قیمت بیت کوین
815,968,793تومان
36,706دلار
4.33
قیمت اتریوم
29,748,14تومان
1,338.22دلار
11.66
قیمت تتر
22,276تومان
1دلار
0.16
قیمت پولکادات
379,258تومان
17.06دلار
1.46
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

اخبار آلتکوین ها
نوید رحیمی
5 مرداد 99
۰
17
توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت : در طی یک هفته از زمان آغاز به کار، یک افزایش قیمت سهموی را تجربه می کند، بازده چشمگیری برای کسانی که به این محصول امید داشتند : صدها میلیون در استخر نقدینگی این پلتفرم سپرده گذاری شد و هفت رای گیری زنجیره ای در آن رخ داد. این همان چیزی است که از حاکمیت جامعه رادیکال انتظار می رود.

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

توکن YFI دارایی Yarn یکی از جالب ترین پروژه ها بر بستر اتریوم در حال حاضر است. در طی یک هفته از زمان آغاز به کار، این توکن افزایش قیمتی را با شیبی تند تجربه کرد که بازدهی چشمگیر برای امیدواران به سوددهی این محصول داشت.

صدها میلیون دلار در استخر نقدینگی این پلتفرم سپرده گذاری شده است و احتمالاً منحصر به فرد ترین جنبه ی آن هفت رای گیری در زنجیره ی آن انجام شد.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


Yearn Finance نخستین پروژه در اتریوم است که اداره آن کاملاً در دست دارندگان توکن است. در حالی که تیم های دیگری مانند MakerDAO و Compound Finance این امکان را به کاربران می دهند که از طریق رای گیری مبتنی بر توکن ها در تصمیم گیری های اصلی شرکت کنند، Yearn در این زمینه متفاوت است : هیچ بنیاد، سرمایه گذاران نخستین و یا مدیری با سهام بیشتر در کار نیست.

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

توکن YFI با گسترش مرزهای حاکمیت بیش از 70 برابر افزایش یافت

بدست آوردن توکن YFI چگونه است ؟

توکن YFI بین کسانی که در پلتفرم Yearn تأمین نقدینگی می کنند توزیع می شود و این تنها بازار اصلی است که می توان این توکن را کسب کرد و هیچ پیش فروش یا عرضه اولیه DEX وجود ندارد. این سیستم به رکوردی عجیب دست یافته است. توکن YFI بیش از 70 برابر در یک هفته، تقریبا 2500 دلار صعود افزایش قیمت داشته است.

روایت “توکن برای مردم” همراه با بازده های بیش از 1000٪ سالانه که ناشی از برنامه آن برای تحریک نقدینگی (مزرعه داری پربازده) است، یک جامعه ی فعال ویژه را پرورش داده است. دارندگان توکن YFI بسیار درگیر این پلتفرم شده اند. آنها تمام هفته پیشنهاداتی را برای بهبود و برگزاری آراء زنجیره ای ارائه داده اند.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


از میان هفت رأی گیری زنجیره ای که تاکنون برگزار شده است، اولین رای گیری موسوم به “پیشنهاد 0” تصویب شده است.

این پیشنهاد برای تصمیم گیری در مورد این بود كه آیا عرضه توکن YFI باید در میزان كلی 30،000 فعلی خود به طور دائمی محدود شود یا اینكه پروتكل می تواند توانایی ایجاد توکن های اضافی را در آینده حفظ كند.

61 درصد از شرکت کنندگان رأی دادند که به پلتفرم اجازه دهند، عرضه YFI فراتر از 30000 توکن باشد.

در حالی که 63٪ دارندگان توکن ها در پیشنهاد 0 رأی دادند، شش رأی گیری زنجیره ای بعدی حد نصاب لازم یعنی 33٪ را برآورده نکردند و به همین دلیل رد شدند.

رای های مداوم

شش رای در حال انجام وجود دارد که پیشنهاد 10 بیشترین توجه دارندگان توکن ها را به خود جلب کرده است.

پیشنهاد 10 توسط اندرو کانگ، یک سرمایه گذار فعال رمزنگاری ارائه شده است که استدلال می کند فقط دارندگان توکن YFI باید بتوانند در مورد حاکمیت Yarn رای دهند.

قرارداد رأی دهی Yarn ، توکن های BPT را که از واریز نقدینگی به استخر Yarn Balancer صادر می شود را نیز قبول می کند و سهم توکن های YFI فقط 2٪ است. این بدان معناست که دارندگان استیبل کوین BPT تعداد بیشتری سهم برای رأی دهی نسبت به دارندگان YFI دریافت می کنند.

کانگ در این پیشنهاد گفت :

“حاکمیت باید توسط كسانی كه دارای بیشترین بهره دراز مدت از پروتكل- که دارندگان YFI هستند-، بدون در نظر گرفتن ترکیب سهامشان، تصویب شود.”

“از همه مهمتر، پروتكل در حال حاضر در برابر تصرف خصمانه حكومت توسط نهنگ های استیبل كوين كه به طور بالقوه مي توانند پيشنهادی را برای تأمين عرضه زياد توکن YFI تصویب کنند و از آن سود کسب کنند، آسيب پذير است (از طريق هماهنگی دارندگان بزرگ استیبل کوین).”

اکثریت 99.6 درصدی شرکت کنندگان به این پیشنهاد رای مثبت داده اند. با این وجود، با مشارکت 21٪ رای دهندگان هنوز باقی دارندگان توکن 22 ساعت برای رای دادن زمان دارند.

قهرمان پروژه های دیفای DEFI

حاکمیت Yarn کاملاً در دست جامعه است بنابراین بنیانگذار آن، آندره کرونژ به چیزی نزدیک به یک قهرمان در جامعه DeFi تبدیل شده است.

کرونژ همچنین کنترل صدور توکن YFI را پس از راه اندازی-که به تنهایی نگه داشتنش باعث نگرانی خیلی ها می شد- کنار گذاشت و آن را در یک کیف پول چند امضایی قرار داد، که به 6 شرکت کننده از 9 شرکت کننده نیاز دارد تا در مورد تغییرات توافق کنند. Cronje در این کیف پول حق امضا ندارد.

هنوز زود است که بگوییم آیا این آزمایش به نتیجه رسیده است یا خیر. سؤالی که باید به آن توجه کنیم این است که آیا تمایلات دارندگان توکن های YFI در پایداری پلتفرم Yarn اثر دارد یا سودهای کوتاه مدت دارندگان بر سلامتی بلند مدت پلتفرم غلبه خواهد کرد.

مطالب مرتبط
تعداد معاملات روزانه اتریوم به بالاترین سطح خود رسیده و حتی از رکورد سال 2018 بیشتر است
عیسی بیت کوین - ارزهای دیجیتال می تواند دنیای ما را بهشت یا جهنم کند
شبکه بلاکچین Blockchain.com نرخ بهره در بیت کوین و استیبل کوین ها را افزایش می دهد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد
ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟