منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  آیوتا و پولکادات: چرا باید ارزهای دیجیتال IOTA و DOT را زیر نظر داشته باشید؟
تولد دوباره آیوتا IOTA با راه اندازی پروتکل کریسالیس (Chrysalis)

آیوتا و پولکادات: چرا باید ارزهای دیجیتال IOTA و DOT را زیر نظر داشته باشید؟

سعید درویشی
1400/02/28
۰

پس از اصلاح بلند مدت بازار ارزهای دیجیتال به نظر می‌رسد ارزهای فنی‌تر از شرایط بهتری برخوردارند. آیوتا و پولکادات ارزهایی هستند که رویدادهای مهمی را به زودی تجربه خواهند کرد.

پولکادات پس از آغاز حراج‌های پاراچین در کوساما آماده می‌شود تا این حراجی‌ها را در بلاک چین اصلی خود راه اندازی کند. از سوی دیگر آیوتا به روزرسانی مهم کرایسلیس را در برنامه دارد. این‌ها فقط بخش کویچکی از تحولات بزرگ این دو ارز دیجیتال بسیار نوآورانه هستند.

از لحاظ تکنیکال نیز این دو ارز پس از اصلاح بزرگ بازار توانسته‌اند موقعیت‌های خود را حفظ کنند. این باعث می‌شود تا آیوتا و پولکادات به گزینه‌های اصلی سرمایه گذاران در روزهای آتی باشند.آیوتا دوباره به بازار باز می‌گردد

به نظر می‌رسد از بین بسیاری از ارزهای دیجیتال موجود در بازار، IOTA در مکان خوبی قرار دارد. به دنبال برخی تحولات اخیر در پشت صحنه، این دارایی اخیراً سطح قیمت 2 دلار را پس گرفت. حتی بعد از افت بازار، MIOTA خودش را نسبتاً خوب نگه می‌دارد.

عملکرد مناسب IOTA

جالب است که ببینید ارزهای مختلف چگونه سقوط اخیر بازار را کنترل می‌کنند. در حالی که بیت کوین و اتریوم هنوز در خاک هستند، برخی از آلتکوین های فنی کمی رشد را تجربه کرده‌اند. IOTA در این زمینه عملکرد نسبتاً خوبی دارد، شاید حتی بهتر از حد انتظار. البته با توجه به شرایطی که قیمت آن نزدیک به 2 دلار معلق است، این ارز ممکن است در روزها و هفته‌های آینده پتانسیل صعودی داشته باشد.

از نظر آماری آیوتا مانند پولکادات و سایر ارزهای بازار طی 30 روز گذشته با کمی کاهش مواجه شده است. با این وجود، غلبه بر کاهش 15.3 درصدی آنقدرها هم که نشان می دهد، غیرممکن نیست. عملکرد روزانه تا حدودی مناسب به نظر می‌رسد و در نمودار هفتگی تنها 1.9٪ کاهش یافته است. به نظر می‌رسد همه اینها نشان می‌دهد که به زودی احتمال بالقوه صعودی برای IOTA وجود دارد. علاوه بر این، بررسی برخی از تحولات اخیر ضروری است.

به روز رسانی کرایسالیس

به روزرسانی قابل توجه اکوسیستم IOTA معرفی کرایسالیس (Chrysalis) است. این مهمترین به روزرسانی برای اکوسیستم از زمان تأسیس آن در سال 2016 است. آماده سازی IOTA برای تولید یک فرایند اساسی برای این اکوسیستم است. در اصل، به حذف هماهنگ کننده از معادله کمک می‌کند. علاوه بر این، به شرکت‌ها، توسعه دهندگان، صرافی‌ها و سایر شرکا راهی را برای ادغام راه حل‌های خود می‌دهد. آینده IOTA احتمالاً شامل قراردادهای هوشمند، توکن سازی، امور مالی غیرمتمرکز، اوراکل‌ها و موارد دیگر خواهد بود.

راه اندازی گره IOTA

مشابه سایر اکوسیستم‌ها، شبکه IOTA به بیشترین گره‌های ممکن برای نقل و انتقال اطلاعات مهم نیاز دارد. اکنون به نظر می‌رسد که تنظیم چنین گره‌ای نسبتاً سرراست بوده و گران هم نیست. راهنمای خوبی در مورد نصب گره IOTA وجود دارد. با استفاده از این فرآیند، حضور بیشتر کاربران امکان رشد مداوم اکوسیستم را فراهم می‌کند، چیزی که می‌تواند تقاضای آیوتا را افزایش دهد.یک پل دارایی بدون نیاز به اعتماد

شاید یکی از اعلامیه‌های جذاب‌تر که توجه زیادی به آن نشده است، ایجاد یک پل دارایی بدون نیاز به اعتماد است. این پل IOTA را به اتریوم متصل می‌کند.

از آنجایی که شبکه IOTA می‌خواهد با قراردادهای هوشمند سازگار شود، پلی برای دسترسی به اتریوم می‌تواند مفید واقع شود. تحول مهیجی که باید تحت نظر باشد.

چرا باید در کنار آیوتا پولکادات را نیز زیرنظر داشته باشیم

این آلت کوین امسال، توفانی را پشت سر گذاشته است و نمایش‌های باورنکردنی را تا به امروز ارائه داده است. ارز دیجیتال DOT از ابتدای سال تاکنون چیزی شگفت انگیز بروز داده است. پولکادات در آگوست سال 2020 اولین معامله خود را انجام داد و از آن زمان بیش از 1200 درصد ارزش کسب کرده است. این ارز در این مسیر به جایگاه هشتم بازار ارزهای دیجیتال رسیده است.

DOT در حال حاضر 36 میلیارد دلار حجم سرمایه در بازار دارد. در زمان نگارش این ارز با قیمت 41.48 دلار معامله می‌شود. پولکادات در 14 روز گذشته 39٪ رشد داشته است. DOT قبل از اصلاح بزرگ بازار به بالاترین قیمت خود یعنی 48.36 دلار رسید.

افزایش DOT در سال جاری تا حدی به “فصل آلتکوین ها ” نسبت داده شده است. سکه‌های نسبتاً کوچکتر توجه بسیاری از گاوها را به خود جلب کرده و از بیت کوین بهتر عمل کرده‌اند. با این حال این دارایی دیجیتال به بسیاری از ویژگی‌های منحصر به فرد مجهز است. پولکادات هم مانند آیوتا شاهد پیشرفت‌های زیادی در اردوگاه خود است که باعث افزایش قیمت آن شده است.

قابلیت همکاری برگ برنده پولکادات

پروژه اصلی آن، “بلاک چین بلاک چین ها” لقب گرفته است و اصطلاح “قابلیت همکاری” را به عنوان یکی از ویژگیهای مورد جستجو در فضای رمزنگاری تبدیل کرده است. پولکادات قصد دارد با در دسترس قرار دادن هر نوع داده از هر نوع بلاک چین، بلاک چین ها را به هم متصل کند. این پروژه بلاک چین همچنین می‌تواند پروتکل‌ها را بدون فورک کردن به روز کند. پولکادات مجهز به ابزارهای کارآمد برای رفع اشکالات و ایجاد پیشرفت در چندین قسمت از اکوسیستم خود بدون تقسیم جامعه است.

حراج پاراچین ها در کوساما شبکه آزمایشی این ارز انجام شده است. طبق اعلام بنیاد web3 که وظیفه توسعه این بلاک چین را برعهده دارند این آخرین گام قبل از راه اندازی این حراج ها در شبکه اصلی است. همگی شاهد رشد خارق العاده کوساما در هنگام برگزاری این این حراجی ها بودیم. بنابراین دور از انتظار نیست که اتفاقی مشابه در مورد پولکادات هم رخ دهد.

از ظرف دیگر علاقه نهادها و شرکت ها به این ارز دیجیتال به طور فزاینده ای افزایش یافته است. بعد از خرید گری اسکیل و هولدینگ های بزرگ امارات این بار خبری دیگر منتشر شده است.

گرگ کینگ، مدیر ارشد اجرایی و بنیانگذار اوسپری فاندز (Osprey Funds)، اخیراً از صندوق تراست (Osprey Polkadot Trust) رونمایی کرد. این صندوقی مبتنی بر سکه پولکادات است برای سرمایه گذاران بزرگ سازمانی جهت خریداری DOT ایجاد شده است.نتیجه

این روزها اتفاقات زیادی در دنیای ارزهای دیجیتال رخ می‌دهد. در حالی که اکثر مردم قیمت‌ها را از نزدیک مشاهده می‌کنند، همیشه چیزهای بیشتری برای کشف وجود دارد. از این نظر آیوتا و پولکادات، پشت صحنه بسیاری از اتفاقات در حال انجام هستند. ظاهراً مردم در چنین مواردی کمتر به آنها توجه می‌کنند. به نظر می‌رسد زمان لازم است تا این تحولات به نوعی بر قیمت این دو ارز تأثیر بگذارند.

مطالب مرتبط
چرخه گاوی بیت کوین تازه آغاز شده است، با این حال به نظر می‌رسد دیفای می‌تواند از آن پیشی بگیرد
ماسک با دوج کوین می‌ماند
همکاری‌های جدید پالی گان: راه حل محبوب لایه دو اتریوم در صنعت بازی و صرافی متمرکز راه یافت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان