قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟

ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟

ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟

برگرسواپ (BurgerSwap)  یک پروتکل دیفای است که روی اسمارت چین بایننس (BSC) اجرا می‌شود. این دکس به شما امکان می‌دهد بین توکن‌‌‌های صادر شده در BSC مبادله انجام دهید. درضمن با تأمین نقدینگی در بازارهای غیرمتمرکز این صرافی، ارز دیجیتال برگر (BURGER) را به عنوان پاداش دریافت کنید.

برخلاف سایر پروژه‌های مشابه دیفای مانند یونی سواپ (Uniswap) و سوشی سواپ (SushiSwap)، توکن‌‌‌های معمول تأمین کننده نقدینگی (LP) را در برگرسواپ نخواهید یافت. در عوض، هرکسی که نقدینگی جفتهای واجد شرایط را تأمین می‌کند، ارز دیجیتال برگر (BURGER) دریافت می‌کند که نشان دهنده سهم آنها از مجموعه است.

صرافی غیرمتمرکز برگر سواپ (BurgerSwap) چیست؟

برگر سواپ یک پروتکل دیفای است که بر روی اسمارت چین بایننس (BSC) ساخته شده است. برگر سواپ به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز یا دکس (DEX) کار می‌کند. این صرافی مانند اکثر دکس‌ها از مدل بازارساز خودکار (AMM) بهره می‌برد. این دکس مشابه پروتکل‌های پنکیک سواپ (PancakeSwap)، بیکری سواپ (BakerySwap) و سایر پروتکل‌ها، به کاربران امکان می‌دهد تا با تأمین نقدینگی پاداش کسب کنند.اتصال کیف پول متامسک به برگرسواپ

قبل از اتصال کیف پول متامسک به برگرسواپ، باید کیف پول خود را به اسمارت چین بایننس متصل کنید. اگر نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید، مقاله ما راجع به اتصال متامسک به اسمارت چین بایننس را مطالعه کنید.

بعد، به صفحه اصلی برگر سواپ (https://burgerswap.org) بروید. روی دکمه “اتصال کیف پول” کلیک کنید. مطمئن شوید که از شبکه اصلی اتریوم به بایننس اسمارت چین رفته‌اید.

پس از اتصال کیف پول خود، می‌توانید محصولات برگرسواپ (مبادله، استخر، حاکمیت، بریج و غیره) را مشاهده و آنها را مرور کنید.

نحوه استفاده از صرافی برگرسواپ

در برگرسواپ، می‌توانید بسیاری از توکن‌‌‌های BEP-20 (دارایی‌های دیجیتالی که در بستر BSC اجرا می‌شوند) را مبادله کنید. می‌توانید لیستی از جفت‌های موجود را در صفحه اصلی این صرافی پیدا کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید BNB را با BURGER مبادله کنید، می‌توانید به Swap بروید، مقدار BNB مورد نظر را وارد کرده و روی دکمه Swap کلیک کنید.

مبادله توکن‌ها در برگرسواپ

قبل از تعویض توکن‌‌‌های خود، اطمینان حاصل کنید که قیمت، میزان اسلیپیج و سایر جزئیات را بررسی کرده اید.

ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟

تایید مبادله توکن

نحوه افزودن نقدینگی به استخرهای برگرسواپ

هر کاربری می‌تواند نقدینگی (افزودن ارزدیجیتال) را در سیستم عامل برگر سواپ تأمین کند. از این توکن‌ها می‌توان برای ایجاد یک گروه نقدینگی جدید استفاده کرد یا آنها را به استخری که از پیش موجود است اضافه نمود.

برای تأمین نقدینگی، به تب Pool بروید، روی “افزودن نقدینگی” کلیک کنید و جفت ارز خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قبل از افزودن نقدینگی به مجموعه، باید روی دکمه تأیید کلیک کنید و یک معامله در بلاک چین انجام دهید. این معامله به شما امکان می‌دهد تا از توکن‌‌‌های خود در قرارداد برگرسواپ استفاده نمایید. پس از انجام آن معامله، می‌توانید نقدینگی را اضافه کنید.

ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟

افزودن دارایی به استخر نقدینگی

وقتی نقدینگی خود را به یک استخر اضافه می‌کنید، متناسب با سهم خود در استخر، ارز دیجیتال (BURGER) دریافت می‌کنید. برای اطلاعات دقیق‌تر از میزان جوایز برگرسواپ لطفاً به راهنماهای BurgerSwap مراجعه کنید.

حاکمیت برگرسواپ

برگه BurgerSwap Governance محلی است که می‌توانید توکن‌‌‌های BURGER خود را در معرض ریسک قرار دهید تا پاداش کسب کنید. برای ایجاد پیشنهادهای جدید حکمرانی یا رأی دادن به پیشنهادهای موجود، باید ارز دیجیتال برگر (BURGER) را در پروتکل قفل نمایید.

ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟

حاکمیت برگرسواپ

پل بین زنجیره ای صرافی برگرسواپ

از آنجا که برگرسواپ با BSC کار می‌کند، فقط با استفاده از توکن‌‌‌های BEP-20 می‌توانید در آن معامله یا تأمین نقدینگی کنید. با این حال، این صرافی یک سرویس پل زنجیره‌ای (Cross-Chain Bridge) ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد هر توکن ERC-20 را به یک نسخه بسته بندی شده BEP-20 (bTokens) تبدیل کنید. این شبیه نحوه ایجاد برخی از بیت کوین‌های رمزگذاری شده در اتریوم است، اما در این حالت، تبدیل‌ها بین توکن‌‌‌های ERC-20 و BEP-20 اتفاق می‌افتد.

پل برگرسواپ

احتمالاً متوجه شده‌اید که صرافی برگرسواپ دارایی‌های بسیاری دارد که بومی‌BSC نیستند، مانند BTC، ETH، BCH یا XRP. این‌ها فقط در شبکه BSC قابل معامله هستند زیرا به توکن BEP-20 تبدیل شده‌اند. برای خارج کردن آنها فقط دو راه وجود دارد: یا از طریق (bTokens) و پل برگرسواپ یا از طریق برداشت‌های بایننس.

به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد شبکه متامسک خود را بین بلاک چین اتریوم و BSC جایگزین کنید. همچنین، bTokens تنها در صورت معامله نقدینگی کافی برای جفت‌های BNB و BURGER مربوطه (bToken / BNB و bToken / BURGER) قابل معامله هستند. به همین دلیل مهم است که قبل از پذیرش معامله، به قیمت توجه داشته باشید. جفت‌های معاملاتی با نقدینگی کم احتمالاً میزان بالایی از لغزش را در معاملات شما به همراه خواهد داشت.

یلد فارمینگ ارز دیجیتال BURGER

برگرسواپ پاداش‌هایی در BURGER، USDT و BNB را ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند توکن‌ها را به دو روش مختلف تهیه کنند: تأمین نقدینگی و مشارکت در حاکمیت.

هرکسی که نقدینگی برگرسواپ را تأمین کند، متناسب با سهم خود از مجموعه، ارز دیجیتال برگر (BURGER) دریافت می‌کند. تا زمانی که آنها تامین نقدینگی خود را ادامه دهند، واجد شرایط دریافت پاداش هستند.

از نوامبر 2020، برگرسواپ 0.3٪ هزینه معامله را برای همه جفت‌ها دریافت می‌کند. بخشی از آن به ارائه دهندگان نقدینگی اختصاص داده شده است. آن‌ها همچنین سهمی‌از BURGER تولید شده در هر بلاک جدید را دریافت می‌کنند.

متناوباً، کاربران می‌توانند با شرکت در حاکمیت پروژه از طریق سیستم رأی دادن، پاداش دریافت کنند.

علاوه بر این، برگرسواپ مکانیسم سوزاندن دارد که درصدی از ارزهای دیجیتال برگر (BURGER) حاصل از هزینه‌های معاملات را از بین می‌برد.

به طور خلاصه، نرخ تخصیص پاداش عبارتند از:

  • 40٪ جوایز به تأمین کنندگان نقدینگی در سیستم عامل اختصاص یافته است.
  • 30٪ جوایز به شرکت کنندگان در حاکمیت / رأی دادن اختصاص می‌یابد.
  • 30٪ جوایز برای همیشه سوزانده می‌شوند.

با استفاده بیشتر توسط کاربران جدید و رأی دادن به پیشنهادهای جدید، نرخ‌ها ممکن است تغییر کنند.

آیا صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ امن است؟

شرکت امنیتی بلاک چین بئوسین (Blockchain Beosin) اولین نسخه از این قرارداد هوشمند را در سپتامبر 2020 ممیزی کرده است. از نوامبر 2020، هیچ مشکلی درباره برگرسواپ گزارش نشده است.

با این حال، واریز پول به یک قرارداد هوشمند همیشه خطرناک است. ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد که در هنگام حسابرسی کد مورد توجه قرار نگرفته است. شما هرگز نباید وجوهی را که توانایی از دست دادن آن را ندارید سپرده گذاری کنید.صحبت‌های پایانی

برگرسواپ یکی از اولین پروژه‌های دیفای بود که در اسمارت چین بایننس راه اندازی شد. این صرافی با وجود شباهت‌هایش با سایر سیستم عامل‌ها، ویژگی‌های منحصر به فردی مانند پل میان زنجیره‌ای و سیستم حاکمیت را ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط
NFT و دیفای موج جدید کریپتو؛ جاستین سان از علاقه نسل بعدی به حوزه‌های داغ کریپتو می‌گوید
ارز دیجیتال پالی گان (Polygon) یا ماتیک چیست و چرا برای اتریوم اهمیت دارد؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید