منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  رشد ارز دیجیتال AXS: علت افزایش محبوبیت بازی اکسی اینفینیتی در هفته‌های گذشته چه بود؟
رشد ارز دیجیتال AXS: علت افزایش محبوبیت بازی اکسی اینفینیتی در هفته‌های گذشته چه بود؟

رشد ارز دیجیتال AXS: علت افزایش محبوبیت بازی اکسی اینفینیتی در هفته‌های گذشته چه بود؟

رضا باغانی
1400/05/04
۰

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) به سرعت به بازی پیشرو در بین بازی‌های مبتنی بر بلاک چین برای کسب درآمد تبدیل شده است. به همین دلیل ما شاهد رشد ارز دیجیتال AXS در هفته‌های گذشته بوده‌ایم.

با اوج گرفتن محبوبیت اکسی اینفینیتی در هفته‌های اخیر ارز دیجیتال AXS توکن بومی بازی رشد سریع 1050٪ را در ماه جاری تجربه کرده است. با این حال، این رشد ممکن است شروع روند بزرگتری برای این بازی باشد.

در طی ماه گذشته، اکسی اینفینیتی از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. عواملی مانند زنجیره جانبی رونین (Ronin) و مدل بازی برای کسب درآمد، بازیکنان جدیدی را به خود جلب کرده است. برنامه‌های بورسیه نیز باعث دسترسی بیشتر کاربران به این بازی می‌شوند.

اقتصاد اکسی اینفینیتی باعث رشد ارز دیجیتال AXS تا اوج‌های جدید

اینکه بگوییم اقتصاد اکسی اینفینیتی در حال رونق گرفتن است نمی‌تواند حق مطلب را بیان کند. در هفته‌های کسالت بار بازار ارزهای دیجیتال ارز دیجیتال AXS توکن بومی بازی رشد سرسام آوری را ثبت کرده است.

در کمتر از یک هفته تا پایان ماه جولای، اکسی اینفینیتی توانست از درآمد 12 میلیون دلاری خود در کل ماه ژوئن، پیشی بگیرد. طبق داده‌های توکن ترمینال (Token Terminal)، این بازی طی 30 روز گذشته 102 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. این درآمد بالاتر از مجموع درآمدهای پروتکل‌های دیفای است.

علاوه بر این، ارز دیجیتال AXS که نقشی اساسی در اقتصاد بازی دارد، رشد عجیبی را تجربه می‌کند. معاملات این ارز در ژوئیه با قیمت 5.66 دلار آغاز شد و اکنون در حدود 1050٪ افزایش یافته است. این ارز در روز گذشته به بالاترین رکورد 45.5 دلار رسید. به غیر از استفاده در بازی، دارندگان ارز دیجیتال AXS بخشی از درآمد حاصل از پروتکل را دریافت می‌کنند. این باعث می‌شود که ارز دیجیتال AXS سرمایه گذاری پردرآمدتری نیز داشته باشد که سبب رشد تقاضا و قیمت آن شده است.

رشد قیمت اکسی ها و سایر NFTهای بازی

داستان به همین جا ختم نمی‌شود، زیرا اکسی‌ها (Axies)، موجودات زیبا و سایر NFTهای مورد نیاز برای انجام بازی نیز از نظر ارزش بسیار گران شده‌اند. در بازار بازی، میستیک اکسی‌ها (Mystic Axies) کمیاب با قیمتی بیش از 56000 دلار فروخته شده‌اند. این یعنی این NFT ها، قیمت فعلی حدود 42000 دلار برای کریپتو پانک ها (CryptoPunks) را پشت سر گذاشته‌اند.

قیمت قطعات زمین مجازی و اکسی های فوق العاده کمیاب نیز در حال افزایش است. در تاریخ 4 ژوئیه، یکی از تنها 19 محور سه گانه عرفانی با قیمت 820،000 دلار فروخته شد. حتی قیمت ارزان‌ترین اکسی‌ها نیز افزایش یافته است. تهیه مجموعه‌ای از سه مورد ابتدایی برای بازی در حال حاضر به طور متوسط 1300 دلار نیاز دارد. در ماه ژوئن، قیمت همان اکسی‌ها کمتر از نیمی از قیمت فعلی بود.

راه اندازی رونین هزینه گس را کاهش داد

یکی از بزرگترین کاتالیزورهای رشد اکسی اینفینیتی مهاجرت بازی از شبکه اصلی اتریوم به یک زنجیره جانبی مرتبط با اتریوم بود.

زنجیره جانبی که با نام “رونین” شناخته می‌شود، به طور خاص برای اکسی اینفینیتی ساخته شده است. این زنجیره کلیه معاملات درون بازی و بازار اکسی‌ها، زمین و اقلام را کنترل می‌کند. راه اندازی یک زنجیره جانبی اختصاصی باعث کاهش شدید هزینه‌های گس و بهبود سرعت معاملات شده است. علاوه بر این، روینین روند پردازنده را برای بازیکنان جدید ساده کرده است. این به کسانی که تجربه کمی در استفاده از بلاک چین دارند اجازه استفاده از بازی را داده است.

زنجیره جانبی رونین به بهبود بازی اکسی اینفینیتی کمک کرده است. این درحالی است که جذب بازیکنانی که قبلاً به فناوری بلاک چین علاقه نداشتند نیز از مهمترین عوامل رشد این بازی و رشد تقاضا برای ارز دیجیتال AXS است.

کسب درآمد از اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی بر روی یک مدل “برای کسب درآمد” کار می‌کند. در این مدل بازیکنان با توجه به زمان و تلاش صرف شده برای بازی و رشد اکوسیستم، توکن SLP (“معجون عشق صاف”) پاداش می‌گیرند. این مدل به ویژه در بین بازیکنان فیلیپینی، جایی که بازی در ماه‌های اخیر با محبوبیت زیادی روبرو بود، بسیار جذاب بوده است. با قیمت فعلی SLP، هر روز بازی می‌تواند بیش از 1200 دلار در ماه برای یک بازیکن متوسط درآمد داشته باشد. این نرخ در اکثر کشورهای غربی رقم دندان گیری نیست. با این حال در فیلیپین رقمی بیش از پنج برابر حداقل دستمزد در برخی مناطق است.

با توانایی کسب درآمد از طریق بازی، بسیاری از بازیکنان جدید اکسی اینفینیتی از کشورهای فقیر اقتصادی آمده‌اند. بیش از 40٪ از کل بازدیدهای axieinfinity.com از فیلیپین انجام می‌شود. 6٪ بازیکنان نیز از ونزوئلا وارد این سیستم می‌شوند. میزان ترافیک از ایالات متحده کمی بیش از 5٪ است. با این حال، اگر محبوبیت و درآمد در بازی افزایش یابد، ممکن است بازیکنان بیشتری از ایالات متحده شروع به بازی کنند.

بورسیه برای شروع بازی

با افزایش میزان درآمد حاصل از بازی اکسی اینفینیتی، تعداد افرادی که می‌خواهند بازی را شروع کنند نیز افزایش می‌یابد. با توجه به تقاضای زیاد اکسی‌ها، از زمان شروع بازی، موانع ورود به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در حالی که بسیاری از مردم در کشورهایی مانند فیلیپین می‌خواهند بازی و درآمد خود را شروع کنند، تعداد کمی از آنها 1300 دلار مورد نیاز برای خرید یک مجموعه سه تایی دارند. این جایی است که برنامه‌های بورسیه بازی وارد میدان می‌شوند.

در پاسخ به اینکه بازیکنان توانایی خرید اکسی‌های مورد نیاز برای انجام این بازی را ندارند، بازیکنان و اصناف شروع به ارائه بورسیه می‌کنند. بورسیه اکسی مفهومی است که در آن یک مدیر یا (دانشمند) سه اکسی را وام می‌دهد تا یک بازیکن (دانشجو) از آنها برای انجام بازی و کسب توکن Small Love Potions” (SLP)” استفاده خواهد کرد. مقدار SLP کسب شده توسط بازیکن با مدیر یا تیم با نسبت از پیش تعیین شده تقسیم می‌شود. با بهره مندی از سازمان‌های بزرگی مانند یلد گاید گیمز (Yield Guild Games) با ارائه بورسیه، پایگاه بازیکن اکسی اینفینیتی علی رغم افزایش قیمت اکسی به طور مداوم رشد می‌کند.

رشد اکسی اینفینیتی ادامه خواهد داشت

از تاریخ 5 ژوئیه، تعداد کاربران فعال روزانه اکسی اینفینیتی از 350،000 نفر عبور کرد. هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت رشد ارز دیجیتال AXS وجود ندارد. این بازی هنوز پتانسیل رشد زیادی دارد و تعداد بیشتری از بازیکنان همچنان به دنبال بورسیه هستند. با این حال، بزرگ‌ترین چالشی که بازی با آن روبرو خواهد شد، جذب بازیکنان غربی بیشتر است. اگر اکسی اینفینیتی بتواند همان موفقیتی را که در فیلیپین به دست آورده است در ایالات متحده به دست آورد، روند فعلی رشد شارپی ارز دیجیتال AXS می‌تواند بسیار طولانی‌تر باشد.

مطالب مرتبط
تحلیلگر درون زنجیره ای، بن لیلی (BenLilly): فصل آلت کوین‌ها هنوز فرانرسیده است
صعود کاردانو در آستانه راه اندازی آلونزو به چه شرایطی نیاز دارد؟
توکنها و کوین های برتر ماه مارس: هولو، وان چین و اوریجین پروتکل رشد خیره کننده‌ای را شاهد بودند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether