منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  بدترین ماه قیمت BTC در 10 سال گذشته: 5 نکته برای زیرنظر داشتن بیت کوین
بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد

بدترین ماه قیمت BTC در 10 سال گذشته: 5 نکته برای زیرنظر داشتن بیت کوین

دستهای قوی بیشتر از هر زمان دیگری در چالش به سر می‌برند. ماه مه 2021 می‌تواند بدترین ماه قیمت BTC در تمام تاریخ بیت کوین باشد.

قیمت بیت کوین (BTC)  بدترین ماه در ده سال گذشته را سپری می کند

با گذشت یک هفته از عملکرد ضعیف قیمت بیت کوین، همچنان بزرگترین ارز دیجیتال در محدوده 30،000 دلار قرار دارد.

با نگرانی‌های تورمی بازارهای سنتی و آغاز تابستان که به طور سنتی برای گاوها مناسب است، هنوز هم می‌توان زمینه‌ای برای خوش بینی یافت. در مورد بیت کوین، هر اتفاقی ممکن است بیفتد و رویدادهای غیرمنتظره هر دو طرف را تغییر دهد.

کوین تلگراف مارکتز (Cointelegraph Markets)  نگاهی می‌اندازد به پنج فاکتور که باید در هنگام ترسیم مکان بعدی BTC / USD در نظر گرفته شود.

تورم تقاضای زیادی را به وجود می‌آورد

به لطف تعطیلات در ایالات متحده، انگلستان و سایر مناطق غرب، یک روز آرام برای سهام و کالاها محسوب می‌شود.

گفته می‌شود، بازارهای آسیا به هر حال بیشتر ثبات دارند، زیرا معامله گران برای شروع دوره تابستان با سرعت کمتری آماده می‌شوند.

با این وجود وقتی به نمای بزرگتری نگاه کنید، قطعاً تصویر از ثبات کمتری برخوردار می‌شود. همانطور که رسانه‌های اصلی در مورد دلیل این امر صحبت می‌کنند، تورم در آینده نزدیک اجتناب ناپذیر است.

نگرانی طولانی مدت در مورد بازگشت بین المللی ویروس کرونا هنوز پابرجاست. از طرف دیگر ایجاد نقدینگی عظیم بانک‌های مرکزی، تأثیر طولانی مدت “بازیابی” های مهندسی شده را در سراسر جهان بسیار چشمگیر کرده است.

برخی از علائم هم اکنون نیز مشهود هستند. مانند هزینه‌های مارپیچ ساخت، که ممکن است به طور کامل منعکس نشود.

میکسو داس، استراتژیست حقوق صاحبان سهام در جی پی مورگان آسیا (JPMorgan Asia) است. وی به بلومبرگ گفت: “سیاست گذاران متعهد شده‌اند سطح بالاتر و نوسانات بیشتری در تورم را بپذیرند. در صورت بروز این روند، تورم از نظر ساختاری بالاتر خواهد رفت.”

“من فکر نمی‌کنم این هنوز در قیمت‌ها نمود داشته باشد.”

بدترین ماه قیمت BTC در 10 سال گذشته: 5 نکته برای زیرنظر داشتن بیت کوین

میزان پول چاپ شده توسط بانک مرکزی آمریکا

تورم در بیت کوین به علت عرضه محدود و کد غیرقابل دستکاری آن به صورت مشخصی ثابت است. بنابراین رشد تورمی دیگر ارزها طبیعتاً بر روی ارزش این ارز تأثیر مثبت می‌گذارد.

به همین ترتیب، تقاضا از سوی مؤسسات و کسانی که پول نقد زیادی دارند به موازات افزایش تورم توسط بانک‌های مرکزی، رشد خواهد کرد.

در بحث در مورد مصرف انرژی بیت کوین در اوایل ماه جاری، سایفیدان آموس، نویسنده کتاب استاندارد بیت کوین، عنوان کرد که هر ساله حدود 10٪ از ثروت جهانی با تورم ریشه کن می‌شود.دستان ضعیف نمی‌تواند فروش را متوقف کند

این در حالی است که تعطیلات آخر هفته نتوانست نشانه‌هایی از بازگشت مجدد قیمت صعودی را ایجاد کند. این تصویر غم انگیز برای فروشندگان بیت کوین است.

در زمان نوشتن این مقاله، BTC / USD زیر 37،000 دلار است. این ارز در هفته گذشته به بالاترین سطح 41،000 دلار رسیده است و به آرامی به سمت پایین حرکت می‌کند.

این اوج پس از امتحان مجدد 30،000 دلار به دست آمد. بیت کوین در آن زمان از 31،000 دلار جهش خود را آغاز کرد. این ماه شاید بدترین ماه قیمت BTC در طول تاریخ بیت کوین باشد.

نظرات در مورد این دوره متفاوت است. بعضی بدترین ماه قیمت BTC را یک فرصت طلایی برای ذخیره بیت کوین می‌دانند. در طرف دیگر سقوط 50 درصدی قیمت را یک کابوس می‌بینند که همچنان ادامه دارد.

با توجه به داده‌های جدید گلس نود (Glassnode)، در سطح فعلی، دستان قدیمی به ذخیره BTC خود اضافه می‌کنند. این درحالی است که خریداران جدیدتر همچنان به آنها بیت کوین می‌فروشند.

این حرکت کلاسیک “دست ضعیف به دست قوی” چیز جدیدی نیست، اما سرعت آن در حال افزایش است.

ماینرها نیز از فروش سرباز می زنند. آنها فروش مختصری را که با اولین سقوط 30000 دلاری همراه بود، معکوس کردند.

بدترین ماه قیمت BTC در 10 سال گذشته: 5 نکته برای زیرنظر داشتن بیت کوین

تجمیع بیت کوین توسط ماینرها و دارندگان قدیمی

حساب محبوب توییتر، لارک دیویس، پاسخ داد “این نمودار دیوانه کننده است!”. وی احساس هیجان در میان فعالان قدیمی بازار را برجسته کرد.

“ماینرها و دارندگان بلند مدت، بیت کوین جمع می‌کنند، فقط دارندگان کوتاه مدت می‌فروشند.”

شاخص قدرت نسبی هفتگی بیت کوین (RSI)، معیار اصلی برای پیشگویی قلمرو خرید بیش از حد و فروش بیش از حد، همچنین در پایین‌ترین سطح قرار دارد. این معیار اکنون با سقوط مارس 2020 و قیمت 3،100 دلار در دسامبر مشابه است. این یعنی بدترین ماه قیمت BTC یادآور سخت‌ترین سقوط‌های این ارز در طول سالیان گذشته است.

میانگین متحرک قیمت باعث سردرگمی گاوها می‌شود

معیارهای غیرمطمئنی برای معامله گران وجود دارد که بیت کوین برای حفظ تاج بازار گاوی هنوز باید آنها را حفظ کند.

مجموعه معاملات دیسنتریدر (DecenTrader) در آخرین به روزرسانی بازار، میانگین متحرک 200 روزه (DMA) و میانگین متحرک 20 هفته‌ای (WMA) را به عنوان سطوح قابل توجه برای تماشا برجسته کرده است.

200 DMA در حال حاضر کمی بالاتر از 40،000 دلار است – محلی که BTC / USD هفته گذشته شاهد ریجکت شدن از آن بود. این در حالی است که 20 WMA بالاتر و نزدیک به 49،000 دلار است.

دیسنتریدر خلاصه کرد: “اگر بیت کوین در محدوده 37500 دلار تقاضای کافی را پیدا نکند، انتظار می‌رود متحرک ساده 20 هفته‌ای 20 WMA به عنوان مقاومت عمل کند.”

“یک افت به پایین احتمالاً سقوط تا 20 هزار دلار یا 78.6٪ اصلاح فیبوناچی را به یک هدف احتمالی تبدیل خواهد کرد. به همین ترتیب، اقدام قیمت طی هفته آینده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. “پلن بی مخالف سقوط بیشتر بیت کوین است

این ایده که بیت کوین می‌تواند به بالاترین قیمت خود در سال 2017 یعنی 20000 دلار برسد، برای بسیاری از مردم محبوب نیست، از جمله پلن بی (PlanB)، خالق مدل‌های قیمت مبتنی بر سهام (S2F).

بدترین ماه قیمت BTC در 10 سال گذشته: 5 نکته برای زیرنظر داشتن بیت کوین

مدل سهام به جریان

اگرچه وی تصدیق می‌کند که مدلهای او هنوز با تغییرات قیمت “آزمایش” می‌شوند، اما ایده سقوط تازه تا کف 20000 دلار چیزی نیست که پلن بی محتمل بداند. او هفته گذشته در جریان گفتمان‌های توییتر گفت:

“البته من مخالفم، S2F و داده‌های زنجیره‌ای به قیمت‌های بسیار بالاتر (100-288K $) اشاره دارند. زمان نشان خواهد داد. ”

وی افزود که “قیمت تحقق یافته” بیت کوین – محاسبه BTC / USD بر اساس قیمتی که برای آخرین بار هر سکه در آن حرکت کرده است اکنون 23000 دلار است. در طول اجرای چرخه گاوی 2013 و 2017، قیمت به ترتیب پس از سقوط افزایش بیشتری یافته است و امسال هنوز این اتفاق رخ نداده است.

وی در کنار نموداری که قیمت واقعی آن را در برابر 200 WMA نشان می‌دهد، اظهار داشت: “با 23 هزار دلار ما راهی برای رسیدن به IMO داریم.”

بدترین ماه قیمت BTC در 10 سال گذشته: 5 نکته برای زیرنظر داشتن بیت کوین

فاندینگ ریت بیت کوینبدترین ماه مه برای قیمت BTC؟

آیا این بدترین ماه مه است؟ از نظر بازده ماهانه بیت کوین‌ها، قطعاً همینطور به نظر می‌رسد.

در آخرین روز مه 2021، ROI احتمالاً چیزی مثبت نیست، زیرا تلفات ماهانه هودلرها تقریباً 40٪ است.

این ماه یکی از ماه‌های پردرآمد برای BTC / USD در طول تاریخ این ارز بوده است. برای مثال در 2017 و 2019، این جفت ارز در ماه مه بیش از 50 درصد سود کسب کرد.

2018 با 19 درصد خسارت فروش دور از دسترس بود، اما حتی این در مقایسه با امسال کم رنگ است. ماه مه 2021  از نظر عملکرد بدترین ماه از سال 2013 محسوب می‌شود.

بدترین ماه قیمت BTC در 10 سال گذشته: 5 نکته برای زیرنظر داشتن بیت کوین

بازگشت سود ماهانه بیت کوین

و با این حال، اوضاع به آن صورت هم ناامیدکننده نیست. فراتر از بیت کوین، بازارهای آلتکوین ها نیز نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهد. این موج خوش بینی منجر به تداوم جهش XRP در حدود 13 درصد شد.

همانطور که معامله گران متذکر می‌شوند، حجم معاملات بزرگترین آلتکوین، اتر (ETH)، به ویژه امیدوار کننده است. به نظر نمی‌رسد فضا هنوز آماده شروع بازار خرسی باشد.

تاجران Cypto Ed در پایان گفت: “ما نباید زیاد در مورد بدترین ماه قیمت BTC خود را اذیت کنیم. ممکن است این ارز از جفتهای alt / USD قوی‌تر پیروی کند یا بازار جانبی خود را ادامه دهد.”

مطالب مرتبط
نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال
چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟
بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether