قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

اخبار آلتکوین ها
نوید رحیمی
1399/05/05
۰
توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت: در طی یک هفته از زمان آغاز به کار، یک افزایش قیمت سهموی را تجربه می‌کند، بازده چشمگیری برای کسانی که به این محصول امید داشتند: صدها میلیون در استخر نقدینگی این پلتفرم سپرده گذاری شد و هفت رای گیری زنجیره ای در آن رخ داد. این همان چیزی است که از حاکمیت جامعه رادیکال انتظار می‌رود.

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

توکن YFI دارایی Yarn یکی از جالب ترین پروژه‌ها بر بستر اتریوم در حال حاضر است. در طی یک هفته از زمان آغاز به کار، این توکن افزایش قیمتی را با شیبی تند تجربه کرد که بازدهی چشمگیر برای امیدواران به سوددهی این محصول داشت.

صدها میلیون دلار در استخر نقدینگی این پلتفرم سپرده گذاری شده است و احتمالاً منحصر به فرد ترین جنبه ی آن هفت رای گیری در زنجیره ی آن انجام شد.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


Yearn Finance نخستین پروژه در اتریوم است که اداره آن کاملاً در دست دارندگان توکن است. در حالی که تیم‌‌‌های دیگری مانند MakerDAO و Compound Finance این امکان را به کاربران می‌دهند که از طریق رای گیری مبتنی بر توکن‌ها در تصمیم گیری‌‌‌های اصلی شرکت کنند، Yearn در این زمینه متفاوت است: هیچ بنیاد، سرمایه گذاران نخستین و یا مدیری با سهام بیشتر در کار نیست.

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

بدست آوردن توکن YFI چگونه است؟

توکن YFI بین کسانی که در پلتفرم Yearn تأمین نقدینگی می‌کنند توزیع می‌شود و این تنها بازار اصلی است که می‌توان این توکن را کسب کرد و هیچ پیش فروش یا عرضه اولیه DEX وجود ندارد. این سیستم به رکوردی عجیب دست یافته است. توکن YFI بیش از 70 برابر در یک هفته، تقریبا 2500 دلار صعود افزایش قیمت داشته است.

روایت “توکن برای مردم” همراه با بازده‌‌‌های بیش از 1000٪ سالانه که ناشی از برنامه آن برای تحریک نقدینگی (مزرعه داری پربازده) است، یک جامعه ی فعال ویژه را پرورش داده است. دارندگان توکن YFI بسیار درگیر این پلتفرم شده اند. آنها تمام هفته پیشنهاداتی را برای بهبود و برگزاری آراء زنجیره ای ارائه داده اند.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


از میان هفت رأی گیری زنجیره ای که تاکنون برگزار شده است، اولین رای گیری موسوم به “پیشنهاد 0” تصویب شده است.

این پیشنهاد برای تصمیم گیری در مورد این بود که آیا عرضه توکن YFI باید در میزان کلی 30،000 فعلی خود به طور دائمی‌محدود شود یا اینکه پروتکل می‌تواند توانایی ایجاد توکن‌‌‌های اضافی را در آینده حفظ کند.

61 درصد از شرکت کنندگان رأی دادند که به پلتفرم اجازه دهند، عرضه YFI فراتر از 30000 توکن باشد.

در حالی که 63٪ دارندگان توکن‌ها در پیشنهاد 0 رأی دادند، شش رأی گیری زنجیره ای بعدی حد نصاب لازم یعنی 33٪ را برآورده نکردند و به همین دلیل رد شدند.

رای‌‌‌های مداوم

شش رای در حال انجام وجود دارد که پیشنهاد 10 بیشترین توجه دارندگان توکن‌ها را به خود جلب کرده است.

پیشنهاد 10 توسط اندرو کانگ، یک سرمایه گذار فعال رمزنگاری ارائه شده است که استدلال می‌کند فقط دارندگان توکن YFI باید بتوانند در مورد حاکمیت Yarn رای دهند.

قرارداد رأی دهی Yarn، توکن‌‌‌های BPT را که از واریز نقدینگی به استخر Yarn Balancer صادر می‌شود را نیز قبول می‌کند و سهم توکن‌‌‌های YFI فقط 2٪ است. این بدان معناست که دارندگان استیبل کوین BPT تعداد بیشتری سهم برای رأی دهی نسبت به دارندگان YFI دریافت می‌کنند.

کانگ در این پیشنهاد گفت:

“حاکمیت باید توسط کسانی که دارای بیشترین بهره دراز مدت از پروتکل- که دارندگان YFI هستند-، بدون در نظر گرفتن ترکیب سهامشان، تصویب شود.”

“از همه مهمتر، پروتکل در حال حاضر در برابر تصرف خصمانه حکومت توسط نهنگ‌‌‌های استیبل کوین که به طور بالقوهمی‌توانند پیشنهادی را برای تأمین عرضه زیاد توکن YFI تصویب کنند و از آن سود کسب کنند، آسیب پذیر است (از طریق هماهنگی دارندگان بزرگ استیبل کوین).”

اکثریت 99.6 درصدی شرکت کنندگان به این پیشنهاد رای مثبت داده اند. با این وجود، با مشارکت 21٪ رای دهندگان هنوز باقی دارندگان توکن 22 ساعت برای رای دادن زمان دارند.

قهرمان پروژه‌‌‌های دیفای DEFI

حاکمیت Yarn کاملاً در دست جامعه است بنابراین بنیانگذار آن، آندره کرونژ به چیزی نزدیک به یک قهرمان در جامعه DeFi تبدیل شده است.

کرونژ همچنین کنترل صدور توکن YFI را پس از راه اندازی-که به تنهایی نگه داشتنش باعث نگرانی خیلی‌ها می‌شد- کنار گذاشت و آن را در یک کیف پول چند امضایی قرار داد، که به 6 شرکت کننده از 9 شرکت کننده نیاز دارد تا در مورد تغییرات توافق کنند. Cronje در این کیف پول حق امضا ندارد.

هنوز زود است که بگوییم آیا این آزمایش به نتیجه رسیده است یا خیر. سوالی که باید به آن توجه کنیم این است که آیا تمایلات دارندگان توکن‌‌‌های YFI در پایداری پلتفرم Yarn اثر دارد یا سودهای کوتاه مدت دارندگان بر سلامتی بلند مدت پلتفرم غلبه خواهد کرد.

مطالب مرتبط
شفافیت استیبل کوین USDT؟ نتیجه پرونده تتر در برابر اتهامات دادستانی نیویورک چه عواقبی دارد
تیم لوپرینگ پی پالی برای اتریوم
ادامه مشکلات ریپل؛ سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا دادخواست دیگری علیه ریپل مطرح کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
توکن های اهرمی بایننس (BLVT): چگونه می‌توان در بازارهای اسپات با اهرم معامله کرد؟
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟