قیمت بیت کوین
1,326,675,402تومان
54,857.00دلار
6.36
قیمت اتریوم
94,082,537تومان
3,890.24دلار
4.86
قیمت بایننس کوین
15,322,173تومان
633.56دلار
4.86
قیمت ریپل
33,858تومان
1.40دلار
11.57
قیمت دوج کوین
11,421تومان
0.47دلار
10.43
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  تحلیلگر درون زنجیره ای، بن لیلی (BenLilly): فصل آلت کوین‌ها هنوز فرانرسیده است

تحلیلگر درون زنجیره ای، بن لیلی (BenLilly): فصل آلت کوین‌ها هنوز فرانرسیده است

تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها
سعید درویشی
1400/01/31
۰
تحلیلگر درون زنجیره ای، بن لیلی (BenLilly): فصل آلت کوین‌ها هنوز فرانرسیده است

آلت کوین‌ها ماه‌ها است که به شدت رشد می‌کنند. آن‌ها توانسته‌اند سهم بزرگی از بازار ارزهای دیجیتال را از زیر سلطه بیت کوین خارج کنند. با این حال بن لیلی، تحلیلگر آزمایشگاه‌های جارویس می‌گوید که هنوز “فصل آلت کوین‌ها” فرا نرسیده است.

معامله گران در مورد ادامه چرخه گاوی بیت کوین مردد هستند. این ارز پس از سقوط سهمگینش هنوز نتوانسته ارزش خود را بازیابد و روند نزولی را ادامه می‌دهد. با این حال تریدر‌ها در مورد اینکه آیا بازار در اواسط “فصل آلت کوین” قرار دارد، اتفاق نظر بیشتری دارند. کریپتو توییتر (Crypto Twitter) با یک اسکرین شات، شکاف بین معامله گرانی را که مطمئن هستند در نیمه راه فصل آلت کوین‌ها به سر می‌برند و کسانی که معتقدند این فصل هنوز شروع نشده است را نشان می‌دهد.

به طور معمول، معامله گران به تعداد گسترده‌ای از شاخص‌ها و معیارها اعتماد می‌کنند. این معیارها مانند کل سرمایه بازار بیت کوین در مقابل کل بازار آلت کوین‌ها، نرخ تسلط بیت کوین و اینکه آیا آلت کوین‌های کوچک کل با درصد مشخصی رشد داشته‌اند یا خیر ابزار معمولی برای یافتن فصل آلت کوین‌ها هستند.

همانطور که در ماهیت سرمایه گذاری است، سیگنال‌های مختلف می‌توانند نتایج متفاوتی داشته باشند. بنابراین کوین تلگراف تصمیم گرفت با بن لیلی، بنیانگذار و تحلیلگر آزمایشگاه‌های جارویس گپ بزند. در این مصاحبه می‌خواهیم درباره چیزی که او و شرکتش حدس می‌زنند بازار در حال حاضر انجام می‌دهد صحبت کنیم. ما از او درباره بهترین معیارها برای فهمیدن اینکه آیا واقعاً یک فصل آلت کوین‌ها در انتظار بازار است یا خیر سوال کرده‌ایم.چرا هنوز فصل آلت کوین‌ها آغاز نشده است؟

تعدادی از تحلیلگران ادعا می‌کنند که ما در فصل آلت کوین‌ها هستیم. بعضی به این اشاره دارند که حداقل درست در آستانه این برهه از بازار قرار داریم. برخی از آنها به دنبال پشتیبانی و مقاومت در برابر نمودارهای حجم بازار آلت کوین‌های جدا شده از حجم بازار بیت کوین به این نتیجه رسیده‌اند. استدلال‌ها تا حدودی قانع کننده به نظر می‌رسد. با این حال فکر می‌کنید چرا به نظرتان ما در فصل آلت کوین‌ها نیستیم؟

بن لیلی: معتقدم تفسیر تحلیلگران از آنچه که فصل آلت کوین‌ها تعریف می‌شود، متفاوت است. برای بسیاری، فصل آلت کوین‌ها ممکن است زمانی وجود داشته باشد که هم BTC و هم آلت کوین‌ها به سمت قیمت‌های بالاتر بروند. با این حال اکنون جریان آلت کوین‌ها مخالف بیت کوین است. در حالی که آلت‌ها اکثراً ثابت باقی مانده‌اند یا افت کردند بیت کوین به پیش می‌رود.

من فکر می‌کنم این نکته یک معیار خوب از فصل آلت کوین‌ها است، اما لزوماً یکی از معیارهای اصلی من نیست. چون اگر این تعریفی برای فصل آلت کوین‌ها باشد، دلیل قانع کننده‌ای برای من نیست که از چشم انداز تنظیم شده برای ریسک از بیت کوین دور شوم و به سمت آلت کوین‌ها بروم. در این تعریف از فصل آلت‌ها، بیت کوین هنوز دارایی ارجح برای سرمایه گذاری است.

ما فکر می‌کنیم فصل آلت کوین‌ها زمانی در بازار آغاز می‌شود که مردم غافلگیر شوند. این حرکات حداقل باعث می‌شود تا معامله گران در مورد چیزهای طبیعی تجدید نظر کنند.

چرخش روند بازار در هفته‌‌‌های گذشته

فصل آلت کوین‌ها نمایانگر تغییر روند کلان در جهت حرکت بازار بیت کوین نیست؟

خب، بازگشت به آنچه قبلاً گفتم، حمایت و مقاومت روش مفیدی برای توضیح است. ما می‌توانیم این موارد را به عنوان مناطقی مشاهده کنیم که در صورت شکستن، عملکرد سریع قیمت ایجاد می‌شود. نوعی عمل است که می‌خواهید در معرض آن قرار بگیرید، با این فرض که در سمت صحیح آن باشید. در حالی که هر چیزی در بین این حمایت‌ها و مقاومت‌ها تقریباً می‌تواند “انتظار” فرض شود.

برای اینکه بفهمیم این منطقه کجاست، می‌توانیم نمودار تسلط بیت کوین بر بازار را بررسی کنیم. این به ما اجازه می‌دهد تا درصد بازار بیت کوین را نشان دهیم. در حال حاضر، در محدوده‌ای معامله می‌شود، به عبارت دیگر محدوده “انتظار” است. از آنجا که BTC روند رو به پایین دارد، برای آلت کوین‌ها خوب است.

ممکن است بسیاری به این موضوع اشاره کرده و بگویند این فصل آلت کوین‌ها است. با این حال من اشاره خواهم کرد که این نوع فعالیت‌ها معمولاً در چرخه گاوی اتفاق می‌افتد زیرا پول جدید در حال جابجایی است.

در واقع، ما از اواسط سال 2019 در این محدوده از انتظارات بوده‌ایم. درست از زمانی که بیت کوین کمترین قیمت را تجربه کرد و صعود خود را آغاز نمود.

تحلیلگر درون زنجیره ای، بن لیلی (BenLilly): فصل آلت کوین‌ها هنوز فرانرسیده است

محدوده آغاز فصل آلت کوین ها

به طرز عجیبی، اخیراً در اواخر سال 2020 از این محدوده خارج شدیم. وقتی این اتفاق افتاد، بیت کوین کاملاً مهارناپذیر شد. در طول این اجرا، آلت کوین‌ها ارزش خود را از دست دادند. مشابه آنچه برنت جانسون تئوری میلک شیک دلار خود را توصیف می‌کند، بیت کوین نقدینگی بازار را با بالارفتن روند افزایش داد. ما از آن زمان به این محدوده انتظارات، که به عنوان منطقه طبیعی بازار نیز شناخته می‌شود، بازگشتیم.

حال، اگر عکس این اتفاق بیفتد و این محدوده مورد انتظار را به سمت نزولی حرکت کند چطور؟ از نظر ما، این نشان می‌دهد که آلت کوین‌ها سرمایه‌ای را از بیت کوین می‌بلعند و بازدهی آنها بیش از بیت کوین می‌شود. آن وقت است که اوضاع وحشی می‌شود.

رابطه اتریوم و بیت کوین شاخص مهمی‌برای شناسایی فصل آلت کوین ها

برای سالها، معامله گران تغییر نرخ تسلط بین BTC و آلتکوین‌ها را به عنوان یک شاخص مربوط به زمان شروع فصل آلت کوین‌ها مشخص کرده‌اند. همانطور که این تئوری حاکم است، هنگامی‌که قیمت بیت کوین ادغام می‌شود یا در روند نزولی قرار دارد و نرخ تسلط آن به زیر یک درصد مشخص کاهش می‌یابد، آلت کوین‌های بزرگتر از نظر سرمایه بازار بیت کوین را از آن خود می‌کنند. نظر شما در این باره چیست؟

مشابه آنچه قبلاً توضیح دادم، همه چیز در مورد انتظارات است. به محض ایجاد تغییر در شرایط عادی بازار، “فصل آلت کوین‌ها” ظاهر می‌شود.

نمودار دیگری که من اغلب به آن تکیه می‌کنم جفت ETH / BTC است. وقتی Ether در رابطه با BTC رشد می‌کند، به طور کلی نشانه خوبی برای آلت‌هاست. و اخیراً، در محدوده انتظارات فعلی، حرکت صعودی در نمودار وجود دارد.

جفت ETH / BTC در حال حاضر در حال شکل گیری چیزی است که می‌توانیم آن را به عنوان سیلندر لیورمور توصیف کنیم. بیش از یک ماه است که ما در این باره بحث کرده‌ایم. مشخص است این نمودار در حال شکل گیری است و در مراحل بعدی روند خود قرار دارد.

تحلیلگر درون زنجیره ای، بن لیلی (BenLilly): فصل آلت کوین‌ها هنوز فرانرسیده است

زمان رشد آلت کوین ها

اگر ETH / BTC ضلع بالایی این سیلندر شکسته و از آن خارج شود، لحظه دیگری خواهد بود که انتظارات از حالت طبیعی خارج می‌شود. این زمانی است که شاهد اقدام سریع قیمت و احتمالاً فصل آلت کوین خواهیم بود.عملکرد بهتر آلت‌ها در هفته‌‌‌های گذشته

در حالی که جزر و مد همه قایق‌ها را بلند می‌کند، آلت کوین عملکرد بهتری در بازار در مقایسه با بیت کوین دارند. نگاهی گذرا به کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) نشان می‌دهد که حداقل 50 ارز، حرکتی انجام داده‌اند که کاملاً بالاتر از 100٪ رشد است. سرمایه بازار آلت کوین‌ها از 250 میلیارد دلار در ژانویه به تقریباً 900 میلیارد دلار در روز گذشته رسیده است. به نظر شما، سیگنال اصلی که در بازار آلت کوین‌ها قرار دارد چیست؟

اکنون، به نظر من، این کمی‌متفاوت از یک فصل آلت کوین‌ها است. این بدان دلیل است که یک رقابت مناسب برای خرید آلت کوین‌ها زمانی است که سرمایه گذاران احتمالاً بیشتر از منحنی ریسک رمزنگاری در مقابل خرید ساده بیت کوین پیش روند. نه اینکه لزوماً سودهای بزرگ‌تر از بیت کوین برای آلت کوین‌ها ثبت شود.

بر اساس این تعریف، ما می‌توانیم اینگونه ادعا کنیم که هر زمان سلطه بیت کوین در حال سقوط است در حالی که رمزنگاری به طور کلی در بازار صعودی است (مانند امروز)، این یک بازار گاوی برای آلت کوین‌ها در حال شکل گرفتن است.

نقش تحلیل آن-چین یا داده‌‌‌های درون زنجیره ای در تعیین روند بازار

آیا داده‌های زنجیره‌ای در تعیین زمان شروع فصل آلت کوین‌ها هیچ ارزشی ندارند؟

کاملاً. تحلیل‌های درون زنجیره‌ای، اگر بدانید که چگونه تمام نویزهای همراه آن را فیلتر کنید بسیار با ارزش است. در بازار رمزنگاری، شفافیت زیادی در دیدن معاملات بلاک چین‌ها وجود دارد. این مجموعه‌ای از داده‌ها را ایجاد می‌کند که می‌توان با صدها روش مختلف به آنها نگاه کرد، بسیاری از آنها تا حدی بی معنی هستند.

در آزمایشگاه‌های جارویس، ما تمام داده‌ها را فیلتر می‌کنیم تا داده‌های مهم را پیدا کنیم. سپس آن را از طریق الگوریتم‌ها اجرا می‌کنیم تا سیگنال‌های تجاری را به دست بیاوریم. این تجزیه و تحلیل داده با ارزش است و به جای تحلیلگران داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با گفتن این جمله، بلاک چین هنوز هم یک فضای در حال تحول خارج از بیت کوین و اتریوم است. ما در دوازده بلاک چین هستیم و این سیگنال‌های تکامل را می‌بینیم. این داده ها، تولید انواع سیگنال‌های قابل اعتماد، زمان دقیق، تغییر روند، وقوع و پایان فصل آلت کوین‌ها را بهتر مشخص می‌کند.

یک چیز ساده که معامله گران می‌توانند دنبال کنند تا روند یک فصل آلت کوین‌ها را ببینند، جریان USDT است.

هنگامی‌که فصل آلت کوین‌ها فرا می‌رسد، احتمالاً شاهد جریان USDT به پروتکل‌های لایه-دو دیگر مانند پولکادات، کازماس و سولانا هستیم. دلیل این امر این است که بسیاری از دارایی‌های محدود با محدودیت منحنی خطر، که تمایل به خرید در این نوع محیط‌ها را دارند، در صرافی‌های غیرمتمرکز به جای صرافی‌های متمرکز وجود خواهند داشت.

همانطور که سرمایه گذاران شروع به خرید این دارایی‌های محدود می‌کنند، نقدینگی از راه می‌رسد. USDT در حال حاضر همه گیرترین شکل نقدینگی در بازار است.

بنابراین، وقتی صدها میلیون USDT به این اکوسیستم‌ها وارد می‌شود، می‌توانید مطمئن باشید که فصل آلت کوین‌ها آغاز شده است. سرمایه گذاران این دارایی‌ها را که فقط در DEX‌ها یافت می‌شوند در پروتکل غیرمتمرکز تعقیب می‌کنند.تغییر جریان ریسک به پاداش آلت‌ها نسبت به بیت کوین

آیا ممکن است روایت در حال تغییر باشد و برخی از آلت‌ها از وابستگی خود به عملکرد بیت کوین رها شوند. آیا این تغییر نشانه فصل آلت‌ها نیست؟

چشم انداز ریسک در حال تغییر است و این نحوه نگرش من به این سوال خاص است.

با شروع رشد دارایی‌های دیگر از لحاظ سن و حجم بازار، تأثیرات شبکه‌ای نیز افزایش خواهد یافت. این، به نوبه خود، بسیاری از دارایی‌های دیجیتال را از بیت کوین جدا می‌کند. جامعه آنها در نهایت ارزش زیادی برای آنها قائل خواهد شد.

به این ترتیب، با گذشت زمان، آلت کوین‌ها کمی‌از عملکرد BTC فاصله می‌گیرند.

اتریوم اولین دارایی است که این کار را انجام می‌دهد، فقط به دلیل مکانی که از نظر چرخه سنی و توسعه دارد. اما از نظر مصونیت از قیمت بیت کوین، این اتفاق برای سالهای طولانی رخ نخواهد داد. در واقع، من فکر می‌کنم همیشه تا حدی همبستگی وجود دارد.
این به دلایل کلان مربوط است. به بیان ساده، کالاها در کل تمایل به همبستگی با یکدیگر دارند. ارزش دارایی‌ها در بازار سهام در کل، دارای همبستگی هستند. حتی ارزهای فیات تمایل دارند که همزمان با یکدیگر حرکت کنند.

در نهایت به نظر ما هنوز فصل آلت کوین‌ها شروع نشده است با این حال ما به آن نزدیک می‌شویم.

مطالب مرتبط
بیت کوین، اتریوم و ریپل آماده از سرگیری روند صعودی هستند؟ تحلیل گران بررسی می‌کنند
اثر کوین بیس ارزهای دیجیتال پولی گون، اسکیل و سوشی سواپ و را به بالاترین میزان قیمت رساند
استیبل کوین تتر چه مشکلی دارد؟ هیاهوی زیاد در مورد این ارز بر چه اساس است.
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس