کوین‌بیس 5٪ از کارمندان خود را به دلیل قانون “موضع غیر سیاسی” از دست داد

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین‌بیس ، اعلام کرد که 5٪ از کارگران شرکت تصمیم گرفته‌اند از بسته خروج سخاوتمندانه‌ای که هفته گذشته از طرف صرافی ارائه شده است، استفاده کنند. حدود 60 کارمند به دلیل سیاست بحث برانگیز جدید شرکت، صرافی رمزنگاری کوین‌بیس را ترک کرده‌اند.

کوین‌بیس 5٪ از کارمندان خود را به دلیل قانون “موضع غیر سیاسی” از دست داد

چند روز پیش، آرمسترانگ به کارمندان اطلاع داد که اگر با فرهنگ غیر سیاسی شرکت موافق نباشند، می‌توانند کار را ترک کنند. آخرین مهلت کارمندان برای گرفتن بسته خروج از شرکت چهارشنبه، 7 اکتبر بود. مدیر عامل شرکت اذعان کرد که این شرکت خط مشی مشخصی برای آنچه اظهارات سیاسی نامیده می‌شود، ندارد. بنابراین انتظار می‌رود کارمندان خود با قضاوت در مورد تمایلات خودشان بهترین تصمیم را بگیرند.

کوین‌بیس 5٪ از کارمندان خود را به دلیل قانون "موضع غیر سیاسی" از دست داد
کوین‌بیس 5٪ از کارمندان خود را به دلیل قانون “موضع غیر سیاسی” از دست داد

آرمسترانگ گفت: هدف ما جستجوی تخلف نیست بلکه هدف ما حمایت از کارمندان در انطباق با این انتظارات روشن صرافی است.

به گفته آرمسترانگ در توضیح چگونگی عملکرد فرهنگ غیرسیاسی، مدیران شرکت “می‌توانستند کار بهتری انجام دهند”. این منجر به سردرگمی کارمندانی شد. که درست از “معنای فرهنگ غیر سیاسی ما در عمل” سر در نیاورده بودند.

مدیر عامل کوین‌بیس همچنین اذعان کرد که تعداد کارمندانی که این صرافی را ترک کرده‌اند، می‌تواند بیشتر باشد. چندین بحث سیاسی دیگر نیز هنوز وجود دارد. با این وجود مهلتی که برای استفادهٔ کارمندان از بسته اخراج در نظر گرفته شده بود، سپری شده است.


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

مدیر عامل کوین‌بیس گفت، او نگران این بود که این قانون بر روی کارمندانی که از نظر سیاسی در اقلیت هستند تأثیر بگذارد. با این حال به نظر می رسد او از نتیجهٔ این اتفاق خوشنود است. وی گفت: “ما فکر می‌کردیم تعداد افرادی که از نظر سیاسی در اقلیت هستند. بیشترین تعداد خروجی را نسبت به کل کارمندان داشته باشند که البته این اتفاق نیفتاده است.”

نظر مدیر عامل آرمسترانگ در باره خروج کارمندان

علی رغم این که تعداد نسبتاً زیادی از کارمندان کوین بیس این صرافی ارز رمزنگاری را ترک کرده‌اند. مدیر عامل این شرکت احساس می‌کند که در نهایت این امر به نفع کوین‌بیس است. این قانون به کل تیم کمک می‌کند تا متحدتر شوند و به‌هم نزدیک‌تر باشند. به اعتقاد او عدم وجود بحث‌های سیاسی در محل کار، کوین‌بیس را قدرتمندتر می‌کند.

مدیر عامل شرکت اظهار داشت که مأموریت این شرکت صرفاً تمرکز بر درآمدزایی نیست. آن‌ها می‌خواهند کوین‌بیس را به “مکانی عالی برای کار” تبدیل کنند.

با این وجود، آرمسترانگ اعتراف کرد که رشد سود و درآمد تنها راهی است که این صرافی رمزنگاری می‌تواند تیم خود را بر اساس آن بسازد. سیاست جدید شرکت یکی از المان‌های مورد نیاز برای دستیابی به مأموریت کلی شرکت را توسعه خواهد داد.

کوین‌بیس از آمیختن تجارت و سیاست خودداری کرد

هفته گذشته، صرافی رمزنگاری کوین‌بیس اعلام کرد که این شرکت تحمل آمیختن سیاست با تجارت در محل کار خود را ندارد. آرمسترانگ یک بسته جدایی سخاوتمندانه به کارمندانی که احساس می‌کنند نمی‌خواهند برای این شرکت کار کنند ارائه داد.

دلیل این کارمندان برای جدایی عدم علاقه به کار در شرکتی که بحث‌های سیاسی را غیرمجاز اعلام کرده بود، است.

مدیر عامل کوین‌بیس پیش از انتخابات ریاست جمهوری پیش رو و بحران همه گیر جهانی، با ارسال پستی به کارکنان توصیه کرد که در مورد ارزشهای اصلی شرکت بطور کامل مشاوره کنند.

طبق این پست، کارمندان به وضوح نیاز دارند تا بتوانند در مورد نحوه پاسخگویی شرکت به امور مختلف جامعه از جمله سیاست راهنمایی شوند.

آرمسترانگ تأکید کرد که تمرکز صرافی‌ها به جای سیاست (فعالیت اجتماعی) بر ساخت محصولات از جمله ارزهای رمزپایه و کار تیمی است.

با این حال، این پیام پاسخ‌های بحث برانگیز چندین شخصیت برجسته عمومی، از جمله جک دورسی مدیرعامل توئیتر را به همراه داشت. این کارآفرین علناً با این سیاست مخالفت کرد. و ادعا کرد که فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال به طور کامل درگیر شدن در فعالیت‌های اجتماعی است.

رمزارزها به طور کلی برای جلوگیری از سلطهٔ قدرت‌های متمرکز بر روی فرهنگ و زندگی مردم به وجود آمدند. ولی به نظر می‌رسد در این مسیر با انحرافاتی روبرو شدند.

5/5 (1 نظر)

درباره ی محمد شفیعی

مقاله نویس ، محقق و علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

بیتمکس BitMEX درگیر مشکلات حقوقی و حاوی اخباربد برای DeFi دیفای است

بیتمکس BitMEX درگیر مشکلات حقوقی و حاوی اخباربد برای DeFi دیفای است

طرفداران دیفای (DeFi) اظهار داشتند که اتهامات اخیر علیه بیتمکس BitMEX می‌تواند به محبوبیت محصولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *