قیمت بیت کوین
1,326,675,402تومان
54,857.00دلار
6.36
قیمت اتریوم
94,082,537تومان
3,890.24دلار
4.86
قیمت بایننس کوین
15,322,173تومان
633.56دلار
4.86
قیمت ریپل
33,858تومان
1.40دلار
11.57
قیمت دوج کوین
11,421تومان
0.47دلار
10.43
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  مشاهیر کریپتوکارنسی  »  دن لریمر Dan Larimer خالق بلاک چین EOS و از پیشکسوتان رمزنگاری کیست؟

دن لریمر Dan Larimer خالق بلاک چین EOS و از پیشکسوتان رمزنگاری کیست؟

مشاهیر کریپتوکارنسی
ندا رحیمی
1400/02/14
۰
دن لریمر Dan Larimer خالق بلاک چین EOS و از پیشکسوتان رمزنگاری کیست؟

دانیل یا به عبارت ساده‌تر دن لریمر خالق ایاس کیست؟ حتی با وجود ایجاد شدن بلاک چین‌ها و توکن‌‌‌های متعدد هنوز هم او استاد مسلم این حوزه است.

هر صنعتی استادکاران خود را دارد. بنابراین، صنعت بلاک چین هم چنین است. نکته‌ای که شما ممکن است نادیده بگیرید این است که استادکاران هر کجا از هر گونه اطلاعاتی برخوردار شوند نفوذ زیادی خواهند داشت. بنابراین، برای دانستن همه چیز درباره اثر دن، تمام سرگذشت حرفه‌ای او را بررسی می‌کنیم.

آیا در مورد “قاتل اتریوم” چیزی شنیده‌اید؟ یکی از بلاک چین هایی که به این عنوان شناخته شده است ایاس (EOS) است. و آیا می‌دانید چه کسی آن را ایجاد کرده است؟ دن لریمر. دانیل یک مدیر ارشد در صنعت بلاک چین است و از طریق پروژه‌هایی که ایجاد کرده مسیر این صنعت را بارها تغییر داده است.

در ابتدا باید بدانید وی یک توسعه دهنده است و در بسیاری از پروژه‌های بزرگ شرکت کرده است. پروژه‌های قبلی که وی در آنها خدمت کرده هنوز هم ادامه دارند. او در حال حاضر آخرین پروژه پرطرفدار خود EOS را نیز رها کرده است. به همین دلیل، نفوذ و قدرت او در صنعت بلاک چین بی نظیر است. سهم وی در صنعت رمزنگاری علاوه بر تأثیر، بازدهی مالی عظیمی‌را برای او رقم زده است.

حالا بگذارید به شما بگوییم که دن لریمر در دنیای بلاک چین چه نقشی دارد. او به چه چیزهایی رسیده است و چگونه توانسته است به نتیجه برسد.زندگی نامه دن لریمر

شما قبلاً در بیت پارس با ایاس (EOS)، مختصری هم با بیت شیرز (Bitshares) آشنا شده‌اید. برخی از شما ممکن است مقاله ما راجع به استیمیت (Steemit) را مطالعه کرده باشید. اما آیا شخصی را که آنها را از ابتدا تا قله‌هایی که به دست آورده‌اند هدایت کرده است، می‌شناسید؟ این‌ها موفق‌ترین پروژه‌ها در میان پروژه‌هایی است که توسط دن لریمر ایجاد شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید، شما احتمالاً از محصولات او استفاده کرده‌اید.

هر توکن و پروژه‌ای که از آن شنیده‌اید صاحب خود را دارد. نقشی که دن بازی می‌کند از اهمیت زیادی برخوردار است.

دان یک برنامه نویس نرم افزار است. وی بیت شیرز را در سال 2014، استیمیت را در سال 2016 و توکن و بلاک چین EOS را در سال 2017 تأسیس کرد. علاوه بر این، EOS متعلق به بلاک وان (block.one) است که در آن دن به عنوان CTO یا مدیر ارشد فناوری فعالیت می‌کرد. دن همچنین مدیر عامل کریپتونومکس (Cryptonomex)، شرکتی که او با پدرش تأسیس کرده است، محسوب می‌شود. اکنون، این نشان می‌دهد که دن لریمر در صنعت بلاک چین چقدر بی اندازه فعال است.

دن علاوه بر توسعه دهنده، در کنفرانس‌های بلاک چین همکاری می‌کند. او دانش رمزنگاری را به دیگران عرضه کرده است.

دن بیشتر از یک فلسفه محافظه کارانه بر اساس یک فلسفه مترقی عمل می‌کند. پروژه‌های وی بر اساس همین مانترا ساخته شده است. این فلسفه ادامه می‌یابد تا بیزاری وی از دولت به عنوان یک واحد متمرکز را مشخص نماید.

در زندگینامه او، اتفاقاتی وجود دارد که زندگی او را رشد می‌دهد. بگذارید اکنون به جوانی و پیشینه دن نگاهی بیاندازیم. این کار به فهمیدن آنچه امروز کسب کرده است کمک کند.

پیشینه جوانی دن لریمر

دن آمریکایی است. وی در کلرادو به دنیا آمد. اما او در 2 ایالت دیگر نیز زندگی کرده است: ویرجینیا و فلوریدا.

دن در کودکی با کامپیوتر آشنا شد. او بیشتر با کامپیوتر بازی می‌کرد. با کنجکاوی، آزادی کاوش به وجود می‌آید. و با آزادی، خلقی جدید شروع می‌شود. اینگونه است که دن به شناخت راه خود در دنیای رایانه روی آورد.

در ویرجینیا، وی در انستیتوی پلی تکنیک ویرجینیا و دانشگاه ایالتی شرکت کرد. بعداً در سال 2003 با مدرک کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد. در همان زمان، او در مورد اقتصاد آموخت. اقتصاد او را به عنوان یک داوطلب وارد همکاری در پروژه‌های ضد کنترل دولت سوق داد.

حتی با آگاهی از رایانه مهارت دیگری برای مهندسی نرم افزار – برنامه نویسی – لازم است. دن مهارت‌های برنامه نویسی را در زمان تحصیل در مدرسه ابتدایی از استن لریمر، پدرش آموخت.

دن از همان جوانی به یک کارآفرین تبدیل شد. و این طرز فکر کارآفرینی او را برای انجام کارهای بزرگی که اکنون به ثمر رسانده است ترغیب کرد.

بنابراین، بعد از دانشگاه، او چیزی را با دوستانش ایجاد کرد. او با دوستانش همکاری کرد تا یک شرکت واقعیت مجازی راه اندازی کنند. هرچند هر ساله درآمد کسب می‌کردند با این حال آنها پس از پنج سال شرکت را تعطیل کردند. پس از آن این جمع دوستانه به کارهای دیگر ادامه دادند.اولین برخورد دن با بلاک چین

دن به عنوان یک برنامه نویس فعال در زمینه نرم افزار، مستعد دانستن درباره بلاک چین و رمزنگاری بود.

تلاش دن برای کاری که انجام داد، وی را به درک کنترل دولت در امور پول سوق داد. به یاد داشته باشید دان در مورد اقتصاد آموخته است. این فصل از زندگی او در شناسایی کنترل دولت در امور پول مفید واقع شد.

پول دلیل قدرت عظیم دولت بود و هنوز هم هست. از آنجا که استفاده از پول داوطلبانه است، ایده اولیه استفاده از نقره یا طلا بود. با این حال، این مورد قبول دولت قرار نگرفت.

مخالفت ماهیت دولت در برابر سایر اشکال ارز، دن لریمر را به دنبال ارزهای دیگر سوق داد. وی که توسط شخصیت ضد دولتی خود شناخته شده بود، در مورد ارزهای دیگر درمقابل پول‌های فیات مربوط به دولت و دارایی تحقیق کرد.

نتیجه این امر در سال 2009 رسیدن به بیت کوین بود. کشف بیت کوین در نتیجه جستجوی آنلاین “ارز غیرمتمرکز” بود. نتیجه این جستجو رسیدن به نام مستعار ساتوشی ناکاموتو توسعه دهنده اصلی بیت کوین بود.

ادعا می‌شود که دن خیلی زود پس از نتیجه جستجوی آنلاین شروع به برقراری ارتباط با ساتوشی کرد. گپ و گفتگوی این دو باعث الهام بخشیدن به لریمر شد تا درباره بلاک چین بیشتر بیاموزد.

در همان زمان برای تحقیق در مورد بلاک چین، او تلاش کرد تا یک ارز دیجیتال ایجاد کند. با کشف بیت کوین به عنوان زرادخانه خود، دن لریمر یک تبلیغ کننده بزرگ بیت کوین شد. این برخورد، او را مورد علاقه نردهای رمزگذاری قرار داد.

مشاغل بلاک چین دن لریمر

پیگیری حقیقت در مورد همه چیز – دن لریمر

این نقل قول ستون زندگی حرفه‌ای دنی است. در مبارزات انتخاباتی رئیس جمهوری، رون پل، دن را تحریک کرد تا کنجکاو شود که جهان چگونه کار می‌کند. در همین یادداشت، دن با داشتن علاقه‌ای که از تلفیق منحصر به فرد خود از نوآوری، سیاست، اقتصاد و منافع عمومی‌خبر می‌داد، به یک آزادیخواه تبدیل شد.

تمام نوآوری‌های او در جهت محدود کردن کنترل دولت است. مسلماً، او به انجمن‌های داوطلبانه اعتقاد دارد. ایده این است که از یک جامعه قراردادی که مجبور به انجام کارهایی هستند که دوست ندارند، خارج شوند. از نظر وی، قراردادها به اجبار دولت است. این باعث بالا رفتن هزینه‌ها و دردسرهای معاملات می‌شود.

بنابراین، دن می‌خواهد تجارت مربوط به علاقه باشد نه اجبار. این تفکر استدلال خود را بر اساس قانون طلایی بنا می‌کند.

همانطور که می‌خواهید دیگران با شما رفتار کنند با دیگران رفتار کنید – قانون طلایی

اصل دیگری که راه او را در محدود کردن کنترل دولت راهنمایی می‌کند. ممکن است فکر کنید که دن اقتصاددان است. اما این وجه او نیست که راه او برای یادگیری نحوه کار جهان را تسهیل می‌کرد. با این کار او اکنون در مورد اقتصاد می‌داند. از این رو، شناسایی 3 عنصر اصلی می‌تواند مفید باشد.

زندگی، آزادی و مالکیت عناصر اصلی تقاضا هستند که پروژه‌های وی را در تلاش برای بهبود سطح زندگی هدایت می‌کنند.

بگذارید قسمت دیگری از زندگی دن لریمر را بررسی کنیم که گزینه‌ها و تصمیمات وی را هدایت کرده است. که آن بخشی از زندگی خانوادگی است.زندگی خانوادگی دن لریمر

قبل از دیدن تأثیر مستقیم و تلاش دن در زمینه بلاک چین، رفتار وی با خانواده نیز اهمیت دارد. حداقل این چیزی است که ما بعد از تجربه بد او از طلاق می‌دانیم. و چگونگی استدلال دن را بیان کرد.

تقریباً در همان زمان، او برای اولین بار شیفته بیت کوین شد، دن درگیر دعوای طلاق بود. چه اتفاق دردناکی برای او رخ داد؟ او به دلیل تفکراتی که در مورد چگونگی کار دنیا داشت، طلاق می‌گرفت. این طلاق نتیجه علاقه خاص او به انتقاد به اعتقادات قدیمی‌مسیحی بود.

گرچه طلاق او را آزار داد، اما او درسهای مفیدی گرفت. جای تعجب است که روش وی برای حل اختلافات داوطلبانه برای تقسیم اموال و تسویه حضانت و حمایت از کودکان بی فایده بود.

اگرچه تا حدودی به خواسته خود رسید اما متوجه شد دولت حتی مالک بچه‌های ما است. این که والدین در حضانت فرزندانشان حرفی برای گفتن ندارند، او را عصبانی کرد.

این ترتیب برای همسر سابق او خوشایند نبود. بنابراین، او نتیجه را در دادگاه‌ها به چالش کشید. از نتیجه دادگاه، دن متوجه شد که روند کار چقدر مغرضانه است زیرا او مجبور است دستورات دادگاه را دنبال کند.

در نظر گرفتن مجازات دن، حقوق وی با توجه به تمایل وی برای تغییر شغل، از قبل تعیین شد. او به دلیل گرفتن نیمی‌از حقوقش توسط همسر سابقش مجبور شد با پدر و مادرش زندگی کند. این برای دن تحقیرآمیز بود. اگرچه، ورشکسته بود توانست از پس هزینه‌های حقوقی دو ساله خود بربیاید. با این حال دن لریمر در تلاش برای گسترش منافع عمومی‌ناامید نشد.

او هنوز هم با علایق بلاک چین خود جلوتر می‌رفت. و این همان چیزی است که ما امروز به عنوان بیت شیرز و ایاس (EOS) می‌بینیم.

پروژه‌های بلاک چین دن لریمر

تجربه حوادث زیادی در سنین پایین دیدگاه او را شکل داده است. تجربه‌ای که دن بدست آورده از نقش‌هایی که در بخشهای مختلف بازی کرده است حاصل می‌شود. دن به عنوان کارآموز توسعه دهنده نرم افزار برای SAIC خدمت می‌کرد. سپس دستیار تحقیق در ویرجینیا تک شد. پس از دانشگاه، او مدیرعامل اوپن تک (Open Tech) شد و مهارت‌های مدیریتی خود را نشان داد.

مهارت‌های نرم افزاری دن لریمر هنگامی‌که به عنوان مهندس نرم افزار در ری تئون (Raytheon)، تورک روبوتیکس (TORC Robotics)، پارک ایتویت (Park Intuit) و فونیکس اینتگریشن (Phoenix Integration) منصوب شد، افزایش یافت.

تلفیق مهارت‌های کارآفرینی و برنامه نویسی در شروع و رشد بیت شیرز، استیمیت و EOS به نمایش گذاشته شده است. او همچنین موفق شده است نه تنها مدیر اجرایی، همین طور مدیر ارشد فناوری نوآوری‌های اینویکتوس ( Invictus)، کریپتو نومکس و بلاک وان باشد. این‌ها شرکتهایی هستند که وی راه اندازی کرده است.

بیت شیرز

پس از طلاق، دن دوباره تعهد خود را نسبت به بلاک چین به دست آورد. در همان دوره درگیری با طلاق، بیت کوین با تعطیلی دولت یا صرافی‌ها و حساب‌های بانکی آنها دست به گریبان بود. تصور مرگ این فناوری باعث ناآرامی‌دن لریمر شد. بنابراین وی جایگزینی برای صرافی‌ها سنتی در آن زمان ایجاد کرد.

او چارچوب گرافن را ارائه داد. این چارچوب اساس کار بیت شیرز است. از این رو برای ایجاد سایر پروژه‌های وی از این چارچوب استفاده شده است.

صرافی غیرمتمرکز بیت شیرز، اولین پلتفرم بلاک چین وی است که در سال 2014 ساخته شد. این سیستم سریعترین و غیر متمرکزترین بلاک چین با نرخ تولید بلاک 10 ثانیه‌ای را در آن زمان ارائه می‌داد.

در این پروژه، دن لریمر از اولین نسخه بیت شیرز به نسخه فعلی رشد کرده است. بیت شیرز شاهد پیشرفت‌های خاص در زمینه مقیاس پذیری و عملکرد بوده است. کاملاً واضح است که نرم افزار آنها با توان عملیاتی 100000 تراکنش در ثانیه به خود می‌بالید.

در سال 2015، کریپتو نومکس توسط توسعه دهندگان بیت شیرز آغاز به کار کرد. بعلاوه، در اواخر سال، این شرکت مجوز گرافن را صادر کرد و بلاک چین بیت شیرز را به نسخه 2.0 ارتقا داد.

بیت شیرز خودپایدار است و هر کسی که می‌خواهد توسعه دهنده باشد توسط سهامداران انتخاب می‌شود. در این لحظه، بیت شیرز در میان صرافی‌های برتر قرار دارد.

استیمیت و استیم

بخش دیگری که دن لریمر از آن بهره برد رسانه‌های اجتماعی است. در سال 2016، دن و دوستش ند اسکات برای ایجاد استیم (Steem) و استیمیت (Steemit) در مفاهیم کمک متقابل به جامعه همکاری کردند. باز هم، گرافن اساس این پروژه بود.

آن‌ها ظرف چند ماه یک بلاکچین و وب سایت فعال ساختند. در واقع، توکن استیم با استفاده از سیستم اثبات کار استخراج شد.

این پلتفرم در ابتدا مردم را به خود جلب نکرد. بنابراین، استیمیت 80٪ استیم را استخراج کرد. استیمیت که با چالش هزینه‌های بالا معامله روبرو شده بود، 5 دلار توکن استیم در ازای خواندن، رأی دادن و ارسال محتوا به کاربران جدید می‌داد.

اکنون، با ورود معاملات محدود، معاملات استیم هزینه‌ای نداشتند. این بهبود به جای درخواست هزینه، پهنای باند را محدود می‌کند.

استیمیت به دلیل ناپایدار بودن مورد انتقاد قرار گرفت. اما استیمیت سهام اقلیت را حفظ کرده است و این به او توانایی پرداخت هزینه توسعه دهندگان خود را می‌دهد.

در میان تمایل دن برای ساخت یک بلاک چین قرارداد دیجیتال با هدف کلی خارج از استیمیت، او را وادار کرد که با دوستش ند، این کار را ترک کند. این دوستانه بود اما برای خنثی کردن شایعات دروغ دن و استیمیت بیانیه مشترکی دادند.

در حال حاضر، استیمت پایدار است و حتی پس از ترک وی جذابیت گسترده‌ای برای کاربران جدید خود دارد. البته لازم به ذکر است این شبکه توسط جاستین سان و بنیاد ترون خریداری شد.ایاس EOS

دن لریمر دوباره در سال 2017 درگیر بلاک چین شد. او به عنوان مدیر ارشد فناوری از بلاک وان، بلاک چین EOS را ساخت. این بلاک چینی است که برای پشتیبانی از قراردادهای هوشمند در مقیاس تجاری تولید شده است. EOS رقیب بزرگی برای اتریوم است که همچنین پیشگام قراردادهای هوشمند است.

پلت فرم EOS از پردازش موازی برای افزایش مقیاس پذیری و اطمینان از عدم پرداخت هزینه تراکنش برای DAO‌ها و دپ‌ها پشتیبانی می‌کند.

از ویژگی‌های برجسته پروتکل EOS استفاده از زبان‌های برنامه نویسی مختلف برای دپ هاست. این زبانها ایاس را 16 برابر سریعتر از آنهایی که با استفاده از سالیدتی اتریوم ایجاد شده‌اند، می‌کند.

افکار نهایی در مورد دن لریمر

مردم بعد از اینکه دن لریمر پروژه‌های قبلی خود را ترک کرد، فداکاری او را زیر سوال بردند. اما در حال حاضر، دن تلاش خود را برای توسعه بستر EOS و ساخت پروژه‌های جدید بر روی آن متمرکز کرده است. با این وجود، نبوغ او گاهی باعث مغرور بودن و تا حدودی سوتفاهم شده است.

وی بلاک وان را نیز در ماه‌‌‌های گذشته ترک کرده است و در توییتی از پروژه جدیدی برای ساخت یک شبکه غیرمتمرکز اجتماعی خبر داده است. باید دید این نابغه صنعت بلاک چین در سال‌‌‌های آینده چه محصولاتی را به بازار معرفی می‌کند.

مطالب مرتبط
مایکل سیلور (Michael Saylor) و تاریخچه‌ی ارتباط او با بیت کوین
وس لویت (Wes Levitt) از آزمایشگاه‌های تتا به شش سوال در مورد ارزهای دیحیتال پاسخ می دهد
چارلی لی (Charlie Lee) خالق لایت کوین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس