منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  جایگزین BTC در تسلا: ایلان ماسک کدام ارز سازگار با محیط زیست را انتخاب خواهد کرد
جایگزین BTC در تسلا: ایلان ماسک کدام ارز سازگار با محیط زیست را انتخاب خواهد کرد

جایگزین BTC در تسلا: ایلان ماسک کدام ارز سازگار با محیط زیست را انتخاب خواهد کرد

تسلا پذیرش بیت کوین را متوقف کرد. قیمت بیت کوین در چند ساعت تا 46000 دلار کاهش یافت. گمانه زنی‌ها برای جایگزین BTC در تسلا آغاز شده است.

تسلا پذیرش بیت کوین را متوقف کرد، نظرسنجی‌ها برای جایگزین BTC در این شرکت داغ شده است

ایلان ماسک مدیر عامل تسلا گفته است که این شرکت تولید کننده وسایل نقلیه الکتریکی دیگر پرداخت بیت کوین برای وسایل نقلیه خود را قبول نمی‌کند.

روز چهارشنبه (12 مه 2021)، ایلان ماسک در یک توییت گفت که تسلا پرداخت بیت کوین برای وسایل نقلیه الکتریکی خود را متوقف کرده است. تسلا دلیل آن را مصرف انرژی بیت کوین عنوان نموده است.

تسلا برای اولین بار در فوریه 2021 1.5 میلیارد دلار اعلام کرد که بیت کوین خریداری کرده است. پس از این مدیرعامل این شرکت اشاره کرد که پذیرش BTC را به عنوان پرداخت محصولات خود آغاز خواهد کرد. بعداً در ماه مارس، سازنده اتومبیل فاش کرد که مشتریان آمریکایی می‌توانند هزینه تسلا را با بیت کوین پرداخت کنند.

پذیرش BTC در تسلا انتقادات قابل توجهی را از طرف جامعه حفاظت از محیط زیست به همراه داشت. آن‌ها اظهار داشتند این حرکت ضد موضع آشکار تسلا در زمینه مدیریت انتشار گازهای گلخانه‌ای است. در همین حال، در مورد مصرف انرژی بیت کوین اتفاق نظر روشنی وجود نداشته است. برخی از منتقدان دوست دارند از روایت برق آبی حمایت کنند.سقوط قیمت بیت کوین پس از توییت ماسک

به دنبال توییت ماسک، قیمت بیت کوین بلافاصله ضربه خورد و 5000 دلار در کمتر از 15 دقیقه کاهش یافت. بیت کوین تقریباً 55 هزار دلار معامله میشد و پس از توییت ماسک در عرض چند دقیقه به زیر 46 هزار دلار رسید.

ماسک در توئیتی نوشت: “تسلا هیچ بیت کوینی نمی‌فروشد و ما قصد داریم از آن برای معاملات به محض انتقال نقدینگی به انرژی پایدارتر استفاده کنیم.”

“ما همچنین در حال بررسی ارزهای دیجیتال دیگری هستیم که از 1٪ معامله / انرژی بیت کوین استفاده می‌کنند.”

یک نظرسنجی که اخیراً توسط این میلیاردر فناوری در توییتر انجام شده است نشان داد، که 78 درصد از 3.9 میلیون پاسخ از DOGE پشتیبانی می‌کنند. این نظرسنجی در مورد اینکه آیا تسلا باید دوج کوین را به عنوان ارز بپذیرد برگزار شد.

جایگزین BTC در تسلا: کدام ارزها در لیست می‌توانند باشند

ایلان ماسک فاش کرد که تسلا تمام معاملات BTC را به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی متوقف خواهد کرد. بنابراین این شرکت قصد دارد ارزهای دیجیتال با مصرف انرژی کمتر را بررسی کند.

در 13 مه، ایلان ماسک با آشکار کردن اینکه تسلا دیگر هیچ پرداخت BTC برای اتومبیل‌ها را قبول نمی‌کند تا زمانی که استخراج بیت کوین از نظر محیط زیست پایدارتر نباشد، موجهای مختلف را به بازارهای رمزنگاری فرستاد.

ماسک خاطرنشان کرد: تسلا منتظر است بیت کوین به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر حرکت کند. با این حال این شرکت به دنبال “سایر ارزهای دیجیتال” است که در هر معامله کمتر از 1٪ انرژی بیت کوین را مصرف می‌کنند.

تسلا و بیت کوین

– ایلان ماسک (elonmusk) 12 مه 2021

این توییت بیشتر جامعه رمزنگاری را عصبانی کرد. حدس و گمان در مورد اینکه چه دارایی‌های دیجیتال می‌توانند جایگزین BTC در تسلا شوند افزایش یافته است.اتریوم و سایر بلاک چین های اثبات کار فعلا واجد شرایط نیستند

“The Cryptic Poet” تأثیرگذار اجتماعی به 45،000 دنبال کننده توییتر خود گفت که پیش بینی می‌کند تسلا “یا از ETH یا XRP استفاده خواهد کرد”. با این حال کاربر “Massimo” اشاره کرد که اگر تسلا از ETH در وضعیت فعلی خود استفاده کند که دقیقاً مانند بیت کوین از اثبات کار استفاده می‌کند ممکن است “ماندن با BTC” باشد.

پیش بینی من: تسلا یا استفاده از ETH یا XRP را انتخاب خواهد کرد.

– The Cryptic Poet (@ 1CrypticPoet) 12 مه 2021

طبق تجزیه و تحلیل مراکز داده TRG، انرژی مصرفی بیت کوین به طور متوسط حدود 700 کیلووات ساعت در هر معامله تخمین زده می‌شود. بیت کوین هر سال تقریباً به اندازه هلند انرژی مصرف می‌کند. با این حال طبق گفته دیجی کونومیست (Digiconomist) ردپای کربن سالانه این ارز به سنگاپور نزدیکتر است. این احتمالاً به دلیل استفاده از انرژی تجدیدپذیر ارزان برای بخش قابل توجهی از استخراج است.
توجه: برآورد مصرف برق در هر معامله بحث برانگیز است، بنابراین در اینجا به عنوان یک ابزار مقایسه‌ای بسیار غیر دقیق استفاده می‌شود.

اتریوم و PoS

انرژی مصرفی اتریوم در هر معامله 62.56 کیلووات ساعت برآورد می‌شود. شبکه اتریوم در حال حاضر با استفاده از همان روش اجماع ناکارآمد انرژی مانند اثبات کار (Proof-of-Work) بیت کوین یا PoW ایمن می‌شود. دیجی کونومیست تخمین می زند که میزان کربن سالانه شبکه اتریوم با کشور سودان قابل مقایسه است.

با این حال، قرار است این مشکلات با انتقال شبکه به ETH 2.0 در آینده، که اثبات سهام (Proof-of-Stake) یا PoS را معرفی می‌کند، حل و فصل شوند. طبق گفته نیمبوس (Nimbus)، اجماع PoS 99٪ کارآمدتر از PoW است.

در اوایل این ماه، جو کلاپیس (Clapis)، همکار راکت پول (Rocket Pool) با استفاده از 10 اعتبار سنج Eth2 به مدت 10 ساعت در چمن جلوی خانه خود با استفاده از یک پاور بانک و یک دیسک سخت متصل به “Raspberry Pi”، این موضوع را ثابت کرد.

اما مسلماً تمام زنجیره‌های اثبات سهام 99٪ کارآمدتر از بیت کوین هستند. بنابراین تسلا تقریباً می‌تواند هر یک از آنها را انتخاب کند، از سولانا گرفته تا کاردانو.ریپل (XRP)

ریپل “Ripple (XRP)” می‌تواند در کوتاه مدت انتخاب تسلا باشد. البته این بسته به نتیجه دادخواست سازمان بورس و اوراق بهادار SEC است. همه توکن های XRP از قبل استخراج شده‌اند و معاملات XRP با توجه به مراکز داده TRG مقدار کمی انرژی فقط 0.0079 کیلووات ساعت را متحمل می‌شوند. ریپل به طور مرتب پست‌های وبلاگی را منتشر و تبلیغ می‌کند که در مقایسه با بلاکچین های اثبات کار چقدر کارآمد است.

استلار (XLM)

لومن استلار”Stellar Lumens (XLM)” نیز از مدل XRP پیروی می‌کند. تمام توکن های آن در زمان پیدایش استخراج شده است. این شبکه همچنین از پروتکل اجماع استلار یا SCP برای اطمینان از اعتبار سنجی تراکنش‌هایی استفاده می‌کند که گفته می‌شود به انرژی کمتری نسبت به مدل‌های سهام PoW و PoS نیاز دارند.

الگوراند (ALGO)

الگوراند “Algorand (ALGO)” می‌تواند یک رقیب باشد. نه تنها با استفاده از اثبات سهام خالص (Pure Proof-of-Stake) قابل اجرا است، بلکه تیم اعلام کرده است که بلاک چین آن در 22 آوریل از نظر کربن کاملاً خنثی ساخته شده است. الگوراند همچنین با شرکت فن آوری اسپانیایی کلایمت ترید (Climate Trade)، که در حال ساخت یک بازار CO2 است که به شرکت‌ها امکان می‌دهد این معیار را ردیابی کنند، همکاری کرده است. انتشار آنها در جهت دستیابی به اهداف پایدار گسترده است. شرکت‌ها با هم همکاری خواهند کرد تا یک سخنرانی پایدار برای ایجاد کربن در شبکه منفی ایجاد کنند.

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین “Dogecoin(DOGE)” ارز مورد علاقه دیرینه ایلان ماسک می‌تواند گزینه اصلی در این مسابقه باشد. این سکه میم در واقع بسیاری از سکه‌های خود را در شبکه لایت کوین، که از اثبات کار استفاده می‌کند، استخراج می‌نماید. اما در حالی که استخراج بیت کوین از الگوریتم فوق العاده پیچیده SHA-256 استفاده می‌کند، دوج کوین و لایت کوین با استفاده از اسکریپت استخراج می‌شوند. این مکانیزم از نظر انرژی بسیار کارآمد و سریعتر است. اگرچه از امنیت قابل ملاحظه‌ای برخوردار نیست. این به اندازه کافی جالب است، در حالی که مراکز داده TRG مصرف برق LTC را در هر تراکنش 18.522 کیلووات ساعت قرار می‌دهند، تخمین زده می‌شود دوج کوین فقط 0.12 کیلووات ساعت در هر تراکنش استفاده می‌کند.

اما اگر دلیل ایلان ماسک قابل تأمل باشد، دوج کوین ممکن است همان سرنوشت بیت کوین را داشته باشد. این ارز هم در هر صورت از مکانیزم اثبات کار (POW) نیز استفاده می‌کند.

ماسک با نظرسنجی‌هایی که در این هفته در توییتر انجام داد دوج کوین را برجسته کرده است. وی این سؤال پرسیده بود که آیا تسلا باید شروع به قبول پرداخت های دوج کوین کند.

آیا می‌خواهید تسلا دوج را بپذیرد؟

– ایلان ماسک (elonmusk) 11 مه 2021

مطالب مرتبط
دیفای در صنایع غیرمالی
قیمت‌گذاری شرکت‌های ارز دیجیتال: این شرکت‌های با رونق بازار، میلیاردها دلار ارزش پیدا کرده‌اند
اصلاح ادامه‌دار بیت کوین را تا زیر 50 هزار دلار کاهش داد. آیا یک اصلاح دیگر ممکن است؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان