قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  مشاهیر کریپتوکارنسی  »  مایکل سیلور (Michael Saylor) و تاریخچه‌ی ارتباط او با بیت کوین

مایکل سیلور (Michael Saylor) و تاریخچه‌ی ارتباط او با بیت کوین

مشاهیر کریپتوکارنسی
مریم قدرمی
1400/01/18
۰
مایکل سیلور (Michael Saylor) و تاریخچه‌ی ارتباط او با بیت کوین

این مقاله، داستان مدیرعامل شرکتی است که برای مدت زمان طولانی در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌است. تابستان سال گذشته، هیچ‌کس در صنعت ارز دیجیتال مایکل جی سیلور را نمی‌شناخت. ولی حالا جملاتش بسیار وزین شده و می‌تواند قیمت بیت کوین را جابجا کند!

مایکل سیلور (Michael Saylor) و تاریخچه‌ی ارتباط او با بیت کوین

همه چیز از 11 آگوست سال 2020 آغاز شد، زمانی که مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy) اعلام کرد که در حال سرمایه‌گذاری طولانی مدت روی بیت کوین به ارزش 250 میلیون دلار است.

او بیت کوین را به عنوان ” ارزش اندوخته قابل اعتماد و سرمایه‌گذاری جذاب و دارای پتانسیل ترقی بلند مدت نسبت به ارزهای فیات” توصیف کرده‌است.

عبارت ” ارزش اندوخته قابل اعتماد ” بیش از هر چیز دیگری کلمات جادویی وال استریت هستند. ارزش اندوخته یک دارایی‌ است که در طول زمان به جای استهلاک، ارزشش ثابت یا بیشتر خواهد شد. طلا قدیمی‌ترین و قابل اطمینان‌ترین ارزش اندوخته‌ی بشر است.
در 15 سپتامبر، سیلور مقدار سرمایه‌گذاری خود در بیت کوین را تقریباً دو برابر کرد. او 175 میلیون دلار دیگر به سرمایه‌ی مایکرواستراتژی اضافه نمود. با این 425 میلیون دلار در مجموع 38،250 بیت کوین خریداری کرد.

دارایی شرکت از آن زمان رشد چشمگیری داشته است. این شرکت از تاریخ 1 مارس 90،859 بیت کوین را در اختیار دارد. این مقدار بیت کوین را با قیمت حدود 2.2 میلیارد دلار خریداری کرده‌است. هنگامی‌که بیت کوین در اواخر ماه پیش به بالاترین سطح خود در تاریخ یعنی عدد 61،683 دلار رسید، ارزش این سرمایه‌گذاری 5.6 میلیارد دلار بود.

هنگامی‌که سیلور اولین سرمایه‌گذاری به ارزش 250 میلیون دلار را روی بیت کوین اعلام کرد، سهام مایکرواستراتژی در حدود 135 دلار معامله می‌شد. قیمت سهام از آن زمان افزایش یافته و در 9 فوریه با افزایش 842 درصدی به بالاترین رکورد خود یعنی 1272 دلار رسیده است. اگرچه MSTR از آن زمان به بعد کاهش یافته‌است، اما قیمت فعلی آن یعنی 631 دلار هم عدد قابل توجهی است.هجوم سرمایه داران به سمت ارز دیجیتال

از زمانی که مایکرواستراتژی اولین سرمایه‌گذاری خود روی بیت کوین را اعلام کرد، شرکت‌های مختلفی از تسلا (Tesla) گرفته تا اسکوار (Square) و بیمه‌ی مس‌میوچال (MassMutual) صدها میلیون دلار، اگر نگوییم میلیاردها دلار، را به سوی بیت کوین روانه کرده‌اند.

سرمایه‌گذاران افسانه‌ای نظیر میلیاردر معروف استنلی دراکنمیلر (Stanley Druckenmiller) نیز در لیست هستند. وی که همین اواخر ژوئن گفته بود که نمی‌خواهد سرمایه‌اش را در ارز دیجیتال وارد کند، اکنون گفته است که بیت کوین جای خودش را پرتفولیوی سرمایه‌گذاری او باز کرده‌است.

شرکت ویزا نیز به تازگی به مشتریانش اجازه داده‌است تا با ارز دیجیتال مستقیماً 70 میلیون کالا را خریداری کنند. بانک‌ها نیز به خیل عظیم خریداران پیوسته اند. از جی پی مورگان (JPMorgan) تا مورگان استنلی (Morgan Stanley) شروع به ارائه‌ی سرمایه گذاری ارز دیجیتال به مشتریان ثروتمند و سرمایه‌گذاران شرکتی و نهادی خود کرده‌اند. در اوایل ماه مارس، گلدمن ساکس (Goldman Sachs) رئیس دارایی‌های دیجیتال مت مک درموت (Matt McDermott) گفت که 40٪ از مشترییان بانک سرمایه‌گذاری جهانی، در معرض دارایی‌های ارز دیجیتال قرار گرفته‌اند.

با این شرایط انصاف این است که از مایک سیلور بابت پذیرش زود هنگام بیت کوین و تسریع روند پذیرش بیت کوین توسط شرکت‌های معتبر دنیا، تشکر کنیم.

دیوگو مونیکا (Diogo Mónica) بنیان گذار مشترک و رئیس کاستودین آنکوریج گفت:

“تصمیم مایکل سیلور برای سرمایه‌گذاری مایکرو استراتژی، راه را برای سایر روسای شرکت‌ها جهت افزودن بیت کوین به ترازنامه‌ی خود هموار کرده‌است.”

خرید طلای دیجیتالی

سیلور در ماه آگوست اعلام کرد که بیت کوین “طلای دیجیتال” است و افزود که “بیت کوین سخت‌تر، قوی‌تر، سریع‌تر و باهوش‌تر از تمام پول‌های قبلی است.”

اگرچه این جمله پیشتر توسط گزارش‌گر نیویورک تایمز استفاده شده‌بود، ولی وقتی سیلور صفت طلای دیجیتال را برای بیت کوین به کار برد بسیار مورد توجه قرار گرفت. بیت کوین در آن زمان 11.400 دلار بود.

تا اینکه در ماه نوامبر ریک ریدر (Rick Rieder) بزرگترین مدیر دارایی جهان، با 7.8 تریلیون دلار تحت مدیریت، به CNBC گفت که بیت کوین می‌تواند “جایگزین طلا شود”. در آن زمان بیت کوین به 18،600 دلار رسیده‌بود.

در ماه ژانویه، آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، بنیان‌گذار صندوق سرمایه‌گذاری اسکای بریدج کپیتال (SkyBridge Capital) گفت:”بیت کوین در طلا بودن بهتر از طلا در طلا بودن است.”. قیمت بیت کوین به 34200 دلار رسید.مسیر جدیدی در تجارت

در ماه فوریه سیلور گفت که مایکرو استراتژی دیگر تنها یک شرکت نرم افزاری نیست. این شرکت دیگر فقط پول نقد اضافی خود را برای جلوگیری از کاهش سرمایه به دلیل تورم، سرمایه‌گذاری نمی‌کند. در 17 فوریه، او فاش کرد که شرکتش 900 میلیون دلار وام گرفته است تا بیت کوین بیشتری بخرد. با عبور از حدود یک میلیارد دلار سرمایه‌ی وارد شده به دنیای ارز دیجیتال، یک هفته بعد قیمت بیت کوین به 49،600 دلار رسید.

حواریون بیت کوین

سیلور با توانایی خود در جذب نظرات و همچنین برگزاری سمینارهای مختلف، نقش مبلغ بیت کوین را در وال استریت بازی می‌کرد. وی از بسیاری جهات نیز مرد مناسبی برای این کار بود. او که دهه‌ها یک شرکت پایدار و موفق را اداره کرده‌بود، توانست با مدیران شرکت‌ها به زبان خودشان صحبت کند. جملات او مانند بمبی در فضای مجازی و شبکه‌های توییتر و رددیت، مشتاقان ارز دیجیتال را ذوق زده می‌کرد.

نمونه‌ای از توئیت او را ببینید:

“بیت کوین انبوهی از زنبورهای سرخ دیجیتالی است که در خدمت الهه‌ی خرد هستند، از آتش حقیقت تغذیه می‌کنند و در پشت دیوار انرژی‌ای که رمزنگاری شده، هر روز هوشمندتر، سریع‌تر و قوی‌تر می‌شوند.”

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود مایکل سیلور بتواند به خوبی به عنوان یک مبلغ برای بیت کوین شناخته شود، این است که او با اینکه دو دهه زمان برای رسیدن به شهرت یک مدیرعامل موفق در یک شرکت صرف کرده‌است، ولی هنوز هم تلاش می‌کند تا شهرت قبلی خود را به فراموشی بسپارد. درست مثل بیت کوین که هنوز هم تلاش می‌کند تا بر شهرت خود به عنوان ارزی برای فرارکنندگان مالیاتی و فروشندگان بازار سیاه به سبک جاده‌ی ابریشم، خط بطلان بکشد.

در دسامبر سال 2000، او و دو نفر از مدیران ارشد مایکرواستراتژی در رابطه با اتهامات کلاهبرداری که از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه این شرکت مطرح شده بود، سازش کردند. قبل از پرونده SEC، سیلور وعده داده بود که 100 میلیون دلار برای ایجاد یک دانشگاه آنلاین با هدف “آموزش رایگان برای همه افراد روی زمین و برای همیشه” ایجاد خواهد کرد. البته این وعده ای است که هنوز هم محقق نشده است.

از طرفی در سال 2000، قیمت سهام این شرکت طی چند ماه از 333 دلار به 33 دلار سقوط کرد. سیلور به عنوان یک سهامدار بزرگ، ضربه بسیار بزرگی را متحمل شد.سخن نهایی

زمان و بیت کوین همه زخم‌ها را بهبود می‌بخشند. تنها مایکرواستراتژی نیست که روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. گفته می‌شود که خود مایکل سیلور نیز حدود 17732 بیت کوین دارد. با توجه به سهم وی در مایکرواستراتژی، تخمین زده می‌شود که دارایی سیلور ممکن است به 3 میلیارد دلار برسد.

مطالب مرتبط
آندره کرونژ (Andre Cronje) توسعه دهنده دیفای و بنیانگذار یرن فایننس (Yearn.finance)
مارک کوبان میلیاردر، سبد ارز دیجیتال و علاقه اش به اتر را فاش کرد
چارلی لی (Charlie Lee) خالق لایت کوین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟