منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  چرا تتر امسال پنج میلیارد دلار توکن USDT عرضه کرده است ؟
پنج میلیارد دلار توکن USDT تولید می شود

چرا تتر امسال پنج میلیارد دلار توکن USDT عرضه کرده است ؟

رضا باغانی
1399/03/20
۰

چرا تتر امسال پنج میلیارد دلار توکن USDT عرضه کرده است ؟ پائولو آردوینو Paolo Ardoino مدیر ارشد تکنولوژی شرکت تتر می گوید معامله ی اوراق بهادر قابل خرید از دلال ها و صرافی های رمزپایه به دلار نقدی نیاز دارد و این باعث افزایش تقاضا می شود.

چرا تتر امسال پنج میلیارد دلار توکن USDT عرضه کرده است ؟

پائولو آدوینو Paolo Ardoino مدیر ارشد تکنولوژی Bitfinex و Tether با نیک کارتر Nic Carter بنیانگذار Coin Metrics در مورد تتر صحبت کرد.

او توضیح می دهد که چرا از ژانویه امسال معادل 5 میلیارد دلار تتر عرضه شده است و امکان دارد این رقم به 100 میلیارد توکن USDT نیز برسد.

او همچنین به خروج بیت کوین از صرافی رمزنگاری Bitfinex اشاره می کند.

امروز ، پائولو آدوینو مدیر ارشد تکنولوژی Tether و Bitfinex توضیح داد که چرا تتر در شش ماه گذشته، (معادل 5میلیارد دلار) بیش از هر مقطعی از تاریخ این شرکت توکن USDT منتشر کرده است.


✅ شاید مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

▪️ شبکه پرداخت ریپل شاهد موج شدید تقاضاها است


تتر پس از صعود آهسته در رده بندی حجم بازار، اکنون از XRP پیشی گرفته است تا با کسب 9 میلیارد دلار حجم بازار در رده بندی کریپتو به مقام سوم برسد.

پنج میلیارد دلار توکن USDT تولید می شود

پنج میلیارد دلار توکن USDT تولید می شود

اما چه چیزی پشت این افزایش شدید تقاضا برای توکن USDT قرار دارد؟

مدیر ارشد تکنولوژی تتر در گفتگو با پادکست ” On The Brink With Castle Island ” ، اظهار داشت که تقاضا پول نقد توسط صرافی ها، به ویژه پس از سقوط بازار در اواسط ماه مارس، افزایش یافته است.

به گزارش بیت پارس و به نقل از خبرگزاری ” دکریپت ” وی گفت :

“در 12 و 13 مارس امسال، هنگامی که بیت کوین و سایر ارزهای اصلی 50٪ کاهش قیمت داشتند، شاهد بودیم که مردم در صرافی های ارزهای فیات گیر افتادند زیرا نمی توانستند با سرعت معقولی پولشان را برای همراه شدن با شرایط بازار یا محافظت از دارایی های خود تبدیل کنند. “

وی اظهار داشت که این پول از خارج از دایره رمزنگاری و درآمد آن تزریق نشده بلکه از طریق صرافی هایی است که تتر بیشتری می خواستند، وارد بازار شده است.

آردوینو همچنین درباره ورودی و خروجی صرافی ها، وضعیت بانکی آن و اینکه آیا تتر می تواند به 200 میلیارد دلار برسد صحبت کرد.

وی گفت :

“من معتقدم كه توکن USDT بخشی اعظمی از ثروت نقدی صرافی ها را كه در حساب های بانكیشان بلااستفاده مانده است، جذب می كند.”

با توجه به اینکه، صرافی رمزنگاری Bitfinex و صادر کننده سکه استیبل کوین تتر دو شرکت جداگانه هستند که توسط همین افراد اداره می شوند.

تتر که مسئول صدور استیبل کوین (Tether (USDT است که هم اکنون حجمی معادل 9 میلیارد دلار در بازار دارد. گفته می شود که به ازای هر توکن USDT یک دلار توسط ذخایر شرکت پشتیبان گرفته می شود، اگرچه این شرکت هیچ تدبیری برای تضمین این امر نیاندیشیده است.

خارج شدن بیت کوین از Bitfinex

در مصاحبه، از آردوینو سؤال شد كه چرا مقادیر زیادی بیت کوین (BTC) از صرافی Bitfinex خارج می شود، در حالی كه مقادیر زیادی اتریوم (ETH) دوباره به درونش سرازیر شده است – پدیده ای كه بسیاری از مفسران بازار را متحیر کرده است.

آردوینو توضیح داد که چندین خرید بزرگ اوراق بهادار باعث کاهش ناگهانی نقدینگی در منابع بیت کوین این صرافی بوده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد :

اگر سالها نباشد ماه هاست که، قیمت بیت کوین در Bitfinex بیشتر از سایر صرافی ها بوده است، اما این امر از 12 مارس معکوس شده است (زمانی که سقوط بزرگی در قیمت بیت کوین و ارزهای قدیمی تر رخ داد).

وی حدس می زند که این منجر به ایجاد فرصت های بیشتر برای سفته بازی و خرید و فروش آنی بیتکوین شده است، جایی که معامله گران بیت کوین را با قیمت پایین تر در Bitfinex خریداری می کنند و در صرافی های دیگر برای سود می فروشند.

آردوینو گفت :

“از سوی دیگر، ما در دو یا سه ماه گذشته شاهد رشد چشمگیر بیش از 1 میلیون دلاری در اتریوم بودیم.”

مسیر برای رسیدن به 100 میلیارد دلار توکن USDT

از آردونیو در مورد قیاس پذیری تتر، و همچنین نحوه ی عملکرد پروژه با بانکها در صورت ادامه رشد حجم بازارش پرسیده شد.

آردوینو گفت :

“از نظر تئوری کار دشواری نیست که از 0 دلار به 200 و یا 300 میلیارد دلار بروید ، اما در عمل اگر از 100 میلیارد دلار و فراتر بروید، عملکرد با بانکها پیچیده تر خواهد بود.”

تتر در گذشته با شرکای بانکی خود مشکلاتی داشته است. آنها 750 میلیون دلار از ذخایر خود را زمانی که حساب های یک بانک پانامایی توسط پلیس توقیف شد از دست دادند.

برای حل این مسئله، این شرکت یک ارز دیجیتال ایجاد کرد که مانند وامی از شرکت های رمزنگاری ای که قصد دارند تتر پس انداز کنند برای تأمین این ضررها استفاده شود. البته آنها مجبور شدند پرداخت سود سهام سهامداران خود را نیز متوقف کنند.

وی گفت:

“من معتقدم كه اگر ما مجبور شویم به سمت 100 میلیارد دلار توکن USDT برویم، احتمالاً به چیزی هم ردیف یک بانک نیاز داریم تا بتواند به ما در این عمل خطیر كمك كند.

آیا تتر Tether می تواند به رشدش ادامه دهد یا ورشکست می شود ؟

هرچه رشد بیشتری داشته باشید، به تنوع بیشتری نیاز خواهید داشت و بیشتر نیاز دارید تا بازی را بزرگتر کنید و هر بار با بانک های بسیار بزرگتری سر و کار داشته باشید. ” اما اتفاقاتی در اقتصاد جهانی در حال رخ دادن هستند که می توانند برنامه های توسعه تتر را نابود کنند.

نرخ بهره منفی ( که در آن بانک ها برای نگه داشتن پول سپرده گذاران خود کارمزد می گیرند) اخیراً توسط چندین بانک مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

در صورت اجرای این طرح، توکن USDT باید به بانکهایی که ذخایر نقدی آن را نگه داری می کنند کارمزدهای بسیار سنگینی بپردازد.

وی گفت : ” حتی ممکن است در آن شرایط ورشکسته هم شویم. من فکر می کنم برای حفظ سرمایه و سرمایه گذاری های فوق العاده ایمن سخت است 100 میلیارد دلار پول بدست آورید، اما اگر همین الان 9 میلیارد دلار پول دارید، قطعاً دستیابی به آن غیرممکن نیست. “

با همه ی این تفاسیر محدودیت هایی برای رشد توکن USDT متصور است.

مطالب مرتبط
ریپل برای ساخت شبکه پرداخت XRP در برزیل آماده است
ارز دیجیتال XLM توکن بومی شبکه استلار در 7 روز گذشته تقریباً 150٪ افزایش داشته است
شبکه اوراکل Oracle برای دستیابی به بلاکچین بیت کوین از قرارداد هوشمند RSK بهره خواهد برد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether