قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  اخبار  »  اخبار استخراج یا ماینینگ  »  چرا پس از کاهش هش ریت بیت کوین، قیمت بیش از 50،000 دلار باقی مانده است

چرا پس از کاهش هش ریت بیت کوین، قیمت بیش از 50،000 دلار باقی مانده است

اخبار استخراج یا ماینینگ
نوید رحیمی
1400/02/01
۰
چرا پس از کاهش هش ریت بیت کوین، قیمت بیش از 50،000 دلار باقی مانده است

آنچه پس از کاهش غیرمنتظره نرخ هش در مورد بیت کوین آموخته‌ایم، تقویت روند صعودی است. مدیرعامل شرکت بیت فارمز از علل سقوط و مقاومت بیت کوین در حادثه روز دوشنبه چین می‌گوید. بیت فارمز رقیب اصلی ماینرهای چینی قصد دارد یک عملیات گسترده استخراج را در آرژانتین راه اندازی کند. این می‌تواند به غیرمتمرکزتر شدن استخراج بیت کوین کمک شایانی کند.

آنچه ما از کاهش قیمت بیت کوین به دلیل خاموشی نیمی‌از شبکه بلاک چین آن آموختیم

بیت کوین در هفته گذشته توانست به بالای 64 هزار دلار دست یابد. با این وجود، در تعطیلات آخر هفته، به دنبال کاهش قابل توجه هش ریت که تقریباً 49٪ از شبکه بیتکوین را آفلاین کرد، بزرگ‌ترین کاهش 24 ساعته در تاریخ این ارز رخ داد.

در مورد علت این امر، از جمله انفجار معدن ذغال سنگ و خاموشی شبکه‌های برق در استان سین کیانگ چین، حدس‌های زیادی زده شده است. با کاهش هش ریت بیتکوین، اصلاح قیمت، ارزش آن را تا حدود 50،000 دلار کاهش داد. با این وجود، علی رغم فروش از سر ترس که در بازار وجود داشت، سطح مهم 50،000 دلاری توانست با قدرت مقاومت کند. سوال اینجاست که چرا قیمت به زیر 50 هزار دلار نرسید؟

صرفاً به این دلیل که بیتکوین علیرغم کاهش هش ریت، 100٪ عملکرد خود را ادامه می‌دهد. معاملات در حال پردازش هستند، بلاک‌ها استخراج می‌شوند و سکه‌ها به صورت آزاد تجارت و مبادله می‌کنند.

نرخ هش بیت کوین ممکن است در یک روز بیش از 40٪ کاهش داشته باشد، اما کدام استاندارد جهانی پولی یا شبکه پرداخت می‌تواند از چنین اتفاقی جان سالم به در برد. کدام سیستم پرداخت می‌تواند بدون اینکه حتی یک کاربر از خدمات محروم باشد به کار خود ادامه دهد؟ سوییفت؟ ویزا؟ مسترکارت؟ دلار، پوند، یورو یا ین؟ هیچ کدام توان مقابله با همچین اتفاق وحشتناکی را ندارند.زنده ماندن شبکه پس از کاهش هش ریت نشان از قدرت این ارز دارد

به دور از نگرانی در مورد مکانی که بیت کوین در آن قرار دارد، این شاهدی بر مقاومت پروتکل بیت کوین و قدرت طراحی غیرمتمرکز آن است. مستقل از فعالیت هر نهاد متمرکزی، بیت کوین را نمی‌توان با یک اتفاق متوقف کرد. این، همان چیزی است که قانون گذاران جهانی و دولت‌ها به سرعت متوجه آن می‌شوند.

گاریک هیلمن، رئیس تحقیق در Blockchain.com و همکار دانشکده اقتصاد لندن است. وی گفت 2021 سالی است که دولت‌ها شروع به روی آوردن به بیت کوین می‌کنند. وی این امر را به دلیل هزینه‌های بیش از حد دولت، چاپ پول، تنش اقتصادی و ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و چین می‌داند.

البته صرف نظر از اینکه این عوامل دولت‌ها را به سمت بیت کوین سوق می‌دهد، وجود بیت کوین به لطف میلیون‌ها نفر کاربر آن در سراسر جهان است. با سرمایه گذاری وقت و تلاش خود در استخراج بیت کوین و زیرساخت‌های آن، ما موجودیت بیت کوین را انتخاب می‌کنیم. تا زمانی که یک استخراج کننده وجود داشته باشد، شبکه بیت کوین بدون مشکل به کار خود ادامه خواهد داد.

شبکه BTC توانست از این امتحان سربلند خارج شود

مطمئناً پردازش بلاک‌ها کند شده است، اما هنوز پردازش می‌شوند. پس از مدتی که بلاک کافی به شبکه اضافه شود، مشکل حل می‌شود و زمان عملکرد و پردازش به سطح نرمال برمی‌گردد.

هنوز هم دست اندازهایی در راه بیت کوین وجود دارد، اما آنچه که با بیت کوین ایجاد می‌شود یک سیستم پولی جدید برای هر کسی است که می‌فهمد سیستم فعلی چه مشکلی دارد. باز، شفاف، انعطاف پذیر و به طور داوطلبانه تحت تأثیر انگیزه‌های اقتصادی، اکنون بیت کوین بسیار بزرگ است و نمی‌تواند شکست بخورد.

فروش به دلیل طولانی شدن موقت زمان بلاک، دلیل دیگری به جز وحشت ندارد. این نشان دهنده قدرت زیادی است که اخیراً پول کلان به بیت کوین داده است.

سال گذشته نشان داد که بیت کوین به این زودی از بین نمی‌رود. نقشی که این ارز در ادامه زندگی مالی ما بازی می‌کند، بسیار مهم است. افت ارزش بیت کوین در آینده قطعی خواهد بود، اما هرگز چشم انداز آن، این چنین درخشان به نظر نمی‌رسید.

بیت فارمز (Bitfarms) در حال راه اندازی استخراج برق آبی بیت کوین به آرژانتین است

عملیات استخراج بیت کوین بیت فارمز در حال راه اندازی در آرژانتین است. این شرکت کانادایی بخشی از کشور آمریکای لاتین را به دلیل آب و هوای مناسب انتخاب کرد. این قرارداد هشت ساله درآمد 650 میلیون دلاری را با قیمت فعلی بیت کوین ایجاد خواهد کرد.

بیت فارمز، یکی از بزرگترین استخراج کنندگان بیت کوین در جهان است. این شرکت قرار است یک مرکز استخراج جدید در آرژانتین راه اندازی کند. این بزرگترین پایگاه عملیاتی استخراج بیت کوین در طول تاریخ خواهد بود.

این شرکت سهامی‌عام در کبک مستقر است. بیت فارمز در بیانیه روز دوشنبه گفت که این پروژه 210 مگاوات برق تولید می‌کند.

بیت فارمز اضافه کرد که در ماه اکتبر با برنامه توسعه مزرعه 60 مگاواتی بیت کوین تفاهم نامه‌ای غیر الزام آور برای تأمین برق با قیمت تقریباً 0.02 دلار به ازای هر کیلووات ساعت امضا کرده است. ایده این است که با قیمت بیت کوین در حدود 55000 دلار درآمد این فام در حدود 650 میلیون دلار یا 11774 بیت کوین باشد.

این شرکت گفت: “با داشتن آب و هوای مطلوب در طول سال، تاسیسات در آرژانتین برای خنک سازی و کارکرد بهینه ماینرها به خنک کننده مایع گران قیمت احتیاج ندارد. ماینرها با هوا خنک خواهند شد، مانند نحوه خنک شدن آنها در مزارع استخراج ما در کبک.”

این شرکت گفت که این پروژه قرار است با قرارداد اولیه هشت سال به طول انجامد. اگر استخراج بیت کوین طبق برنامه پیش برود، استخراج بیت کوین باید از اوایل سال 2022 آغاز شود.بیت فارمز رقیب اصلی ماینرهای چینی

بیت فارمز، در سال 2017 تأسیس و در تی اس ایکس اکسچنج (TSX Venture Exchange)، یک بازار سرمایه عمومی‌برای شرکت‌های نوظهور لیست شده است.

استخراج بیت کوین – استفاده از رایانه‌های قدرتمند برای تأیید معاملات بیت کوین – معمولاً با مصرف انرژی زیاد انجام می‌شود. داده‌های مرکز مالی جایگزین دانشگاه کمبریج حاکی از آن است که ماینرها حدود 14.44 گیگاوات یا 128.77 تراوات ساعت برق مصرف می‌کنند.

بیت فارمز که دارای پنج تأسیسات برق آبی در مقیاس صنعتی در کبک است، از نیروی برق آبی برای استخراج بیت کوین و کمک به محیط زیست استفاده می‌کند.

بیت فارمز ممکن است بزرگترین عملیات استخراج در آمریکای شمالی باشد، اما رقابت سختی را تجربه می‌کند. رقیب اصلی این کمپانی در درجه اول ماینرهای چینی هستند. بیشتر استخراج بیت کوین در این کشور آسیایی اتفاق می‌افتد. شرکت‌های استخراج مستقر در چین 65٪ از هش ریت بیت کوین را در دست دارند. هش ریت، کل قدرت محاسباتی ترکیبی مورد استفاده برای پردازش معاملات شبکه بیت کوین است. با توجه به اتفاقی که روز دوشنبه رخ داد و به دلیل قطعی برق گسترده چین هش ریت به شدت سقوط کرد، این می‌تواند خبر خوبی برای شبکه بیت کوین باشد.

اگرچه بیت فارمز در بیانیه خود گفت که آرژانتین به دلیل آب و هوای مناسب انتخاب شده است، اما این منطقه تنها مرکز فعالیت‌های استخراج نیست.

استخراج بیت کوین می‌تواند یک تجارت سودآور باشد، به ویژه هنگامی‌که این ارز دیجیتال عملکرد خوبی داشته باشد. ماه گذشته، درآمد استخراج بیت کوین به رکورد 1.5 میلیارد دلار رسید. طبق آمار بیت اینفو چارتز (BitInfoCharts)، سود استخراج از سال گذشته بسیار افزایش یافته است. در حال حاضر اکثر استخراج کنندگان مدرن از نظر بازده روزانه خالص مثبت هستند.

مطالب مرتبط
تسلط چین بر صنعت ماینینگ بیت کوین
کارت‌های GPU رمزنگاری به میدان می‌آیند؟ نبرد گیمرها و ماینرها بر سر سخت افزار
استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟