازار صعودی را بیشتر خواهد کرد. امروز به عنوان یک تابلوی راهنما برای افزایش قیمت بیشتر در آینده قابل توجه است. نقطه‌ای که رسانه‌های جریان اصلی و سرمایه گذاران خرد مانند زنان خانه دار ممکن است به زودی شروع به نشان دادن علاقه به این دارایی کنند. این اتفاق یادآور چیزی شبیه به اوج بازار در اواخر سال 2017 است. “

به نظر معامله گران بیتکوین تسلط بیت کوین بربازار رمزارزها در حال افزایش است

در هفته گذشته، بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به آلتکوین‌ها داشت. اکثر ارزهای دیجیتال از حرکت صعودی پرقدرت بیتکوین جاماندند. حتی اتریوم و 10 ارز برتر بازار نیز میزانی از بازار خود را به طلای ارزهای دیجیتال پیشکش کردند. در این میان توکن های امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) بیشترین آسیب را دیدند.

معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند

نمودار-تسلط-بیتکوین

به نظر جوش اولسویچ، تحلیلگر فنی ارزهای رمزنگاری، تسلط BTC بر بازار رمزنگاری بالاتر از حد متوسط است. از نظر فنی،بیت کوین می‌تواند در کوتاه مدت عملکرد بهتری نسبت به آلت کوین داشته باشد. اولسویچ گفت:

“تسلط بیتکوین برای اولین بار از ماه مه به بیش از میانگین متحرک 200 روزه بازگشت، پادشاه به میدان آمده است.”


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


بیتکوین یک حرکت صعودی پرقدرت رو به بالا را نشان می‌دهد

در طول ماه اکتبر، معامله گران ساختار فنی مطلوب بیت کوین را در بازه‌های زمانی بالاتر مشخص کرده‌اند. نمودار هفتگی بیت کوین، به ویژه، یک حرکت صعودی پرقدرت را نشان می‌داد. به نظر قیمت بیتکوین در این حرکت از بالاترین سطح محلی قبلی در ماه آگوست پیشی می‌گرفت. این پیش‌بینی درست از آب درآمد.

معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند

نمودار-قیمت-بیتکوین

دو ماه پیش، بیتکوین در بایننس از 12،468 دلار بالاتر رفت. با این وجود پس از مدت کوتاهی به زیر 10 هزار دلار سقوط کرد. همانطور که قبلاً اشاره شد، حرکت صعودی پرقدرت امروز، قیمت را به بالاترین قیمت 2020 در 13،217 دلار رساند، که بسیار بالاتر از اوج قبلی است.

در کوتاه مدت، معامله گران پیش بینی می‌کنند که پس از چنین صعود قدرتمندی بازار کمی استراحت کند. مقداری از سرمایه وارد شده به بیتکوین دوباره به سمت آلتکوین‌ها و مخصوصاً اتریوم بازخواهد گشت. شاید افت قیمت تا زیر حمایت 12500 دلار تا 12200 دلار طبیعی باشد. هنوز نمی‌توان گفت حرکت بیتکوین به کلی متوقف شده است.

حجم کل بازار رمزنگاری نزدیک به 400 میلیارد دلار شد

با وجود اخبار مثبت پیرامون بازار رمزنگاری، شرکت‌های بزرگ و دولت‌ها علاقه خود به حضور در این بازار را علنی کرده‌اند. به نظر می‌رسد بیتکوین خودش را کاملاً از سایر کلاس‌های دارایی جدا کرده است. با وجود تردیدها از آینده بازار سهام ایالات متحده سرمایه گذاران به سمت بیتکوین به عنوان یک دارایی مطمئن جلب شده‌اند.

حجم کل بازار رمزنگاری طی سه روز گذشته حدود 9 درصد افزایش یافته و اکنون 393.5 میلیارد دلار است. اگر بیتکوین بتواند قیمت خود را ثابت نگه دارد کل بازار رمزنگاری شاهد رشد خواهد بود.

مطالب مرتبط
حرکات بعدی بیت کوین پس از دست یافتن به 36 هزار دلار چیست؟ سناریوهای افزایشی و کاهشی
ممنوعیت بیت کوین: چرا نباید در مورد ممنوعیت پادشاه ارزهای دیجیتال نگران باشید؟
رکورد اخیر بیت کوین قیمت را به بالاتر از 52 هزار دلار رساند، اتریوم به 2000 دلار نزدیک‌تر شد.
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether