منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  زمان خرید بیت کوین فرا رسیده است؟ آیا این سطح فرصت جدیدی برای پیوستن به بازار است؟
چرخه‌های بازار بیت کوین در شاخص های درون زنجیره ای شبکه BTC

زمان خرید بیت کوین فرا رسیده است؟ آیا این سطح فرصت جدیدی برای پیوستن به بازار است؟

رضا باغانی
1400/04/07
۰

همه معامله گران دوست دارند بدانند زمان خرید بیت کوین در این بازار راکد چه هنگام است. برخی از معیارها و البته مدل وایک آف احتمال می‌دهند اکنون فرصت جدیدی برای ورود به بازار باشد.

در این مرحله بازار بیت کوین بدون شک در بلاتکلیفی قرار دارد. از یک طرف، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال طی چند هفته گذشته همچنان راکد مانده است. این در حالی است که از سوی دیگر، به نظر می‌رسد چند معیار اندازه گیری (مانند رشد خالص و تغییر عرضه نهنگ ها و همینطور کاهش نقدینگی صرافی ها) تصویر مثبتی را ترسیم می‌کنند.

در همین حین یک تحلیلگر می‌گوید، یک اوج موفقیت آمیز وایک آف (Wyckoff) می‌تواند مجدداً سطح قیمت بیت کوین را به بالای 40000 دلار برساند. به همین دلیل برخی تحلیل گران فکر می کنند اکنون زمان خرید بیت کوین است.

زمان خرید بیت کوین در میکرو چرخه خرسی

خوب، در این مرحله، فعالان بازار پیش بینی مشخصی برای حرکت آینده بیت کوین ندارند. با این وجود، در صورت تردید، بهترین کار این است که بازار را در تصویری بزرگتر ارزیابی کنیم. از این منظر، به نظر می‌رسد بیت کوین در یک “چرخه کوچک خرسی” در “چرخه گاوی” بزرگ‌تر خود قرار دارد.

جک یک تریدر و تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال است. وی اخیراً در مورد تصویر بزرگتر بیت کوین اظهار داشت:

“من حدس می‌زنم که پایین‌ترین قیمت بیت کوین در این میکرو چرخه خرسی در ماه جولای اتفاق بیفتد. پس از آن ما در ماه آگوست می‌توانیم دومین فرصت خرید را داشته باشیم.”

این تحلیلگر همچنین اظهار داشت که در حال حاضر چرخه خرسی کوچک در محدوده 32 تا 36 هزار دلار محصور شده است. به گفته این معامله گر، ماندن در این محدوده در نهایت راهی را برای ادامه روند بزرگتر بیت کوین فراهم می‌کند. البته این امر به شرط آن است که بیت کوین دامنه دیگری را تجربه کند. با توجه به این مفهوم سناریوی احتمالی دیگری نیز برای ادامه حرکت بیت کوین وجود دارد. این تحلیلگر گفت:

“ما فرض می‌کنیم که (الگوی خروج ماهی) بین 32 تا 50 هزار دلار، برای تابستان رخ دهد. اگر این اتفاق آنطور که انتظار داریم رخ ندهد، انتظار دارم که یک اصلاح مجدد در ماه جولای انجام شود. از طرفی ممکن است یک کف قیمتی منحنی در اوت (الگوی ماهی)، برای پر کردن محدوده موج 3 ایجاد شود.”

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، به نظر می‌رسد اصلاح فعلی بازار بخشی از موج 4 است. به گفته تحلیلگر، اکثر فعالان بازار “موج پنجم را از دست می‌دهند”. او افزود:

“خرید در این مرحله یک بازی مرگ و زندگی است. در حالی که با صبر و شکیبایی خطر ایجاد موقعیت برای [موج پنجم] را باید به جان بخرید، ممکن است شاهد اصلاح بیشتر قیمت بیت کوین باشید.”

زمان خرید بیت کوین فرا رسیده است؟ آیا این سطح فرصت جدیدی برای پیوستن به بازار است؟

چرخه بزرگ گاوی بیت کوین

بیت کوین برای بازیابی به زمان بیشتری نیاز دارد

با این وجود، لازم به ذکر است که شتاب مورد نیاز برای ادامه روند بزرگتر نیاز به زمان بیشتری دارد. با توجه به سایر فرصت‌های خرید اصلی می توان نتیجه گرفت اکنون تنها زمان مناسب خرید بیت کوین در این فصل نخواهد بود. تحلیلگر گفت:

“بنابراین ممکن است با گذشت زمان، مشخص شود که ریسک نزولی به لحاظ تئوریک پایان یافته است. در این زمان می‌فهمیم تخلیه درون محدوده به فرصتی واضح برای خرید بیت کوین تبدیل می‌شود. در سناریوی دیگر اصلاح در موج چهارم اتفاق می افتد و ما شاهد کف قیمتی جدیدی هستیم که این نیز یک فرصت خرید واضح دیگر است.”

سرانجام، تحلیلگر مجدداً تأیید کرد که اصلاح موج چهارم “هنوز تمام نشده” است. با توجه به این بازه زمانی ATH (بالاترین رقم تاریخی) بعدی بیت کوین در بلند مدت رخ خواهد داد. این تحلیلگر گفت:

“با در نظر گرفتن این فرضیه، پیش بینی‌ها نشان می‌دهند که سپتامبر می‌تواند زمان مناسب برای ATH های جدید باشد.”

BTC برای دومین بار کف قیمتی را تست کرد

بیت کوین (BTC) در تاریخ 27 ژوئن پس از سقوط تا حمایت 30،000 دلاری شروع به رشد کرد. حرکت این ارز همچنان در دامنه نامشخصی قرار دارد که معامله گران را نگران کرده است.

زمان خرید بیت کوین فرا رسیده است؟ آیا این سطح فرصت جدیدی برای پیوستن به بازار است؟

نمودار یک ساعته بیت کوین

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان داد که BTC / USD در یکشنبه در بیت استمپ (Bitstamp) به بالاترین قیمت 34،865 دلار رسیده است.

روز شنبه شاهد افت جفت ارز به 30،070 دلار بودیم. گاوهای بیت کوین در نهایت مانع از افت شدید زیر حمایت روانی قابل توجه، بعد از بی ثباتی هفته گذشته شدند.

با این وجود، این برای افزایش احساسات مثبت در میان معامله گران کافی نبود. بسیاری از قبل معتقد بودند که پایین‌ترین قیمت محلی بیت کوین هنوز محقق نشده است.

آیا همه ما نمی‌توانیم توافق کنیم که #BTC را دامپ کنیم و آن را به 26k $ در آخر هفته برسانیم. با این کار در روز دوشنبه حرکت صعودی بعدی با بازیابی شکل V شروع می‌شود؟

– Crypto_Ed_NL ژوئن 2021

بیت کوین توانست سطح EMA پنجاه روزه را به دست بیاورد

از نظر تحلیلگر توییتر رکت کپیتال (Rekt Capital)، احتمال از دست دادن میانگین متحرک نمایی 50 روزه بیت کوین (EMA)، که هم اکنون 33،500 دلار است، نگرانی گاوها بود.

وی پس از حرکت صعودی روز یکشنبه، به دنبال کنندگان توییتر گفت: “بهبود BTC امیدوار کننده است اما این ارز هنوز 50 WEMA را به عنوان پشتیبانی پس گرفته نشده است.”

“بسته شدن شمع هفتگی بالای 33500 دلار برای نجات 50 WEMA به عنوان پشتیبانی کافی است.”

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در حدود 34400 دلار معامله می‌شود. این ارز توانسته بعد مدت‌ها هفته‌ای را امیدوار کننده آغاز کند.

رکت کپیتال اضافه کرد که با استفاده از تجزیه و تحلیل وایک آف، اگر گوه فعلی بدون خرابی برقرار شود، بیت کوین هنوز می‌تواند 10 هزار دلار جهش کند تا به محدوده میانی 40 هزار دلار برسد.

زمان خرید بیت کوین فرا رسیده است؟ آیا این سطح فرصت جدیدی برای پیوستن به بازار است؟

نمودار توزیع وایک آف بیت کوین

“بی ثبات اما رو به رشد”

مثل همیشه، چشم اندازهای بلندمدت فعالان فصلی بازار، دنیایی متفاوت از فعالیت قیمتی معامله گران روزانه را نشان می‌دهد. از جمله منابع تجزیه و تحلیل احساس خوب در آخر هفته، پلن بی (PlanB)، خالق مدل‌های قیمت سهام برای جریان بود.

وی در کنار یک نمودار مقایسه‌ای میانگین متحرک 200 هفته‌ای بیت کوین (WMA) و حجم تحقق یافته این نکته را خلاصه کرد.

“بیت کوین: کوتاه مدت ناپایدار، روند بلند مدت صعودی”

نمودار متحرک نمایی بیت کوین و حج تحقق یافته

بنابراین همانطور که از شواهد امر پیداست اکنون می تواند یکی از فرصت های ورود به بازار بیت کوین باشد. البته این کار نیز ریسک بالایی دارد. بهتر است معامله گران برای یافتن زمان مناسب برای خرید بیت کوین کماکان صبر کنند.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفا با اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است و هیچ گونه توصیه مالی و سرمایه گذاری را شامل نمی شود. سرمایه گذاری در بازارهای مالی همیشه دارای ریسک است. پس بهتر است تحقیقات خود را انجام دهید و هرگز بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
بیت کوین و رشد آلتکوین ها: BTC از 30 هزار دلار عبور می کند یا آلت سیزن آغاز شده است
بیت کوین و NFT ها در شروع هفته با توجه به اعلامیه دولت مبنی توزیع کمک‌های مالی رشد کردند
نوسان در انتظار بیت کوین: BTC به پایین‌ترین سطح هفتگی خود در سپتامبر رسید
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether