منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  تشدید نظارت بر بازار کریپتو: قاونگذاران بین المللی و ملی سختگیری را در برابر ارزهای دیجیتال بیشتر کردند
سرمایه کلی بازار کریپتو به 530 میلیارد دلار رسید، بیت کوین فاصله کمی تا 19 هزار دلار دارد

تشدید نظارت بر بازار کریپتو: قاونگذاران بین المللی و ملی سختگیری را در برابر ارزهای دیجیتال بیشتر کردند

تشدید نظارت بر بازار کریپتو با اقدام السالوادور جهت قانونی کردن بیت کوین به عنوان ارز در این کشور افزایش یافته است. بانک جهانی از پذیرش درخواست این کشور سرباز زده است. این در حالی است که مقامات کره جنوبی و هنگ کنگی نظارت خود بر بازارهای ارز دیجیتال را تشدید کرده‌اند.

تشدید نظارت بر بازار کریپتو

با گسترش بازار کریپتو به نظر می‌رسد توجه قانونگذاران به این بازار افزایش یافته است. تشدید نظارت بر بازار کریپتو را می‌توان در اخبار به وضوح دید.

سازمان خدمات مالی FSC کره جنوبی از صرافی‌ها خواسته است لیستی از آلت کوین‌هایی که اخیراً از لیست آنها حذف شده‌اند را ارائه دهند. گویا قانونگذاران کره‌ای می‌خواهند از این لیست روندهای بازار را درک بهتر کنند. گزارش شده است که FSC اطلاعیه‌ای را به 20 صرافی ارسال کرده است.

گزارش دیگری از یک شرکت کارگزاری آنلاین مستقر در هنگ کنگ منتشر شده است. این شرکت به دلیل تشدید نظارت بر بازار کریپتو، معاملات آتی ارز دیجیتال را متوقف کرده است. گفته می‌شود محصولات رمزنگاری غیرآتی مانند صندوق تراست بیت کوین گری اسکیل (Grayscale Bitcoin Trust) هنوز در فوتو سکیوریتیز (Futu Securities) موجود است.

از طرفی بانک جهانی تقاضای دولت السالوادور برای کمک به استفاده از بیت کوین به عنوان سیستم پرداخت قانونی در این کشور را رد کرده است.

مقامات کره‌ای درخواست لیست آلت کوین‌های حذف شده از صرافی‌های رمزنگاری را دارند

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی از صرافی‌های رمزنگاری خواسته است لیستی از آلت کوین‌هایی که اخیراً حذف شده را ارائه دهند. این کار  برای انجام ارزیابی بازار و درک ماهیت خطرات موجود انجام می شود.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، قانونگذار مالی کره جنوبی، از صرافی‌ها لیستی از آلت کوین‌های اخیراً حذف شده را درخواست کرده است. به طور خاص، این نهاد نظارتی می‌خواهد صرافی‌ها برای حذف دارایی‌هایی که به نظر آنها دارای ریسک بالای سرمایه گذاری هستند، اقدام کنند.

گزارش شده است که FSC در تاریخ 14 ژوئن به 20 صرافی این دستورالعمل را ارسال کرده است. دپارتمان خدمات مالی کره از صرافی‌ها لیست آلت کوین‌های حذف شده تا 16 ژوئن درخواست نموده است.

در ک ریسک بازار با بررسی ارزهای دیجیتال حذف شده؟

گویا FSC می‌خواهد با استفاده این لیست روند بازار را درک کند. البته با شناخت دارایی‌های حذف شده درک ریسک دارایی‌هایی از این دست دشوار است. به عنوان مثال آپ بیت (Upbit) اظهار داشت که دارایی‌ها به دلیل عدم مطابقت با استانداردهای داخلی، به دلایل متفاوتی حذف یا فهرست شدند.

هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که آیا این حرکت، تشدید نظارتی بر بازار کریپتو را در پی دارد یا نه؟ اما مقامات کره جنوبی در حال بررسی دقیق بازار رمزنگاری هستند. اقدامات انجام شده توسط FSC شامل درخواست از صرافی‌ها برای دریافت مجوز جدید نیز هست. این مجوز پس از صدور دستورالعمل‌های نظارتی جدید برای صرافی‌ها ارائه شده است. صرافی‌هایی که این کار را انجام دهند کاملاً قانونی در نظر گرفته می‌شوند. با این حال واکنش‌های جدی نسبت به این قوانین جدید صورت گرفته است.

مالیات بر دارایی های دیجیتال

علاوه بر این، این کشور 20 درصد مالیات بر دارایی دیجیتال وضع کرده است. اگرچه اکثر مردم از پذیرش این مالیات خوشحال هستند، اما برخی تصور می‌کنند این میزان بیش از حد است. علاوه بر تحریم سکه‌های حفظ حریم خصوصی، این کشور به وضوح در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که هیچ آسیبی به مردم وارد نخواهد شد. آسیبی که چه مستقیماً از طریق فعالیت‌های غیرقانونی و چه از طریق ریسک سرمایه گذاری ممکن است کاربران را تهدید کند.

FSC اخیراً بخشنامه ویژه‌ای را در 17 ژوئن منتشر کرده است. در این بخشنامه چندین مورد خاص را مورد هدف قرار داده است. این موارد شامل عدم برخورد با ارزهای دیجیتال صادر شده توسط خود یا ذینفعان ویژه، منع کارمندان از تجارت از طریق صرافی‌های مربوطه است.

کارگزاری هنگ کنگ فوتو معاملات آتی رمزنگاری را به دلیل تشدید نظارت بر بازار کریپتو متوقف می‌کند

نشریه مالی چین ساینا فایننس (Sina Finance) روز پنجشنبه گزارش جدید منتشر کرد. در این گزارش عنوان شد فوتو سکیوریتیز یکی از بزرگترین کارگزاران تجاری در آسیا، در پاسخ به الزامات نظارتی، معاملات قراردادهای آتی ارز دیجیتال را متوقف کرده است.

گزارش شده است که خدمات مشتری این پلتفرم اعلام کرده است که این تعلیق بر قراردادهای اصلی از جمله قراردادهای آتی بیت کوین بورس شیکاگو (CME) تأثیر می‌گذارد. قراردادهای آتی بازار بورس شیکاگو یکی از اولین قراردادهای آتی بیت کوین در جهان است

تیم خدمات مشتری خاطر نشان کرد که محصولات رمزنگاری غیرآتی مانند GBTC و اسپری بیت کوین تراست (Osprey Bitcoin Trust) همچنان در فوتو در دسترس خواهند بود.

هوبی نیز اقدامی مشابه را انجام داده است

فوتو سکیوریتیز در سال 2012 تأسیس شده است. این موسسه سرمایه گذاری در لیست نزدک، توسط تنسنت (Tencent) شرکت اینترنت چینی پشتیبانی می‌شود. شرکت کارگزاری فیوچرز هولدینگ (Future Holdings) خدمات مدیریت دارایی را در کشورهایی مانند چین، هنگ کنگ و ایالات متحده ارائه می‌دهد. مؤسس و مدیر عامل شرکت لیف هوآ لی (Leaf Hua Li) کارمند سابق تنسنت است.

در اوایل ماه ژوئن، مدیران فوتو از برنامه‌های این شرکت برای گسترش خدمات ارز دیجیتال در خارج از چین در میان اقدامات جدید پکن در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خبر دادند.

روز گذشته هوبی، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان، خدمات مشتقات کریپتو را محدود کرد. دلیل آنها تشدید نظارت بر بازار کریپتو در چین اعلام شده است. ماه گذشته گزارش شد که ناظران هنگ کنگی به دنبال ممنوعیت تجارت خرده فروشی در هنگ کنگ هستند.

بانک جهانی درخواست السالوادور برای کمک قانونی کردن بیت کوین به عنوان سیستم پرداخت قانونی رد کرد

رویترز اواخر روز چهارشنبه خبر رد درخواست السالوادور توسط بانک جهانی را منتشر کرد. در این گزارش آمده است که بانک جهانی نگران مسائل زیست محیطی و شفافیت بیت کوین است.

بانک جهانی به رویترز گفت: “ما متعهد هستیم که به السالوادور از طرق مختلف از جمله شفافیت ارزی و فرآیندهای نظارتی کمک کنیم. این در حالی است که دولت  این کشور برای کمک در زمینه بیت کوین به ما مراجعه کرده است. با این حال این چیزی نیست که بانک جهانی با توجه به کمبودهای زیست محیطی و شفافیت بتواند از آن پشتیبانی کند.”

به گفته الخاندرو زلایا، وزیر دارایی این کشور، السالوادور از بانک جهانی “کمک فنی” درخواست کرده بود. رد شدن این در خواست، جدول زمانی سه ماهه السالوادور برای پذیرش بیت کوین در سراسر کشور را به تعویق خواهد انداخت.

در اوایل این ماه، السالوادور پس از تصویب پیشنهاد رئیس جمهور نایب بوکله برای پذیرش این ارز دیجیتال، اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان پول قانونی در کنار دلار آمریکا طبقه بندی کرد.

هفته گذشته، صندوق بین المللی پول نیز اعلام کرد که با سیاست بیت کوینی السالوادور “مسائل اقتصادی کلان، مالی و حقوقی” را بررسی کرده است. به گفته زلایا، صندوق بین المللی پول “مخالف” اجرای سیاست های بیت کوینی نبود.

آیا با وجود تشدید نظارت بر بازار کریپتو، سرکوب آغاز می‌شود؟

کره جنوبی، اگرچه یکی از فعالترین ها در مورد بررسی بازار رمزنگاری است ولی تنها کشور در آسیا نیست. تایلند اخیراً سکه‌های میم، توکن های صرافی و NFT را ممنوع اعلام کرد. سازمان بورس تایلند اظهار داشت که این توکن ها خطر زیادی برای سرمایه گذاران دارند.

در عمل، اجرای این ممنوعیت‌ها ممکن است دشوار باشد، زیرا فقط می‌توانند صرافی‌های متمرکز را هدف قرار دهند. صرافی‌های غیرمتمرکز همچنان محبوب هستند. با بهبود کارایی و هزینه‌های معاملاتی، آن‌ها به گزینه‌ای جذاب‌تر تبدیل شده اندد.

ایالات متحده، که بسیاری از کشورها به عنوان نمونه به دنبال آن هستند، قصد خود را برای ایجاد چارچوب تخصصی‌تری برای بازار ارز دیجیتال اعلام کرده است. گفته می‌شود دولت بایدن در این زمینه کار می‌کند. این در حالی است که سناتور الیزابت وارن گفته است که ارزهای دیجیتال نتوانسته‌اند به وعده خود عمل کنند.

سناتور وارن، در جلسه رسیدگی به این موضوع، همچنین درباره ارزهای دجیتال بانک مرکزی (CBDCs) صحبت‌های مثبتی کرده است. وی اشاره کرد که ایالات متحده به زودی ممکن است راه اندازی ارز مبتنی بر بلاک چین را اعلام کند.

مطالب مرتبط
بانک اطلاعاتی جدید سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال
حریم خصوصی در لایت کوین با افزودن ویژگی میمبل ویمبل به این بلاک چین
افزایش قیمت کاردانو
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان